Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

και μενα ακριβως το ιδιο εκανε και ειχα πελαγωσει.

Θα πρεπει να κατεβασεις το LG Mobile Support Tool ,που ειναι προγραμμα της LG εξειδικευμενο μόνο για αναβαθμισεις.Κάνεις απο κει την αναβαθμιση εύκολα,χωρίς να σου βγάζει αυτά τα περίεργα ¨Δεν μπορεί να γίνει ανάλυση περιβάλοντος αναβάθμισης"...κτλ

Σε ευχαριστώ πολύ, όλα πήγαν καλά με τις συμβουλές σου !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την λολλιποπ, έχει παρατηρήσει κάνεις πρόβλημα με το σήμα δικτύου ;

 

Ναι εδώ σχετική αναφορά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τις τελευταίες 3 μέρες κάτι έπαθε το κινητό και 2 φορές κόλλησε το γυροσκόπιο!αναγκάστηκα να το επανεκκινήσω για να ξεκολλήσει και να περιστρέφεται σωστά η οθόνη στις εφαρμογές και για να λειτουργεί το gesture του αναποδογυρίσματος στις κλήσεις!είχε κανείς άλλο παρόμοιο πρόβλημα?να ανησυχήσω ή όχι?είμαι με λόλλιποπ btw!
Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ σχετική αναφορά.

Εσύ βάζοντας κάποια άλλη Ρομ, έχει βελτιωθεί το σήμα? Γενικότερα υπάρχει κάποια λύση?

 

Ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Mε κλειστά μάτια ναι, αλλά όλα αυτά που διαβάζω για προβληματικό σήμα, κιτρινίλα και γραμμές στην οθόνη, ευκολογρατσούνιστη οθόνη κτλ?

 

Επίσης σήμα GPS έχει καλό? Του έχει τεστάρει κανείς την ένταση που πιάνει τους δορυφόρους με καμιά τέστερ εφαρμογή?

 

 

Και κάτι ακόμα. Αν πάρω κάποιο ευρωπαϊκής εκδόσεως κι όχι Ελληνικό, θα έχω κάποιο θέμα με το λογισμικό? (μου είπαν να το προσέξω αυτό από την LG που μίλησα)

 

Καλημερα φιλος ,

Εγω παντως που το εχω απο περσι δεν ειχα κανενα προβλημα , ουτε κιτρινιλες παρολο που το εχω καμια φορα πολλες ωρες ζεστο παιζοντας παιχνιδια , ουτε με το σημα ακομα και τωρα που εβαλα την λολιποπ , τωρα για γρατσουνια δεν ξερω , ποτε δεν εβαλα στην τσεπη με κλειδια .

Το gps ειναι καλο το εχω παντα ανοιχτο και βρισκει γρηγορα την τοποθεσια.

Εγω εχω ολλανδικο και δεν εχω καποιο προβλημα απο την στιγμη που ειναι και σε Multilaguage εκδοση λογισμικου .

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι,

προσπαθώ να κάνω την αναβάθμιση σε Lollipop μέσω LG PC suite και μου λέει ότι ο υπολογιστής δεν έχει τη μνήμη που χρειάζεται. (κάτι τέτοι δεν ισχυει) . Τί μπορώ να κάνω? Δεν θέλω να το κάνω root.

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι,

προσπαθώ να κάνω την αναβάθμιση σε Lollipop μέσω LG PC suite και μου λέει ότι ο υπολογιστής δεν έχει τη μνήμη που χρειάζεται. (κάτι τέτοι δεν ισχυει) . Τί μπορώ να κάνω? Δεν θέλω να το κάνω root.

Σας ευχαριστώ!

 

μηπως η μνημη του κινητου δεν ειναι επαρκης?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος lg g2 γερμανικό και θέλω να κάνω την αναβάθμιση σε lollipop.Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω και αν αξίζει η αναβάθμιση η να περιμένω να τη πάρει μόνο του?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος lg g2 γερμανικό και θέλω να κάνω την αναβάθμιση σε lollipop.Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω και αν αξίζει η αναβάθμιση η να περιμένω να τη πάρει μόνο του?

 

εαν δεν εισαι root, απο το lg pc suite, διαφορετικά μπες εδω, βάλε το emai σου και μετά το αναβαθμίζεις με LG Flash Tools

 

Εαν αξίζει ;; Εαν και την έχω 3 μέρες, οπότε μην δώσεις βάρος στην δική μου γνώμη, αλλά πέρα απο το design, δεν νομίζω οτι προσφέρει κάποιες παραπάνω δυνατότητες..

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλοι,

προσπαθώ να κάνω την αναβάθμιση σε Lollipop μέσω LG PC suite και μου λέει ότι ο υπολογιστής δεν έχει τη μνήμη που χρειάζεται. (κάτι τέτοι δεν ισχυει) . Τί μπορώ να κάνω? Δεν θέλω να το κάνω root.

Σας ευχαριστώ!

 

δοκιμασε να εγκαταστήσεις στον Η/Υ και το LG Support Tool

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος lg g2 γερμανικό και θέλω να κάνω την αναβάθμιση σε lollipop.Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω και αν αξίζει η αναβάθμιση η να περιμένω να τη πάρει μόνο του?

 

Φίλε και εγώ έχω G2 γερμανικό, πριν απο 4-5 μέρες έκανα την αναβάθμιση σε lolipop με το Lg pc suite.

Θέλει αρκετή υπομονή γιατί οι server της Lg σέρνονται.

Να την πάρει μόνο του OTA δεν πρόκειται γιατί είναι αρχείο 1,6 gb οπότε αν κάτι πάει στραβά στο dowload

το τηλέφωνο θα γίνει μπάχαλο !!!

Τώρα αν αξίζει ή όχι είναι θέμα τι σου αρέσει οι αλλαγές είναι πιο πολύ οπτικές παρά ουσίας.

ΠΡΟΣΟΧΗ....Αν κάνεις το update από laptop όπως εγώ μπές στις ρυθμίσεις τροφοδοσίας και άλλαξε την ρύθμιση που έχει για την αναμονή ώστε να μην κλείνει για όση ώρα είναι με τροφοδοσία από πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 2 εβδομάδες περίπου έβαλα κι εγώ την lollipop (5.0.2 stock) μέσω pc suite (Σκανδιναβικό μοντέλο 16GB). Στην αρχή ενθουσιάστηκα αρκετά με το νεο look. Ένοιωθα σαν να είχα καινούργιο κινητό πραγματικά. Η χαρά μου σταμάτησε όταν παρατήρησα το πόσο ξοδεύεται η μπαταρία πλέον. Υπολογίζω πως η μπαταρία κρατάει περίπου 20% λιγότερο απο πριν. Είναι εύκολο να καταλάβω τη διαφορά επειδή απο τότε που το αγόρασα κάνω ακριβώς την ίδια χρήση (με λίγες εξαιρέσεις) . Επίσης το κινητό θερμαίνεται πιο πολύ απο πριν αλλά και το μέρος στο οποίο θερμαίνεται έχει αλλάξει. Πιο παλιά αν τύχαινε να ζεσταθεί, το έκανε πιο πολύ κοντά στην κάμερα. Τώρα όταν είναι ζεστό, είναι παντού. Απο πάνω ως κάτω. Δεν ζεματάει κιόλας, αλλά είναι πιο ζεστό απο πριν.

Περίμενα κάποιες μέρες μήπως και στρώσει επειδή είχα διαβάσει εδώ οτι σε κάποιους έστρωσε αλλά εγώ μάλλον δεν ήμουν τόσο τυχερός και τώρα σκέφτομαι να κάνω factory reset. Είναι όμως σίγουρο πως θα μου λύσει το πρόβλημα; Υπάρχει κάποιος που το έκανε και εξακολουθεί να μην έχει βελτίωση; Με λίγα λόγια αυτό που θέλω να μάθω είναι αν αυτο είναι πλέον το "φυσιολογικό" με αυτην την έκδοση ή αν δεν έκατσε καλά με την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα το τζαμάκι αυτό για το πίσω μέρος της κάμερας http://www.ebay.com/itm/351260066436?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT . Γνωρίζει κανείς πως ακριβώς αλλάζει; Είδα αυτό το βίντεο
που αφορά την αλλαγή ολόκληρης της κάμερας αλλά από ότι κατάλαβα το τζαμάκι βρίσκεται στο καπάκι οπότε χρειάζεται να αλλαχτεί μόνο αυτό. Σωστά; Το έχει κάνει κανείς;

 

Το τζαμάκι είναι κολλημένο με ταινία διπλής όψης.

με ένα μαχαιράκι ξεκολάει χωρίς να ανοίξεις το καπάκι.

Εγώ βέβαια το είχα λύσει όλο για να το αλλάξω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πέρασα κι εγώ τη lollipop σήμερα και μου παρουσιάζει το εξης πρόβλημα: με πετάει εξω απο το wifi και κολλάει στην οθόνη ενεργοποίησης του, όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις για να το τσεκαρω. Δεν εκανα επαναφορά ρυθμίσεων, δηλ. υπαρχουν ακόμα σωμενα τα δίκτυα που έχω αποθηκεύσει και παρατήρησα πως ξεμπλοκαρε για λίγο όταν κατάφερα να κανω παράβλεψη δικτυου και ξανασυνδεθηκα απο την αρχή. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο; Καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 2 εβδομάδες περίπου έβαλα κι εγώ την lollipop (5.0.2 stock) μέσω pc suite (Σκανδιναβικό μοντέλο 16GB). Στην αρχή ενθουσιάστηκα αρκετά με το νεο look. Ένοιωθα σαν να είχα καινούργιο κινητό πραγματικά. Η χαρά μου σταμάτησε όταν παρατήρησα το πόσο ξοδεύεται η μπαταρία πλέον. Υπολογίζω πως η μπαταρία κρατάει περίπου 20% λιγότερο απο πριν. Είναι εύκολο να καταλάβω τη διαφορά επειδή απο τότε που το αγόρασα κάνω ακριβώς την ίδια χρήση (με λίγες εξαιρέσεις) . Επίσης το κινητό θερμαίνεται πιο πολύ απο πριν αλλά και το μέρος στο οποίο θερμαίνεται έχει αλλάξει. Πιο παλιά αν τύχαινε να ζεσταθεί, το έκανε πιο πολύ κοντά στην κάμερα. Τώρα όταν είναι ζεστό, είναι παντού. Απο πάνω ως κάτω. Δεν ζεματάει κιόλας, αλλά είναι πιο ζεστό απο πριν.

Περίμενα κάποιες μέρες μήπως και στρώσει επειδή είχα διαβάσει εδώ οτι σε κάποιους έστρωσε αλλά εγώ μάλλον δεν ήμουν τόσο τυχερός και τώρα σκέφτομαι να κάνω factory reset. Είναι όμως σίγουρο πως θα μου λύσει το πρόβλημα; Υπάρχει κάποιος που το έκανε και εξακολουθεί να μην έχει βελτίωση; Με λίγα λόγια αυτό που θέλω να μάθω είναι αν αυτο είναι πλέον το "φυσιολογικό" με αυτην την έκδοση ή αν δεν έκατσε καλά με την αναβάθμιση.

 

Φιλε στρατο και γω μια απο τα ιδια 2 βδομαδες χρησιμοποιω lollipop stock σε σκανδιναβικο μοντελο μεσω pc suite με factory reset πριν και μετα την αναβαθμιση.Το τηλεφωνο ειναι καλυτερο και απο καινουργιο μπαταρια στα επιπεδα της kitkat και οσο αφορα την θερμοκρασια καλυτερο απο kitkat με βαση τα νουμερα που βλεπω απο Cputemp παντα...[ATTACH]61596[/ATTACH][ATTACH]61597[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

μόνο σε εμένα κολλάει κάποιες φορές το led και αναβοσβήνει πράσινο όταν είναι κλειδωμένο το κινητό;

για να σταματήσει αυτό, πρέπει να απενεργοποιήσω το led από τις ρυθμίσεις και μετά να το ξανα ενεργοποιήσω. το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

μόνο σε εμένα κολλάει κάποιες φορές το led και αναβοσβήνει πράσινο όταν είναι κλειδωμένο το κινητό;

για να σταματήσει αυτό, πρέπει να απενεργοποιήσω το led από τις ρυθμίσεις και μετά να το ξανα ενεργοποιήσω. το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό;

 

To έχω παρατηρήσει μερικές φορές να το κάνει άλλα μόνο στην εφαρμογή Whatsapp. Το έχω να αναβοσβήνει σε λευκό χρώμα. Κάθε φορά που έχω νέο μήνυμα αναβοσβήνει κανονικά άλλα σε λίγες περιπτώσεις αν και ανοίγω και βλέπω το μήνυμα το led συνεχίζει. Το bug το λύνω όπως και συ. Δε ξέρω αν φταίει το λειτουργικό ή η εφαρμογή γιατί δε το έχω πάθει σε καμία άλλη περίπτωση. Με KitKat πάντως δε θυμάμαι να μου το είχε εμφανίσει το Whatsapp αυτό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αναβοσβήνει όταν πειράζεις την οθόνη και πάει να ξεκλειδώσει. Δεν είναι bug

 

Μάλλον δεν εννοεί αυτό. Προφανώς του κολλάει όταν είναι κλειδωμένο ενώ έχει δει την ειδοποίηση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως καταστρεψανε την κινηταρα με την αναβαθμιση σε lolipop,τα εκανα ολα βημα βημα οπως αναφερεται,κινητο nordic d802 16gb,μια εβδομαδα τωρα που το αναβαθμισα,κολληματα,lags ακομη και σε πιο απλες εφαρμογες οπως quizdom,το wifi κολλαει αργει να ανοιξει σελιδες,το σημα επεσε απο της 3 στης 3 με 2 μπαρες,τι να πω το μονο κινητο απ'οσα εχω αλλαξει που το κρατησα πανω απο χρονο,με βαρυα καρδια θα το πουλησω να παω σε mate 7 η oppo,κριμα...
Link to comment
Share on other sites

Μιλάει για τη μνήμη του υπολογιστή! στο κινητό έχω πάνω από 1GB ελέυθερο...

Ελευθέρωσε χώρο στο κινητό σου. Όντως όπως το λέει σε παραπέμπει στον υπολογιστή αλλα επειδή αλλάζει απο dalvic σε art χρειάζεται περισσότερο ελεύθερο χώρο στο κινητό Και δεν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ελευθέρωσε χώρο στο κινητό σου. Όντως όπως το λέει σε παραπέμπει στον υπολογιστή αλλα επειδή αλλάζει απο dalvic σε art χρειάζεται περισσότερο ελεύθερο χώρο στο κινητό Και δεν έχεις.

 

Aχ αυτά τα 16άρια..έγκλημα που τα κυκλοφόρησε η LG σε μοντέλο χωρίς SD

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως καταστρεψανε την κινηταρα με την αναβαθμιση σε lolipop,τα εκανα ολα βημα βημα οπως αναφερεται,κινητο nordic d802 16gb,μια εβδομαδα τωρα που το αναβαθμισα,κολληματα,lags ακομη και σε πιο απλες εφαρμογες οπως quizdom,το wifi κολλαει αργει να ανοιξει σελιδες,το σημα επεσε απο της 3 στης 3 με 2 μπαρες,τι να πω το μονο κινητο απ'οσα εχω αλλαξει που το κρατησα πανω απο χρονο,με βαρυα καρδια θα το πουλησω να παω σε mate 7 η oppo,κριμα...

 

Δεν έχω τίποτα από αυτά. Η λολιποπ δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα. Έκανες hard reset μετά την αναβάθμιση;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως καταστρεψανε την κινηταρα με την αναβαθμιση σε lolipop,τα εκανα ολα βημα βημα οπως αναφερεται,κινητο nordic d802 16gb,μια εβδομαδα τωρα που το αναβαθμισα,κολληματα,lags ακομη και σε πιο απλες εφαρμογες οπως quizdom,το wifi κολλαει αργει να ανοιξει σελιδες,το σημα επεσε απο της 3 στης 3 με 2 μπαρες,τι να πω το μονο κινητο απ'οσα εχω αλλαξει που το κρατησα πανω απο χρονο,με βαρυα καρδια θα το πουλησω να παω σε mate 7 η oppo,κριμα...

Γιατί δεν το ξανακανεις 4,4?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως καταστρεψανε την κινηταρα με την αναβαθμιση σε lolipop,τα εκανα ολα βημα βημα οπως αναφερεται,κινητο nordic d802 16gb,μια εβδομαδα τωρα που το αναβαθμισα,κολληματα,lags ακομη και σε πιο απλες εφαρμογες οπως quizdom,το wifi κολλαει αργει να ανοιξει σελιδες,το σημα επεσε απο της 3 στης 3 με 2 μπαρες,τι να πω το μονο κινητο απ'οσα εχω αλλαξει που το κρατησα πανω απο χρονο,με βαρυα καρδια θα το πουλησω να παω σε mate 7 η oppo,κριμα...

 

Καταρχάς έκανες format αφότου την πέρασες?

Κατά δεύτερον μπορείς άνετα να γυρίσεις σε kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...