Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι δεν χάλασε σημαίνει κάτι: Ότι είναι ακριβώς όπως το πήραμε, και κάθε μέρα που περνάει βγάζει τα λεφτά του. Καταλάβαμε ότι σε ενοχλεί και έχεις κάθε δικαίωμα. Δεν καταλαβαίνω γιατί εμείς που δεν έχουμε κανένα πρόβλημα πρέπει να στενοχωρηθούμε επειδή χάλασε σε κάποιους άλλους, στους οποίους μάλιστα καλύφθηκε από εγγύηση.

Το να είσαι αγχωμένος εκ προοιμίου μην πάθει κάτι η συσκευή σου είναι παραλογισμός (για να το θέσω ευγενικά). Και τροχαία γίνονται και αεροπλάνα πέφτουν, θα πρέπει να φοβόμαστε όλα τα κακά του κόσμου?

 

Δεν ζήτησα να στεναχωρηθείς.

Ουτε εγώ στεναχωρήθηκα.

Η όλη συζήτηση γίνεται γιατί το συγκεκριμένο πρόβλημα ΓΕΝΙΚΑ δεν ειναι μικρο

και θεωρώ ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ οτι καλύτερο να προετείνετε αυτη τη συσκευή για αγορα.

Εγω τουλαχιστον από αυτό ξεκίνησα.

Δεν μπορώ να πω σε καποιον αγορασε απο την στιγμη που γνωρίζω οτι μπορει να καει.

Αυτο προσπαθω να πω.

Προσωπικα δεν θα νιωθω ενταξει αφου γνωριζω οτι υπαρχει το προβλημα και μπορει να παρουσιαστει.

Οποιος δεν έχει προβλημα με αυτο ας κανει οτι τον φωτίσει.

Τουλαχιστον όταν την προτεινεται ας το λετε.

 

Δεν γνωρίζω τι χρήση κανεις . Αλλα και λίγο αν την χρησιμοποιείς θα έχεις διαπιστώσει ότι από πίσω ΚΑΙΓΕΤΑΙ και σίγουρα δεν ειναι φυσιολογικό... Αν εκει δεν αγχώνεσαι μπράβο σου. Και εγω δεν αγχωνομουν και τα παιξε η οθονη.

Η σύγκριση που κάνεις με τα τροχαία δεν ισχύει. Αν βλέπεις να έρχεται πάνω σου το αμάξι ή το αεροπλάνο να χάνει ύψος καλό είναι να ανυσηχείς έστω και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η συσκευή είναι τούμπανο! Τέλος! Προβλήματα βγάζουν όλες οι συσκευές με τις ίδιες πιθανότητες... Επίσης υπερθερμανση έχουν όλες οι συσκευές με δυνατούς επεξεργαστές και εφόσον έχεις χρησιμοποιήσει αρκετές θα έπρεπε να το γνωρίζεις. Δεν υπάρχει λόγος να αγχωνουμε τον κόσμο που θέλει να το αγοράσει για προβλήματα που είναι στο κεφάλι μας και ενδεχομένως να μην βγουν ποτέ. Αν υπάρχει α

ένα τηλέφωνο που παραδεχονται όλα τα fanboys από όλες τις εταιρείες είναι το g2... Δεν θα βγάλουμε ξαφνικά άχρηστο το τηλέφωνο μετά από τόσα χρόνια κυκλοφορίας

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι τούμπανο! Τέλος! Προβλήματα βγάζουν όλες οι συσκευές με τις ίδιες πιθανότητες... Επίσης υπερθερμανση έχουν όλες οι συσκευές με δυνατούς επεξεργαστές και εφόσον έχεις χρησιμοποιήσει αρκετές θα έπρεπε να το γνωρίζεις. Δεν υπάρχει λόγος να αγχωνουμε τον κόσμο που θέλει να το αγοράσει για προβλήματα που είναι στο κεφάλι μας και ενδεχομένως να μην βγουν ποτέ. Αν υπάρχει α

ένα τηλέφωνο που παραδεχονται όλα τα fanboys από όλες τις εταιρείες είναι το g2... Δεν θα βγάλουμε ξαφνικά άχρηστο το τηλέφωνο μετά από τόσα χρόνια κυκλοφορίας

 

Εντάξει παιδια. Έχετε δίκιο. Η συσκευή είναι τουμπανο. Τέλος και συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Gup ε όχι και καίγεται από πίσω που λες, μάλλον δεν έχεις δοκιμάσει κάτι άλλες συσκευές που στην ουσία βράζουν όχι μόνο καίγονται, σεβαστή η άποψή σου αλλά αν το κινητό το λιώνεις στην χρήση (με ότι αυτό συνεπάγεται ,λάθος χειρισμού κλπ κλπ) δε σου φταίει κανείς ,τεσπα φέρε μου κάποιο κινητό που θεωρείς πως δε βγάζει προβλήματα και θα σε κάνω να αναθεωρήσεις ότι έχεις πει για το g2
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα την διένεξη που είχατε αλλά δεν κατάλαβα ο φίλος ο gup ποιό κινητό προτείνει στα 250€?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδια. Έχετε δίκιο. Η συσκευή είναι τουμπανο. Τέλος και συγνώμη.

Στο λέω απλά επειδή όλοι σε αυτά τα λεφτά προτείνουν αυτό το τηλέφωνο αν δεις όχι μόνο στο νήμα του g2. Δεν μπορεί να είναι τόσο κακό ;) καλώς ή κακώς η λέξη υπερθερμανση είναι γνωστή στα τηλέφωνα Android (στα ios δεν ξέρω δεν είχα ποτε) το g2 δεν έχει θέμα υπερθερμανσης να ζεσταίνεται μέσα σε φυσιολογικά πλαίσια δεν είναι παράξενο ούτε πρωτόγνωρο είναι αναμενόμενο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδια. Έχετε δίκιο. Η συσκευή είναι τουμπανο. Τέλος και συγνώμη.

 

gup μην αρπάζεσαι , συζήτηση κάνουμε προσπαθούμε να σε κάνουμε να καταλάβεις ότι δεν είναι σακατιλίκι το κινητό...

 

Όπως λέει και ο χλιδας πες μας ένα κινητό στα 250 με τις δυνατότητες του G2... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ειπα οτι το κινητο ειναι σακατιλικι ή οτι είναι κακό. Ειπα σε προηγούμενο ποστ ότι είναι φοβερο ειδικα η μπαταρια.

Λεω ότι δεν το θα το προτεινα γιατι το να καιγεται η οθόνη ειναι σοβαρό προβλημα.

 

Για το ποια συσκευη θα πρότεινα. Αφου δεν έχω εμπειρία από άλλες, καμία. Αν δεν έχω κάτι αξιόπιστο να προτείνω απλά δεν προτείνω.

 

Ίσως να έχει να κάνει και σε ποιον προτείνεις τι.

Στους γνωστους μου για παραδειγμα, όπου οι περισσοτεροι δεν ειναι "γκατζετακιδες" δεν προκειτε να τους προτείνω ενα κινητο που ενδεχομένως να τους παρουσιασει τέτοιο πρόβλημα αργότερα.

 

Γενικά, για τον "μέσο χρήστη" που δεν προκειτε να ρουτάρει και να ασχοληθεί ιδιαιτέρως θεωρώ ότι δεν μπορεί να αποτελει πρόταση.

Καλύτερα να πάρει μια συσκευή πιο κοντά στον μέσο όρο, παρά μια πολυ καλή που μπορεί να του βγάλει προβλήματα.Υπάρχουν άνθρωποι που κρατάνε την συσκευή τους και 4-5 χρόνια. Το κινητο προφανώς και δεν είναι αξιοπιστο.Ειδικά άμα σου τύχει να είσαι παθών.

 

Για όποιον πιστεύει, ότι στους τυφλούς καλά κανει και βασιλευει ο μονοφθαλμος, από μια άποψη είναι σωστο και το αποδέχομαι.

Για εμένα πάντως είναι μονοφθαλμος (το κινητο). Επίσης το κινητο κάποτε έκανε 600€ και κάποιοι το πλήρωσαν τόσο. (όχι ότι τα 250€ που πλεον κάνει - είναι και ευκαταφρόνητο ποσό)

 

Αλήθεια, σε περίπτωση που σας είχε καει οθόνη θα το προτείνατε? (επαναλαμβάνω χωρίς καμία ιδιαίτερη χρήση, απλα σερφαρα με 4g)

 

(επαναλαμβανω ότι δεν θα ήθελα να το συνεχίσω γιατί δεν θέλω να αποδειξω τίποτα. συνεχίζω για χάρη της συζήτησης και τίποτα άλλο)

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ειπα οτι το κινητο ειναι σακατιλικι ή οτι είναι κακό. Ειπα σε προηγούμενο ποστ ότι είναι φοβερο ειδικα η μπαταρια.

Λεω ότι δεν το θα το προτεινα γιατι το να καιγεται η οθόνη ειναι σοβαρό προβλημα.

 

Για το ποια συσκευη θα πρότεινα. Αφου δεν έχω εμπειρία από άλλες, καμία. Αν δεν έχω κάτι αξιόπιστο να προτείνω απλά δεν προτείνω.

 

Ίσως να έχει να κάνει και σε ποιον προτείνεις τι.

Στους γνωστους μου για παραδειγμα, όπου οι περισσοτεροι δεν ειναι "γκατζετακιδες" δεν προκειτε να τους προτείνω ενα κινητο που ενδεχομένως να τους παρουσιασει τέτοιο πρόβλημα αργότερα.

 

Γενικά, για τον "μέσο χρήστη" που δεν προκειτε να ρουτάρει και να ασχοληθεί ιδιαιτέρως θεωρώ ότι δεν μπορεί να αποτελει πρόταση.

Καλύτερα να πάρει μια συσκευή πιο κοντά στον μέσο όρο, παρά μια πολυ καλή που μπορεί να του βγάλει προβλήματα.Υπάρχουν άνθρωποι που κρατάνε την συσκευή τους και 4-5 χρόνια. Το κινητο προφανώς και δεν είναι αξιοπιστο.Ειδικά άμα σου τύχει να είσαι παθών.

 

Για όποιον πιστεύει, ότι στους τυφλούς καλά κανει και βασιλευει ο μονοφθαλμος, από μια άποψη είναι σωστο και το αποδέχομαι.

Για εμένα πάντως είναι μονοφθαλμος (το κινητο). Επίσης το κινητο κάποτε έκανε 600€ και κάποιοι το πλήρωσαν τόσο. (όχι ότι τα 250€ που πλεον κάνει - είναι και ευκαταφρόνητο ποσό)

 

Αλήθεια, σε περίπτωση που σας είχε καει οθόνη θα το προτείνατε? (επαναλαμβάνω χωρίς καμία ιδιαίτερη χρήση, απλα σερφαρα με 4g)

 

(επαναλαμβανω ότι δεν θα ήθελα να το συνεχίσω γιατί δεν θέλω να αποδειξω τίποτα. συνεχίζω για χάρη της συζήτησης και τίποτα άλλο)

Εγ προσωπικά επειδή το είχα και εξακολουθεί και το έχει η γυναίκα μου χωρίς να έχει βγάλει πρόβλημα το προτείνω. Και να έιχε βγάλει πρόβλημα πάλι θα το πρότεινα καθώς η εμπειρία χρήσης που προσφέρει η συσκευή ακόμα και μετά από τόσα χρόνια κυκλοφορίας είναι άριστη. Είναι ηλεκτρικές συσκευές και μπορεί να πέσεις και σε ελλατωματικες αυτό συμβαίνει παντού. Να είναι καλά η εγγύηση.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.digitallife.gr/10-points-where-nokia-3310-is-better-than-samsung-galaxy-s4-vs-59774

Αυτό είναι εργαλείο και τι λετε εσείς..(δεν βρήκα με g2...)

 

Το έχω......είναι 14 ετών!!! άνοιξε ίσα - ίσα για την photo....! θέλει φόρτιση το μανάρι μου....:lol: Nokia 3310 ΣΚΥΛΙ

 

http://s2.postimg.org/9ciiig8gp/nokia_3310_0.jpg

image upload

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω......είναι 14 ετών!!! άνοιξε ίσα - ίσα για την photo....! θέλει φόρτιση το μανάρι μου....:lol: Nokia 3310 ΣΚΥΛΙ

 

http://s2.postimg.org/9ciiig8gp/nokia_3310_0.jpg

image upload

Καλά αυτό το κινητό πραγματικά δεν υπάρχει!!! Δεν πεθαίνει απολύτως τίποτα!! Το πετάς στον τοίχο και γυρίζει πίσω με γκελ και χωρίς γρατζουνια!

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό το κινητό πραγματικά δεν υπάρχει!!! Δεν πεθαίνει απολύτως τίποτα!! Το πετάς στον τοίχο και γυρίζει πίσω με γκελ και χωρίς γρατζουνια!

 

Το πετάς στον τοίχο και χαλάει ο τοίχος.. :p

Εγώ έκανα έρευνα αγοράς 1 μήνα και κατέληξα στο g2, μετά είπα να πάρω και στην σύζυγο ένα καλό smartphone στα ίδια λεφτά, δέν ήθελε το g2 λογω πλαστικών και έτσι πήρα το z1, εντάξει, μέταλο-γυαλί-κάμερα καλύτερο αλλά είναι πιο βαρύ, και πιο μεγάλο με μικρότερη οθόνη!!.. που θέλω να καταλήξω... το g2 είναι VFM ΤΕΛΟΣ.

Προβλήματα βγάζουν όλα τα κινητά ακόμα και τα IPHONE, αν καλύπτονται απο την εγγύηση όμως όλα καλά. Εγω λοιπόν και το πρότεινα και το πήρανε φίλοι μου και είναι ευχαριστημένοι!

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Για χαλάρωσε λίγο , δεν σε ειρωνεύεται κανένας...

 

Το δικό μου είναι παρτίδα 310 (Οκτώβριος 2013) και με μία πτώση...

 

Δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ , ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα...

 

Πρέπει να το θεωρήσω εγώ ''σκάρτο κινητό''?:confused:

 

Έλεος , open your mind...:cool:

 

 

Όσο για το i-phone?

Aυτό το έχω από το 2010 και είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει στη ζωή μου σε οτιδήποτε...

 

Και δεν έιμαι και μικρό παιδί... :lol:

Σε νίκησα. ...εμένα έχει πέσει άπειρες φορές γιατί δεν είχα συνηθίσει τόσο λεπτό κινητό και δεν έχει πάθει τίποτα. Του έβαλα θήκη για να το χοντρυνω και όχι για να το προστατέψω άλλα τέλος πάντων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας....

 

Νέος κάτοχος και εγω του G2.

Δυστυχώς δεν μπορώ να συνδεθώ με usb στο pc suite.

Είχε κάποιος κάποιο αναλογο πρόβλημα?

 

Στο device manager βλέπω τη συσκέυή σαν portable άλλα στην com δεν υπάρχει.

 

Εννοείται πως εγκατέστησα τους drivers ap;o thn LG!

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε.....περνας οποιαδηποτε ρομ που ειναι για την συσκευη σου...

 

Οκ φιλε. Κατεβασα τη γαλλικη. Προτεινεις καμια αλλη? Πρεπει να προσεξω κστι μετα που θα την περασω? πχ updates η κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Στο μενού επιλογές προγραμματιστή η επιλογή Να επιτρέπεται πάντα η σάρωση περιαγωγής Wi-Fi είναι τσεκαρισμένη by default ή όχι; Ποια η διαφορά στη μία από την άλλη περίπτωση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρωτώ γιατί φοβάμαι ότι άθελά μου τσέκαρα την αντίστοιχη επιλογή, ταυτόχρονα δε παρατηρώ τις τελευταίες μέρες το τηλέφωνο κάποιες φορές κολλάει στο wifi του σπιτιού. Ενώ μένει συνδεδεμένο, αργεί να ανοίξει κάποιες σελίδες (σαν να ψάχνει κάτι στο wifi).

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έκανα εγκατάσταση το outlook άλλα δεν μου δίνει επιλογή για απεγκατάσταση, έχεις κανείς καμία ιδέα ;[ATTACH]60669
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έκανα εγκατάσταση το outlook άλλα δεν μου δίνει επιλογή για απεγκατάσταση, έχεις κανείς καμία ιδέα ;[ATTACH]60669

Έκανες εγκατάσταση από το play store? Μπες στο play στις εφαρμογές μου και κανε την από εκει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

 

Πήρα μέσα στο σ/κ ένα μεταχειρισμένο G2 και ήθελα να "εκμεταλλευτώ" την εμπειρία του forum με δύο ερωτήσεις. Διαπίστωσα χθες το βράδυ ένα lightbleed στην κάτω δεξιά πλευρά και με πιο προσεκτική ματιά είδα ότι έχει ανασηκωθεί ελαφρώς το γυαλί από το πλαίσιο της συσκευής. Επειδή η συσκευή δεν έχει κάποιο σημάδι πεσίματος μήπως ξέρετε αν είναι πρόβλημα που παρουσιάζεται, (η αποκόλληση δηλαδή του γυαλιού από το πλαίσιο) και αν το καλύπτει η εγγύηση. Και δεύτερο, πως μπορώ να ελέγξω αν έχει rootαριστεί η συσκευή ώστε να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση? Από όσο το έψαξα είναι ρουμάνικη συσκευή και του έκανα μέσω LG Suite αναβάθμιση σε Lollipop χθες. Ευχαριστώ για τον χρόνο και λυπάμαι αν υπάρχουν ήδη οι απαντήσεις και δεν τις βρήκα.

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

 

Πήρα μέσα στο σ/κ ένα μεταχειρισμένο G2 και ήθελα να "εκμεταλλευτώ" την εμπειρία του forum με δύο ερωτήσεις. Διαπίστωσα χθες το βράδυ ένα lightbleed στην κάτω δεξιά πλευρά και με πιο προσεκτική ματιά είδα ότι έχει ανασηκωθεί ελαφρώς το γυαλί από το πλαίσιο της συσκευής. Επειδή η συσκευή δεν έχει κάποιο σημάδι πεσίματος μήπως ξέρετε αν είναι πρόβλημα που παρουσιάζεται, (η αποκόλληση δηλαδή του γυαλιού από το πλαίσιο) και αν το καλύπτει η εγγύηση. Και δεύτερο, πως μπορώ να ελέγξω αν έχει rootαριστεί η συσκευή ώστε να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση? Από όσο το έψαξα είναι ρουμάνικη συσκευή και του έκανα μέσω LG Suite αναβάθμιση σε Lollipop χθες. Ευχαριστώ για τον χρόνο και λυπάμαι αν υπάρχουν ήδη οι απαντήσεις και δεν τις βρήκα.

 

Για το γυαλί δε γνωρίζω αλλά για το root απλά κατέβασε από το store το root checker. Για να είσαι σίγουρος μπες σε download mode έχοντας κλειστό το κινητό και πατώντας vol up και βάζοντας το usb στον υπολογιστή. Αν σου γράφει στο κάτω μέρος της οθόνης rooted τότε έχει, αλλιώς είσαι οκ.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Αφού του έκανες αναβάθμιση τώρα πια δεν μπορείς να δεις αν ήταν Root. Φυσικά μετά την αναβάθμιση έχει γίνει εργοστασιακο το τηλέφωνο.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αφού του έκανες αναβάθμιση τώρα πια δεν μπορείς να δεις αν ήταν Root. Φυσικά μετά την αναβάθμιση έχει γίνει εργοστασιακο το τηλέφωνο.

 

Από όσα διάβασα το υποψιαζόμουν, απλά αν έχω καταλάβει καλά υπάρχει και μια μορφή flag που ενημερώνει το service αν είχε γίνει κάποτε στο παρελθόν, και υποθέτω ότι με την μέθοδο του να το βάλω σε download mode και να δω τι γράφει στο κάτω μέρος της οθόνης, όπως συνέστησε ο φίλος από πάνω, θα μου λυθεί και αυτή η απορία. Επειδή είμαι στην δουλειά χρειάζεται να έχω και στον εδώ υπολογιστή περασμένους του drivers ή καθώς με ενδιαφέρει μόνο να μπει σε download mode απλά το συνδέω με το usb?

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...