Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι αν δεν πάρει όχι ότι έχει πρόβλημα μια χαρά είναι.

 

Για όσους δεν ασχολούνται με πείραγμα, η lollipop θέλει βελτιώσεις είτε παίρνοντας την 5.1.1 ειτε με μια αναβάθμιση της LG. Κατά τα άλλα έχει όντως ψωμιά το κινητό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όσους δεν ασχολούνται με πείραγμα, η lollipop θέλει βελτιώσεις είτε παίρνοντας την 5.1.1 ειτε με μια αναβάθμιση της LG. Κατά τα άλλα έχει όντως ψωμιά το κινητό.

 

Ολοι συμφωνουμε σ αυτο εχει καποιες ευθυνες η Google δεν ειναι μονο της Lg το οτι εχει καποια προβληματα η 5.0.2

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι κινητο ειναι Επος.

 

Σεβαστή η γνώμη σου, αλλά ας χαλαρώσουμε λίγο. Έχει κάποιες αδυναμίες (σήμα, ηχείο, μέτρια ποιότητα κατασκευής, έλλειψη sd, που αν δεν υπήρχαν θα μιλάγαμε για ένα πραγματικά εκπληκτικό κινητό. Η ευπάθεια που έχει η οθόνη του αποτελεί επίσης μελανό σημείο, έστω και αν το καλύπτει η εγγύηση. Σίγουρα αποτελεί πολύ καλό VFM και γενικά δυνατή συσκευή, αν σκεφτούμε ότι είναι διετίας, άλλα υπάρχουν και άλλα πολύ καλά εκεί έξω.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστή η γνώμη σου, αλλά ας χαλαρώσουμε λίγο. Έχει κάποιες αδυναμίες (σήμα, ηχείο, μέτρια ποιότητα κατασκευής, έλλειψη sd, που αν δεν υπήρχαν θα μιλάγαμε για ένα πραγματικά εκπληκτικό κινητό. Η ευπάθεια που έχει η οθόνη του αποτελεί επίσης μελανό σημείο, έστω και αν το καλύπτει η εγγύηση. Σίγουρα αποτελεί πολύ καλό VFM και γενικά δυνατή συσκευή, αν σκεφτούμε ότι είναι διετίας, άλλα υπάρχουν και άλλα πολύ καλά εκεί έξω.

Σίγουρα τα λέμε αυτά λαμβάνοντας υπόψη ότι είναι διετίας. Στις αδυναμίες βάλε και το GPS που είναι απαράδεκτο συγκριτικά με ότι συσκευή έχω κρατήσει.

 

Κατά τα άλλα παραβλεπω αρκετά γιατί είναι αποβληματιστη γενικά. Δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο από ποιότητα κατασκευής, ούτε τρίζει ούτε τίποτα. Η οθόνη βέβαια είναι ένα χοντρό θέμα.

 

Αλλά γενικά ακόμα και σήμερα πάλι θα το πρότεινα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα λέμε αυτά λαμβάνοντας υπόψη ότι είναι διετίας. Στις αδυναμίες βάλε και το GPS που είναι απαράδεκτο συγκριτικά με ότι συσκευή έχω κρατήσει.

 

Κατά τα άλλα παραβλεπω αρκετά γιατί είναι αποβληματιστη γενικά. Δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο από ποιότητα κατασκευής, ούτε τρίζει ούτε τίποτα. Η οθόνη βέβαια είναι ένα χοντρό θέμα.

 

Αλλά γενικά ακόμα και σήμερα πάλι θα το πρότεινα.

 

Πολύ σωστά ξέχασα και το GPS που όντως είναι αδύναμο αν και εμένα μου κάνει την δουλειά μου και το χρησιμοποιώ αρκετά. Χάνει μερικές φορές το σήμα άλλα σε γενικές γραμμές με καλύπτει. Με την ποιότητα κατασκευής και γω δε μπορώ να πω ότι έχω θέμα, με μία λεπτή κομψή θηκούλα είμαι κομπλέ. Τριξίματα κλπ δεν έχω. Παραμένει όμως μέτριο στην αίσθηση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν εχω θεμα με το gps ουτε με την οθονη οθτε τριζει επισης ο χωρος στο 32αρι ειναι υπεραρκετος για μενα μιας και δε το γεμιζω εφαρμογες εκτος απο τις βασικες,το μονο οτι η μπαταρια μετα εναμιση χρονο περιπου εχει πεσει λιγο και θελει το σερβις. Για να αλλαχτει κατα τα αλλα σκυλι επισης το ηχειο ειναι ικανοποιητικο οσο για το σημα εγω με κοσμοτε 4τζι 3τζι 2 τζι δεν εχω θεμα στις περιοχες που κινουμαι ουτε μεσα στο σπιτι.Εχουν περασει αηφον μοτορολα ες 3 και αααλλα πολλα και το βρισκω αρκετα δυνατο στα περισσοτερα απο αυτα.Φυσικα υπαρχουν και καλυτερα εξω αλλα κοστιζουν.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως βλέπω καλή ποιότητα κατασκευής, χρησιμοποιώ την συσκευή χωρίς θήκη μόνο με tempered glass, καλό σήμα, ακουστικό καλό και γενικά όλα καλά. Μόνο το ηχείο είναι λίγο χαμηλό αλλά επειδή είμαι root έβαλα ένα zip με τις οδηγίες φίλων εδώ στο forum και τώρα το ηχείο σκοτώνει. Αναγκάζομαι να το χαμηλωνω στο σπίτι γιατί χτυπάει πολύ δυνατά.

Επίσης να πω ότι φορτίζει πολύ γρήγορα και έχει πολύ καλή αυτονομία.

Την micro SD ποτέ δεν την είχα σε συμπάθεια γιατί δεν τις εμπιστεύομαι χαλάνε πιο εύκολα από την μνήμη του κινητού οπότε μπορεί κάποιος να πάρει 32gb και να τελειώνει.

Επίσης πήρα την συσκευή ελαφρώς μεταχειρισμενη στα 200€ οπότε την θεωρώ top σε αυτά τα χρήματα.

Άποψη μου τα παραπάνω πάντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και σε εσάς ή συσκευή Δεν πιάνει καλό σήμα Δικτυου;; με παλιότερη συσκευή μου έπιανα πιο πολλές γραμμές από ότι πιάνω τωρα με το g2. Κοσμοτε και τοτε και τώρα και στα σημεία που έπιανα 3-4 γραμμές τοτε, τώρα είμαι με μόνο κλήσεις σος!! Πάντα παρατηρούσα αδυναμία σήματος στην συσκευή αυτή. Εκεί που άλλες συσκευές θα πιάσουν φουλ σήμα Εγώ θα είμαι με 2 γραμμες ας πουμε.

Αυτό είναι το μόνο μειων που παρατηρώ στο κινητό. Λέτε ότι έχει θέμα και στο gps. Δεν με ενδιαφέρει ούτε το gps ούτε τίποτα μιας και δεν το χρησιμοποιώ.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα νολις δοκιμασα το gps και με sygik και google maps και κλειδωσε σε 10 δευτερα ισως καποιες root και πειραγμενες συσκευες το παθαινουν λογικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε εσάς ή συσκευή Δεν πιάνει καλό σήμα Δικτυου;; με παλιότερη συσκευή μου έπιανα πιο πολλές γραμμές από ότι πιάνω τωρα με το g2. Κοσμοτε και τοτε και τώρα και στα σημεία που έπιανα 3-4 γραμμές τοτε, τώρα είμαι με μόνο κλήσεις σος!! Πάντα παρατηρούσα αδυναμία σήματος στην συσκευή αυτή. Εκεί που άλλες συσκευές θα πιάσουν φουλ σήμα Εγώ θα είμαι με 2 γραμμες ας πουμε.

Αυτό είναι το μόνο μειων που παρατηρώ στο κινητό. Λέτε ότι έχει θέμα και στο gps. Δεν με ενδιαφέρει ούτε το gps ούτε τίποτα μιας και δεν το χρησιμοποιώ.

Το τζι 2 μπορει να βγαζει 2 γραμμες οταν τα αλλα εχουν 4 αλλα η ποιοτητα επικοινωνιας ειναι αριστη αποψη μου ετσι;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το αν θα πάρει η συσκευή μας το android 6.0. Τι διαφορές θα έχει το Android 6 από το 5 που έχουμε τωρα;; Έχει διαρευσει τίποτα;

Θα αλλάξει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το αν θα πάρει η συσκευή μας το android 6.0. Τι διαφορές θα έχει το Android 6 από το 5 που έχουμε τωρα;; Έχει διαρευσει τίποτα;

Θα αλλάξει τίποτα;

 

Ναι μπορεί προς το χειρότερο. Χαχαχα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να πάρει την 5.1.1 και όχι την 6. Δε θέλω πάλι μεγάλη αναβάθμιση...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα το κινητο να φορτισει, κανονικα σε πριζα και μου εβγαλε το μηνυμα για αργη φορτιση/usb κτλ. Το εχει παθει κανενας αλλος; Στοκ lollipop ειμαι.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα το κινητο να φορτισει, κανονικα σε πριζα και μου εβγαλε το μηνυμα για αργη φορτιση/usb κτλ. Το εχει παθει κανενας αλλος; Στοκ lollipop ειμαι.

 

Αν έβαλες άλλο φορτιστή η άλλο καλώδιο ναι λογικό είναι.

Χρησιμοποιείς τον original?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παρατηρησα το εξης με τον official φορτιστη. Οταν τον βαζω στην πριζα ακουγεται κατι σαν συριγμος, οταν συνδεω το τηλ σταματαει. Επισης αν τον βαλω πριζα και τον βγαλω, για αρκετα δευτερολεπτα ακουγεται αυτος ο ηχος και αν συνδεσω το κινητο χωρις ομως να ειναι στην πριζα, στιγμιαια δειχνει να φορτιζει. Δηλαλη σαν να "κραταει" ενα υπολοιπο ρευματος... Ειναι επικινδυνο για το κινητο αυτο λετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παρατηρησα το εξης με τον official φορτιστη. Οταν τον βαζω στην πριζα ακουγεται κατι σαν συριγμος, οταν συνδεω το τηλ σταματαει. Επισης αν τον βαλω πριζα και τον βγαλω, για αρκετα δευτερολεπτα ακουγεται αυτος ο ηχος και αν συνδεσω το κινητο χωρις ομως να ειναι στην πριζα, στιγμιαια δειχνει να φορτιζει. Δηλαλη σαν να "κραταει" ενα υπολοιπο ρευματος... Ειναι επικινδυνο για το κινητο αυτο λετε?

 

Εχω παρατηρησει κι εγω τετοια παραξενα σε πολλους official φορτιστες απο διαφορες εταιριες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παρατηρησα το εξης με τον official φορτιστη. Οταν τον βαζω στην πριζα ακουγεται κατι σαν συριγμος, οταν συνδεω το τηλ σταματαει. Επισης αν τον βαλω πριζα και τον βγαλω, για αρκετα δευτερολεπτα ακουγεται αυτος ο ηχος και αν συνδεσω το κινητο χωρις ομως να ειναι στην πριζα, στιγμιαια δειχνει να φορτιζει. Δηλαλη σαν να "κραταει" ενα υπολοιπο ρευματος... Ειναι επικινδυνο για το κινητο αυτο λετε?

Κ εγώ παρατηρώ κάτι παρόμοιο. Όταν το βάζω να φορτίσει ακούγεται ένας συριγμος από τον φορτιστη. Όταν όμως φορτίσει στο 100% αυτός ο ήχος σταματάει.

 

Είναι λογικό αν βγάλεις το κινητό και τον φορτιστη από την πρίζα και ξαναδυνδεσεις αμέσως το κινητό με τον φορτιστη να σου δείχνει για 2-3 δευτερόλεπτα σαν να φορτιζει το κινητό Ενώ όμως ΔΕΝ είναι συνδεδεμένος με την πριζα ο φορτιστης. Αυτό γίνεται γιατί υπάρχει ακόμα λίγο ρεύμα μέσα στο καλοδιο του φορτιστη. Μετά από 2-3 δευτερόλεπτα εξασθενει εντελως.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες άλλο φορτιστή η άλλο καλώδιο ναι λογικό είναι.

Χρησιμοποιείς τον original?

 

Ναι τον original. Το εχω σχεδον 3 ωρες στο ρευμα και απο το 30% εχει παει στο 90%. :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι τον original. Το εχω σχεδον 3 ωρες στο ρευμα και απο το 30% εχει παει στο 90%. :(

 

Δεν γνωρίζω ίσως κάποιος άλλος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι τον original. Το εχω σχεδον 3 ωρες στο ρευμα και απο το 30% εχει παει στο 90%. :(

 

Μάλλον κλάταρε ο φορτιστής...

 

Και εμένα έχει πέσει η τάση του κάτω από 5 βολτ (έχω όργανα και τον μετράω) και τον παρόπλισα.

 

Θα τον ανοίξω κάποια στιγμή με ένα φίλο ηλεκτρονικό μπας και το φτιάξουμε αλλιώς θα φάει σουτ που θα είναι όλο δικό του... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κάποιος αν μπορούμε να βάλουμε την κάμερα του g4 που εχει μανουαλ ρυθμίσεις;υπαρχει κάποιος που να την εχει βάλει;
Link to comment
Share on other sites

Ναι τον original. Το εχω σχεδον 3 ωρες στο ρευμα και απο το 30% εχει παει στο 90%. :(

 

Υπάρχει πιθανότητα να φταίει το καλώδιο... (να έχει χαλάσει και να μην κάνει καλή επαφή κάποιο καλώδιο).

Χρησιμοποιείς το δικό του καλώδιο;

Βλάβη φορτιστή, μέχρι τώρα, δεν μου έχει τύχη σε καμία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...