Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον είναι έλλειψη της Lollipop υπήρχε και άλλη αναφορά παλιότερα ότι δεν δούλευε: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6133881#post6133881

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την βοηθεια παιδια.......μαλλον θα παω πισω σε κιτκατ μπας κ στρωσει.

 

Δεν επρεπε να φυγεις εξαρχης οπως κανω εγω μονο μεσω ΟΤΑ οταν και αν βγει προχωραω σε αναβαθμιση.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ελπίζω να υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει!

Έχω το G2 (εκτός εγγύησης πλέον) και η οθόνη άρχισε να τρεμοπαίζει,έκανα επαναφορά εργ.ρυθμίσεων μήπως ήταν κάποια εφαρμογή αλλά τπτ.

Τι πιστεύετε ότι έχει; επιδιορθώνεται; και πόσο μπορεί να κοστίσει;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην αντιπροσωπεία και θα σου πουν.

 

Δεν νομίζω κάποιος να σου πει κάτι διαφορετικό...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ελπίζω να υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει!

Έχω το G2 (εκτός εγγύησης πλέον) και η οθόνη άρχισε να τρεμοπαίζει,έκανα επαναφορά εργ.ρυθμίσεων μήπως ήταν κάποια εφαρμογή αλλά τπτ.

Τι πιστεύετε ότι έχει; επιδιορθώνεται; και πόσο μπορεί να κοστίσει;

Θέλει σέρβις.... Το κόστος δεν το ξέρω.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

όταν εννοείς service τι ακριβώς, γτ service θεωρείται κ η αλλαγή οθόνης!

Σέρβις!!! Procordia!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τύχει παιδια να ξεκολλήσει η οθόνη απο δεξιά και αριστερά και την νύχτα να ξεφεύγει λίγο φως γύρω γύρω απο το πλαίσιο;

Έβγαλα την οθόνη καθάρισα γύρω γύρω όλα αλλα δεν κόλλησε και πάλι καλά. Πρέπει να πάρω μάλλον καινούργια αυτοκόλλητα να την περάσω και να την κολλήσω πάλι.

 

Παράξενο μου φαίνεται. Μόνο σε Htc μου εχει τύχει κάτι τέτοιο

 

καλησπερα φιλε μου,,και εμενα εχει 2 μερες απο το πουθενα παρουσιασε αυτο που λες!! κατω αριστερα ειναι σαν να ξεκολησε η οθονη και προεκτεινετε και το πιεζεις ελαφρα και ανεβοκατεβενει και φαινετε το εσωτερικο του!! πως μπορει να εγινε κατι τετοιο? φιλαρακι με ειπε πολυ πιθανον να εχει φουσκωσει η μπαταρια γτ ειναι για αλλαγμα και να αντεδρασε ετσι η απο την ζεστη ξεκολησε!! εχω στειλει απο την πεμπτη το βραδυ 2 μαιλ προκορντια και lg και δεν μεχω παρει απαντηση!! ειμαι μεσα στην εγγυηση,,λογικα γινετε επισκευη,,δεν ξερω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου,,και εμενα εχει 2 μερες απο το πουθενα παρουσιασε αυτο που λες!! κατω αριστερα ειναι σαν να ξεκολησε η οθονη και προεκτεινετε και το πιεζεις ελαφρα και ανεβοκατεβενει και φαινετε το εσωτερικο του!! πως μπορει να εγινε κατι τετοιο? φιλαρακι με ειπε πολυ πιθανον να εχει φουσκωσει η μπαταρια γτ ειναι για αλλαγμα και να αντεδρασε ετσι η απο την ζεστη ξεκολησε!! εχω στειλει απο την πεμπτη το βραδυ 2 μαιλ προκορντια και lg και δεν μεχω παρει απαντηση!! ειμαι μεσα στην εγγυηση,,λογικα γινετε επισκευη,,δεν ξερω!!!

 

Δεν ξέρω τι να πω. Ίσως από θερμοκρασία. Αυτές οι κόλλες ξεκολλάνε μόνο με ζεστό αέρα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω κλείσει για την Τρίτη για να φύγει στο σέρβις η συσκευή.

Είμαι σε διαδικασία backup σήμερα και έχω κάποιες ερωτήσεις.

Το λογισμικό LG Backup αποθηκεύει και τις εφαρμογές (apk) μαζί με τις ρυθμίσεις τους;

Τι θέλω να πω. Έχω Apex Launcher και τον έχω παραμετροποιήσει ακριβώς όπως θέλω.

Όταν επαναφέρω το backup θα είναι όπως ήταν ή πρέπει στους υποφακέλους της συσκευής να βρω το backup που έκανα μέσα από τον Apex και να το τρέξω από εκεί; Η ίδια ερώτηση και για τα Xposed Modules και G2 Tweeks Box. Ή μήπως είναι καλύτερη η χρήση εφαρμογής του τύπου My Backup Pro;

Θα πρέπει να προσέξω κάτι άλλο που μου έχει ξεφύγει;

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω κλείσει για την Τρίτη για να φύγει στο σέρβις η συσκευή.

Είμαι σε διαδικασία backup σήμερα και έχω κάποιες ερωτήσεις.

Το λογισμικό LG Backup αποθηκεύει και τις εφαρμογές (apk) μαζί με τις ρυθμίσεις τους;

Τι θέλω να πω. Έχω Apex Launcher και τον έχω παραμετροποιήσει ακριβώς όπως θέλω.

Όταν επαναφέρω το backup θα είναι όπως ήταν ή πρέπει στους υποφακέλους της συσκευής να βρω το backup που έκανα μέσα από τον Apex και να το τρέξω από εκεί; Η ίδια ερώτηση και για τα Xposed Modules και G2 Tweeks Box. Ή μήπως είναι καλύτερη η χρήση εφαρμογής του τύπου My Backup Pro;

Θα πρέπει να προσέξω κάτι άλλο που μου έχει ξεφύγει;

 

Επειδη προσφατα το χρησιμοποιησα για το G2 της κοπελας μου, αν κανεις ολες τις εφαρμογες και τα παντα ολα , θα στα επαναφερει. Επανεφερε και saves απο μια εφαρμογη που "εκαιγε" την κοπελα μου.

Απο κει και περα...

...θα πρεπει να προσεξεις κατι ακομη.

Τι εννοεις Xposed???? Αν στειλεις ρουταρισμενο κινητο θα βγει για πλακα εκτος εγγυησης...

Αν εχεις Root αυτη τη στιγμη, χρησιμοποιησε Titanium Backup. ΒΓΑΛΕ το root και κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (το root συνηθως βγαινει μεσα απο το SuperSU ).

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις Root αυτη τη στιγμη, χρησιμοποιησε Titanium Backup. ΒΓΑΛΕ το root και κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (το root συνηθως βγαινει μεσα απο το SuperSU ).

 

Λάθος.

Αν έχει root να πάει στο νήμα των τροποποιήσεων να του πουν τι θα κάνει για να το κάνει "μαμά" το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω κλείσει για την Τρίτη για να φύγει στο σέρβις η συσκευή.

Είμαι σε διαδικασία backup σήμερα και έχω κάποιες ερωτήσεις.

Το λογισμικό LG Backup αποθηκεύει και τις εφαρμογές (apk) μαζί με τις ρυθμίσεις τους;

Τι θέλω να πω. Έχω Apex Launcher και τον έχω παραμετροποιήσει ακριβώς όπως θέλω.

Όταν επαναφέρω το backup θα είναι όπως ήταν ή πρέπει στους υποφακέλους της συσκευής να βρω το backup που έκανα μέσα από τον Apex και να το τρέξω από εκεί; Η ίδια ερώτηση και για τα Xposed Modules και G2 Tweeks Box. Ή μήπως είναι καλύτερη η χρήση εφαρμογής του τύπου My Backup Pro;

Θα πρέπει να προσέξω κάτι άλλο που μου έχει ξεφύγει;

Αν και αυτά καλύτερα να τα λέγαμε στις "Τροποποιήσεις"....

Για να το στείλεις για service θα πρέπει να περάσεις τη "μαμά" rom με flash tool.

Η καλύτερη λύση για πλήρες back up (ολοκληρωτικό image της rom σου) είναι το nandroid backup μέσω recovery! Αν δεν έχεις custom recovery και δε θες να περάσεις τότε η επόμενη καλύτερη λύση είναι το Titanium backup, εννοείτε για εφαρμογές και δεδομένα, όχι multimedia υλικό απ' την internal storage!

Μετα το service ξανά root και τα περνάς!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω. Ίσως από θερμοκρασία. Αυτές οι κόλλες ξεκολλάνε μόνο με ζεστό αέρα.

 

Ας μας ενημερωσει καποιος αν γνωριζει για το θεμα!! επισης τον σεπτεμβριο κλεινω 2 χρονια με την συσκευη αλλα εχω χασει την αποδειξη,,και πατησα να δω ποτε παραχθηκε η συσκευη και μου εβγαλε σε ενα σαιτ οτι ειναι 1 μηνας του 14 οποτε ειμαι εκτος εγγυηση εκτος και αν παρω τηλ το καταστημα και μου στειλει ξανα την αποδειξη και μετα να σταλθει προκορντια με αποδεικτικο οτι ειμαι εντος εγγυησης!!απλα ολο αυτο ειναι χρονοβορο λογω οτι μενω θεσσαλονικη,,και θα ηθελα να μαθω ποσο θα μπορουσε να κοστισει ενα ''κολημα της οθονης'' σε ενα οποιοδηποτε μαγαζι με σερβις εδω θεσσαλονικη!! υποψην οτι θα το πηγαινα σε ενα μαγαζι για αλλαγη μπαταριας 40ε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Πριν λιγο καιρο πηρα ενα slimport adapter για την tv μιας κ δεν εχει miracast.Κανω συνδεση με το κινητο και δεν βγαζει τπτ καμια αντιδραση καμια επιλογη ουτε στην tv ουτε στο κινητο.Το δοκιμαζω με το G2 ενος φιλου μου και αμεσως βγαινει η οθονη του κινητου στην tv χωρις κανενα προβλημα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταει. Η μονη διαφορα τους ειναι οτι το δικο μου εχει lollipop και του αλλου kit kat.

Εχετε να προτεινετε τπτ ?

Δεν νομίζω ότι φταίει η lollipop γιατί σ' εμένα παίζει μια χαρά το slimport. θα το δοκιμάσω το απόγευμα στο σπίτι να δω αν έχει κάποια επιλογή και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι φταίει η lollipop γιατί σ' εμένα παίζει μια χαρά το slimport. θα το δοκιμάσω το απόγευμα στο σπίτι να δω αν έχει κάποια επιλογή και θα σου πω.

Το g2 εχει miracast μαμα στην 4.4.2 ειναι γεγονος.για την λολιποπ που εχουν βαλει καποιοι δε ξερω

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καλημερα θελω τα φωτα σας!! τεταρτη αλλαξα μπαταρια στην συσκευη σε καταστημα με σερβις ανταλακτικων κ.α με σχεδον επαναφορα εροστασιακων και με αδεια ολη την μνημη,,με κανα 2 εφαρμογες μου κανει σχεδον ακριβως τα ιδια νουμερα με την προηγουμενη προβληματικη μπαταρια με wifi και ελαχιστα δεδομενα(3μισι πανω κατω ωρες)!!φορτιζετε καθε μερα το βραδυ πριν κοιμηθω με 100% και ξυπναω το πρωι με 90 τουλαχιστον(πραγμα που μοy μου το εκανε η προηγουμενη και ειταν αφορμη να την αλλαξω)!! ειναι δυνατον??

 

ΥΓ τον τονισα απο πριν οτι θα ειναι η γνησια η μπαταρια και μου ελεγε ναι!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θελω τα φωτα σας!! τεταρτη αλλαξα μπαταρια στην συσκευη σε καταστημα με σερβις ανταλακτικων κ.α με σχεδον επαναφορα εροστασιακων και με αδεια ολη την μνημη,,με κανα 2 εφαρμογες μου κανει σχεδον ακριβως τα ιδια νουμερα με την προηγουμενη προβληματικη μπαταρια με wifi και ελαχιστα δεδομενα(3μισι πανω κατω ωρες)!!φορτιζετε καθε μερα το βραδυ πριν κοιμηθω με 100% και ξυπναω το πρωι με 90 τουλαχιστον(πραγμα που μοy μου το εκανε η προηγουμενη και ειταν αφορμη να την αλλαξω)!! ειναι δυνατον??

 

ΥΓ τον τονισα απο πριν οτι θα ειναι η γνησια η μπαταρια και μου ελεγε ναι!!

 

Αφου δεν πηγεες προκορντια μην εισαι σιγουρος για την γνησιοτητα και χωρητικοτητα.Περιμενε λιγο 6 7 φορτισεις μηπως θελει στρωσιμο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν πηγεες προκορντια μην εισαι σιγουρος για την γνησιοτητα και χωρητικοτητα.Περιμενε λιγο 6 7 φορτισεις μηπως θελει στρωσιμο

 

Μου ειπε,,οτι χρειαστεις αν δεις κατι με περνεις τηλ και το βλεπουμε,,σαν να ηξερε:p:p Εχω την εντυπωση πως και με την πρωτη φορτιση δεν θα ειχε τοση απωλεια στην αποδοση και δεν θα εκανε 3μισι αλλα αντε 4μισι ωρες ενεργης οθονης!!! παντως σε χρονικο φορτισης ειναι ιδιο με πριν δηλ το φυσιολογικο μιαμιση ωρα πληρης και μιση ωρα εξτρα για το παραπανω κρατημα του 100αριου,,,αλλα η διαφορα ειναι οτι δεν κραταει το κατοσταρι οπως οταν γεννηθηκε η συσκευη :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε,,οτι χρειαστεις αν δεις κατι με περνεις τηλ και το βλεπουμε,,σαν να ηξερε:p:p Εχω την εντυπωση πως και με την πρωτη φορτιση δεν θα ειχε τοση απωλεια στην αποδοση και δεν θα εκανε 3μισι αλλα αντε 4μισι ωρες ενεργης οθονης!!! παντως σε χρονικο φορτισης ειναι ιδιο με πριν δηλ το φυσιολογικο μιαμιση ωρα πληρης και μιση ωρα εξτρα για το παραπανω κρατημα του 100αριου,,,αλλα η διαφορα ειναι οτι δεν κραταει το κατοσταρι οπως οταν γεννηθηκε η συσκευη :cool:

 

E οοχι η μπαταρια θελει τον χρονο της μπες και στο cpu-z. Να δεις αν η μπαταρια εχει ιδια χωρητικοτητα και αμπερορια με την γνησια

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

E οοχι η μπαταρια θελει τον χρονο της μπες και στο cpu-z. Να δεις αν η μπαταρια εχει ιδια χωρητικοτητα και αμπερορια με την γνησια

 

βρισκομαι στην δουλεια και δεν εχω την δυνατοτητα να την δω την παλια!!κατεβασα το cpu-z και στην κατηγορια μπαταριας και συγκεκριμενα technology γραφει li-poly,,αυτης της τεχνολογιας ειναι? γτ νομιζω πως εκει πρεπει να γραφει li-ion!! voltage 3916 kai capacity 3000mAh!!!επικοινωνησα πριν λιγη ωρα,,με ενα υφακι ο τυπος,,μου γυρισε λιγο το μυαλο!! και μου λεει φερτο να του βαλουμε αλλη να του κανω φορτισεις να δω αν ισχυει αυτο που λες η εχει καποια αδυναμια η συσκευη σου ;););) αγενης ως εκει που δεν παει!! σαν να μου κανει χαρη!! να του το παω δευτερα να το κρατησει 2 μερες μου ειπε!!

Link to comment
Share on other sites

Li-Po 3000 mAh είναι η μαμά του G2.

 

Πόσο την έβαλες ώστε να μην πας να την βάλεις στην Procordia? 27€ έχει στο επίσημο με τα εργατικά τα πάντα όλα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...