Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έχω βάλει Λόλι σε γαλλικό όπεν 16αρι απο pc suite και δε με αφήνει να επαναφερω το back up (το οποίο είχα φτιάξει από το pc suite πριν κάνω την αναβάθμιση). Υπάρχει ασυμβατότητα από κιτκατ σε Λόλι ή εγώ κάνω κάτι λάθος. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, έχω βάλει Λόλι σε γαλλικό όπεν 16αρι απο pc suite και δε με αφήνει να επαναφερω το back up (το οποίο είχα φτιάξει από το pc suite πριν κάνω την αναβάθμιση). Υπάρχει ασυμβατότητα από κιτκατ σε Λόλι ή εγώ κάνω κάτι λάθος. Ευχαριστώ.

 

Ναι υπάρχει ασυμβατότητα, το βγάζει σε μνμ και το pc suite!

Έχει ξανά αναφερθεί ότι δεν δουλεύει... δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ...εχασα το αρχικό θέμα της LG. .. μου βγάζει μήνυμα "Δυστυχως, η αρχική έχει σταματήσει "

Όταν λες αρχικό θέμα?Αυτό ακριβώς μου το έλεγε εμένα όταν παταγα το εικονίδιο του μενου για να μπω στο μενού με τις εφαρμογες του κινητου όταν ήμουνα με kitkat 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ,αν μου ερθει και εμενα η αναβαθμιση - SWISS γαρ-,(ουτε ΟΤΑ,ουτε με το Lg support tool,ουτε με το PC ακομα),συστηνεται να γινει επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου;

Kαι επειδη εχω κρατησει μπακαπ στο pc μεσω του προγραμματος,κανω επαναφορα μετα;

Μηπως καποιος φιλος να εβαζε 1)...2)...3)...4)... και για εμας τους....αμετανοητους που ρωταμε τα ιδια και τα ιδια;;;

Ευχαριστουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ,αν μου ερθει και εμενα η αναβαθμιση - SWISS γαρ-,(ουτε ΟΤΑ,ουτε με το Lg support tool,ουτε με το PC ακομα),συστηνεται να γινει επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου;

Kαι επειδη εχω κρατησει μπακαπ στο pc μεσω του προγραμματος,κανω επαναφορα μετα;

Μηπως καποιος φιλος να εβαζε 1)...2)...3)...4)... και για εμας τους....αμετανοητους που ρωταμε τα ιδια και τα ιδια;;;

Ευχαριστουμε!!

1) Back up μέσω της ενσωματωμένης εφαρμογής LG Backup - αποφύγετε το backup των LG apps

2) Αντιγραφή του αντιγράφου ασφαλείας σε ένα pc/USB stick (Inception...)

3) Αναβάθμιση με όποιον τρόπο θέλετε (Flashtool 2014 για καθαρή εγκατάσταση-PC suite για "βρώμικη")

4) Factory Reset είτε μέσα από το μενού της συσκευής είτε με συνδυασμό πλήκτρων (δεν παίζει κάποιον ιδιαίτερο ρόλο ο τρόπος) - στην καθαρή εγκατάσταση αυτό το βήμα δεν χρειάζεται καθώς γίνονται wipe τα πάντα

5) Αντιγραφή του backup πίσω στη συσκευή

6) Επαναφορά όλων των στοιχείων του backup μέσα πάλι από την ίδια εφαρμογή.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορειτε να βοηθησετε πηρα ενα τζι 2 απο ενα μαγαζι που ψωνιζω πρωτη φορα πως μπορω να δω αν εχει χρησιμοποιηθει γτ εχω ακουσει πολλα αν και ηταν θεωρητικα σφραγισμενο και λεει γερμανικο σειρα 502 υπαρχει καποιο λινκ να τα διαστσυρωσω αυτα;Ευχαριστω.

 

Πρώτα από όλα ρε φιλαράκι αν είναι καινούργιο θα έχει όλες τις ζελατινες επάνω από την οθόνη μπροστά στα πλαϊνά και πίσω στα πλήκτρα εσένα τα είχε?

Link to comment
Share on other sites

Διάγνωση από μακρυά δεν γίνεται όπως καταλαβαίνεις. Αν έσπασε μόνο το τζάμι δεν αξίζει πάλι να το κάνεις. Μισές δουλειές θα γίνουν για ένα τόσο συμπαγές κινητό κάτι δεν θα γίνει σωστά. Άποψη μου.

 

Μόνο στο επίσημο service θα κάνεις δουλειά...

 

Τα υπόλοιπα είναι ''μπακαλίστικα'' για ένα τόσο σοβαρό κινητό...

 

Να στε καλα...Κι εγω που νομιζα οτι με 38 ευρω ebay θα βγάλω μια άκρη δινοντας το σε εναν τεχνικο να μου το περάσει...Η ακομα καλύτερα με ένα τζαμακι που εχω βρει αγγελία στην Ελλάδα...2 ερωτήσεις: Γράφω στο σωστό νήμα? Αν οχι, πειτε μου να "μεταφερθω" γιατι θελω να το ψαξω το θεμα....Το επίσημο service δε θα μου ζητησει τα μαλλιοκέφαλά μου? Ειδικα αν λαβουμε υπόψιν οτι πλέον το κινητό πωλείται στα 200 ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει ασυμβατότητα, το βγάζει σε μνμ και το pc suite!

Έχει ξανά αναφερθεί ότι δεν δουλεύει... δυστυχώς!

μαλλον θα κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων..παιδιά ευχαριστώ

nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

Mε αυτο το εργαλειο το εκανα.Απλα δεν περναει recovery μεσα.Φροντισε το τηλεφωνο να ειναι σε mtp με usb debuging ενεργοποιημενο και απλα τρεχεις την εφαρμογη.

Αν για καποιο λογο δεν στο κανει , περνα πρωτα τους οδηγους που ποσταρα λιγο πιο πισω.

 

ΟΚ τελικά τα κατάφερα και το ''ρουτάρισα'' το τηλέφωνο.

Σε ευχαριστώ για ακόμη μια φορά φίλε, να είσαι καλά...!

:lol:

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αναβάθμιση απο lg flash tool σε windows pc και αυτήν την στιγμή κατεβάζει. Αυτή είναι η μεθοδος full wipe; Αν είναι αυτή μετα χρειαζεται να κάνω παλι full wipe;

Επίσης μια ερώτηση, τι έβγαλε η lg απο το g2 στην lollipop που είχε η kitkat;

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αναβάθμιση απο lg flash tool σε windows pc και αυτήν την στιγμή κατεβάζει. Αυτή είναι η μεθοδος full wipe; Αν είναι αυτή μετα χρειαζεται να κάνω παλι full wipe;

Επίσης μια ερώτηση, τι έβγαλε η lg απο το g2 στην lollipop που είχε η kitkat;

 

Lg flash tool ή LG mobile support tool?

Για να κατεβάζει όπως λες μάλλον. Το δεύτερο... Δεν κάνει τίποτα wipe το τηλ μένει ως έχει με καινούργια έκδοση λειτουργικού.... Καλύτερα να ρωτήσεις τι ΔΕΝ έβαλε στην lollipop........

Link to comment
Share on other sites

Lg mobile support tool εχεις δίκιο. Οποτε χρειάζεται να κάνω full wipe επαναφορά εργοστασιακών δηλαδή. Σωστα;

 

Δεν ξέρω ποια κατεβάζει όμως, την 30b ή την 30a; Αυτό δεν το ξέρω.

 

Που μπορώ να δω τι έχει αφαιρέσει; Ίσως έχει βγάλει κάτι που χρησιμοποιώ οποτε να μην αναβαθμισω.

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ελέγχω συνέχεια από LG PC Suite και από LG Mobile Support Tool για το update αλλά τίποτα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω με ποιο κριτήριο στην ίδια χώρα σε κάποιους έρχεται νωρίτερα και σε άλλους αργότερα. Ας με διαφωτίσει κάποιος

 

LG D80220h-EUR-XX αγορασμένο από skroutz

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκεί που έκανε αναβάθμιση στο κάτω μέρος του τηλεφώνου έγραφε με κόκκινα κεφάλαια γράμματα ROOTED. Εγώ το είχα το τηλέφωνο απείραχτο τελείως. Τι διαλο έκανε στο τηλέφωνο; Υποτίθεται οτι είναι αναβάθμιση απο επισημο app της Lg.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκεί που έκανε αναβάθμιση στο κάτω μέρος του τηλεφώνου έγραφε με κόκκινα κεφάλαια γράμματα ROOTED. Εγώ το είχα το τηλέφωνο απείραχτο τελείως. Τι διαλο έκανε στο τηλέφωνο; Υποτίθεται οτι είναι αναβάθμιση απο επισημο app της Lg.

Από τότε που πήραμε την Kit Kat όλα έτσι γράφουν...... μην αγχώνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πήραμε την Kit Kat όλα έτσι γράφουν...... μην αγχώνεσαι!

Σε μένα δεν έγραφε Έτσι. Το κοίταξα όταν έκανε την εγκατάσταση της lollipop. Ήταν με γκρι γράμματα κ έγραφε no rooted. Κάποιο λάθος θα κάνεις.

Κ εγώ με LG pc cuite την περασα. Αρουταριστο

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έγραφε Έτσι. Το κοίταξα όταν έκανε την εγκατάσταση της lollipop. Ήταν με γκρι γράμματα κ έγραφε no rooted. Κάποιο λάθος θα κάνεις.

Κ εγώ με LG pc cuite την περασα. Αρουταριστο

Εμενα σε ολες rooted γραφει....μονο στην 4.2.2 γραφει unrooted

Link to comment
Share on other sites

Oπως και να εχει η ενημερωση ξαναγραφει ολο το system partition οποτε και superuser να υπηρχε η οτι αλλο , αποτελει παρελθον.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα παιδιά. Αύριο θα το τσεκαρω με κάποιο root checker να δω τι βγάζει. Θα τρελαθω...

 

Και μένα routed έγραφε αλλά σίγουρα δε το έχω πειράξει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα ρε φιλαράκι αν είναι καινούργιο θα έχει όλες τις ζελατινες επάνω από την οθόνη μπροστά στα πλαϊνά και πίσω στα πλήκτρα εσένα τα είχε?

Ναι τις ειχε ολες αλλα εκανα και τον ελεγχο που ειπε πιο πανω ενας φιλος και ολα οκ.Απλα εχω ακουσει οτι εχοθν γινει πολλες μαιμουδιες ενας φιλος με htc ετσι τοχε παρει με ζελατινες κλπ αθικτο και ψαχνοντας ανακαλυψε καποιες επαφες;η μειλ;με ρωσικα ονοματα σε καποιο υπομενου.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πως σβήνω μια φωτογραφία από μια επαφή στον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητου?

Πατάω πάνω και έχει 2 επιλογές. Λήψη φωτογραφίας κ επιλογή από γκαλερι. Διαγραφή φωτογραφίας δεν έχει καπου.

 

 

Edit: το βρηκα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πως σβήνω μια φωτογραφία από μια επαφή στον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητου?

Πατάω πάνω και έχει 2 επιλογές. Λήψη φωτογραφίας κ επιλογή από γκαλερι. Διαγραφή φωτογραφίας δεν έχει καπου.

Μπαινεις στην επαφη και πανω δεξια εχει ενα μολυβακι πατας και μετα πατα στην φωτογραφια εχει ε επιλογες....πατας καταργηση φωτογραφιας.....επισης αν δεν εχει επιλογη παιζει να ειναι συνγχρονισμενες με λογαριασμο google και να μην μπορεις....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...