Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κάποιους φαίνονται και με ανοιχτή την οθόνη κι εγώ είμαι ένας απο αυτούς. Στο δικό μου φαίνονται πιο έντονα στο λευκό και στα πολύ ανοιχτά χρώματα όταν βρίσκομαι σε εσωτερικούς χώρους ή σε χώρους με χαμηλό φωτισμό (όταν η πηγή φωτός δηλαδή είναι η ίδια η οθόνη). Στο μαύρο φαίνονται μόνο σε εξωτερικούς χώρους λόγω αντανάκλασης του ηλίου. Είναι ας το πούμε "φυσιολογικό" λειτουργικά μιας και το κινητό δουλεύει κανονικά. Το πρόβλημα είναι μόνο οπτικό. Απλά στην LG δεν έκαναν και τόσο καλή δουλειά στο να κάνουν το digitizer λίγο πιο διακριτικό.

 

με καλυψες αδερφε σε ευχαριστω πολυ! απλα νομιζα οτι μονο στην δικια μου συσκευη φαινοντε με αναμμενη την οθονη η γραμμες.

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια περασα σε ελληνικο τη γαλλικη λολλιποπ κ προσεξα πως η θερμοκρασια ειναι μονιμα 50 βαθμους... ?

Ξερετε κατι για αυτο? Κατα τ'αλλα ολο καλα πανε... Χωρις κολληματα

Link to comment
Share on other sites

Μα αμα τα έχεις όλα αυτά ανοιχτά, πάλι Καλά να λες που χάνεις τοσο

Εγώ όλα κλειστά τη νύχτα... Σε λειτουργία πτήσης...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια περασα σε ελληνικο τη γαλλικη λολλιποπ κ προσεξα πως η θερμοκρασια ειναι μονιμα 50 βαθμους... ?

Ξερετε κατι για αυτο? Κατα τ'αλλα ολο καλα πανε... Χωρις κολληματα

 

Στην αρχή έχει αρκετά υψηλή θερμοκρασία, μετά την πρώτη φόρτιση στρώνει και ανεβάζει θερμοκρασία μόνο όταν το σκαλιζεις για πολύ ώρα. Άστο να δεις και αν δε στρώσει κάνε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τα ελληνικά μοντέλα ήρθε η lolli??? Κοίταξα πριν 3 μέρες μέσω PC αλλά τίποτα....

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τα ελληνικά μοντέλα ήρθε η lolli??? Κοίταξα πριν 3 μέρες μέσω PC αλλά τίποτα....

Όχι Δεν ήρθε ακόμα για τα ελληνικά μοντέλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να δω κ εγώ την θερμοκρασία του κινητου ?

Link to comment
Share on other sites

το 50 βαθμους πως το ειδες??? απο προγραμμα?

 

εκανες πριν και μετα factory reset?

 

Ναι εκανα και πριν και μετα factory reset...

Το προγραμμα ειναι το POWER CLEAN...

 

και κατι ακομα που προσεξα, και αν γνωριζει καποιος ασ μας πει και εμας...

πριν περασω την λολλιποπ περασα ξανα την κιτ κατ 20Η επειδη δεν με εβαζε με τιποτα στο download mode. Σημειωστε πως απο το κρυφο μενου το LG RCT ηταν unrooted. μετα που την περασα την 20Η με το FLASH TOOL 2014, το τηλ εγραφε rooted. Και μετα που περασα λολλιποπ εγινε παλι unrooted. γνωριζει κανεις το λογο????

Link to comment
Share on other sites

Μετά το Developer Options > Window Animation Scale > 0.5x πρέπει να κάνουμε εκκαθάριση cache στον Launcher? Και αν ναι πού το βρίσκουμε?
Link to comment
Share on other sites

Μετά το Developer Options > Window Animation Scale > 0.5x πρέπει να κάνουμε εκκαθάριση cache στον Launcher? Και αν ναι πού το βρίσκουμε?

 

Όχι δεν χρειάζεται.. Άλλα αν θέλεις είναι στο μενου-ρυθμισεις-εφαρμογες-Αρχική.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να δω κ εγώ την θερμοκρασία του κινητου ?

 

Με το cpu-z μπορείς να δεις αρκετές πληροφορίες..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται.. Άλλα αν θέλεις είναι στο μενου-ρυθμισεις-εφαρμογες-Αρχική.

 

Για τον σκοκ launcher μιλάς; Που ακριβώς είναι αυτό το -Αρχική δε βλέπω κάτι τέτοιο στις εφαρμογές.

 

 

Λάθος το βρήκα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

[/color]Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να δω κ εγώ την θερμοκρασία του κινητου ?

 

Με το cpu-z μπορείς να δεις αρκετές πληροφορίες..

Το crutemp έβαλα εγώ αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο φυσιολογικό να αλλάζει η θερμοκρασία προς τα πάνω ή προς τα κάτω κάθε δευτερόλεπτο...

Link to comment
Share on other sites

Με το cpu-z μπορείς να δεις αρκετές πληροφορίες..

Το crutemp έβαλα εγώ αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο φυσιολογικό να αλλάζει η θερμοκρασία προς τα πάνω ή προς τα κάτω κάθε δευτερόλεπτο...

Αν μιλάς για αλλαγές της τάξης του 38C-50C-42C, ναι δεν είναι. Αν μιλάς για 38C-39C-38C δεν υπάρχει θέμα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το crutemp έβαλα εγώ αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο φυσιολογικό να αλλάζει η θερμοκρασία προς τα πάνω ή προς τα κάτω κάθε δευτερόλεπτο...

Αν μιλάς για αλλαγές της τάξης του 38C-50C-42C, ναι δεν είναι. Αν μιλάς για 38C-39C-38C δεν υπάρχει θέμα.

Το δεύτερο! Σοβαρά τόσο γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

Πριν 15 μέρες περίπου που πέρασα την λολιποπ μου εμφάνισε μέσα στον φάκελο που είναι οι φωτογραφίες έναν άλλο φάκελο με 2 (ωραία παρόλα αυτα) βιντεακια μέσα, τα οποία κ διέγραψα αμέσως για να μην μου πιάνουν χώρο. Λοιπόν σήμερα ξαναβλέπω τον ίδιο φάκελο με τα ίδια 2 βιντεάκια πάλι μέσα στις φωτογραφίες.... Πως γίνεται αυτό αφού τα είχα διαγράψει??? Κάθε τρεις και λίγο θα τα σβήνω και θα εμφανιζοντε πάλι? Έχει συμβεί κ σε άλλον ?

[ATTACH]60743[/ATTACH]

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδώ και μερικες μερες στην οθονη στο δεξιο μερος και καπου στην μεση φαινεται ένα κιτρινο ιχνος γυρο στον 1,5 ποντο. εχει καποιος δει κατι παρομοιο στο κινητο του?
Link to comment
Share on other sites

Πριν 15 μέρες περίπου που πέρασα την λολιποπ μου εμφάνισε μέσα στον φάκελο που είναι οι φωτογραφίες έναν άλλο φάκελο με 2 (ωραία παρόλα αυτα) βιντεακια μέσα, τα οποία κ διέγραψα αμέσως για να μην μου πιάνουν χώρο. Λοιπόν σήμερα ξαναβλέπω τον ίδιο φάκελο με τα ίδια 2 βιντεάκια πάλι μέσα στις φωτογραφίες.... Πως γίνεται αυτό αφού τα είχα διαγράψει??? Κάθε τρεις και λίγο θα τα σβήνω και θα εμφανιζοντε πάλι? Έχει συμβεί κ σε άλλον ?

[ATTACH]60743[/ATTACH]

 

Μήπως έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ξανα μπήκαν;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια εδώ και μερικες μερες στην οθονη στο δεξιο μερος και καπου στην μεση φαινεται ένα κιτρινο ιχνος γυρο στον 1,5 ποντο. εχει καποιος δει κατι παρομοιο στο κινητο του?

 

procordia μονόδρομος

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ξανα μπήκαν;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

procordia μονόδρομος

Όχι δεν έκανα τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδώ και μερικες μερες στην οθονη στο δεξιο μερος και καπου στην μεση φαινεται ένα κιτρινο ιχνος γυρο στον 1,5 ποντο. εχει καποιος δει κατι παρομοιο στο κινητο του?

 

Ακριβώς το ίδιο και μεγαλώνει. Έχει και ένα σημάδι στην επάνω δεξιά γωνία πλέον. Το κακό είναι ότι θέλουν τρεις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδώ και μερικες μερες στην οθονη στο δεξιο μερος και καπου στην μεση φαινεται ένα κιτρινο ιχνος γυρο στον 1,5 ποντο. εχει καποιος δει κατι παρομοιο στο κινητο του?

 

Να ρωτησω ποιας παρτιδας ειναι η συσκευη σου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς το ίδιο και μεγαλώνει. Έχει και ένα σημάδι στην επάνω δεξιά γωνία πλέον. Το κακό είναι ότι θέλουν τρεις μέρες.

 

Να ρωτησω ποιας παρτιδας ειναι η συσκευη σου?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι,

Πέρασα μόλις τη lollipop απο το lg pc suite.. ολα πήγαν καλά.. ώστόσο θέλω να σας ρωτήσω κάτι που παρατήρησα..καθως γινότανε η αναβάθμιση.. σε ένα σημείο παρατήρησα ένα με κόκκινα γράμματα τη λέξη ROOTED (παραθέτω και φωτογραφία).. αυτο τί ακριβώς σημαίνει;; ότι είναι rooted το κινητό μου;; αν ναι δεν το εχω κανει εγω καθως δεν ξερω καθολου απο αυτα και το αγορασα το κινητο κατευθειαν απο μαγαζι..

συγγνωμη αν αυτο που λεω είναι εντελως ασχετο.. ευχαριστω για τις απαντησεις [ATTACH]60746[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι,

Πέρασα μόλις τη lollipop απο το lg pc suite.. ολα πήγαν καλά.. ώστόσο θέλω να σας ρωτήσω κάτι που παρατήρησα..καθως γινότανε η αναβάθμιση.. σε ένα σημείο παρατήρησα ένα με κόκκινα γράμματα τη λέξη ROOTED (παραθέτω και φωτογραφία).. αυτο τί ακριβώς σημαίνει;; ότι είναι rooted το κινητό μου;; αν ναι δεν το εχω κανει εγω καθως δεν ξερω καθολου απο αυτα και το αγορασα το κινητο κατευθειαν απο μαγαζι..

συγγνωμη αν αυτο που λεω είναι εντελως ασχετο.. ευχαριστω για τις απαντησεις [ATTACH]60746[/ATTACH]

 

σε ολους ετσι γραφει, ειτε εχεις κανει root ειτε οχι

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα Rooted εγραψε με κοκκινα γραμματα αλλα μετα το update δεν ειμαι πλεον root το ειδα με root checker
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...