Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια απλή παρένθεση επειδή είχατε κουβέντα για λολιποπ vs kitkat. Είχα λολιποπ μέχρι πριν δύο μέρες από όταν βγήκε η επίσημη.

Κανενα bug. Απρβληματιστη. Έβαλα κιτ κατ για να συγκρίνω μερικά πραγματάκια.

Πρώτον οι θερμοκρασίες είναι χαμηλότερες με την ίδια χρήση. Όχι τίποτα εξωφρενικό αλλά χαμηλότερες. Δεύτερον έχει καλύτερη διαχείριση ραμ η κιτ κατ. Πριν μου πει κάποιος για resets η customs η οτιδήποτε, έχω αρκετή εμπειρία στο θέμα custom αρκετά χρόνια τώρα.

Το θέμα είναι ότι κάνουμε το λάθος να συγκρίνουμε την λολιποπ που είναι μόλις στην δεύτερη εκδοχή της από την LG με την κιτ κατ που έφθασε στην H.

 

Δώστε λίγο χρόνο και θα βελτιωθεί και άλλο η ουτως η αλλως έτοιμη λολιποπ.

 

Κάτι για να κλείσω. Επειδή μερικοί το παίρνετε προσωπικά όταν αναφέρονται θέματα, ξεχνάτε κάτι σημαντικό. Ότι η πλειοψηφία αυτών που γράφουν σε φόρουμς παγκοσμίως είναι αυτοί που έχουν κάποιο πρόβλημα. Η μειοψηφία που πραγματικά ξέρει το αντικείμενο είναι αυτοί που ποσταρουν για να βοηθήσουν.

Οποτε έλεος με την αστυνομευση του φόρουμ. Σε λίγο θα ντρέπεται να ποσταρει κάποιος για ένα θέμα που αντιμετωπίζει. Οκ για αυτούς που δεν διαβάζουν λίγες σελίδες πιο πίσω αλλά να αντιδράτε για τυχόν αναφορά σε πρόβλημα της λολιποπ που αντιμετωπίζει η συσκευή του οποιουδήποτε με ξεπερνά. Δεν ισχύει για όλους φυσικά. Αυτοί που θιγονται ξέρουν ποιοι είναι..

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλεις SIM φίλε

 

:blink:

Εκτος της ωρας-ημερομηνιας δηλαδή θα "θυμαται" μετα το κλείσιμο και την φωτεινότητα που ειχα αφήσει πρωτού κλεισω το κινητο? και το χρονο κλειδώματος?

 

 

Για την θερμοκρασία πες μας τι κάνεις και ποια έκδοση Android φοράς

 

Χρηση facebook, viber, quizdom

Για έκδοση έχω την 4.4.2.

Μου κανει εντυπωση γιατι ζεσταινεται σχετικα ευκολα αν και ειναι καλοκαιρι οποτε κατανοω... Εσας ζεσταινεται με παρομοια χρηση?

 

Μπορώ να αναβαθμίσω την εκδοση στην 5 αν δεν κανω λαθος ή οχι και πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ από jely σε kitkat σε lolipop, δεν έχω κάνει επαναφορά ποτέ εδώ και 18 μήνες που έχω το τηλέφωνο. Τώρα αν το κάνω και δω άλλο τηλέφωνο, δεν ξέρω....
Link to comment
Share on other sites

:blink:

Εκτος της ωρας-ημερομηνιας δηλαδή θα "θυμαται" μετα το κλείσιμο και την φωτεινότητα που ειχα αφήσει πρωτού κλεισω το κινητο? και το χρονο κλειδώματος?

 

Χρηση facebook, viber, quizdom

Για έκδοση έχω την 4.4.2.

Μου κανει εντυπωση γιατι ζεσταινεται σχετικα ευκολα αν και ειναι καλοκαιρι οποτε κατανοω... Εσας ζεσταινεται με παρομοια χρηση?

 

Μπορώ να αναβαθμίσω την εκδοση στην 5 αν δεν κανω λαθος ή οχι και πως γινεται?

 

Εάν βάλεις SIM θα τα θυμάται. Και οι τρεις εφαρμογές που αναφέρεις είναι λογικό να το ζεσταίνουν όταν τις χρησιμοποιείς, ειδικά δε εάν έχεις ανοιχτά και δεδομένα δικτύου (3G/4G). Την αναβάθμιση σε lollipop την κάνεις από το PC suite όπως έχουμε ξαναπεί...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το 16αρι ας μου απαντήσει παρακαλώ σε βάθος χρόνου είναι αρκετός ο χώρος?

 

Ρωτάω γιατί έχω περάσει καμιά δεκαπενταριά εφαρμογές και δεν αποθηκεύω φωτογραφίες ή βίντεο. Παρόλα αυτά μέσα σε μια ημέρα από 9 gb διαθέσιμα πέσαμε στα 8 και κάτι ψιλά.. Προβληματίζομαι αναφορικά με τις ενημερώσεις και το χώρο που καταλαμβάνουν.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το 16αρι ας μου απαντήσει παρακαλώ σε βάθος χρόνου είναι αρκετός ο χώρος?

 

Ρωτάω γιατί έχω περάσει καμιά δεκαπενταριά εφαρμογές και δεν αποθηκεύω φωτογραφίες ή βίντεο. Παρόλα αυτά μέσα σε μια ημέρα από 9 gb διαθέσιμα πέσαμε στα 8 και κάτι ψιλά.. Προβληματίζομαι αναφορικά με τις ενημερώσεις και το χώρο που καταλαμβάνουν.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Όχι,μόνο ένα backup να πάρεις αν είσαι ροοτ η Lollipop ξεκινά από 3,5 Gb και πάνω και μια ρομ να έχεις για περίπτωση ανάγκης άλλο 1,5 Gb , αλλά το θέμα λύνεται με ένα ωραιότατο flah OTG (φλασάκι που λέμε ) απο 10 ευρώ τα 8Gb ,15 τα 16 και 25 τα 32 ,μιλάω για αυτά που έχω,υπάρχουν πολλά στην αγορά και πολλές τιμές ,ψάξτο

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για να κλείσω. Επειδή μερικοί το παίρνετε προσωπικά όταν αναφέρονται θέματα, ξεχνάτε κάτι σημαντικό. Ότι η πλειοψηφία αυτών που γράφουν σε φόρουμς παγκοσμίως είναι αυτοί που έχουν κάποιο πρόβλημα. Η μειοψηφία που πραγματικά ξέρει το αντικείμενο είναι αυτοί που ποσταρουν για να βοηθήσουν.

Οποτε έλεος με την αστυνομευση του φόρουμ. Σε λίγο θα ντρέπεται να ποσταρει κάποιος για ένα θέμα που αντιμετωπίζει. Οκ για αυτούς που δεν διαβάζουν λίγες σελίδες πιο πίσω αλλά να αντιδράτε για τυχόν αναφορά σε πρόβλημα της λολιποπ που αντιμετωπίζει η συσκευή του οποιουδήποτε με ξεπερνά. Δεν ισχύει για όλους φυσικά. Αυτοί που θιγονται ξέρουν ποιοι είναι..

 

H πιο σωστή κουβέντα που άκουσα στα φόρουμ!!! Εύγε φίλε μου! Κάποιοι δεν καταλαβαίνουν πως αυτοί που δεν έχουν πρόβλημα, δεν έχουν επίσης λόγο να ψαχτούν για λύσεις στα φόρουμ. Έτσι φαίνεται ότι το τηλέφωνο είναι "προβληματικό". Aυτοί που φαίνονται και ανεβάζουν το ποσοστό της "προβληματικής" συσκευής είναι οι 50 που έχουν κάποιο πρόβλημα, αλλά οι υπόλοιποι 5000 που δεν έχουν, δεν φαίνονται πουθενά!

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Και το γεγονός ότι κανείς από αυτούς που έχουν παράπονα δεν διαβάζει καν 1 σελίδα πίσω αλλά μπαίνουν όλοι και γράφουν τα ίδια και τα ίδια σε κάνει να θες να πατήσεις το κουμπί unsuscribe και να μην το παρακολουθείς άλλο το θέμα. Γιατί ανάμεσα σε όλα αυτά τα "posts" υπάρχουν και πολλά χρήσιμα που χάνονται όμως μέσα στην γκρίνια των υπολοίπων.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση-απορία και από μένα. Έπειτα από αναβάθμιση σε λολιποπ (ελληνικη έκδοση) το led ειδοποιήσεων στις αναπάντητες και γενικα μυνήματα,mail κτλ δεν αναβοσβήνει μέχρι να το δω. Πρόκειται για γενικό bug; θα στρώσει με επαναφορα ή τζάμπα θα ξαναστηνω το τηλ από την αρχή. Έχω πάρει αντίγραφο ασφαλείας για κάθε ενδεχόμενο αλλά... τα βαριέμαι όλα αυτά! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση-απορία και από μένα. Έπειτα από αναβάθμιση σε λολιποπ (ελληνικη έκδοση) το led ειδοποιήσεων στις αναπάντητες και γενικα μυνήματα,mail κτλ δεν αναβοσβήνει μέχρι να το δω. Πρόκειται για γενικό bug; θα στρώσει με επαναφορα ή τζάμπα θα ξαναστηνω το τηλ από την αρχή. Έχω πάρει αντίγραφο ασφαλείας για κάθε ενδεχόμενο αλλά... τα βαριέμαι όλα αυτά! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δεν εχει ξανα αναφερθει αυτο το προβλημα νομιζω......καλο ειναι να κανεις μια επαναφορα...θα στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνω λάθος με το ξυπνητήρι. Το έχω στο μην ενοχλείτε και δεν ακούγεται...

Οκ είναι η προτεραιότητα. Αλλά πρέπει κάθε φορά να το ρυθμιζω?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 4.4.2.

Αξίζει να αναβαθμίσω σε lollipop? Οσοι εχετε κανει την αναβαθμιση είναι καλυτερη απο πριν ή σας εχουν παρουσιαστει τιποτα προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 4.4.2.

Αξίζει να αναβαθμίσω σε lollipop? Οσοι εχετε κανει την αναβαθμιση είναι καλυτερη απο πριν ή σας εχουν παρουσιαστει τιποτα προβλήματα?

 

:lol: (σόρυ που γελάω αλλά πριν δυο τρία ποστ, κάτι λέγαμε:D)

 

Άρχισε να ξεφυλλίζεις προς τα πίσω τις σελίδες και θα πάρεις τις απαντήσεις σου. Μη ρωτάς. Διάβασε διάβασε διάβασε. Τα πάντα έχουν ειπωθεί για την Lolipop.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 4.4.2.

Αξίζει να αναβαθμίσω σε lollipop? Οσοι εχετε κανει την αναβαθμιση είναι καλυτερη απο πριν ή σας εχουν παρουσιαστει τιποτα προβλήματα?

Καθένας θα σου πει και άλλη άποψη! Άλλοι είναι ευχαριστημένοι, και άλλοι οχι τόσο!!

Αν κάνεις μια "αναδρομή" στις τελευταίες σελίδες, σίγουρα θα βρεις κάποιες απαντήσεις-απόψεις......

Τον τελευταίο μήνα ανά 2-3 σελίδες αυτό το θέμα συζητιέται ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση-απορία και από μένα. Έπειτα από αναβάθμιση σε λολιποπ (ελληνικη έκδοση) το led ειδοποιήσεων στις αναπάντητες και γενικα μυνήματα,mail κτλ δεν αναβοσβήνει μέχρι να το δω. Πρόκειται για γενικό bug; θα στρώσει με επαναφορα ή τζάμπα θα ξαναστηνω το τηλ από την αρχή. Έχω πάρει αντίγραφο ασφαλείας για κάθε ενδεχόμενο αλλά... τα βαριέμαι όλα αυτά! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μάλλον πρέπει να του κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να στρώσει. Κάτι δεν σου "εκατσε" καλά Στην αναβάθμιση λογικά. Κ εγώ παρατηρώ ότι στην λολιποπ αναβοσβήνει το led πολύ πιο αργά αποτι στην κιτκατ!!

Δοκίμασες να απενεργοποιήσεις το led και να το ενεργοποιησεις ξανα από τις ρυθμισεις?

 

Ρυθμισεις-προβολη-λεντ

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι με lollipop και σήμερα ξαφνιάστηκα ευχάριστα...ανέβαινε στο Dropbox ένα βίντεο που έβγαλα 220mb και μου πέταξε ειδοποίηση σε κάποια φάση ότι η εφαρμογή Dropbox καταναλώνει πολύ μπαταρία και αν θέλω να την σταματήσω..σας έχει τύχει εσάς??
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνω λάθος με το ξυπνητήρι. Το έχω στο μην ενοχλείτε και δεν ακούγεται...

Οκ είναι η προτεραιότητα. Αλλά πρέπει κάθε φορά να το ρυθμιζω?

 

Βρε παιδιά πως ρυθμιζεται να κτυπαει το ξυπνητήρι? Από το drop down menu πάει στο τελείως αθόρυβο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνω λάθος με το ξυπνητήρι. Το έχω στο μην ενοχλείτε και δεν ακούγεται...

Οκ είναι η προτεραιότητα. Αλλά πρέπει κάθε φορά να το ρυθμιζω?

Σωστά. Κάθε φορά

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Κάθε φορά

 

Είδα ότι μπορώ να το ρυθμισω με κάποια εφαρμογή για προφίλ. Για να αλλάξω το airplane mode χρειάζεται το xposed.. Μπορώ να το βάλω στη lollipop? Το είχα πριν σε kitkat...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι μπορώ να το ρυθμισω με κάποια εφαρμογή για προφίλ. Για να αλλάξω το airplane mode χρειάζεται το xposed.. Μπορώ να το βάλω στη lollipop? Το είχα πριν σε kitkat...

Δες μήπως σε βολέψει αυτή η εφαρμογή για Προφίλ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft

Για να κάνεις να δουλέψει το xposed (κάπως) στην lollipop, χρησιμοποιώντας το recovery, δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6097923#post6097923

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως σε βολέψει αυτή η εφαρμογή για Προφίλ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft

Για να κάνεις να δουλέψει το xposed (κάπως) στην lollipop, χρησιμοποιώντας το recovery, δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6097923#post6097923

 

Σε ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω την εφαρμογή αλλά όχι το exposed..... Όχι ακόμα τουλάχιστον..

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος τροπος για να βγαλω screenshot εκτος απο το quick memo?

Επίσης προσπαθησα με τα πισω κουμπια να βγαλω screenshot αλλα δεν γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...