Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λεω να παρψ το κινητακι εναντι του g3 (γιατι θα μας βγαλει την πιστη με την μπαταρια)ειναι τιμια τα 250 ευρα .. ερωτηση.. με χ cam η καμερα ειναι καλυτερη ??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αύριο πάει και το δικό μου procordia για το γνωστό θέμα, το οποίο εμφάνισε εντελώς ξαφνικά σήμερα...Ελπίζω να μου αλλάξουν την οθόνη χωρίς δικαιολογίες, 32άρι Balkans έχω. Πάντως φαίνεται ότι οι περισσότερες συσκευές θα εμφανίσουν το πρόβλημα κάποια στιγμή, αργά η γρήγορα.

 

To περίεργο με το δικό μου είναι ότι δεν έχει κιτρινίλα η οθόνη άλλα μια ξεθωριασμένη γραμμή που ξεκινάει από πάνω, λίγο πιο δεξιά από το ακουστικό και κατεβαίνει διαγώνια προς τα κάτω και αριστερά και φτάνει περίπου 2 εκατοστά στο μέγιστο μήκος. Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι άλλοτε φαίνεται σχετικά καθαρά και άλλοτε εξαφανίζεται χωρίς προφανή λόγο...Ίσως είναι άλλο πρόβλημα και όχι το συνηθησμένο

ποσο καιρο το εχεις?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο το εχεις?

 

Εγώ 8 μήνες αλλά το κινητό είναι ένος έτους ακριβώς.

Δεν έχω αποφασίσει αν θα το πάω αύριο τελικά. Αυτή η γραμμή έχει πολύ περίεργη συμπεριφορά. Θα το αφήσω το Σαββατοκύριακο να δω πως θα πάει. Αν το γυρίσει στην κλασική κιτρινιλα οκ αλλιώς δε μπορώ να το εξηγήσω...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έκανα πρόσφατα την αναβάθμιση σε Lollipop και παρατηρώ πως όπως ανοίξω δεδομένα ή wifi το κινητό ανεβάζει θερμοκρασία και τρώει την μπαταρία για πλάκα.... έκλεισα το google now και βελτιώθηκε ελαφρά το θέμα αλλά και πάλι σε σχέση με την kitkat έχω μεγάλη, αρνητική..., διαφορά σε θέμα μπαταρίας....

 

έχετε συναντήσει κάτι παρόμοιό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έκανα πρόσφατα την αναβάθμιση σε Lollipop και παρατηρώ πως όπως ανοίξω δεδομένα ή wifi το κινητό ανεβάζει θερμοκρασία και τρώει την μπαταρία για πλάκα.... έκλεισα το google now και βελτιώθηκε ελαφρά το θέμα αλλά και πάλι σε σχέση με την kitkat έχω μεγάλη, αρνητική..., διαφορά σε θέμα μπαταρίας....

 

έχετε συναντήσει κάτι παρόμοιό?

Κ εμένα Έτσι γινόταν με το που έβαλα την λολιποπ. Έβραζε από πίσω. Όταν όμως το γύρισα (μετά από αρκετό καιρό) εργοστασιακές ρυθμισεις, έστρωσε και δεν μου ανεβάζει τόσο μεγάλη θερμοκρασία. Και έτρωγε και την μπαταρία νερακι στην λολιποπ. Νέο με κιτκατ ξεχνουσα να το φορτισω. Και τα 2 φτιάξανε με εργοστασιακες σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ιδεα μου ή οχι οτι καποτε(4.2.2 μάλλον) η stock εφαρμογη LG Messages ειχε τη δυνατοτητα στειλεις ενα μηνυμα μια συγκεκριμενη ωρα που θα διαλέξεις, πχ σε 3ωρες και 24λεπτα απο τωρα;

Θυμαμαι καλα ή μπερδευομαι με καποιο third-party app;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ιδεα μου ή οχι οτι καποτε(4.2.2 μάλλον) η stock εφαρμογη LG Messages ειχε τη δυνατοτητα στειλεις ενα μηνυμα μια συγκεκριμενη ωρα που θα διαλέξεις, πχ σε 3ωρες και 24λεπτα απο τωρα;

Θυμαμαι καλα ή μπερδευομαι με καποιο third-party app;

 

Το έχει και τώρα στην lollipop αλλά και στην kit Kat. Δες στις ρυθμίσεις αφού γράψεις το μήνυμα...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είναι λογικό που η συσκευή μου δε μου έχει βγάλει ακόμα αναβάθμιση για Lollipop?
Link to comment
Share on other sites

Kαι ούτε πρόκειται να σου βγάλει...

 

Πρέπει να μπεις με PC Suite και να την κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μου βγάζει έτσι τις ειδοποιήσεις;;;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μου βγάζει έτσι τις ειδοποιήσεις;;;

Μήπως είναι μεγάλο το dpi που έχεις;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι μεγάλο το dpi που έχεις;

Είμαι τελείως stock δεν έχω πειράξει τίποτα...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

ενος φιλου το g2 τον τελευταιο καιρο χανει το σημα της σιμ....καναμε factory reset,τζιφος.

του ερχονται μυνηματα κλησεων αρκετη ωρα μετα τις κλησεις που δεχεται.

το εκανε και με κιτ κατ...το κανει και με την lolipop 5.0.2...ειναι στοκ και η σιμ ειναι 4g.

υπαρχει περιπτωση να φταιει η σιμ?..η παμε για σερβις?....

 

Άλλαξε σιμ αλλά μην περιμένεις και πολλά. Είμαι σε περιοχή με κακό σήμα το κάνει αρκετά συχνά (με άλλο πάροχο είναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα).

Όταν είμαι σε άλλη περιοχή που το σήμα είναι φυσιολογικό δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ίδια σιμ-κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Samsung s6 edge vs g2

Δειτε τι σουπερ κινητο εχουμε

Το έχω δει...όντως απίστευτο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; αφού τρώει την σκόνη του....

 

Στέκεται αξιοπρεπέστατα για τέτοια διαφορά δύναμης που έχουν.Ούτως ή άλλως όλα τα κινητά τρώνε την σκόνη του σ6.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; αφού τρώει την σκόνη του....

 

Δεν είναι καθόλου άσχημη η ανταπόκριση του G2 σε σχέση με το edge. Όπως είπε και ο (ελαφρώς προκατειλημμένος υπέρ του G2) παρουσιαστής, θα κρατήσει για πάντα :).

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό το S6 να είναι γρηγορότερο, λόγω νεότερου και καλύτερου hardware!

Εκεί που το G2 τα πάει καλύτερα (αποδεδειγμένα) είναι στο multitasking και στη διαχείριση της ram! Εκει το S6 πάσχει, και περιμένουν update της Samsung για να το διορθωσει (οταν και αν)!!

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ ότι με χρήση του chrome ζεσταίνεται στο πάνω μέρος αρκετά.

 

παρατηρώ ότι με το tapatalk είναι πιο κρύο σε ίδια χρήση.

 

τι μπορεί να συμβαίνει;

 

πρόταση για εναλλακτικό «κρυουλιάρη» browser;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ ότι με χρήση του chrome ζεσταίνεται στο πάνω μέρος αρκετά.

 

παρατηρώ ότι με το tapatalk είναι πιο κρύο σε ίδια χρήση.

 

τι μπορεί να συμβαίνει;

 

πρόταση για εναλλακτικό «κρυουλιάρη» browser;

 

 

 

 

 

Τοσο καιρο δουλευα κι εγω τον chrome και παρατηρουσα μεγαλη αυξηση της θερμοκρασιας στο πισω μερος και καταναλωση της μπαταριας. Εδω και λιγο καιρο δουλευω τον μαμα browser και εκτος του οτι δεν ζεσταινεται δεν τρωει και μπαταρια τοσο πολυ οπως πριν

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαι ούτε πρόκειται να σου βγάλει...

 

Πρέπει να μπεις με PC Suite και να την κάνεις...

 

Κι αν δε θελεις να βαλεις lollipop αλλα kit kat τι γινεται ?

Υπαρχει καποια επιλογη στο pc suite ωστε να μη σου δειχνει μονο τη νεωτερη αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Κι αν δε θελεις να βαλεις lollipop αλλα kit kat τι γινεται ?

Υπαρχει καποια επιλογη στο pc suite ωστε να μη σου δειχνει μονο τη νεωτερη αναβαθμιση?

 

Μπορείς να ξαναπεράσεις την έκδοση που ήδη έχεις από το PC suite, ως επιδιόρθωση εγκατάστασης. Εάν θέλεις να κάνεις ενημέρωση, προφανώς σου δείχνει την τελευταία. Βεβαίως υπάρχουν και άλλα εργαλεία (ακόμα και την LG) με τα οποία εσύ επιλέγεις την έδοση που θα φλασάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...