Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τί έγινε τελικά Μάριε;

Κι εμένα μου έσπασε για δεύτερη φορά και τελικά πήγα στο LG V30.

 

Δεν έχει έρθει ακόμη.......20 μέρες περιμένω...! Αν δουλεύει καλά, καλό ειναι να το φτιάξεις με 18€ + τοποθέτηση.;) Και εγω πήγα στο G6, αλλά το G2 το θέλω για συνεσθηματικους λόγους...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχει έρθει ακόμη.......20 μέρες περιμένω...! Αν δουλεύει καλά, καλό ειναι να το φτιάξεις με 18€ + τοποθέτηση.;) Και εγω πήγα στο G6, αλλά το G2 το θέλω για συνεσθηματικους λόγους...!
18€ πώς γίνεται; Μιλάς για μούφα οθόνη.

Τοποθέτηση την κάνω μόνος μου. Το έκανα και πριν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

18€ πώς γίνεται; Μιλάς για μούφα οθόνη.

Τοποθέτηση την κάνω μόνος μου. Το έκανα και πριν.

 

Πήρα την παρακάτω οθόνη. Από οτι βλέπω την κατέβασε στα 16€/ Περίμενε να την βάλω, να σου πω εντυπώσεις....!!!

 

26.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό! Περιμένω κ εγώ εντυπώσεις!!

Πήρα την παρακάτω οθόνη. Από οτι βλέπω την κατέβασε στα 16€/ Περίμενε να την βάλω, να σου πω εντυπώσεις....!!!

 

26.png

Link to comment
Share on other sites

Άρα τώρα που η οθόνη ράγισε και το touch δεν αποκρίνεται πώς θα πάρω τα αρχεία μου;;;;

Α ρε καρτούλα SD, λείπεις!

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άρα τώρα που η οθόνη ράγισε και το touch δεν αποκρίνεται πώς θα πάρω τα αρχεία μου;;;;

Α ρε καρτούλα SD, λείπεις!

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

Με ένα OTG adapter μπορείς να του συνδέσεις ένα ποντίκι και να στείλεις τα αρχεία είτε σε άλλη συσκευή μέσω wifi direct (για πιο γρήγορα) ή να τα ανεβάσεις στο cloud.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με ένα OTG adapter μπορείς να του συνδέσεις ένα ποντίκι και να στείλεις τα αρχεία είτε σε άλλη συσκευή μέσω wifi direct (για πιο γρήγορα) ή να τα ανεβάσεις στο cloud.
Αυτό είναι το θέμα. Να αποφύγω το χρονοβόρο ανέβασμα. Είναι 21GB.

Τόσες μέρες ειμαι με ποντίκι.

WiFi direct δεν έχω γιατί είμαι με custom ROM.

Υπάρχουν κάποια προγράμματα στο PC αλλά λειτουργούν μόνο με κάποιες συσκευές της Samsung.

Τώρα ψάχνομαι μπας και υπάρχει κάνας τρόπος με εντολές μέσω adb.

Με βλέπω να δανείζομαι το G2 του κολλητού, να του βάλω την δικιά μου motherboard, να κάνω τη δουλειά μου μεταφέροντας τα αρχεία στο PC και μετά πάλι ανταλλαγή πλακέτας.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση όπως και να 'χει.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μα πόσο χαζός πρέπει να είμαι;;;

Στην ROM Google Edition 1.5 που φοράω υπάρχει επιλογή για να προεπιλέξεις το mode που θες όταν συνδεθεί η συσκευή με τον υπολογιστή. Οπότε το έβαλα με το ποντίκι στο MTP και το κούμπωσα στο PC και χωρίς να χρειαστεί να επιλέξω κάτι ο υπολογιστής το βλέπει σαν χώρο αποθήκευσης αρχείων και έτσι μπορώ να πάρω επιτέλους το πολυπόθητο back up μου γρήγορα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ξερει κανεις αν και πως αλλαζουν τα κουμπια στο g2 (πισω και προσφατα);

εγκατεστησα google edition & xceed kernel,

εβαλα και το button mapper, αλλα δεν βλεπω να αλλαζουν

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν και πως αλλαζουν τα κουμπια στο g2 (πισω και προσφατα);

εγκατεστησα google edition & xceed kernel,

εβαλα και το button mapper, αλλα δεν βλεπω να αλλαζουν

 

Πατάς παρατεταμένα στο κουμπί που θες, σου βγάζει ένα πινέλο και απο εκεί αλλάζεις, μπορείς να βάλεις και δικά σου...;)

 

163.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα, δεν παίζει, το δεξί βγάζει ρυθμίσεις Νόβα, το αριστερό πρόσφατα κάτι τέτοιο
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2 φορες χρέωσε 1 ευρώ για είσοδο στο ιντερνετ, ενώ ήταν το WiFi ανοικτό και τα δεδομένα κλειστά. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

2 φορες χρέωσε 1 ευρώ για είσοδο στο ιντερνετ, ενώ ήταν το WiFi ανοικτό και τα δεδομένα κλειστά. Τι μπορεί να φταίει;

 

Ο πάροχός σου. Μου το έχει κάνει η Wind και τους έφαγε η μαρμάγκα :p

Να σημειώσω ότι ήταν ακριβώς στο τελευταίο δεκαήμερο του 2014 το συμβάν. Κάτι μου λέει πως, αν έχεις Wind, το έχουν κάνει σύστημα...

Link to comment
Share on other sites

Ο πάροχός σου. Μου το έχει κάνει η Wind και τους έφαγε η μαρμάγκα :p

Να σημειώσω ότι ήταν ακριβώς στο τελευταίο δεκαήμερο του 2014 το συμβάν. Κάτι μου λέει πως, αν έχεις Wind, το έχουν κάνει σύστημα...

 

Το κανει και η VODA & O COSM ......πας σε ένα κατάστημα και ζητάς να απενεργοποιηθει η ρυθμίσει...;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κανει και η VODA & O COSM ......πας σε ένα κατάστημα και ζητάς να απενεργοποιηθει η ρυθμίσει...;)

 

Σαν λύση μου είχαν πει να απενεργοποιήσω την χρήση δεδομένων (εντελώς ) :lol: για αυτό τους πήρε και τους σήκωσε :p

Link to comment
Share on other sites

Σαν λύση μου είχαν πει να απενεργοποιήσω την χρήση δεδομένων (εντελώς ) :lol: για αυτό τους πήρε και τους σήκωσε :p
Σου βρήκα καλύτερη λύση.

Μην χρησιμοποιείς καθόλου κινητό. Μόνο σταθερό.

Κάν'το και θα με θυμηθείς. Δεν θα σε ξαναχρεώσει η Wind.

 

 

Μα είναι σοβαροί οι άνθρωποι;;;!! "Απενεργοποίησε τα δεδομένα..." ;;!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το g2. Ενώ φοράει την 4.4.2 μου λέει ότι διαθέτω την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Το γράφει και μέσα στο μενού του κινητού αλλά και μέσα στο Lg mobile support tool.

Με ποιον τρόπο θα εγκαταστήσω την 5.0.2 (Lollipop)?

 

Σας ευχαριστώ πολύ, καλές γιορτές

Link to comment
Share on other sites

Σου βρήκα καλύτερη λύση.

Μην χρησιμοποιείς καθόλου κινητό. Μόνο σταθερό.

Κάν'το και θα με θυμηθείς. Δεν θα σε ξαναχρεώσει η Wind.

 

 

Μα είναι σοβαροί οι άνθρωποι;;;!! "Απενεργοποίησε τα δεδομένα..." ;;!

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Σοβαρότατα, αυτό μου είχαν πει. "Στείλε μήνυμα εκεί για απενεργοποίηση". Στο μεταξύ, είχα τουλάχιστον 800Mb δεδομένα, αλλά δεν είχα μπει καθόλου (μόνο WiFi), ώστε να πεις ότι θα χρεωθώ. Δεν έβγαζα άκρη και έφυγα από αυτούς. Μάλλον το ότι δεν μου συνέβη με άλλο πάροχο, είναι καθαρή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το g2. Ενώ φοράει την 4.4.2 μου λέει ότι διαθέτω την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Το γράφει και μέσα στο μενού του κινητού αλλά και μέσα στο Lg mobile support tool.

Με ποιον τρόπο θα εγκαταστήσω την 5.0.2 (Lollipop)?

 

Σας ευχαριστώ πολύ, καλές γιορτές

 

Η αλλη γινεται μονο μεσω πισι αλλα σου συνθστω να αφησεις την υπαρχουσα ειναι η καλυτεροτερη για το κινητο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλο από πάνω. Καλύτερα κράτα την έκδοση που έχεις. Πολύ ανώτερη από την 5.0.2.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Θεούλης ο τύπος!

 

Μάλλον ηλίθιος είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρω ότι μπορεί να μη "ζει" κανένα τζι2 εκτός του δικού μου και μιας ξαδέρφης μου αλλά αυτό το κινητό είναι καλύτερο από πολλά σήμερα μεσαιας κατηγορίας μια μπαταρία έχω αλλάξει στη προκορντια και κάνει τα πάντα ο σκύλος.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ είναι κορυφαίο και σαν design, στο χέρι σαν κράτημα, δεν γλυστράει λόγω πλαστικού πίσω, στο βάρος... Μακάρι να ξαναέβγαινε με σύγχρονα χαρακτηριστικά!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...