Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντωμεταξύ είναι κορυφαίο και σαν design, στο χέρι σαν κράτημα, δεν γλυστράει λόγω πλαστικού πίσω, στο βάρος... Μακάρι να ξαναέβγαινε με σύγχρονα χαρακτηριστικά!

 

Έτσι όπως τα λες.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτοχος του lg g2 ακόμα και σήμερα με εκπλήσσει ευχάριστα και να πω ότι την σταθεροποίηση που έχει το βίντεο ούτε samsung ultra s21 δεν έχει .
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του lg g2 ακόμα και σήμερα με εκπλήσσει ευχάριστα και να πω ότι την σταθεροποίηση που έχει το βίντεο ούτε samsung ultra s21 δεν έχει .

 

Λέγε ρε θηρίο!!!

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι έχω αλλάξει πολλά κινητά μετά από αυτό αλλά δεν κόλλησε ποτέ ενώ στα νεότερα του μου έχουν συμβεί κολλήματα και γενικά πιστεύω ότι είναι ένας θρύλος στην ιστορία των κινητών μαζί με το lg v10 αν και αυτό χωλενει πολύ στην μπαταρία,αυτό με τους φακούς τράβαγε φωτό και βίντεο σε ημίφως ακόμα και από σημερινά κινητά που έχουν νυχτερινή λειτουργία χαζομάρα έπρεπε να το κρατήσω και αυτό ευτυχώς έχω το τζι 2 μου όμως και ξεφτιλησα φίλο με α41 σε πολλές λειτουργίες.

Όλα αυτά είναι άποψη μου λόγω πολλών χρόνων ενασχόλησης με ποοολα κινητά γι'αυτό θέλησα να ξυπνήσω λίγο το νήμα αν υπάρχουν ακόμα άλλοι κάτοχοι.Καλη συνέχεια σε όλους.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχα πάρει πήγα στην Cosmote για να μου "κόψουν" τη Sim. Λέω εκεί στον υπάλληλο, την παίρνει και όσο περπατάει μου λέει "ποιο κινητό πήρες;" Λέω το G2 της LG. Και μου λέει "πωωω πολύ καλή συσκευή πήρες!" :P

Το είχα καταευχαριστηθεί παιδιά, μακάρι να έβγαζε ένα remake η LG. Κρίμα που σε 3 χρόνια χάλασε το τσιπάκι wifi+bluetooth και άλλαξα. Η συνολική αίσθηση χρήσης ήταν απίστευτη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ευτυχώς δεν έβγαλε κάτι έχω αλλάξει μια μπαταρία μόνο στο μαμά σέρβις 27 ευρώ και τίποτα άλλο.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το εχω στο κουτάκι του, και με ξελασπώνει οταν μένω απο τηλ. Εδώ και 4 χρονια εχω το LG G6 και αισθάνομαι οτι ειναι το το παιδί του G2 !!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όμορφες εποχές με νορμάλ τιμές οι ναυαρχίδες. 260 ευρώ καινούριο το είχα πάρει λίγο πριν βγει η μάπα το g3.

Εκπληκτική κινητάρα με φοβερό display το g2.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όμορφες εποχές με νορμάλ τιμές οι ναυαρχίδες. 260 ευρώ καινούριο το είχα πάρει λίγο πριν βγει η μάπα το g3.

Εκπληκτική κινητάρα με φοβερό display το g2.

 

νομιζω το αδικεις λιγο το G3.το εχω απο το 2015 και δεν εχω το παραμικρο προβλημα,και δεν μπορω να βρω και αφορμη ωστε να αγορασω κατι πιο καινουργιο,ειναι ακομα κινηταρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το g3 το είχα επίσης για ένα χρόνο περίπου. Δυστυχώς δεν έμεινα το ίδιο ικανοποιημένος ( ενθουσιασμένος) όπως με το g2. Αυτό μου άφησε αυτό λέω ,άσε που έκαψε μητρική στα καλά καθούμενα είχε εξαρχής και την προβληματική οθόνη του 2015 ( δεύτερης χρονιάς) σαν χλωρίνη κλινεξ ( είχε αναφερθεί από αρκετούς). Και τα δύο g2, g3 αγορασμένα καινούργια. Απλά την άποψη μου αναφέρω απ'την δική μου εμπειρία. Το g4 απ' την άλλη στην δική μου περίπτωση βγήκε εξαιρετικό!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

To G2 το έχει η κοπέλα μου στο κουτί του, είχε πάθει ένα πρόβλημα (bootloop), δεν θυμάμαι για ποιον λόγο. Θυμάμαι πως δεν μπορούσε να το δει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ στο PC (ενώ φόρτιζε - δείγμα του ότι η θύρα usb λειτουργεί), ώστε να του περάσω το Firmware από την αρχή, κι έτσι, έμεινε τούβλο δυστυχώς. Μια εξαιρετική συσκευή πάντως, με μόλις 265€ το 32ρι τότε, ήταν θρύλος!

Εγώ είχα το G4, το οποίο λειτουργεί ακόμη (δεν εμφάνισε ποτέ το γνωστό bootloop) :)

Επίσης με κάποια Custom Rom έχω ακόμη (και λειτουργεί) το LG Optimus G !!!

Link to comment
Share on other sites

Τι 260 ρε παιδιά? Πάνω από 400 είχα δώσει για την αγορά του

 

Αν το πήρες τους πρώτους 2-3 μήνες κυκλοφορίας του, ναι. 260 το 32ρι ήταν λίγο πριν βγει το G3 :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 259 για την ακρίβεια το 16αρι βέβαια κι αφού είχε περάσει κάνα τρίμηνο από την παρουσίαση του g3. Άλλες εποχές με άλλες τιμές τότε. Τώρα ο κόσμος που στρέφεται στις κόμπακτ μηχανές είναι πολύ λιγότερος και ταυτόχρονα οι δυνατότητες των κινητών είτε midrange είτε σε flagship επίπεδο έχουν εκτοξευτεί και φυσικά όχι μόνο στο φωτογραφικό κομμάτι...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τι 260 ρε παιδιά? Πάνω από 400 είχα δώσει για την αγορά του

Όντως παιδιά και 'γω πάνω από 400 το είχα πάρει!! 32αρι απ' τις αρχές κυκλοφορίας του σχεδόν!

Χωρίς εγγύηση τότε....

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στον χρόνο 280€ το είχα πάρει ! εχω ολα τα αρχεία και ROM ακομα !

 

2021-02-28-125432.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα από περιέργεια να θυμηθώ τι συνέβαινε.

Στην αρχή βγάζει λίγο κείμενο, λέγοντας κάτι σε "secure booting error"

Στην συνέχεια, μια λευκή οθόνη η οποία λέει "demigod crash handler critical error" με προτροπή είτε να πατήσω + για DL Mode είτε - για reboot. Φυσικά και δεν συνδέεται (όπως λέω πιο κάτω).

(βρήκα και τις pic που είχα ξαναποστάρει εδώ στο thread)

https://prnt.sc/hjylm3

https://prnt.sc/hjylvv

 

 

Νομίζω πως το είχα ρουτάρει και μετά από κάποιο update είχε γίνει το παραπάνω.

 

Τα Facts είναι τα εξής.

Δεν το αναγνωρίζει στο PC (drivers κι όλα είναι εγκατεστημένα αλλά βγαίνει σαν συσκευή που δεν αναγνωρίζεται - όχι το κλασικό που είναι όταν έχει πρόβλημα ένα USB αλλά κάτι διαφορετικό - δοκίμασα 4 καλώδια, ακούγεται ο ήχος σύνδεσης όμως δεν αναγνωρίζεται). Ωστόσο το κινητό φαίνεται να φορτίζει.

 

Κατά συνέπεια:

α) Δεν μπαίνει σε fastboot

β) Δεν μπαίνει σε DL Mode. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

 

Άρα και δεν μπορώ με τίποτα να κάνω flash την μαμά ρομ με κανένα τρόπο. Κατέληξα ότι πρέπει να συμβαίνει κάτι όπως αυτό εδώ , αν και δεν έχω ένδειξη ότι βρίσκεται σε αυτό το brick mode

Δεν το δοκίμασα ακόμη αλλά λέει πως δεν υποστηρίζει Χ64 λειτουργικό. Έτσι κι αλλιώς, χαμένη υπόθεση είναι...

 

Έχει έλθει κανείς αντιμέτωπος με όλα αυτά στο G2 του;

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα από περιέργεια να θυμηθώ τι συνέβαινε.

Στην αρχή βγάζει λίγο κείμενο, λέγοντας κάτι σε "secure booting error"

Στην συνέχεια, μια λευκή οθόνη η οποία λέει "demigod crash handler critical error" με προτροπή είτε να πατήσω + για DL Mode είτε - για reboot. Φυσικά και δεν συνδέεται (όπως λέω πιο κάτω).

(βρήκα και τις pic που είχα ξαναποστάρει εδώ στο thread)

https://prnt.sc/hjylm3

https://prnt.sc/hjylvv

 

 

Νομίζω πως το είχα ρουτάρει και μετά από κάποιο update είχε γίνει το παραπάνω.

 

Τα Facts είναι τα εξής.

Δεν το αναγνωρίζει στο PC (drivers κι όλα είναι εγκατεστημένα αλλά βγαίνει σαν συσκευή που δεν αναγνωρίζεται - όχι το κλασικό που είναι όταν έχει πρόβλημα ένα USB αλλά κάτι διαφορετικό - δοκίμασα 4 καλώδια, ακούγεται ο ήχος σύνδεσης όμως δεν αναγνωρίζεται). Ωστόσο το κινητό φαίνεται να φορτίζει.

 

Κατά συνέπεια:

α) Δεν μπαίνει σε fastboot

β) Δεν μπαίνει σε DL Mode. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

 

Άρα και δεν μπορώ με τίποτα να κάνω flash την μαμά ρομ με κανένα τρόπο. Κατέληξα ότι πρέπει να συμβαίνει κάτι όπως αυτό εδώ , αν και δεν έχω ένδειξη ότι βρίσκεται σε αυτό το brick mode

Δεν το δοκίμασα ακόμη αλλά λέει πως δεν υποστηρίζει Χ64 λειτουργικό. Έτσι κι αλλιώς, χαμένη υπόθεση είναι...

 

Έχει έλθει κανείς αντιμέτωπος με όλα αυτά στο G2 του;

Εγώ ποτέ δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο η κάτι άλλο να ανησυχήσω όλα μαμά απείραχτο .

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο η κάτι άλλο να ανησυχήσω όλα μαμά απείραχτο .

 

Τώρα που θυμήθηκα μετά το Root, πήγα να το κάνω και επαναφορά, και τότε έβγαλε όλα αυτά. Απλά από ότι κατάλαβα κάτι έπαιζε με την θύρα usb και το κινητό απλά δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα πέρα από φόρτιση.

Υποθέτω πως είναι θέμα πλακέτας, οπότε ότι και αν κάνω, δεν έχει νόημα.

Ήταν καλό όσο είχε αντέξει

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θυμήθηκα μετά το Root, πήγα να το κάνω και επαναφορά, και τότε έβγαλε όλα αυτά. Απλά από ότι κατάλαβα κάτι έπαιζε με την θύρα usb και το κινητό απλά δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα πέρα από φόρτιση.

Υποθέτω πως είναι θέμα πλακέτας, οπότε ότι και αν κάνω, δεν έχει νόημα.

Ήταν καλό όσο είχε αντέξει

 

Δε λέω ότι έχεις άδικο αλλά γιατί να κάνεις ρουτ και τέτοια πειράγματα,Εγώ δε πειράζω τα κινητά μου ούτε περιβάλλον εργασίας αλλάζω τίποτα και ποτέ μα ποτέ δεν είχα μπουτλουπ στα g4 g3 v10 που είδα σε πάρα πολλούς οι περισσότεροι τα είχαν ρουαρει η είχαν κατεβάσει εφαρμογές τρίτων.Τι να σας πω δε ξέρω όλα τυχαία είναι;γιατί και με άτομα που εγώ συναναστρέφομαι τα κινητά που παίρνουν δεν αντιμετωπίζουν θέματα εκτός από κάτι mls και είμαι της άποψης ότι δε πειράζεις και το προσέχεις δε θα βγάλει κάτι,Γιατί το τζι 2 μου και μιας ξαδέρφης μου που έχει το ίδιο,το απολαμβάνει σαν να το πήρε τώρα.Κριμα η lg που δε φρόντισε να κάνει κάτι αντίστοιχο του σήμερα εν ετοι 2021 θα μπορούσε.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπαρχει λύσει. Είναι το μοναδικό που δεν μένει τούβλο, παντα επανέρχεται !!! εργατοώρες θέλει :D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ότι έχεις άδικο αλλά γιατί να κάνεις ρουτ και τέτοια πειράγματα,Εγώ δε πειράζω τα κινητά μου ούτε περιβάλλον εργασίας αλλάζω τίποτα και ποτέ μα ποτέ δεν είχα μπουτλουπ στα g4 g3 v10 που είδα σε πάρα πολλούς οι περισσότεροι τα είχαν ρουαρει η είχαν κατεβάσει εφαρμογές τρίτων.Τι να σας πω δε ξέρω όλα τυχαία είναι;γιατί και με άτομα που εγώ συναναστρέφομαι τα κινητά που παίρνουν δεν αντιμετωπίζουν θέματα εκτός από κάτι mls και είμαι της άποψης ότι δε πειράζεις και το προσέχεις δε θα βγάλει κάτι,Γιατί το τζι 2 μου και μιας ξαδέρφης μου που έχει το ίδιο,το απολαμβάνει σαν να το πήρε τώρα.Κριμα η lg που δε φρόντισε να κάνει κάτι αντίστοιχο του σήμερα εν ετοι 2021 θα μπορούσε.:)

Καμία σχεση το bootloop με το ροοτ . Είχε εμφανιστεί σχεδόν σε όλα μεχρι παραγωγη Αυγουστου 2015 και ηταν θεμα αστοχίας εργοστασιου.

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ότι έχεις άδικο αλλά γιατί να κάνεις ρουτ και τέτοια πειράγματα,Εγώ δε πειράζω τα κινητά μου ούτε περιβάλλον εργασίας αλλάζω τίποτα και ποτέ μα ποτέ δεν είχα μπουτλουπ στα g4 g3 v10 που είδα σε πάρα πολλούς οι περισσότεροι τα είχαν ρουαρει η είχαν κατεβάσει εφαρμογές τρίτων.Τι να σας πω δε ξέρω όλα τυχαία είναι;γιατί και με άτομα που εγώ συναναστρέφομαι τα κινητά που παίρνουν δεν αντιμετωπίζουν θέματα εκτός από κάτι mls και είμαι της άποψης ότι δε πειράζεις και το προσέχεις δε θα βγάλει κάτι,Γιατί το τζι 2 μου και μιας ξαδέρφης μου που έχει το ίδιο,το απολαμβάνει σαν να το πήρε τώρα.Κριμα η lg που δε φρόντισε να κάνει κάτι αντίστοιχο του σήμερα εν ετοι 2021 θα μπορούσε.:)

 

Ρε μαν, το κινητό το είχαν κάνει root άπειροι άνθρωποι, απλά εμένα κάποιο πρόβλημα προϋπήρχε, γιατί μάλλον είναι πλακέτα αυτό.

Δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο γιατί πολύ απλά δεν υπακούει σε τίποτα, έμεινε πυρότουβλο, όχι τούβλο :lol:

 

Το G4 το άνοιξα μετά από 10 μήνες εχτές :P Δουλεύει, είχα την ΒΕΤΑ 7.0 αλλά η μπαταρία του χάνει 1% κάθε 5 λετπά :lol: Φοβάμαι να γυρίσω πίσω γιατί είναι το backup κινητό μου :O

Δεν έπαθα ούτε εγώ bootloop αλλά δεν ευθύνεται για αυτό το root, δεν σχετιζόταν, η πλακέτα είχε θέματα.

 

Πάντα υπαρχει λύσει. Είναι το μοναδικό που δεν μένει τούβλο, παντα επανέρχεται !!! εργατοώρες θέλει :D

 

Τις είδες τις εικόνες που έβαλα; Μπορείς να βρεις λύση; Γιατί έψαξα όλο το ίντερνετ και όλα οδηγούν σε πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά μη βαρατε με τα ρουτ όταν το κάνεις που επεμβαίνεις στο λογισμικό;

Όσο για τις πλακέτες εμείς δεν έχουμε πλακέτες για να σας πω και ένα περίεργο για εσάς εμείς 6 άτομα οικογένεια και 2 κολητοι όταν ψωνίζουμε κινητό παίρνουμε το ίδιο αλλά άλλο χρώμα εδώ και μια 7ετια μέχρι πέρσι δηλαδή γιατί είχαμε γεναια έκπτωση και προβλήματα δεν είχε κανένας.Οσο για χρήση;όπως προανέφερα γιατί είμαστε και κάποιας ηλικίας.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...