Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο 2_3 μερες λειτουργιας με λολλιποπ γαλλικη παρατηρησα πως:

1. Η συσκευη ανεβαζει θερμοκρασιες πανω απο 50 βαθμους, με χρηση ιντερνετ

2. Εχει πολλα κολληματα, ειδικα σε ενα game που πριν με κιτ κατ ετρεχε σφαιρα τωρα το βλεπεις παει πολυ πιο αργα... Και εχτος απο το game οταν ειμαι στην επιφανεια εχει 700+ ραμ ελευθερα κ κανει λαγκαρισματα...

 

Η γνωμη σας ποια ειναι; τι φταιει; αν περασω αλλη λολλιποπ θα φτιαξει το πραγμα; η να παω σε κιτ κατ και τελος;

Edited by stavros_1986
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και το ένα δικό μου G2, που το έχω 16 μήνες, βλέπω αισθητή πτώση μπαταρίας(με το ζόρι βγάζει μέρα σε φουλ χρήση)

Γνωρίζει κανείς πόσο πάει η αλλαγή στο επίσημο service?

 

Μετα απο 2_3 μερες λειτουργιας με λολλιποπ γαλλικη παρατηρησα πως:

1. Η συσκευη ανεβαζει θερμοκρασιες πανω απο 50 βαθμους, με χρηση ιντερνετ

2. Εχει πολλα κολληματα, ειδικα σε ενα game που πριν με κιτ κατ ετρεχε σφαιρα τωρα το βλεπεις παει πολυ πιο αργα... Και εχτος απο το game οταν ειμαι στην επιφανεια εχει 700+ ραμ ελευθερα κ κανει λαγκαρισματα...

 

Η γνωμη σας ποια ειναι; τι φταιει; αν περασω αλλη λολλιποπ θα φτιαξει το πραγμα; η να παω σε κιτ κατ και τελος;

 

Το δικό μου με lollipop πάντως πάει μια χαρά, σε όλα.

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες ή την πέρασες έτσι από πάνω?

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες μίλησα με LG Ελλάδος και μου είπαν το εξής κορυφαίο, ότι αφού το κινητό μου δεν έχει αγοραστεί από μεγάλη αλυσίδα αλλά από μαγαζί πιο μικρό και επειδή δεν είναι ελληνικό (εμένα είναι Ρουμανίας), δεν θα πάρει την lolipop είτε μέσω pc suite είτε ota:(

Από την άλλη ισχύει η εγγύηση κανονικά.

 

Θα μας τρελάνουν?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες μίλησα με LG Ελλάδος και μου είπαν το εξής κορυφαίο, ότι αφού το κινητό μου δεν έχει αγοραστεί από μεγάλη αλυσίδα αλλά από μαγαζί πιο μικρό και επειδή δεν είναι ελληνικό (εμένα είναι Ρουμανίας), δεν θα πάρει την lolipop είτε μέσω pc suite είτε ota:(

Από την άλλη ισχύει η εγγύηση κανονικά.

 

Θα μας τρελάνουν?

 

Φυσικά και δεν ισχύει κάτι τέτοιο, ότι ναναι λένε.

Μάλλον εννοούσαν ότι δεν πάρει την ελληνική.

Η κάθε συσκευή πάιρνει την αναβάθμιση της χώρας του, π.χ. εσένα είναι ρουμανικό άρα θα πάρεις τη ρουμανική όταν δωθεί στην εκεί χώρα.

Μπορείς βεβαια να φλασάρεις όποια άλλη ευρωπαική θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν ισχύει κάτι τέτοιο, ότι ναναι λένε.

Μάλλον εννοούσαν ότι δεν πάρει την ελληνική.

Η κάθε συσκευή πάιρνει την αναβάθμιση της χώρας του, π.χ. εσένα είναι ρουμανικό άρα θα πάρεις τη ρουμανική όταν δωθεί στην εκεί χώρα.

Μπορείς βεβαια να φλασάρεις όποια άλλη ευρωπαική θέλεις.

 

Ουφ...:rolleyes:

Υπάρχει περίπτωση να γνωρίζουμε πότε θα έρθει στην Ρουμανία ή μπορεί να έχει έρθει στην Ρουμανία αλλά να μην την έχω πάρει εγώ ακόμη?

Γιατί όμως μέσω pc suite δεν μου την κατεβάζει, αλλά μου κολλάει στο 11%? 3 φορές δοκίμασα

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Ουφ...:rolleyes:

Υπάρχει περίπτωση να γνωρίζουμε πότε θα έρθει στην Ρουμανία ή μπορεί να έχει έρθει στην Ρουμανία αλλά να μην την έχω πάρει εγώ ακόμη?

Γιατί όμως μέσω pc suite δεν μου την κατεβάζει, αλλά μου κολλάει στο 11%? 3 φορές δοκίμασα

 

Από εδώ: http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html βλέπω ότι δεν έχει έρθει ακόμα για ρουμανία, το πότε θα έρθει δεν γνωρίζω.

Στο pc suite σου βγάζει ότι έχεις αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ: http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html βλέπω ότι δεν έχει έρθει ακόμα για ρουμανία, το πότε θα έρθει δεν γνωρίζω.

Στο pc suite σου βγάζει ότι έχεις αναβάθμιση?

 

Ναι μου την βρίσκει κανονικά, συγχρονίζεται το τηλέφωνο ξεκινάει να την κατεβάζει και μου βγάζει error και μετά κολλάει...

[ATTACH]60798[/ATTACH]

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου την βρίσκει κανονικά, συγχρονίζεται το τηλέφωνο ξεκινάει να την κατεβάζει και μου βγάζει error και μετά κολλάει...

[ATTACH]60798[/ATTACH]

 

Ποια έκδοση σου βγάζει και ποια έχεις εσύ τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση σου βγάζει και ποια έχεις εσύ τώρα?

 

Τώρα έχω την D80220h, δεν θυμάμαι ποια μου βγάζει

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2_3 μερες λειτουργιας με λολλιποπ γαλλικη παρατηρησα πως:

1. Η συσκευη ανεβαζει θερμοκρασιες πανω απο 50 βαθμους, με χρηση ιντερνετ

2. Εχει πολλα κολληματα, ειδικα σε ενα game που πριν με κιτ κατ ετρεχε σφαιρα τωρα το βλεπεις παει πολυ πιο αργα... Και εχτος απο το game οταν ειμαι στην επιφανεια εχει 700+ ραμ ελευθερα κ κανει λαγκαρισματα...

 

Η γνωμη σας ποια ειναι; τι φταιει; αν περασω αλλη λολλιποπ θα φτιαξει το πραγμα; η να παω σε κιτ κατ και τελος;

 

Αυτό με την ανοδο της θερμοκρασίας το κάνει και σε μένα όταν χρησιμοποιώ chrome (ειδικά όταν χρησιμοποιει data και όχι wifi). Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω dolphin και οι θερμοκρασίες είναι αρκετά χαμηλότερες. Η δοκιμή που έκανα είναι να δω το ίδιο site (που με chrome μου ανέβαζε τη θερμοκρασία) με dolphin. Τις θερμοκρασίες τις βλέπω με cpu z

 

Ξέχασα να ανφέρω ότι και το δικο μου τηλεφωνο έχει την μανίσια γαλλική rom και οτι στην εγκατάσταση εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 1,5 χρόνο το έχω, δεν έχω lollipop ακόμα άλλα Η μπαταρία έχει πέσει. Με δυσκολία κρατάει μια μέρα και το έχω σε 3g (Αφού το 4g Την τρώει πιο γρήγορα) . Λες να είναι σε εγγύηση η αλλαγή ;

 

Η μπαταρία έχει 6 μήνες εγγύηση, στην procordia που ρώτησα μου είπαν 27€

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει 6 μήνες εγγύηση, στην procordia που ρώτησα μου είπαν 27€

 

27 ευρώ μόνο η μπαταρία ή το συνολικό κόστος μαζί με την αλλαγή της;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με lollipop πάντως πάει μια χαρά, σε όλα.

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες ή την πέρασες έτσι από πάνω?

 

τι λολλιποπ εχεις????

ναι εκανα και πριν και μετα...

λεω μπορει να κανει ετσι μεχρι να στρωσει αλλα εξακολουθει να τα κανει...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με lollipop πάντως πάει μια χαρά, σε όλα.

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες ή την πέρασες έτσι από πάνω?

 

τι λολλιποπ εχεις????

ναι εκανα και πριν και μετα...

λεω μπορει να κανει ετσι μεχρι να στρωσει αλλα εξακολουθει να τα κανει...

 

Πολοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα υψηλής θερμοκρασίας με Lollipop. Απ'οτι γράφει ο dori στο xda είναι πρόβλημα της Lollipop και συγκεκριμένα θέλει να χρησιμοποιεί πολύ ram. Ζητάει συνέχεια ram. Όσοι αγαπούν τα πειραγματα βάζουν dorimanx kernel και από εκεί φτιάχνουν αρκετά τα πράγματα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ουφ...:rolleyes:

Υπάρχει περίπτωση να γνωρίζουμε πότε θα έρθει στην Ρουμανία ή μπορεί να έχει έρθει στην Ρουμανία αλλά να μην την έχω πάρει εγώ ακόμη?

Γιατί όμως μέσω pc suite δεν μου την κατεβάζει, αλλά μου κολλάει στο 11%? 3 φορές δοκίμασα

 

Εγώ έχω open Romania και έχω βάλει την lollipop με pc suite εδώ και 2 εβδομαδες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες μίλησα με LG Ελλάδος και μου είπαν το εξής κορυφαίο, ότι αφού το κινητό μου δεν έχει αγοραστεί από μεγάλη αλυσίδα αλλά από μαγαζί πιο μικρό και επειδή δεν είναι ελληνικό (εμένα είναι Ρουμανίας), δεν θα πάρει την lolipop είτε μέσω pc suite είτε ota:(

Από την άλλη ισχύει η εγγύηση κανονικά.

 

Θα μας τρελάνουν?

Χαζομάρες σου είπαν. Θα πάρεις λολιποπ αλλά την ρουμανικη όταν δωθει στην χωρα. Δεν θα πάρεις την ελληνική

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω open Romania και έχω βάλει την lollipop με pc suite εδώ και 2 εβδομαδες

 

Τι εννοείς open romania?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα που είναι παρτίδα 311 μια χαρά είναι ακόμα η μπαταρία.Αντς να έχει μια πτώση 10%.

 

Που βλέπουμε την παρτίδα που έχουμε;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Που βλέπουμε την παρτίδα που έχουμε;

 

Ενας απλός τρόπος https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω οποία εφαρμογή θέλω σε προτεραιότητα για να μου χτυπάει με ήχο? Θέλω δηλαδή να έχω το κινητό στο αθόρυβο για τα παντα αλλά να βάλω σε προτεραιότητα το facebook η το viber Ας πουμε να μου χτυπάνε με ήχο όταν έχω μήνυμα. Γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...