Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιστροφη στο G2 υστερα απο 10 ημερες με το G3!

Ειδαμε το φως το αληθινο!!!

:):):)

δεν υπάρχει το g2 λέμε...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά έκανες Σπύρο...εγώ το'χω χορτάσει το g2 όσο δεν πάει...ευτυχώς έβγαλα άκρη με την οθόνη στο δικό μου και ησύχασα...το μέγεθος σε βίντεο ειδικά στο g3 είναι απολαυστικό ;) το'χα άχτι από πέρυσι ...με την q.circle θήκη δείχνει πολύ κομψό και έχοντας δίπλα δίπλα για 2 εβδομάδες g2 & g3 ...το g2 το είχα παραμελήσει (όπως σου είπα το είχα πραγματικά χορτάσει!) χτες βάρεσα κοντά στις 6 ώρες οθόνη με το g3,αλλά το g2 είναι αλλού ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω και τα 3τζι αλλα τελικα το τζι2 χρησιμοποιω κυριως δεν υπαρχει ειναι χρυση τομη καθως επισης δεν εχω συναντησει κανενα προβλημα ακομα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ειμαι χρηστης του lg g2 d802 16gb απο τον Νοεμβριο του 2014!! ειναι ΑΨΟΓΟ...λιγο η καμερα το βραδυ με χαλαει αλλα οκ...προσφατα ειδα οτι εχει βγει rom της cyanogenmod 13 που φερνει την εκδοση 6.0 στο lg g2...ειναι ασφαλες να τη βαλω?? δεν εχω ''πειραξει'' καθολου το g2 σε θεματα ρομ ουτε root εχω κανει ουτε ξερω :worry: αλλα θελω να κανω κατι γιατι το ui το χω βαρεθει θελω ενα φρεσκαρισμα..εστω να χα το ui του g4...κατι εσεις που ξερετε μπορειται να με βοηθησετε?? :cry:

υ.γ φοραω την εκδοση 5.0.2 stock

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ειμαι χρηστης του lg g2 d802 16gb απο τον Νοεμβριο του 2014!! ειναι ΑΨΟΓΟ...λιγο η καμερα το βραδυ με χαλαει αλλα οκ...προσφατα ειδα οτι εχει βγει rom της cyanogenmod 13 που φερνει την εκδοση 6.0 στο lg g2...ειναι ασφαλες να τη βαλω?? δεν εχω ''πειραξει'' καθολου το g2 σε θεματα ρομ ουτε root εχω κανει ουτε ξερω :worry: αλλα θελω να κανω κατι γιατι το ui το χω βαρεθει θελω ενα φρεσκαρισμα..εστω να χα το ui του g4...κατι εσεις που ξερετε μπορειται να με βοηθησετε?? :cry:

υ.γ φοραω την εκδοση 5.0.2 stock

Υπάρχουν custom rom's stock based με ui LG G4 σε έκδοση 5.0.2 που δουλεύουν πολύ καλά και με καλή κάμερα!!

Για android 6.0 είναι νωρίς ακόμη, έχουν αρκετά bug's!

Έλα όμως καλύτερα στο νήμα των Τροποποιήσεων

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375710

Για να μάθεις περισσότερα......;)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ...μπορεις να μ πεις μια ρομ...που να μηνεπιρεζει αρνητικα τη μπαταρια και να εφαρμοζει το ui του G4...αν ναι πως θα την βαλω...δεν εχω ιδεα...και ειναι παρα πολλες οι σελιδες στο thread με τις τροποποιησεις
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ... ?? Για τους λογους προφανως που επεστρεψα και εγω απο το g4 παρολλο που ειχα βαλει 6.0 ..!!! Χαλια μπαταρια

και αυτονομια.. Συν το μεγεθος.. Ηταν πολυ σμουθ αλλα.... Και δεν νομιζω να μου πειτε οτι το g3 ειναι καλυτερο απο το g4 ...

Απλα δεν ... G2 ο καλυτερος συνδυασμος ever !!! ;) ;)

Μη μου λες τέτοια... κι εγώ προσπαθώ να μετακομίσω στο G4, αλλά δεν το παίρνω απόφαση :).

Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τέτοια... κι εγώ προσπαθώ να μετακομίσω στο G4, αλλά δεν το παίρνω απόφαση :).

Τελικά είμαστε αρκετοί οι "Θέλω να πάω σε G4"!! Aλλά δε μας πάει καρδιά ν' αφήσουμε το G2! :D:p

Link to comment
Share on other sites

Από την μια δεν θέλουμε να αφήσουμε το g2 από την άλλη ακούμε τόσα για το g5 που σίγουρα αξίζει η αναμονή ειδικά από την στιγμή που το g2 ακόμα βάζει κάτω πολλά "Καλύτερα"...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια.

Tempered glass αξιζει να βαλω στο G2.

Απο αποψη touch ειναι καλο ή θα χει προβληματα;

Μηπως θ αυξανεται θερμοκρασια στην οθονη;

Το μονο που ξερω ειναι πως η προστασια ειναι αρκετα καλη!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια.

Tempered glass αξιζει να βαλω στο G2.

Απο αποψη touch ειναι καλο ή θα χει προβληματα;

Μηπως θ αυξανεται θερμοκρασια στην οθονη;

Το μονο που ξερω ειναι πως η προστασια ειναι αρκετα καλη!

 

Εννοητε να πας να παρεις και να βαλεις εχει καλο touch και δεν αυξανει η θερμοκρασια στην οθονη..

Απλα για αρχη παρε ενα φθηνο 5-10 ευρω να το δοκιμασεις αν σου αρεσει στο χερι και επισης πολλα

g2 σχεδον τα ποιο πολλα στην επανω μερια του γυαλιου της οθονης εχουν καποια πως να το πω σαν

να μην ειναι εντελως ισιο το γυαλι και μετα ενω στην αρχη κολλαει αψογα μετα αφηνει καινο απο κατω.

Παρε με κλειστα τα ματι παντως !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Από την μια δεν θέλουμε να αφήσουμε το g2 από την άλλη ακούμε τόσα για το g5 που σίγουρα αξίζει η αναμονή ειδικά από την στιγμή που το g2 ακόμα βάζει κάτω πολλά "Καλύτερα"...

 

Με οποιαδήποτε 5άρα ή 6άρα AOSP rom το G2 το μόνο που έχει να ζηλέψει από το G3 ή το G4 είναι η κάμερα... σε ταχύτητα και smoothness τα φτάνει άνετα.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή Χρόνια

Έχει ενας φιλος το g2 και το τηλέφωνο του του γράφει ξαφνικά κάτω αριστερά ΑΣΦΑΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΊΑ πώς μπορεί να την απενεργοποίηση?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή Χρόνια

Έχει ενας φιλος το g2 και το τηλέφωνο του του γράφει ξαφνικά κάτω αριστερά ΑΣΦΑΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΊΑ πώς μπορεί να την απενεργοποίηση?

Καλημέρα! Η ασφαλής λειτουργία με ένα restart κανονικά απενεργοποιειται, δοκίμασε να κάνει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε αλλά τίποτα.

Δεν δουλεύει το πλήκτρο τις εντάσεις κάτω παίζει ρόλο αυτό?

 

Μάλλον είναι κολλημένο το πλήκτρο της έντασης. Πάτα το μερικές φορές να ξεκολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα μπήκα και εγώ στο κλαμπ με τις κιτρινισμένες οθόνες . Επειδή είναι κλειστά τώρα ,ξέρετε το κινητό το δέχονται και χωρίς απόδειξη αγοράς ;
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα μπήκα και εγώ στο κλαμπ με τις κιτρινισμένες οθόνες . Επειδή είναι κλειστά τώρα ,ξέρετε το κινητό το δέχονται και χωρίς απόδειξη αγοράς ;

Ναι το δέχονται, αρκεί βέβαια η ημερομηνία κατασκευής του να είναι εντός διετίας. Κατέβασε το LG Phone from να δει ποτέ ακριβώς φτιάχτηκε το τηλέφωνο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δέχονται, αρκεί βέβαια η ημερομηνία κατασκευής του να είναι εντός διετίας. Κατέβασε το LG Phone from να δει ποτέ ακριβώς φτιάχτηκε το τηλέφωνο

 

Πότε φτιάχτηκε η πότε το αγόρασα μετράει ; Γιατι δεν θυμάμαι και πότε το πείρα .

 

edit. Τελικά έχει ημερομηνία κατασκευής 18/02/14 οπότε σίγουρα δεν έχω κλείσει τα 2 χρόνια . Ευχαριστώ φίλε μου !

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Πότε φτιάχτηκε η πότε το αγόρασα μετράει ; Γιατι δεν θυμάμαι και πότε το πείρα .

 

edit. Τελικά έχει ημερομηνία κατασκευής 18/02/14 οπότε σίγουρα δεν έχω κλείσει τα 2 χρόνια . Ευχαριστώ φίλε μου !

Να είσαι καλά! Μετράγε η ημερομηνία αγοράς εφόσον είχες απόδειξη που να φαίνεται πότε αγοράστηκε και μπορούσαν να το επιβεβαιωσουν , εφόσον την έχασες πάει με ημερομηνία κατασκευής ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά Με την 30D η μπαταρία φεύγει νερό κ έχει αρκετά bugs ένα εκ των οποίων όταν το φορτίζεις χάνει την σύνδεση Wi-Fi. Το μικρόφωνο λίγο να απομακρυνθεί από το στόμα δεν σε ακούνε ( Πιθανός να έχει να κάνει με το noise cancellation Γιατί ούτε το shazam λειτουργεί καλά όπως πριν) κ μερικά άλλα τα οποία όσο είχα την 30Β δεν τα είχα βρει ( το setup Μου Κ τα apps Μου ακριβώς τα ίδια). Οπότε πίσω στην 30Β ή επιστροφή μετά από καιρό σε root (πίσω στις ρίζες :-) ) Καλή χρονιά κ χρόνια πολλά σε όλους.

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

Oχι, η 30d είναι τέλεια.

Ελληνική Έκδοση? Με OTA update απο 30B? η ξαναπερασμα KDZ full flash?

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...