Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, διάβασα ότι είναι καλό μόλις γίνει η αναβάθμιση να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών. Είναι τόσο σημαντικό; Είναι μια διαδικασία που δεν έχω διάθεση να κάνω:confused:

 

Έχεις δεν έχεις διάθεση, να κάνεις, στρώνει καλύτερα η Rom ...!

 

Έκανα μια επανεκκίνηση της συσκευής κ όπως άνοιγε μου πετάει μπροστά ένα μυνημα (κράτησε 4-5 δευτερόλεπτα) που έλεγε "αναβάθμιση android Ενημέρωση εφαρμογών." Μετά άναψε η οθόνη για να βάλω τον κωδικό pin της κάρτας όπως κάνει παντα. Είμαι περίπου ένα μήνα με lollipop 5.0.2 κ δεν μου το είχε ξανακάνει αυτό. Το έχει παρατηρήσει άλλος?

 

Έτσι κάνει και εμένα, είναι φυσιολογικό.....!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η συσκευή υποστηρίζει ασύρματο φορτιστή? Κ αν ναι, ποια μάρκα? Βλέπω Υπάρχουν διάφορες στο ίντερνετ. Έχει κάνεις σας?
Link to comment
Share on other sites

Απ οσο ξερω δεν υποστηριζει ασυρματη φόρτιση!

 

Σημερα βγηκε και για τα Ελληνικά G2 η Lollipop!

Have fun!

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ έχω το Κορεάτικα μοντελο. Ήταν από τα πρώτα που πήραν την 5.0.1 και την έχω αρκετό καιρό...Τα θεματακια που αναφέρεται με την μπαταρία και την θερμοκρασία δεν τα έχω συναντήσει...Υπόψιν ότι έχω μικρότερη μπαταρία και το κινητό με data συνεχώς ανοικτά σε 4g την μέρα μου την βγάζει ανετα και είναι του 2013 συσκευή... Το κινητό πλέον είναι απειραχτο ( γιατί όταν το πείραμα το κόλλησα ) και ότι αναβθμισεις έχει πάρει είναι οι official. Διαβάζω όλα αυτά που γράφεται και απορο. Μήπως τα έχετε σκαλισει λίγο και γι'αυτό σας κάνει αυτά;;;

Επίσης έχω και μια απορία...το κινητό έχει ως τελευταία αναβάθμιση 30h.... Ωπου και αν έχω δει όμως ( lg , lg suite, Google , κ.τ.λ.) μου δίνει ως τελευταία την 30d... Βάσει σειράς η h είναι πιο καινούργια....Γιατί δεν εμφανίζεται πουθενά;;;;

 

Ας ξεκινήσουμε από το αντικειμενικό:

Η αύξουσα σειρά των γραμμάτων δεν υποδηλώνει υποχρεωτικά αναβάθμιση. Κάποιες "συνομήλικες" εκδόσεις έχουν διαφορετικό γράμμα, επειδή είναι για διαφορετική περιοχή ή πάροχο.

Για το άλλο, προφανώς τα προβλήματα δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα του συνόλου των αναβαθμίσεων: αυτοί που δεν έχουν πρόβλημα, κατά κανόνα δεν έρχονται να γράψουν στο φόρουμ :). Σε κάθε περίπτωση, σε μεγάλες αναβαθμίσεις πολλές φορές μια καθαρή εγκατάσταση με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων βοηθάει να αποφύγεις μικροπροβλήματα.

Βέβαια, ιδανικά θα έπρεπε ακόμη κι αν δεν κάνεις επαναφορά ή ακόμη κι αν το σκαλίζεις να μην έχει μεγάλη διαφορά στη συμπεριφορά του.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με V30B ιταλική Open απο την πρωτη στιγμη με καθαρο install, oneclickroot και TWRP Recovery και μεχρι τωρα όλα καλά. Κανενα κολλημα, η μπαταρια εχει ερθει στα ισα της παλι και γενικα το κινητο φυσαει (antutu score 42074).

 

Χτες μου εβγαλε για πρωτη φορα κατι που δεν εχω ξανασυναντησει:

 

ειδοποιηση πανω στο statusbar με το "κατσαριδακι",οπως στο USB Debugging, που ελεγε κατι για bugreport και με προετρεπε να το μοιραστω/κοινοποιησω.

 

Επελεξα κοινοποιηση με εμαιλ και το εστειλα στον εαυτο μου για να δω τι μηνυμα ειναι αυτο που θα εστελνε, μιας και ελεγε οτι περιεχει προσωπικα δεδομενα και να προσεχω με ποιον θα το μοιραστω κλπ.

 

Τελικα στο εμαιλ που μου ηρθε είχε τα εξής:

 

Θεμα: bugreport-2015-05-14-20-00-32.txt

 

Κειμενο:

g2_open_com-user 5.0.2 LRX22G

151070125729c release-keys

 

συνημμένα:

1) bugreport-2015-05-14-20-00-32.txt (13,2mb)

2) bugreport-2015-05-14-20-00-32.png (1,3mb)

 

Στο txt εχει ατελειωτες πληροφοριες μεσα που δεν πολυβγαζω ακρη, ενω στην jpg εχει απλα ενα screenshot απο την αρχικη μου οθονη, οπου το περιεργο ειναι απλως οτι το ρολοι στο statusbar δειχνει 20:00 ενω το wigdet του καιρου 20:01.

 

το κινητο ηταν απλα σε αδρανεια με σβηστή οθονη και οταν το ξελειδωσα καποια στιγμη μου εβγαλε αυτο το μηνυμα.

 

 

Κανεις καμια ιδεα; Το κινητο λειτουργει κανονικα και απο τοτε δεν ξαναεκανε τιποτα περιεργο...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με V30B ιταλική Open απο την πρωτη στιγμη με καθαρο install, oneclickroot και TWRP Recovery και μεχρι τωρα όλα καλά. Κανενα κολλημα, η μπαταρια εχει ερθει στα ισα της παλι και γενικα το κινητο φυσαει (antutu score 42074).

 

Χτες μου εβγαλε για πρωτη φορα κατι που δεν εχω ξανασυναντησει:

 

ειδοποιηση πανω στο statusbar με το "κατσαριδακι",οπως στο USB Debugging, που ελεγε κατι για bugreport και με προετρεπε να το μοιραστω/κοινοποιησω.

 

Επελεξα κοινοποιηση με εμαιλ και το εστειλα στον εαυτο μου για να δω τι μηνυμα ειναι αυτο που θα εστελνε, μιας και ελεγε οτι περιεχει προσωπικα δεδομενα και να προσεχω με ποιον θα το μοιραστω κλπ.

 

Τελικα στο εμαιλ που μου ηρθε είχε τα εξής:

 

Θεμα: bugreport-2015-05-14-20-00-32.txt

 

Κειμενο:

g2_open_com-user 5.0.2 LRX22G

151070125729c release-keys

 

συνημμένα:

1) bugreport-2015-05-14-20-00-32.txt (13,2mb)

2) bugreport-2015-05-14-20-00-32.png (1,3mb)

 

Στο txt εχει ατελειωτες πληροφοριες μεσα που δεν πολυβγαζω ακρη, ενω στην jpg εχει απλα ενα screenshot απο την αρχικη μου οθονη, οπου το περιεργο ειναι απλως οτι το ρολοι στο statusbar δειχνει 20:00 ενω το wigdet του καιρου 20:01.

 

το κινητο ηταν απλα σε αδρανεια με σβηστή οθονη και οταν το ξελειδωσα καποια στιγμη μου εβγαλε αυτο το μηνυμα.

 

 

Κανεις καμια ιδεα; Το κινητο λειτουργει κανονικα και απο τοτε δεν ξαναεκανε τιποτα περιεργο...

 

Σε παρακολουθει η nsa... :X

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακολουθει η nsa... :X

 

Ε αμα ειναι αυτο, κλαιν!

 

παω να σβησω τις γυμνες φωτογραφιες μου... :p:lol::whistle:

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναλάβει την υπόθεση ο υπαστυνομος Θεοχάρης σε συνεργασία με τον υπαστυνομο rex!!!

Το νου σου!!!

 

Πάντως πέρα από την πλάκα... Πρώτη φορά ακούω κάτι τετοιο!!

Περιεργο

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου λειτουργεί το άλμπουμ φωτογραφιών και βίντεο σαν widget μου βγάζει σφάλμα .

 

Μου το έκανε και εμένα, και έκανα επαναφορά εργ. ρυθμ. και όλα ο.κ.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παίδες, ακόμα προσπαθώ να μάθω το κινητό και έχω άλλη μιά ερώτηση αρχαρίου.

Ενώ στέλνω τα μηνύματα με μικρούς χαρακτήρες, ο παραλήπτης τα λαμβάνει με κεφαλαία.

Είτε με την εφαρμογή μηνυμάτων της LG είτε με το chomp SMS το ίδιο πράγμα συμβαίνει.

Τι μπορώ να κάνω για να το αλλάξω αυτό;

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παίδες, ακόμα προσπαθώ να μάθω το κινητό και έχω άλλη μιά ερώτηση αρχαρίου.

Ενώ στέλνω τα μηνύματα με μικρούς χαρακτήρες, ο παραλήπτης τα λαμβάνει με κεφαλαία.

Είτε με την εφαρμογή μηνυμάτων της LG είτε με το chomp SMS το ίδιο πράγμα συμβαίνει.

Τι μπορώ να κάνω για να το αλλάξω αυτό;

 

Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων εκει που λέει κωδικοποίηση χαρακτήρων τικάρουμε το αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με V30B ιταλική Open απο την πρωτη στιγμη με καθαρο install, oneclickroot και TWRP Recovery και μεχρι τωρα όλα καλά. Κανενα κολλημα, η μπαταρια εχει ερθει στα ισα της παλι και γενικα το κινητο φυσαει (antutu score 42074).

 

Χτες μου εβγαλε για πρωτη φορα κατι που δεν εχω ξανασυναντησει:

 

ειδοποιηση πανω στο statusbar με το "κατσαριδακι",οπως στο USB Debugging, που ελεγε κατι για bugreport και με προετρεπε να το μοιραστω/κοινοποιησω.

 

Επελεξα κοινοποιηση με εμαιλ και το εστειλα στον εαυτο μου για να δω τι μηνυμα ειναι αυτο που θα εστελνε, μιας και ελεγε οτι περιεχει προσωπικα δεδομενα και να προσεχω με ποιον θα το μοιραστω κλπ.

 

Τελικα στο εμαιλ που μου ηρθε είχε τα εξής:

 

Θεμα: bugreport-2015-05-14-20-00-32.txt

 

Κειμενο:

g2_open_com-user 5.0.2 LRX22G

151070125729c release-keys

 

συνημμένα:

1) bugreport-2015-05-14-20-00-32.txt (13,2mb)

2) bugreport-2015-05-14-20-00-32.png (1,3mb)

 

Στο txt εχει ατελειωτες πληροφοριες μεσα που δεν πολυβγαζω ακρη, ενω στην jpg εχει απλα ενα screenshot απο την αρχικη μου οθονη, οπου το περιεργο ειναι απλως οτι το ρολοι στο statusbar δειχνει 20:00 ενω το wigdet του καιρου 20:01.

 

το κινητο ηταν απλα σε αδρανεια με σβηστή οθονη και οταν το ξελειδωσα καποια στιγμη μου εβγαλε αυτο το μηνυμα.

 

Κανεις καμια ιδεα; Το κινητο λειτουργει κανονικα και απο τοτε δεν ξαναεκανε τιποτα περιεργο...

 

Αυτά περιέχουν μαζεμένες πληροφορίες από το τι έκανε το κινητό όταν κράσαρε κάτι. Χρησιμοποιείται για να διαγνώσεις το πρόβλημα, περίπου όπως τα windows μαζεύουν πληροφορίες σε μια μπλε οθόνη και τις γράφουν σε αρχείο.

 

Ρε σεις παίδες, ακόμα προσπαθώ να μάθω το κινητό και έχω άλλη μιά ερώτηση αρχαρίου.

Ενώ στέλνω τα μηνύματα με μικρούς χαρακτήρες, ο παραλήπτης τα λαμβάνει με κεφαλαία.

Είτε με την εφαρμογή μηνυμάτων της LG είτε με το chomp SMS το ίδιο πράγμα συμβαίνει.

Τι μπορώ να κάνω για να το αλλάξω αυτό;

 

Αυτό συμβαίνει για να μπορείς να γράψεις τους πλήρεις 140 χαρακτήρες. Τα πεζά, σύμβολα, τόνοι κλπ χρειάζονται πιο σύνθετη κωδικοποίηση, με αποτέλεσμα να σου μειώνουν τους διαθέσιμους χαρακτήρες στο μισό.

Για να το αλλάξεις, κάνεις ότι είπε ο φίλος παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

παω να κανω την αναβαθμιση ,και μου εμφανιζει "δεν μπορει να γινει αναλυση του περιβαλλοντος αναβαθμισης,προσπαθηστε ξανα".Τι κανω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων εκει που λέει κωδικοποίηση χαρακτήρων τικάρουμε το αυτόματο.

Αυτό συμβαίνει για να μπορείς να γράψεις τους πλήρεις 140 χαρακτήρες. Τα πεζά, σύμβολα, τόνοι κλπ χρειάζονται πιο σύνθετη κωδικοποίηση, με αποτέλεσμα να σου μειώνουν τους διαθέσιμους χαρακτήρες στο μισό.

Για να το αλλάξεις, κάνεις ότι είπε ο φίλος παραπάνω.

 

Ευχαριστώ μάγκες, με την επιλογή του αυτόματου λύθηκε το θέμα.

Minas, ΑΠ' ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΕΙΤΕ 160 GSM ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΕΙΤΕ 70 UNICODE ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.

Δεν φωνάζω :) αλλά δείχνω πόσο εκνευριστικό είναι να δέχεσαι μηνύματα με κεφαλαία...

Για γκρικλις και λοιπή κακοποίηση της ελληνικής, του τύπου δν και γτ δεν το συζητάω καν.

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και για Ελλάδα

 

 

Αναφέρθηκε 2 σελίδες πίσω

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Thanks man

Την βάζω δεν έχει τίποτα θέματα ε?

Πάλευα με flashtool την φόρτωσα δυό φορές ,δεν άνοιγε με τίποτα αναβόσβηνε συνέχεια στο logo LG κολλημένο στο 99% (λέω την κάτσαμε την βάρκα) και στο τέλος την τρίτη ψιλοαπελπισμένος άνοιξα το LG Μobile Support Tool ,βρήκε την αναβάθμιση 30' για να την κατεβάσει και κανα τέταρτο όλα τα υπόλοιπα

συμπληρώνω το κόλλημα τόχα όταν απο την quetzal 1.3 φλασάριζα την 20H για να πάω μετά στην 30b

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Πάλευα με flashtool την φόρτωσα δυό φορές ,δεν άνοιγε με τίποτα αναβόσβηνε συνέχεια στο logo LG κολλημένο στο 99% (λέω την κάτσαμε την βάρκα) και στο τέλος την τρίτη ψιλοαπελπισμένος άνοιξα το LG Μobile Support Tool ,βρήκε την αναβάθμιση 30' για να την κατεβάσει και κανα τέταρτο όλα τα υπόλοιπα

Εγώ έχω συνδέσει με lg pc suite προς το παρόν κάνει λήψη αναβαθμισεων είναι στο 5% πήρε πρώτα αντίγραφα ασφαλείας φαίνεται να την παλεύει. Δίνει και το ui του g3 σε αυτή την αναβάθμιση?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...