Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια μέρα με λολιποπ.

Τελικά κράτησε 19 ώρες και 4 ώρες οθόνη.

Από το 60% και κάτω την ήπιε σαν νερό την μπαταρία.

Η αλήθεια είναι ότι λαγκαρει λίγο σε γενικές γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ψάχνω ρουτ για την D80230e έχει βρει κανείς κάτι μέχρι στιγμής ;:confused:

 

update!

 

το κατάφερα τελικά με το DP ROOT :)

 

τώρα μένει να βρω τρόπο να δουλέψει το xposed!!

Edited by motor
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Με οθονη κλειδωματος σε αναμονη,οταν ερχεται ειδοποιηση και κανω 2πλο κλικ για να δω τι εχει ερθει, εμφανιζονται σε συννεφακια οι ειδοποιησεις, αλλα πατωντας τα μου εμφανιζει ακριβως απο κατω ενα τετραγωνο διαφανο παραθυρο (οπως εκανε σε κιτκατ οταν ηθελες να προσθεσεις καποιο widget με το +) και δεν μπαινει ετσι στην εφαρμογη που εχω ειδοποιηση. μετα πρεπει να ξανακανω κλικ επανω... Το εχουν κι αλλοι αυτο; (εβάλα χθες 5.0.2)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , και εμενα το κανει αυτο που λες , μετα που θα ξεκλειδωσω την οθονη εχει ανοιχτη την εφαρμογη απο πισω παντως.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , και εμενα το κανει αυτο που λες , μετα που θα ξεκλειδωσω την οθονη εχει ανοιχτη την εφαρμογη απο πισω παντως.

 

Αυτο ακριβως κι σε μενα. Αρα προφανως ειναι θεμα της εκδοσης..

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να συρετε την ειδοποιηση προς τα κατω και εμφανιζει γρηγορες επιλογες.. Μολις τις εμφανισει, πατατε πανω στην ειδοποιηση και ξεκλειδώνει η οθονη..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με stock lollipop μετά από update που ήρθε με pc suite(γαλλικό). Το τηλ είναι μαμά (α-root-άριστο) Πως μπορώ να επαναφέρω την kitkat;
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με stock lollipop μετά από update που ήρθε με pc suite(γαλλικό). Το τηλ είναι μαμά (α-root-άριστο) Πως μπορώ να επαναφέρω την kitkat;

 

Φλασαρεις την kit Kat με το LG flash tool 2014

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με stock lollipop μετά από update που ήρθε με pc suite(γαλλικό). Το τηλ είναι μαμά (α-root-άριστο) Πως μπορώ να επαναφέρω την kitkat;

 

Γιατί αν επιτρέπεται; Εγώ την βρίσκω πολύ καλή την lollipop.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν λειτουργεί ένα πρόγραμμα εγγραφής κλήσεων που έχω πληρώσει (ενώ πριν στην kitkat δούλευε άψογα) αλλά το κυριότερο είναι ότι ενώ πριν ή μπαταρία έβγαζε 40+ ώρες με τις ίδιες ελάχιστες εφαρμογές η lollipop βγάζει μετά βίας 30 και με λιγότερες ώρες οθόνης
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξερει. Μπορει ναι μπορει κ οχι. Αναλογα με το πως θα "κατσει" στην συσκευή σου. Σε άλλους ήταν τέλειο, σε άλλους είχε μικροπροβλήματα μετά την αναβαθμιση όπως σε μενα, σε άλλους δεν άνοιγε το κινητό καθόλου μετά την αναβάθμιση..... Δεν ξέρεις.

Ότι θέλεις κάνεις!!! Υπάρχουν σχόλια πιο πάρω σχετικά με το μετά αναβάθμισης και διαβάζεις και κάνεις ότι νομίζεις. Τα Ποιο πολλά παιδιά είναι ευχαριστημενα. Μαζί κ εγώ κ ας έχω 5 μικροπροβληματακια που δεν με απασχολουν.

Όπως:

 

1) δεν έχω τόσο υψηλό φωτισμό στην οθόνη όπως είχα στην κιτκατ (κάτι δεν έχει κάτσει καλά σε μενα γιατί όπως λένε τα Αλλά παιδιά ο φωτισμός είναι έντονος όπως στην κιτκατ)

 

2) Στις ρυθμίσεις-κλείδωμα οθόνης δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω όλα τα κλειδωματα γιατί είναι για κάποιο περίεργο λόγο σχεδόν όλα γκρι κ απενεργοποιημενα.

 

3) πέφτει η μπαταρία σε μένα λίγο Ποιο γρήγορα αποτι έπεφτε στην κιτκατ.

 

4) μου ανεβάζει θερμοκρασία πολύ πιο εύκολα αποτι στην κιτκατ αλλά το προσέχω και δεν το ζοριζω

 

5) φορτίζει λίγο Ποιο αργά αποτι φορτιζε στην κιτκατ.

Έκανε μιάμιση ώρα τότε και τώρα θέλει δύο και κάτι λίγα

 

 

Edit: παιδιά θέλει κ σε εσάς πιο πολύ ώρα να φορτίσει Τώρα με λολι?

 

1) Για την οθονη απο οσο εχω παρατηρησει ο φωτισμος ειναι ο ιδιος , απλα πιστευω ειναι τα καινουργια χρωματα ειναι ετσι μουντά, εμενα συγκεκριμενα δεν μαρεσε τοσο ,

 

2) εμενα έχει κανονικά όλα τα κλειδωματα ,

 

3) η μπαταρια ειναι μου ειναι το ιδιο νομιζω , μονο που εχει καλυτερη διαχειρηση στην αναμονη , το βραδυ ας πουμε θα πεσει 1-2% χωρις να κανω κατι

 

4) Για την θερμοκρασια δεν παρατηρησα κατι , ουτως η αλλιως μου ανεβαζε και παλια με τα παιχνιδια .

5) και η μπαταρια μου φορτισε χθες απο το 4% σε 100% σε μια μιση ωρα κανονικα , οπως πριν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Γιατί έχετε προβλήματα με την λολη;; Μήπως δεν κάνατε την διαδικασία που έπρεπε πριν την περάσετε;;Εγώ προσωπικά είναι πολύ ευχαριστημένος με ολα,εντάξει είναι καινούρια έκδοση σίγουρα θα έχει κάποια πραγματάκια που δεν θα αρέσουν.Δλδ στην κιτκατ όλα ήταν τελεια; Και μόνο που η μπαταρία είναι καλύτερη μετρα παρά πολύ άποψη μου φυσικα!
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας βγαζει και εσας οταν ενεργοποιειται την συσκευη σε ασπρο παραθυρακι πριν βαλετε το πιν " Αναβαθμιση αντροιντ " ?? γιατι λετε να γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας βγαζει και εσας οταν ενεργοποιειται την συσκευη σε ασπρο παραθυρακι πριν βαλετε το πιν " Αναβαθμιση αντροιντ " ?? γιατι λετε να γινεται αυτο?

Κάποια εφαρμογή σου δεν έχει αναβαθμιστεί για Lollipop. Μου το έκανε και εμένα στο nexus. Είχα το navigon σπασμένο και όταν έβαλα Lollipop δε το αναβάσμιζα. Ε το έσβησα και σταμάτησε να μου βγάζει την ειδοποίηση και αγόρασα το sygic στα μισά χρήματα του navigon.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με το κινητο....

ειδα οτι πηραμε λολιποπ...

αξιζει για πειτε εντυπωσεις.....

γιατι ετσι οπως ειμαι τωρα παει πολυ καλα και δεν ξερω αν θα ηθελα να αλλαξω..!! :)

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα αξιζει ...το μονο που μου λειπει για την ωρα ειναι το xposed μιας και βαριεμαι να περασω custom recovery και το xmod games μιας και δεν λειτουργει με ART ακομα η εφαρμογη.

Κατα τα αλλα η ραμ του τηλεφωνου ειναι πολυ περισσοτερη διαθεσιμη , ολα πανε νερακι (οπως πριν αλλωστε) και σε γενικες γραμμες εχει γινει πολυ καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή σου δεν έχει αναβαθμιστεί για Lollipop. Μου το έκανε και εμένα στο nexus. Είχα το navigon σπασμένο και όταν έβαλα Lollipop δε το αναβάσμιζα. Ε το έσβησα και σταμάτησε να μου βγάζει την ειδοποίηση και αγόρασα το sygic στα μισά χρήματα του navigon.

 

αα μαλιστα . οποτε να ψαξω να δω πιο δεν ειναι συμβατο να το σβησω κ εγω , σε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το usb org σας δουλεύει με τη lollipop;

 

εμενα δουλευει κανονικα το OTG.το εχεις δοκιμασει σε αλλη συσκευη μηπως εχει καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

εμενα δουλευει κανονικα το OTG.το εχεις δοκιμασει σε αλλη συσκευη μηπως εχει καποιο προβλημα?

Με την kit kit δούλευε χωρίς πρόβλημα... Τώρα το δείχνει συνδεδεμένο αλλά δε κάνει τίποτα... Ούτε βλέπει τα αρχεία που είναι αποθηκευμένα στο στικάκι... γιατί;;;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Με την kit kit δούλευε χωρίς πρόβλημα... Τώρα το δείχνει συνδεδεμένο αλλά δε κάνει τίποτα... Ούτε βλέπει τα αρχεία που είναι αποθηκευμένα στο στικάκι... γιατί;;;

Επίσης σύνδεσα το κινητό με τηλεόραση με καλώδιο mini usb σε hdmi κ πάλι δε το έβλεπε ενώ ένα s4 ενός φίλου έπαιζε κανονικά με lollipop κ αυτός...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε μένα δουλεύει όπως πριν, κοίτα μήπως το φλασακι σου είναι σε ntfs, εγώ το έχω fat32

Είναι fat 32...Τι έγινε τώρα;;; να φταίει η lollipop;

Edit... Έστρωσε μόνο του όλα οκ. Θα δοκιμάσω πάλι με το καλώδιο στην τηλεόραση να δω αν Έστρωσε κ αυτό...

Edited by fanisgauros
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Mε factory reset μετα το update ,δε δικαιολογείται να χει προβλημα σε οτιδηποτε.Ολα ρολοι δουλευουν!
LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση:

Επειδή με τον κανονικό τρόπο δεν μπαίνει το κινητό σε Download mode (αλλά απλά φορτίζει), μήπως ξέρει κάποιος κάποιον άλλο τρόπο για να βάλω την συσκευή σε Download mode;

 

P.S. Κανονικό τρόπο εννοώ πατώντας το volume up για μερικά δεύτερα ενώ η συσκευή είναι κλειστή και αμέσως την συνδέω μέσω USB στο PC.

P.S.2. Δεν έχω κάνει root. Είμαι με stock kit kat.

Link to comment
Share on other sites

Mε factory reset μετα το update ,δε δικαιολογείται να χει προβλημα σε οτιδηποτε.Ολα ρολοι δουλευουν!

Πριν το update έκανα factory reset μετά όμως όχι... Δεν έχω παρατηρήσει τίποτα άλλο κουλό όμως απ το update κ μετά...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...