Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Στο δικό μου δεν λειτουργεί. Στο καλώδιο συνδέω ένα φλασάκι και δουλεύει με το tablet αλλά στο κινητό δεν το βλέπει.

 

Μήπως το φλασάκι ειναι ntfs και οχι fat32?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως προσπαθείς να το ανοιξεις;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πως προσπαθείς να το ανοιξεις;

 

Από πρόγραμμα διαχείρισης αρχείων, όπως και την micro SD.

Μόνο που δεν το βλέπει το φλασάκι.

Link to comment
Share on other sites

μηπως να δοκιμασεις με ενα αλλο καλωδιο η ενα αλλο φλασακι..τυχαινει πολλες φορές..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το go sms μόνο με greeklish γράφω 160 χαρακτήρες. Αν είναι ελληνικά στο πρώτο χαρακτήρα από 160 πάει 69. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Γράφε με κεφαλαια ελληνικα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το go sms μόνο με greeklish γράφω 160 χαρακτήρες. Αν είναι ελληνικά στο πρώτο χαρακτήρα από 160 πάει 69. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

 

Πάνε ρυθμίσεις μετά send receive message και μετά τσέκαρε το τοπικές ρυθμίσεις και διάλεξε από κάτω ελληνικά και είσαι εντάξει

Link to comment
Share on other sites

Στον explorer του τηλεφωνου εχει δεδομενα για καθαρισμα cleanup, που δεν ειναι και λιγα, πχ 170MB Thumbnails ή 58ΜΒ Application cache. Αμα σβηστουν αυτα τι θα γινει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πάνε ρυθμίσεις μετά send receive message και μετά τσέκαρε το τοπικές ρυθμίσεις και διάλεξε από κάτω ελληνικά και είσαι εντάξει

 

Σωστός!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σημερα δοκιμασα λιγο το gps γιατι το χρειαστηκα..ανοιγω λοιπον και εκανε τουλαχιστον 4+ λεπτα για να κλειδωση,και επισης μου ξερυθμισε την πυξιδα,βεβαια ειχε και λιγη συννεφια αλλα δεν νομιζω να αποτελει προβλημα!!μου το εχει ξανακανει αλλες 2 φορες ποιο παλια αλλα αραια και που!μηπως θελει αναβαθμιση?επισης στην αναβαημιση κανουμε ολα τα wipes?η την περναμε απο πανω και ολα οκ?ειμαι με multi 4.1.17
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Τη θήκη θα προτείνατε; χρειάζομαι μια flip, και άλλη για θάλασσα, δηλαδή να μην γεμίσει άμμο και να προστατέψει την οθόνη, αν είναι και αδιάβροχη ακόμα καλύτερα αν και δεν είναι αναγκαίο...

Sent from my wow xiaomi :-D

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει αυτην την φλιπ http://www.ebay.com/itm/331093090371?var=540295963990&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 , αλλα επειδη δεν με βολεψε τελικα την εδωσα σε ενα παιδι απο το forum,τον Ακη.Οσο την ειχα μου φανηκε αρκετα ποιοτικη,αν δει το ποστ μπορει να σου απαντησει και ο ιδιος που την εχει περισσοτερες μερες...
Link to comment
Share on other sites

σημερα δοκιμασα λιγο το gps γιατι το χρειαστηκα..ανοιγω λοιπον και εκανε τουλαχιστον 4+ λεπτα για να κλειδωση,και επισης μου ξερυθμισε την πυξιδα,βεβαια ειχε και λιγη συννεφια αλλα δεν νομιζω να αποτελει προβλημα!!μου το εχει ξανακανει αλλες 2 φορες ποιο παλια αλλα αραια και που!μηπως θελει αναβαθμιση?επισης στην αναβαημιση κανουμε ολα τα wipes?η την περναμε απο πανω και ολα οκ?ειμαι με multi 4.1.17

 

2-3 φορές που έτρεξα το gps κλείδωσε σε δευτερόλεπτα

μη το ματιάξω (οκ δε το έχω δοκιμάσει σε κανονική διαδρομή) αλλά ούτε στο Lenovo (καλά εκεί προσευχή έκανες για να μπει) ούτε στο sgs κλείδωνε τόσο γρήγορα

 

ελπίζω να είναι το ίδιο καλό και σταθερό και σε κανονική χρήση (π.χ. τρέξιμο)

 

δοκίμασε να κατεβάσεις το faster gps (root) και βάλε σαν περιοχή την Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

2-3 φορές που έτρεξα το gps κλείδωσε σε δευτερόλεπτα

μη το ματιάξω (οκ δε το έχω δοκιμάσει σε κανονική διαδρομή) αλλά ούτε στο Lenovo (καλά εκεί προσευχή έκανες για να μπει) ούτε στο sgs κλείδωνε τόσο γρήγορα

 

ελπίζω να είναι το ίδιο καλό και σταθερό και σε κανονική χρήση (π.χ. τρέξιμο)

 

δοκίμασε να κατεβάσεις το faster gps (root) και βάλε σαν περιοχή την Ελλάδα

 

απο αρχης ειναι μια χαρά και διαδρομή μια χαρα βγαζει ακομα και αναμεσα σε βουνά! απλα σήμερα δεν ξερω τη έφταιξε! το περιεργο ειναι οτι ξερυθμισε και την πυξιδα! τις αλλες 2 φορές ήταν παλι η ίδια φαση.

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

απο αρχης ειναι μια χαρά και διαδρομή μια χαρα βγαζει ακομα και αναμεσα σε βουνά! απλα σήμερα δεν ξερω τη έφταιξε! το περιεργο ειναι οτι ξερυθμισε και την πυξιδα! τις αλλες 2 φορές ήταν παλι η ίδια φαση.

 

Και μετα τα ίδια έκανε!3-4 φορες κομπλέ!και προχθες κλείδωσε σε 5 λεπτα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκίμασε να κατεβάσεις το faster gps (root) και βάλε σαν περιοχή την Ελλάδα

 

Το fastgps τι κανει;το ανοίγεις πρώτου ανοίξεις την εφαρμογή πλοηγησεις που θες;;και το αφήνεις ανοιχτο καθόλη τη διαρκεια της πλοηγησεις??

Μπορεί να μου στείλει κάποιος σε pm link για το sygic ,να το δοκιμασω και γω;;

Edited by GEOKART
Link to comment
Share on other sites

Το fastgps τι κανει;το ανοίγεις πρώτου ανοίξεις την εφαρμογή πλοηγησεις που θες;;και το αφήνεις ανοιχτο καθόλη τη διαρκεια της πλοηγησεις??

 

το fastergps απλά δηλώνει στο gps.conf το ntp server της χώρας/περιοχής που βρίσκεσαι (π.χ. Ελλάδα)

απλά , θεωρητικά βοηθάει στο gps (δε ξέρω , καλύτερη εύρεση δορυφόρων ίσως)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Αγόρασα τι κινητό πριν λίγο καιρό και το περιμένω να έρθει. Στο tracking μου βγάζει αυτό . Μήπως έχει κολλήσει κάπου το κινητό; Είναι η πρώτη μου παραγγελία από Κίνα.

 

Συγγνώμη αν έγραψα σε λάθος κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω root-άρει το κινητό. Έχω εγκαταστήσει Mobileuncle tools και έχω κάνει recovery update. Όταν όμως κάνει reboot σε recovery mode, κάνει πως ξεκινάει σε recovery mode, αλλά κολλάει, κάνει restart και ξεκινάει σε Normal boot. To έχω δοκιμάσει πάνω από 10 φορές και με recovery.img που έχω κατεβάσει από διαφορετικά links, για την περίπτωση που ήταν corrupted. Με volume UP + power button με βάζει σε factory mode, όπου δε βγάζω άκρη με τα κινέζικα. Με volume DOWN + power button πάει να ξεκινήσει σε recovery, αλλά κολλάει, κάνει restart και κάνει normal boot.

 

Καμιά ιδέα πως να το ξεπεράσω αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω root-άρει το κινητό. Έχω εγκαταστήσει Mobileuncle tools και έχω κάνει recovery update. Όταν όμως κάνει reboot σε recovery mode, κάνει πως ξεκινάει σε recovery mode, αλλά κολλάει, κάνει restart και ξεκινάει σε Normal boot. To έχω δοκιμάσει πάνω από 10 φορές και με recovery.img που έχω κατεβάσει από διαφορετικά links, για την περίπτωση που ήταν corrupted. Με volume UP + power button με βάζει σε factory mode, όπου δε βγάζω άκρη με τα κινέζικα. Με volume DOWN + power button πάει να ξεκινήσει σε recovery, αλλά κολλάει, κάνει restart και κάνει normal boot.

 

Καμιά ιδέα πως να το ξεπεράσω αυτό το θέμα?

Το έκανε και σε μένα. Βάλε άλλο recovery

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί να μου στείλει κάποιος σε pm link για το sygic ,να το δοκιμασω και γω;;

Βάλε το navigon . Σε μένα κλειδώνει σε δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει αυτην την φλιπ http://www.ebay.com/itm/331093090371?var=540295963990&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 , αλλα επειδη δεν με βολεψε τελικα την εδωσα σε ενα παιδι απο το forum,τον Ακη.Οσο την ειχα μου φανηκε αρκετα ποιοτικη,αν δει το ποστ μπορει να σου απαντησει και ο ιδιος που την εχει περισσοτερες μερες...

 

Γεια σου Στράτο με τα κομπλιμέντα σου (παιδί ετών 45 :lol:)

 

Η θήκη είναι λεπτή, φαίνεται γερή και προστατεύει τις γωνίες (πιο παχιά εκεί) που σε πτώση μπορεί να πάθουν ζημιά. Επίσης διπλώνει κάπως και μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν στήριγμα. Στα συν και το μαγνητικό κούμπωμα.

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι κρύβει το τηλέφωνο αλλά επειδή έχω πικρή πείρα σε προηγούμενα τηλέφωνα (με χτυπημένες γωνίες) την θεωρώ απαραίτητη.

Link to comment
Share on other sites

H update της recovery μπορει να γινει ανεξαρτητα απο Rom?

Yπαρχουν recovery που πηγαινουν καλυτερα με συγκεκριμενες Rom? πχ η TWRP με multi..

Για να επανελθουν ολες οι εφαρμογες και ρυθμισεις εκει που ηταν αρκει το Titanium backup meta το περασμα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω root-άρει το κινητό. Έχω εγκαταστήσει Mobileuncle tools και έχω κάνει recovery update. Όταν όμως κάνει reboot σε recovery mode, κάνει πως ξεκινάει σε recovery mode, αλλά κολλάει, κάνει restart και ξεκινάει σε Normal boot. To έχω δοκιμάσει πάνω από 10 φορές και με recovery.img που έχω κατεβάσει από διαφορετικά links, για την περίπτωση που ήταν corrupted. Με volume UP + power button με βάζει σε factory mode, όπου δε βγάζω άκρη με τα κινέζικα. Με volume DOWN + power button πάει να ξεκινήσει σε recovery, αλλά κολλάει, κάνει restart και κάνει normal boot.

 

Καμιά ιδέα πως να το ξεπεράσω αυτό το θέμα?

 

Σου βγάζει μια οθόνη με γραμες πολύχρονες;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Βάλε το navigon . Σε μένα κλειδώνει σε δευτερόλεπτα.

 

Και σε μένα κλείδωνε μια χαρά τώρα δε κλειδώνει! άσε που χρειάζομαι συνέχεια calibrate η πιξιδα!θα δοκιμασω και το faster GPS ,να δω!!

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Γεια σας παιδιά. Αγόρασα τι κινητό πριν λίγο καιρό και το περιμένω να έρθει. Στο tracking μου βγάζει αυτό . Μήπως έχει κολλήσει κάπου το κινητό; Είναι η πρώτη μου παραγγελία από Κίνα.

 

Συγγνώμη αν έγραψα σε λάθος κατηγορία.

Mην ανησυχείς στον δρόμο είναι. Υπολόγισε 15 ημέρες ακόμα (το λιγότερο) για παραλαβή. Δες σχετικό θέμα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...