Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έβαλα κατά λάθος στο Firefox να κατεβάζει όλα τα downloads, εκεί που με ρώτησε just once ή always, πάτησα κατά λάθος always, καμία ιδέα πως το βγάζω;

 

Πάς ρυθμίσεις-διαχείριση εφαρμογών-βρίσκεις το firefox & κάνεις διαγραφή προεπιλογών

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί σχετικά με την αναβάθμιση του κινητού σε loly ,επειδή για λόγους καθαρά αισθητικούς αλλά και για κάποιες λειτουργίες που έχουν αλλάξει ΔΕΝ επιθυμώ να κάνω την αναβάθμιση σε loly αλλά να κρατήσω την Kit-Kat , θέλω να ρωτήσω αν μελλοντικά σε 3-4- χρόνια ή και περισσότερα γιατί τόσο προβλέπω να κρατήσω το κινητό λόγω οικονομικής δυσπραγίας (αρκεί βέβαια να θέλει να με κρατήσει και εκείνο!!), αλλά και γιατί πρόκειται για κορυφαίο κινητό ακόμα και τώρα που σε ένα μήνα κλείνει τα 2 χρόνια (συναγωνίζεται επαξίως τα πιο καινούργια μοντέλα αν δεν τα ξεπερνά κιόλας σε ορισμέενς λειτουργίες) , αν λοιπόν θα αντιμετωπίσω προβλήματα με τις εφαρμογές δεδομένου ότι οι προγραμματιστές θα γράφουν αναβαθμίσεις για αυτές βασιζόμενοι στα πιο νέα λειτουργικά συστήματα ? , θα αντιμετωπίσει λοιπόν το κινητό δυσλειτουργίες κολλήματα και άλλα τέτοια ή θα συνεχιστεί απρόσκοπτα η λειτουργία του , ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση που είμαι σίγουρος ότι θα δώστε (όπως πάντα εξάλλου κάνετε άμεσα και εμπεριστατωμένα), και συγχαρητήρια για την υπομονή σας να απαντάτε ξανά και ξανά στα ίδια ερωτήματα .

Με εκτίμηση για την πολύτιμη βοήθειά σας Τάσος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί σχετικά με την αναβάθμιση του κινητού σε loly ,επειδή για λόγους καθαρά αισθητικούς αλλά και για κάποιες λειτουργίες που έχουν αλλάξει ΔΕΝ επιθυμώ να κάνω την αναβάθμιση σε loly αλλά να κρατήσω την Kit-Kat , θέλω να ρωτήσω αν μελλοντικά σε 3-4- χρόνια ή και περισσότερα γιατί τόσο προβλέπω να κρατήσω το κινητό λόγω οικονομικής δυσπραγίας (αρκεί βέβαια να θέλει να με κρατήσει και εκείνο!!), αλλά και γιατί πρόκειται για κορυφαίο κινητό ακόμα και τώρα που σε ένα μήνα κλείνει τα 2 χρόνια (συναγωνίζεται επαξίως τα πιο καινούργια μοντέλα αν δεν τα ξεπερνά κιόλας σε ορισμέενς λειτουργίες) , αν λοιπόν θα αντιμετωπίσω προβλήματα με τις εφαρμογές δεδομένου ότι οι προγραμματιστές θα γράφουν αναβαθμίσεις για αυτές βασιζόμενοι στα πιο νέα λειτουργικά συστήματα ? , θα αντιμετωπίσει λοιπόν το κινητό δυσλειτουργίες κολλήματα και άλλα τέτοια ή θα συνεχιστεί απρόσκοπτα η λειτουργία του , ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση που είμαι σίγουρος ότι θα δώστε (όπως πάντα εξάλλου κάνετε άμεσα και εμπεριστατωμένα), και συγχαρητήρια για την υπομονή σας να απαντάτε ξανά και ξανά στα ίδια ερωτήματα .

Με εκτίμηση για την πολύτιμη βοήθειά σας Τάσος.

 

Κανείς δε μπορεί να απαντήσει τελεσίδικα, γιατί 3-4 χρόνια (+2 από τη μέρα κυκλοφορίας) είναι τεράστιο διάστημα για την αγορά κινητών τηλεφώνων. Αυτό που εύκολα μπορεί να παρατηρήσει κανείς, είναι ότι τα ποσοστά του KitKat είναι ακόμα εξαιρετικά μεγάλα, και σίγουρα θα προσελκύει την προσοχή των προγραμματιστών ως επιθυμητά συμβατή έκδοση. Κοινώς κράτα το τηλέφωνο όπως σε εξυπηρετεί για όσο σε εξυπηρετεί.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Android 5.0.2. κανονικά και μετά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να έχω καθαρό update. Φυσικά κράτησα backup και μετά πήγα να το ξαναπεράσω με το PC Suite. Έλα όμως που ενώ έχω το backup file, το επιλέγω, φτάνει στο 100% το restore και μετά δεν γίνεται τίποτα. Το κινητό είναι ανοιχτό και πλήρως λειτουργικό και το PC suite τρέχει κανονικά σαν πρόγραμμα (από κάτω η ένδειξη παραμένει ως εξής: "Προετοιμασία επαναφορά... Γίνεται επανεκκίνηση της συσκευής 100% - Μην αποσυνδέετε τη συσκευή"). Έτσι λοιπόν έχασα όλες τις φωτογραφίες, τα τραγούδια κ.λ.π. και ενώ έχω το backup αρχείο, αυτό είναι άχρηστο αφού δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Υπάρχει τρόπος, εφόσον έχω το αρχείο του backup να το επαναφέρω; Γιατί συμβαίνει αυτό το κόλλημα στο 100%;

 

Σημειωτέον ότι όταν το άφησα μια φορά για πολλή ώρα, μου έβγαλε ένα μήνυμα που έλεγε ότι το τηλέφωνο έχει αποσυνδεθεί. Επίσης ενώ λέει στον υπολογιστή ότι γίνεται επανεκκίνηση της συσκευής, όταν φτάνει στο 100%, ποτέ δεν γίνεται (εκτός από την αρχή μέχρι να φτάσει στο 10% που κάνει δύο επανεκκινήσεις).

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Koucos
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Android 5.0.2. κανονικά και μετά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να έχω καθαρό update. Φυσικά κράτησα backup και μετά πήγα να το ξαναπεράσω με το PC Suite. Έλα όμως που ενώ έχω το backup file, το επιλέγω, φτάνει στο 100% το restore και μετά δεν γίνεται τίποτα. Το κινητό είναι ανοιχτό και πλήρως λειτουργικό και το PC suite τρέχει κανονικά σαν πρόγραμμα (από κάτω η ένδειξη παραμένει ως εξής: "Προετοιμασία επαναφορά... Γίνεται επανεκκίνηση της συσκευής 100% - Μην αποσυνδέετε τη συσκευή"). Έτσι λοιπόν έχασα όλες τις φωτογραφίες, τα τραγούδια κ.λ.π. και ενώ έχω το backup αρχείο, αυτό είναι άχρηστο αφού δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Υπάρχει τρόπος, εφόσον έχω το αρχείο του backup να το επαναφέρω; Γιατί συμβαίνει αυτό το κόλλημα στο 100%;

 

Σημειωτέον ότι όταν το άφησα μια φορά για πολλή ώρα, μου έβγαλε ένα μήνυμα που έλεγε ότι το τηλέφωνο έχει αποσυνδεθεί. Επίσης ενώ λέει στον υπολογιστή ότι γίνεται επανεκκίνηση της συσκευής, όταν φτάνει στο 100%, ποτέ δεν γίνεται (εκτός από την αρχή μέχρι να φτάσει στο 10% που κάνει δύο επανεκκινήσεις).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Θα έπρεπε να έχεις παρατηρήσει στο PC Suite ότι βγάζει ένα χωριστό παράθυρο που δε σου επιτρέπει να κάνεις κάτι χωρίς να το κλείσεις, στο οποίο αναφέρει ρητά ότι δεν λειτουργεί η δυνατότητα επαναφοράς από αντίγραφο ασφαλείας στη lollipop.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φλασάρεις ξανά KitKat στο κινητό και να κάνεις επαναφορά εκεί. Εναλλακτικά, ίσως να είναι εφικτό να ανοίξει το αρχείο που κράτησες με κάποιο τρίτο πρόγραμμα (πχ 7-zip) για να εξάγεις δεδομένα, αλλά αυτό είναι απλά εικασία της στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να έχεις παρατηρήσει στο PC Suite ότι βγάζει ένα χωριστό παράθυρο που δε σου επιτρέπει να κάνεις κάτι χωρίς να το κλείσεις, στο οποίο αναφέρει ρητά ότι δεν λειτουργεί η δυνατότητα επαναφοράς από αντίγραφο ασφαλείας στη lollipop.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φλασάρεις ξανά KitKat στο κινητό και να κάνεις επαναφορά εκεί. Εναλλακτικά, ίσως να είναι εφικτό να ανοίξει το αρχείο που κράτησες με κάποιο τρίτο πρόγραμμα (πχ 7-zip) για να εξάγεις δεδομένα, αλλά αυτό είναι απλά εικασία της στιγμής.

 

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,

Βέβαια, δεν το λέει ρητά ότι θα σου φάει όλο το αρχείο backup και δεν θα μπορείς να επαναφέρεις τίποτα αλλά συγκεκριμένα λέει "δε γίνεται σωστά". Θα έπρεπε η ανακοίνωση να ήταν πιο ξεκάθαρη. Το "δε γίνεται σωστά" έχει μεγάλη διαφορά από το δε γίνεται καθόλου.

 

Ελπίζω πάντως να υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να δει το backup. Μήπως ξέρετε τέτοια προγράμματα για backup; Μπορώ να κάνω δοκιμές. Στο 5.1 θα μπορώ να το επαναφέρω;

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Που είδες 5.1?:confused:

 

Μιλάω για όταν θα το πάρουμε. Χθες βγήκε η είδηση που έλεγε ότι θα το πάρουμε και ότι είναι ήδη στα σκαριά.

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη ράδιο αρβύλα που είδα και εγώ λες είδηση?

 

Ή ανακοίνωσε κάτι η LG και μου διέφυγε?:confused:

Link to comment
Share on other sites

LG G2: Θα αναβαθμιστεί σε Android 5.1.1

http://techblog.gr/mobile/lg-g2-will-receive-android-5-1-1-lollipop-4772/

Καλά αυτό δε λέει κ τίποτα... Μακάρι να έρθει ρε παιδιά... Θα έχουμε καινούργιο κινητό για 1 χρόνο τουλάχιστον...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ανταλλακτικά οθόνες θα έχει η procordia από Δευτέρα γιατί τελικά δε το γλιτώνω το sercice?:worry: Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι δεν μου λειτουργεί πολλές φορές η περιστροφή οθόνης ενώ την έχω ενεργοποιημένη. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ? Στρώνει μόνο με επανεκκινηση και μετά από λίγες ώρες το ξανακανει
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι δεν μου λειτουργεί πολλές φορές η περιστροφή οθόνης ενώ την έχω ενεργοποιημένη. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ? Στρώνει μόνο με επανεκκινηση και μετά από λίγες ώρες το ξανακανει

 

Και εμένα μου το κάνει όποτε θέλει από τότε που έβαλα την cloudy

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι δεν μου λειτουργεί πολλές φορές η περιστροφή οθόνης ενώ την έχω ενεργοποιημένη. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ? Στρώνει μόνο με επανεκκινηση και μετά από λίγες ώρες το ξανακανει

 

Κι εμένα το κάνει σε στοκ αλλά σποραδικά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, είμαι σε κιτ κατ και θα θελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να δουλέψει το ράδιο σε εξωτερικό ηχείο bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι δεν μου λειτουργεί πολλές φορές η περιστροφή οθόνης ενώ την έχω ενεργοποιημένη. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ? Στρώνει μόνο με επανεκκινηση και μετά από λίγες ώρες το ξανακανει

 

Μια από τα ίδια αλλά μόνο όταν το λιώνω στο YouTube.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια επανεκκίνηση του κινητου… παρατηρησα οτι τις κανει οταν προσπαθω να το ανοιξω απο αδρανεια ..επισης διαπιστωσα οτι εκαιγε αρκετα απο πανω. Διπλα στο ακουστικο. Λετε να φταιει καποια εφαρμογη?? Δεν βλεπω να τρεχει καποια απο πισω….
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το overheating στο πάνω μέρος στο σημείο της κάμερας κι εκεί γύρω το παρατηρώ κι εγώ. Και το κάνει χωρίς λόγο. Αλλες φορές το δουλεύω μισή ώρα και είναι νορμάλ και άλλες 10 λεπτά και αρχίζει και καίει λες και το δουλεύω 1 ώρα+. Πάλι σποραδικά γίνεται.:lol:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εκανα την αναβαθμιση λογισμικου σε lollipop

εχει κανεις δει αν δουλεθει το plag and play?

και αν οχι πως μπορω να το κανω να δουλεψει?

γτ βαζω τ ακουστικα και δεν μπορω να ενεργοποιησω αμεσα το ραδιοφωνο

ευχαριστω!

GRIGORIS
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εκανα την αναβαθμιση λογισμικου σε lollipop

εχει κανεις δει αν δουλεθει το plag and play?

και αν οχι πως μπορω να το κανω να δουλεψει?

γτ βαζω τ ακουστικα και δεν μπορω να ενεργοποιησω αμεσα το ραδιοφωνο

ευχαριστω!

 

Το αφαιρεσαν φιλε το plug and play στην lollipop, μονο με recovery μπορεις να το επαναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Παιδια μηπως απο εσας ξερει καποιο τηλ.της Procordia για καλυψη της συσκευης μεσα στην εγγυηση;Δυστυχως απο προχθες μου νεκρωσε τελειως...Πηρα ενα τηλ που εχει αλλα δεν μπορω να τους πιασω (210 4800564).Δεν μπορω να τους πιασω για να συνενοηθω πως θα το στειλω.Εχω μεινει απο τηλεφωνο... Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...