Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Li-Po 3000 mAh είναι η μαμά του G2.

 

Πόσο την έβαλες ώστε να μην πας να την βάλεις στην Procordia? 27€ έχει στο επίσημο με τα εργατικά τα πάντα όλα.

 

πριν κανα 2 σελιδες νομιζω το ειχα γραψει,,πως ειμαι απο θεσσαλονικη,,εχω χασει την εγγυηση της συσκευης,,και για να την ανακτησω επρεπε να επικοινωνησω με το καταστημα αθηνα να μου το στειλει με κουριερ εξοδα δικα μου,,,μετα να γινει ολη η διαδικασια με προκορτνια πηγενε ελα!! και ολα αυτα γτ μπηκα στο σαιτ που βαζεις το ιμει και σου λεει χωρα κατασκευης και παραγωγης και μου εβγαλε ιανουαριο του 14 ενω την συσκευη την απεκτησα σεπτεμβριο του 14 οποτε μονο με την εγγυηση του καταστηματος θα μπορουσα να το στειλω προκορντια!! νομιζω πως η αλλαγη προκορντια ειναι 27+10ε τα εργατικα,,απο οτι εχω δει εδω μεσα να γραφουνε!! εμενα 40 ολα μαζι(μπαταρια+εργατικα) γιαυτο και το πηγα εδω!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H εγγύηση είναι άσχετο. Για μένα έπρεπε να το στείλεις στο επίσημο γιατί αφενός έχει την εγγύηση ότι σου βάζει την αυθεντική μπαταρία και αφετέρου έχεις την εγγύηση ότι αν δεν βγει καλή η μπαταρία θα στην αλλάξουν και δεν θα σου μιλούν με το υφάκι του "μάστορα" που έγραψες. Και ειδικά για τόσα λίγα ευρώ διαφορά ασυζητητί δεν θα το πήγαινα έξω.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

βρισκομαι στην δουλεια και δεν εχω την δυνατοτητα να την δω την παλια!!κατεβασα το cpu-z και στην κατηγορια μπαταριας και συγκεκριμενα technology γραφει li-poly,,αυτης της τεχνολογιας ειναι? γτ νομιζω πως εκει πρεπει να γραφει li-ion!! voltage 3916 kai capacity 3000mAh!!!επικοινωνησα πριν λιγη ωρα,,με ενα υφακι ο τυπος,,μου γυρισε λιγο το μυαλο!! και μου λεει φερτο να του βαλουμε αλλη να του κανω φορτισεις να δω αν ισχυει αυτο που λες η εχει καποια αδυναμια η συσκευη σου ;););) αγενης ως εκει που δεν παει!! σαν να μου κανει χαρη!! να του το παω δευτερα να το κρατησει 2 μερες μου ειπε!!

 

Δεν ειναι γνησια η οριτζιναλ ειναι 4227 μιλιβατ οχι 3900.

Επρεπε να το στειλης προκορντια 27 ευρω εργατικα μεσα και οτι κοστος εχει το κουριερ.

Σαν χωρητικοτητα 3000 και lipoly ειναι σωστη αλλα το βολταζ οχι.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

H εγγύηση είναι άσχετο. Για μένα έπρεπε να το στείλεις στο επίσημο γιατί αφενός έχει την εγγύηση ότι σου βάζει την αυθεντική μπαταρία και αφετέρου έχεις την εγγύηση ότι αν δεν βγει καλή η μπαταρία θα στην αλλάξουν και δεν θα σου μιλούν με το υφάκι του "μάστορα" που έγραψες. Και ειδικά για τόσα λίγα ευρώ διαφορά ασυζητητί δεν θα το πήγαινα έξω.

 

ω ρε φιλε,,πως σκαλωσα ετσι ασχημα μου λες?? αφου παει για αντικατασταση με την θεληση μου η μπαταρια λογικο ειναι να μην ισχυει η εγγυηση!! ω ρε φιλε,,χαζομαρα μου!!ευελπιστω πως επειδει επικοινωνησα μαζι του και τον εδειξα οτι απο την στιγμη ποθ εδωσα χρημα απαιτω κιολας αποτελεσμα και επειδει δεν ειμαι κανενα παιδακι,,αν εχει κανει μα*****α,,τωρα θα το διορθωσει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ειναι γνησια η οριτζιναλ ειναι 4227 μιλιβατ οχι 3900.

Επρεπε να το στειλης προκορντια 27 ευρω εργατικα μεσα και οτι κοστος εχει το κουριερ.

Σαν χωρητικοτητα 3000 και lipoly ειναι σωστη αλλα το βολταζ οχι.

 

να του το δειξω στο cpu-z to 3900 και να του το πω οτι ειναι 4227 το οριτζιναλ??επρεπε τωρα που το σκεφτηκα ποιο σωστα αλλα εγινε τωρα και πρεπει να το φικσαρουμε ομως!!

Link to comment
Share on other sites

ω ρε φιλε,,πως σκαλωσα ετσι ασχημα μου λες?? αφου παει για αντικατασταση με την θεληση μου η μπαταρια λογικο ειναι να μην ισχυει η εγγυηση!! ω ρε φιλε,,χαζομαρα μου!!ευελπιστω πως επειδει επικοινωνησα μαζι του και τον εδειξα οτι απο την στιγμη ποθ εδωσα χρημα απαιτω κιολας αποτελεσμα και επειδει δεν ειμαι κανενα παιδακι,,αν εχει κανει μα*****α,,τωρα θα το διορθωσει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

να του το δειξω στο cpu-z to 3900 και να του το πω οτι ειναι 4227 το οριτζιναλ??επρεπε τωρα που το σκεφτηκα ποιο σωστα αλλα εγινε τωρα και πρεπει να το φικσαρουμε ομως!!

Τι να σου πω εξαρχης δεν επρεπε να απευθυνθεις σε τριτο παρα μονο προκορντια οσο για τα στοιχεια που σου δινω ειναι απο το τζι 2 μου τωρα ζεστα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εξαρχης δεν επρεπε να απευθυνθεις σε τριτο παρα μονο προκορντια οσο για τα στοιχεια που σου δινω ειναι απο το τζι 2 μου τωρα ζεστα.

 

τι να πω,,μου φαινετε θα φτασω σε σημειο να ζητησω τα χρηματα μου πισω και να βαλει την παλια και να το στειλω προκορντια,,σε περιπτωση που δεν μεινω ικανοποιημενος!! αν γνωριζει καποιος κατι ας βοηθησει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το δικό μου:

 

http://s31.postimg.org/e3o4rgscr/Screenshot_2016_04_23_12_18_24.png

 

4260 μηπως το εμφανιζει οταν το βγαζουμε απο φορτιση και κατα την διαρκεια της ημερας που πεφτει η μπαταρια πεφτει και αυτο? ;);)

Link to comment
Share on other sites

τι να πω,,μου φαινετε θα φτασω σε σημειο να ζητησω τα χρηματα μου πισω και να βαλει την παλια και να το στειλω προκορντια,,σε περιπτωση που δεν μεινω ικανοποιημενος!! αν γνωριζει καποιος κατι ας βοηθησει!!

Χωρίς να ξέρω τι σημαίνει αυτό το "Voltage", και στο δικο μου είναι περίπου 3900...... και αλλάζει σαν νούμερο!! Έχω την "μαμά" μπαταρία!

Αυτή τη στιγμή έχω μπαταρία 67%.....

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω τι σημαίνει αυτό το "Voltage", και στο δικο μου είναι περίπου 3900...... και αλλάζει σαν νούμερο!! Έχω την "μαμά" μπαταρία!

 

ναι απ οτι φαινετε ανεβοκατεβαινει το νουμερο,,,στο 66% που ειναι η συσκευη τωρα λεει 3918!!εχει παει μεχρι 3980 οση ωρα το βλεπω τωρα!! μην παω στον μαστορα και του το πω και κανω καμια μ....ια :P

Link to comment
Share on other sites

τι να πω,,μου φαινετε θα φτασω σε σημειο να ζητησω τα χρηματα μου πισω και να βαλει την παλια και να το στειλω προκορντια,,σε περιπτωση που δεν μεινω ικανοποιημενος!! αν γνωριζει καποιος κατι ας βοηθησει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

4260 μηπως το εμφανιζει οταν το βγαζουμε απο φορτιση και κατα την διαρκεια της ημερας που πεφτει η μπαταρια πεφτει και αυτο? ;);)

Φορτισετο 100% και δες το βολταζ το οποιο ειναι ταση βυθισης της ματαριας δλδ αν ειναι 3900 και οχι 4227 και πανω οπως του φιλου αμελητεα διαφορα,σημαινει οτι με λιγα λογια πεφτει η ενταση της τασεως μεταξυ των δυο πολων και ταυτοχρονα η υσχυς της πιο γρηγορα για αυτο αδειαζει γρηγοροτερα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φορτισετο 100% και δες το βολταζ το οποιο ειναι ταση βυθισης της ματαριας δλδ αν ειναι 3900 και οχι 4227 και πανω οπως του φιλου αμελητεα διαφορα,σημαινει οτι με λιγα λογια πεφτει η ενταση της τασεως μεταξυ των δυο πολων και ταυτοχρονα η υσχυς της πιο γρηγορα για αυτο αδειαζει γρηγοροτερα

 

σευχαριστω για την απαντηση σου,,πολυ κατατοπιστικη!!γνωριζεις που μπορει να οφειλετε μια πιθανη πτωση της τασεως μεταξυ των 2 πολων και αδειαζει γρηγοροτερα!! μπορει να εχει προβλημα καποιο αλλο μερος της συσκευης και να τραβαει ρευμα και να το ριχνει ετσι αισθητα??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι από κει δεν έχεις θέμα. Απλά δεν σου βγάζει την αυτονομία που είχε η αυθεντική και επειδή στις μπαταρίες πέφτει πολύ μαϊμού ακόμα και αν έχει την ίδια χωρητικότητα εγώ μόνο αυτό θα φοβόμουν. Για αυτό μπαταρίες μόνο τις oem.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι από κει δεν έχεις θέμα. Απλά δεν σου βγάζει την αυτονομία που είχε η αυθεντική και επειδή στις μπαταρίες πέφτει πολύ μαϊμού ακόμα και αν έχει την ίδια χωρητικότητα εγώ μόνο αυτό θα φοβόμουν. Για αυτό μπαταρίες μόνο τις oem.

 

Ετσι ακριβως οπως τα λες τωρα οτι εγινε εγινε ο φιλος ας την στρωσει καλα και να συνιθισει στην ιδεα οτι θα εχει μικροτερη αυτονομια εφοσον δεν επελεξε τη μαμα εταιρεια ,τωρα να μπλεκει σε φασαριες με τον τεχνικο ειναι δωρον αδωρο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι από κει δεν έχεις θέμα. Απλά δεν σου βγάζει την αυτονομία που είχε η αυθεντική και επειδή στις μπαταρίες πέφτει πολύ μαϊμού ακόμα και αν έχει την ίδια χωρητικότητα εγώ μόνο αυτό θα φοβόμουν. Για αυτό μπαταρίες μόνο τις oem.

 

θα παω πρωι δευτερας στο μαγαζι,,μου ειπε 2 μερες θα του το αφησω να κανει τεστακια φορτισεις και αποφορτισεις και γενικα να το δει στο σερβις καθω και θα τιν αντικατασησει την ηδη ''κανουρια'' !!αν βγει σου νου μου του και διαφορες περιεργες ιστοριες θα τον πω επιστροφη στην παλια,,επιστροφη χρηματων και το στελνω κατω!! απλα ειναι σαν να ειχα την μαμα την ειδη εξουθενωμενη μπαταρια!για μια μπαταρια ζουμε στο τζι 2 αν δεν την εχουμε και αυτην να το στειλω απο τον 4ο αν ειναι :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να του κανω μια επαναφορα εργοστασιακων για να τα εξαντλησουμε και αλλες πιθανοτητες?? γτ μετα την αντικατασταση δεν του εκανα!! το ειχα κανει πριν κανα 2-3 εβδομαδες!! η δεν παιζει κατι τετοιο να φταιει? ;););)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άδικα ψάχνεται λάθος απαντήσεις.

Το Voltage έχει σχέση με την στιγμιαία φόρτιση της μπαταρίας, από την άλλη, αν είναι ολοκαίνουργια, είναι λογικό να θέλει 3-4 κύκλους φόρτισης για να στρώσει (εδώ ρομ αλλάζουμε και η μπαταρία δείχνει το τι μπορεί με τα από 3-4 κύκλους.

τέλος, ένας τρόπος υπάρχει να μάθει ο φίλος τι του έβαλε το παλικάρι, να ανοίξει το καπάκι και να δει τι λέει η μπαταρία, αν είναι δλδ ίδια με την μαμά ή "παρόμοια"....

Α, και καλό είναι να του κάνει και ένα καλιμπραρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Καθως και για μας που δεν γνωριζουμε αρκετα απο ορολογιες,,,καλιμπραρισμα τι ειναι ακριβως!!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Το απλο γινεται με 2-3 κυκλους φορισης και αποφορτισης, αν θελεις μπορεις να κατεβασεις μια εφαρμογη για battery calibration που το κανει αυτοματα, φορτιζεις το κινητο στο 100% και εκει πατας στην εφαρμογη να κανει καλιμπραρισμα. αυτο φυσικα χρειαζεται συνηθως οταν η μπαταρια ειναι παλια και την φορτιζες "ατσαλα" σε καινουργια, αρκει να την φορτισεις 3-4 φορες για να αρχισει να διναι το 100%
Link to comment
Share on other sites

Το απλο γινεται με 2-3 κυκλους φορισης και αποφορτισης, αν θελεις μπορεις να κατεβασεις μια εφαρμογη για battery calibration που το κανει αυτοματα, φορτιζεις το κινητο στο 100% και εκει πατας στην εφαρμογη να κανει καλιμπραρισμα. αυτο φυσικα χρειαζεται συνηθως οταν η μπαταρια ειναι παλια και την φορτιζες "ατσαλα" σε καινουργια, αρκει να την φορτισεις 3-4 φορες για να αρχισει να διναι το 100%

 

Kαλημερα,,επισης πολυ κατοπιστικο μηνυμα,,ευχαριστω!! απο τεταρτη να φανταστεις οτι εχουν γινει φορτισματα,,,με πληρης φορτιση,,,,,επισης χθες πριν το φορτισω εκανα και επαναφορα ελπιζοντας πως θα στρωσει,,,,100% στις 00:00 ,,,,ξυπνημα στης 06:00 92 % μπαταρια με εντελως αδειο κινητο!!νομιζω πλεον ειναι μονοδρομος η επιστροφη για να διορθοθει στο καταστημα ή επιστροφη χρηματων και προκορντια!!

Link to comment
Share on other sites

μπρε παιδια,έχω 2 dead jones οριζόντια

και ασκώντας πίεση από πίσω το κινητο

σχεδον εξαφανιζονται..

και άλλες μέρες από μόνο του συμπεριφέρεται καλύτερα..σαν να μην υπαρχουν..

 

οποτε καταλήγω πως είναι θέμα να βάλω κανα χαρτάκι στήριξης στην motherboard..

 

όποιος το έχει κάνει,παρακαλώ να μου πεί ή και με .p.m.!!!!!!!!

ώστε όταν το ανοίξω να του στείλω κανα δυο φωτό

να μου πει εδώ ή εκεί εγώ το έκανα έτσι..

 

άλλωστε με δοκιμες θα το κάνω...

 

έχω παραγγείλει κιτάκι κατσαβιδάκια κλπ...

το f320 έχω αλλά κατά 95% ίδια είναι με το 802 εσωτερικά

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,,επισης πολυ κατοπιστικο μηνυμα,,ευχαριστω!! απο τεταρτη να φανταστεις οτι εχουν γινει φορτισματα,,,με πληρης φορτιση,,,,,επισης χθες πριν το φορτισω εκανα και επαναφορα ελπιζοντας πως θα στρωσει,,,,100% στις 00:00 ,,,,ξυπνημα στης 06:00 92 % μπαταρια με εντελως αδειο κινητο!!νομιζω πλεον ειναι μονοδρομος η επιστροφη για να διορθοθει στο καταστημα ή επιστροφη χρηματων και προκορντια!!

Σε 6 ώρες 8% κατανάλωση (και ειδικά άδειο) είναι πολύ, μέχρι 3-4% θα ήταν αποδεκτό αν και πάλι ήταν αρκετό.

το δικό μου με παλιά μπαταρία φορτωμένο μα 150+ εφαρμογές και όλα ανοιχτά από την στιγμή που βγει από τον φορτιστή χάνει σε 4-5 ώρες 1-2%

Link to comment
Share on other sites

Σε 6 ώρες 8% κατανάλωση (και ειδικά άδειο) είναι πολύ, μέχρι 3-4% θα ήταν αποδεκτό αν και πάλι ήταν αρκετό.

το δικό μου με παλιά μπαταρία φορτωμένο μα 150+ εφαρμογές και όλα ανοιχτά από την στιγμή που βγει από τον φορτιστή χάνει σε 4-5 ώρες 1-2%

 

ετσι οπως τα λες φιλε μου,,,επειδει εχει περασει και μενα μια περιοδος που το ειχα φορτωμενο και πετουσε απο μπαταρια!!τωρα που μιλαμε 50%μπαταρια με 1.50 ωρς οθονης!! οσο το πιανω στα χερια αλλο τοσο θελω να το πεταξω στον τοιχο!! :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στην θέση σου θα κατέβαζα μια εφαρμογή για στατιστικά μπαταρίας (π.χ εγώ έχω την gsambattery) θα το φόρτιζα στο 100% μια δυο φορές και εκτός από το ιστορικό με τα στατιστικά που κρατάει η εφαρμογή, κάθε 2-3 ώρες θα έπαιρνα και ένα screenshot από τα στατιστικά, αν έβλεπα εκεί ότι καμιά εφαρμογή δεν κάνει παράλογη χρήση της cpu άρα και της μπαταρίας, θα του πήγαινα την συσκευή να μου αλλάξει μπαταρία (που όμως πριν την περάσει θα την έβλεπα ότι είναι γνήσια και καινούργια) και δεν θα συζητούσα να του αφήσω το κινητό ούτε 5 λεπτά... δεν κατάλαβα τι θα δει αν το κρατήσει 2-3 μέρες που δεν μπορεί να δει από τα στατιστικά μιας (καλής) εφαρμογής.

όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες.

Και για να ξέρουμε τι λέμε

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160424/25d110bac5f05c6cf5ca8452863971e3.jpg

Μόλις τώρα έχασε 1 μονάδα και έπεσε στο 99%

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από μία επαννεκίνηση δεν μου βγάζει στα αρχεία κλήσεων τις κλήσεις που κάνω.Του έκανα άλλη μία επαννεκίνηση , αλλά τζίφος , τα ίδια..

Καμμία ιδέα του τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...