Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστηχώς εχτές έπεσε το red rice με την οθόνη και φαίνετε οτι παρέδωσε πνεύμα.

 

Ενω η οθόνη δεν έχει πάθει τπτ,και δεν φαίνετε το τηλεφώνο εξωτερικά να έχει πάθει ζημιά,δεν ανοίγει με τπτ.Ειναι απλά νεκρό..

Εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να έχει πάθει?

 

Καπου να το πάω για επισκευή?

 

Ps Αν κάποιος δίνει το δικό του,ευχαρίστως αγοράζω άμεσα γιατι χρειάζομαι τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

10246234_697808976948858_1843142828_n.jpg

 

:eek: Πωπω ποσο ασχημο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς εχτές έπεσε το red rice με την οθόνη και φαίνετε οτι παρέδωσε πνεύμα.

 

Ενω η οθόνη δεν έχει πάθει τπτ,και δεν φαίνετε το τηλεφώνο εξωτερικά να έχει πάθει ζημιά,δεν ανοίγει με τπτ.Ειναι απλά νεκρό..

Εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να έχει πάθει?

 

Καπου να το πάω για επισκευή?

 

Ps Αν κάποιος δίνει το δικό του,ευχαρίστως αγοράζω άμεσα γιατι χρειάζομαι τηλέφωνο.

πηγαινε 3ης σεπτεμβριου και σατωβριανδου γωνια στην ομονοια,εχει ενα μαγαζακι που επισκευαζει τα παντα αυθημερον και με πολυ λιγα χρηματα. Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στην τριτης σεπτεμβριου και σατωβριανδου γωνια εχει ενα μαγαζι που θα στο φτιαξει αυθημερον και με πολυ λιγα χρημετα σε σχεση με αυτα που ζητανε ολοι οι αλλοι.αλλοδαποι το εχουν μαλλον πακισταν.αλλα τα επισκευαζουν ολα!
.

Eχεις όνομα ή τηλέφωνο??

Link to comment
Share on other sites

.

Eχεις όνομα ή τηλέφωνο??

εχω χασει την καρτα τους και δεν θυμαμαι πως λεγεται το μαγαζι.αλλα αν πας εκει ,ειναι επι 3ης σεπτεμβριου το προτελευταιο μαγαζι απο την γωνια με την σατωβριανδου,30 μετρα απο την πλατεια ομονοιας.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Check this

SECURITY ----> BLOCKLIST -----> SETTINGS --->FILTER MESSAGES and ADVANSED --> BLOCK UNKNOWN MESSAGES

 

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.

Τα παραπάνω βήματα μπορώ να τα δω μόνο από το φάκελο System ----> Blocklist κλπ, όχι από τις γενικές ρυθμίσεις ούτε από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής των μηνυμάτων. Τις επιλογές FILTER MESSAGES και BLOCK UNKNOWN MESSAGES τις έχω ξε-τσεκαρισμένες και δεν έρχεται το μήνυμα. Δοκίμασα όμως και με διαφορετικούς συνδυασμούς τσεκαρίσματος, επίσης δεν....

Το αστείο είναι ότι ψάχνοντας τα παλιά μηνύματα, βρήκα ένα τέτοιου είδους μήνυμα σταλμένο από ttbank. Χωρίς να έχω αλλάξει κάτι, μετά από αυτό, κανένα άλλο δεν έρχεται, ούτε βρίσκω κάτι στην λίστα των blocked μηνυμάτων.

Θα δοκιμάσω να εγκαταστήσω άλλη εφαρμογή μηνυμάτων, μήπως...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μόλις παρέλαβα το κινητό μου και το σκαλίζω. Έκανα τεστ γνησιότητας με ΙΜΕΙ και Σ/Ν και είναι ΟΚ. Το περίεργο είναι ότι εκεί που έχει τον 20ψήφιο κωδικό στο κουτί δεν ξύνεται. Ξεκολλάει όλο το αυτοκόλλητο μαζί. Κάνω κάτι λάθος?

Επίσης να πώ ότι με cpu-z μου τα βγάζει όλα σωστά..Με το αυτοκόλλητο τι γίνεται όμως?

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο!!! ..απλά είμαι ατσούμπαλος!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς εχτές έπεσε το red rice με την οθόνη και φαίνετε οτι παρέδωσε πνεύμα.

 

Ενω η οθόνη δεν έχει πάθει τπτ,και δεν φαίνετε το τηλεφώνο εξωτερικά να έχει πάθει ζημιά,δεν ανοίγει με τπτ.Ειναι απλά νεκρό..

Εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να έχει πάθει?

 

Καπου να το πάω για επισκευή?

 

Ps Αν κάποιος δίνει το δικό του,ευχαρίστως αγοράζω άμεσα γιατι χρειάζομαι τηλέφωνο.

 

Εγώ θα το πήγαινα στο experts-mobiles, Mωρογιάννη 26 Περιστέρι (experts-mobiles.gr) ! Διότι εκτός από το hardware είναι άσσοι και στο λογισμικό των κινητών! Άσε που ειδικεύονται στα κινέζικα και πουλάνε- υποστηρίζουν και τα Xiaomi!

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση για το Xiaomi Red Rice μένει κολλημένη Μαρ 14th 2014. Ακόμα περιμένουμε για την έκδοση της 1ης Developer ROM όπου και θα λυθούν τα προβήματα με το ROOT.

Υπάρχει κάποια ένδειξη για το πότε θα κυκλοφορήσει?

Κάνω λάθος ρε παιδιά που προτείνω το Red Rice σε κάποιο ξάδελφο μου που διαθέτει 180 ευρω για αγορά τηλεφώνου?

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση για το Xiaomi Red Rice μένει κολλημένη Μαρ 14th 2014. Ακόμα περιμένουμε για την έκδοση της 1ης Developer ROM όπου και θα λυθούν τα προβήματα με το ROOT.

Υπάρχει κάποια ένδειξη για το πότε θα κυκλοφορήσει?

Κάνω λάθος ρε παιδιά που προτείνω το Red Rice σε κάποιο ξάδελφο μου που διαθέτει 180 ευρω για αγορά τηλεφώνου?

 

γιατι να κανεις λαθος?εγω το εχω ενα μηνα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος μιλαμε για κινηταρα ειναι.

180ευρω?πολλα λες λιγοτερα κανει που στην ελλαδα δεν βρισκεις κινητο με 124ευρω γιατι τοσα ερχετε με τσαμπα τα μεταφορικα και τις δυνατοτητες που εχει το κινητο,βρισκεις 4τετραπυρηνο και με τα αλλα συν που εχει πανω του στην ελλαδα?με τοσα λιγα χρηματα?δεν νομζω.

 

εγω χτυπησα εχθες απο το ibuygou και αυτα

Original 2050mAh BM41 Battery and Dock Charger Suite for Xiaomi Hongmi Smartphone

Original Scratch Resistant High Transparent Screen Protector for Hongmi Smartphone

Original Xiaomi Piston Earphone Updated Version Brown

Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλεί πολυ φιλε μου αυτο το θέμα με το root. Δεν το έχω ξανά αντιμετοπεισει και μου κάθεται άσχημα να ψάχνω κάθε λίγο τροπο να το αντιμετοπεισω. Να κυκλοφορεί το τηλ τόσους μήνες και ακόμα να μην υπαρχει developer rom? και να μην υπάρχουν και ενδείξεις αν θα υπάρξει. Αυτο ειναι το μόνο θέμα που έχω με το ρίζακι μου.
«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

μα γιατι σε ενοχλει τοσο πολυ το θεμα ροοτ,αστο χωρις ροοτ οπως ειναι ολα τα ευρωπαικα κινητα.

εγω να σκεφτεις ημουν ασχετος με το θεμα ροοτ και τελικα το ροοταρα το κινητο να δω τι εστι ροοτ,οκ και δεν εχω προβλημα το κινητο μου δουλευει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Για λιγη ωρα ακομα σημερα (happy hour) στα $164 στο pandawill. Αν και στο mini 169$ εχει και πολλοι λενε οτι το panda αργει

στις αποστολες...

Edited by ipal
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά στην Stock εφαρμογή μηνυμάτων DUAL SIM

1. Κατεβάζουμε το αρχείο mms.apk

2. Με μια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων με πρόσβαση root, πάμε στο /system/app

3. Μεταφέρουμε για καλό και για κακό τα mms.apk και mms.odex, που υπάρχουν ήδη στον φάκελο /system/app, σε ένα δικό μας φάκελο backup

4. Αντιγράφουμε το mms.apk που κατεβάσαμε, στο /system/app

5. Κάνουμε επανακίνηση το κινητό, και πλέον μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα έως 160 χαρακτήρες, με την στοκ εφαρμογή με το Dual Sim

ΥΓ. Η δουλειά έγινε απ τον έλληνα theos0o στο XDA, και προσωπικα του εκανα donate για την σημαντικη συνεισφορα του κατα τη γνωμη μου. Οποιος θελει ας στηριξει την δουλεια

 

Με ποια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων μπορώ να το κάνω αυτο? Μέσω κινητού εννοείς ή σε σύνδεση με τον υπολογιστή?

Edited by Nyo1979
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα διάφορες εφαρμογες αρχείων αλλά καμμία δεν μ αφήνει να κάνω paste το mms.apk στο system/app. Καμμιά ιδέα??

Τα παλιά αρχεία τα μεταφέρω(Copy) ή τα διαγράφω από εκεί(cut)? Γιατί τα αφήνω και δεν με αφήνει να κάνω επικόλληση μετά. Mου βγάζει fail.

Edited by Nyo1979
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα διάφορες εφαρμογες αρχείων αλλά καμμία δεν μ αφήνει να κάνω paste το mms.apk στο system/app. Καμμιά ιδέα??

Τα παλιά αρχεία τα μεταφέρω(Copy) ή τα διαγράφω από εκεί(cut)? Γιατί τα αφήνω και δεν με αφήνει να κάνω επικόλληση μετά. Mου βγάζει fail.

 

πρώτα από όλα , είσαι ροοτ ;

αν ναι με κάποιον file explorer (es explorer π.χ.)

αλλά θα πρέπει να κάνεις το /system mount RW (να έχεις δηλαδή δικαίωμα για να γράψεις)

π.χ. στον es κανεις πατάς να σου εμφανίσει το μενού, κατεβαίνεις , επιλέγεις το root στο on και επίσης αφου το κάνεις , ξαναπατας για 2-3 εκείνη την επιλογή για να σου εμφανίσει επιλογές άλλες και από εκεί δηλώνεις να είναι RW το σύστημα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Θέλω να βάλω τους 160 χαρακτήρες στα μμς αλλά δεν καταλαβαινω ποιο αρχείο να βάλω. η ρομ που έχω είναι η 4.2.28 αλλά οτάν πάω να κατεβάσω το mms.apk, πάω στο 4.2.28 και μετά μου βγάζει η σελίδα http://91.205.75.29/zdunex25/wip/sms/4.2.28/ όλα αυτά τα αρχεία. ποια η διαφορά κ ποιο κατεβάζω?
Link to comment
Share on other sites

εφτασε και το δικο μου.. πρεπει να το φορτισω πριν να το ανοιξω; ειχα δει παλια ενα θεμα για τις πρωτες φορτισεις ομως δεν το βρισκω τωρα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση σου. Θα το δοκιμάσω το μεσημέρι. Τα άλλα αρχεία τι είναι? Έτσι εγκυκλοπαιδικα? Επίσης το mms.apk το βρίσκω, αλλά το mms. Odex όχι, γιατί και αν παίζει ρόλο σοβαρό.
Link to comment
Share on other sites

εγω το ανοιξα ετσι κι αλλιως εχουν γυρω στο 40% οι νεες μπαταριες.

Επισης εχω διαβασει οτι αυτου του τυπου οι μπαταριες δεν εχουν αναγκη να φτασουν στο 20% ή και λιγοτερο για να τις φορτιζεις.

δηλαδη φορτιζεις οποτε θες μονο απο μεγαλες θερμοκρασιες χαλανε (αν κανω λαθος διορθωστε με)

Edited by giannis1_
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναγνωρίζει την κάρτα μου. Λέει no service και emergency calls only

 

δες αν την έχεις βάλει σωστά !!! έχει σκίτσο πως να μπει

Link to comment
Share on other sites

δες αν την έχεις βάλει σωστά !!! έχει σκίτσο πως να μπει

την ειχα βαλει σωστα ομως δεν δουλευε. μετα απο 3-4 προσπαθειες την αναγνωρισε :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...