Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σε γελάσω..... Τώρα μου έγινε αυτό κ εμένα με το που πέρασα την λολιποπ. Πριν στην κιτκατ ήταν κανονικά όλα.

Αυτό μπορεί να σου στρώσει αν το γυρισεις εργοστασιακές ρυθμίσεις μαλλον. Άλλα δεν θα σου μείνει τίποτα μέσα θα τα χάσεις όλα. Άσε να σου πουν και τα παιδιά καμιά γνώμη αν ξέρουν την λύση και βλέποντας και κάνοντας......

Πριν την αναβάθμιση το γύρισες εργοστσιακες ρυθμίσεις και μετά έκανες την αναβάθμιση η όχι? Αν δεν έκανες μάλλον αυτό φταίει κ έγινε το μπερδεμα.... Κ εγώ δεν εκανα!

Όχι κανονικά έκανα εργοστασιακές και μετά αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει στο συρτάρι αλλά αν πάει κανείς να παίξει βίντεο το ανοίγει.

Επίσης υπάρχει στο Qslide

 

Η εφαρμογη βιντεο υπαρχει κανονικα απλα δεν υπαρχει εικονιδιο εφαρμογης, παρατηρησα ομως οτι την εχουν ενσωματωσει στην ουσια στο "ΑΛΜΠΟΥΜ' αριστερα πανω πατας τις 3 γραμμες και στο βγαζει εκει με ολα τα βιντεο! :)

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 8 μιση το πρωι μεχρι τωρα στο 8% και εχω 6 ωρες και 55 λεπτα.....ειναι πολυ καλα πιστευω..
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ιταλική 30D και όλα καλά μέχρι τώρα , μπορώ να πω άψογα !

 

Με το θέμα του xposed όμως τι γίνεται έχει βρει κάποιος κάποια λύση ;

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο σχετικό FAQ όσον αφορά το 4G πως

Αν το τηλέφωνο δεν είναι ευρωπαϊκής προέλευσης θα πρέπει να του περάσουμε μια ευρωπαϊκή rom για να δούμε την επιλογή.

και επίσης

- Αν έχω συσκευή με προέλευση εκτός Ευρώπης(πχ Ασιατική) πρέπει οπωσδήποτε να περάσω ελληνική rom για να το δουλέψω στην Ελλάδα;

Όχι. Ο μόνος λόγος που χρειάζεται να κάνω κάτι τέτοιο είναι αυτός που αναφέρθηκε παραπάνω, για να έχω δηλαδή επιλογή στο μενού 4G.

Αυτό σημαίνει πως αν περάσω στο D800 ελληνική ROM θα έχω 4G? Το έχει δοκιμάσει μήπως κάποιος?

 

Σορρυ αν γίνομαι κουραστικός παίδες απλά η διαφορά τιμής μεταξύ d800 και d802 είναι αρκετά μεγάλη και θέλω να δω αν και τη χάνω αν πάρω το d800 και το δουλεύω στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει το swipe-feature στο μαμά LG πληκτρολόγιο στην στοκ Lollipop?

 

εισαγωγή διαδρομής όπως το γράφει, ναι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό που διαβάζεις στο FAQ αφορούν το D802 που προορίζεται για μη ευρωπαικές αγορές. Το hardware του D800 δεν υποστηρίζει τις ελληνικές συχνότητες για 4G
Link to comment
Share on other sites

Χθες που δοκιμασα να κανω αναβάθμιση μου την έβγαζε αλλά δεν είχα χρόνο να το κάνω. Σημερα που το ξαναδοκίμασα δεν την βρισκει! το κινητο είναι απο ευρωπαικη αντιπροσοπεία... (απο σκρουτζομαγαζο) συμβαινει και σε

σας?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό που διαβάζεις στο FAQ αφορούν το D802 που προορίζεται για μη ευρωπαικές αγορές. Το hardware του D800 δεν υποστηρίζει τις ελληνικές συχνότητες για 4G

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Άρα πάω για το D802 ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εκανα ενα search για root & lollipop στο θεμα αλλα δεν εβγαλα ακρη...

 

Εχω ελληνικο G2 με root + exposed. Μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η διαδικασια αναβαθμισης (οταν βγει και για τα ελληνικα) στην περιπτωση που δεν θελω να κρατησω το root? Υποθετω οτι μια απλη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων + LG pc suite δεν φτανει;

 

Αν καταλαβα καλα, στην περιπτωση που θελω απλα να το αναβαθμισβω κρατωντας το root χρησιμοποιω το LG Flash Tool 2014 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 ετσι;

 

Εχει σημασια αν εχω ή οχι custom recovery ή δεν κανει διαφορα;

 

Ευχαριστω

 

Μεταφερθηκε στο καταλληλο θεμα. Παρακαλω να διαγραφει εδω

Edited by PMNEDM

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται βρε παιδία με την μπαταρία, 2η μέρα και δέν μου πέφτει με τίποτα... :lol: :D

Έκαναν καλή δουλεία εκεί στην lg..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εκανα ενα search για root & lollipop στο θεμα αλλα δεν εβγαλα ακρη...

Ευχαριστω

 

Απευθύνσου στο σωστό νήμα και θα βρεις άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται βρε παιδία με την μπαταρία, 2η μέρα και δέν μου πέφτει με τίποτα... :lol: :D

Έκαναν καλή δουλεία εκεί στην lg..

 

Πραγματικά πολύ καλή δουλειά. απορώ με αυτούς που λένε ότι είναι λίγο χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ καλή δουλειά. απορώ με αυτούς που λένε ότι είναι λίγο χειρότερη.

 

Λόγο της μεγαλύτερης ταχύτητας ο επεξεργαστής όταν τον πιεζουμαι πολύ ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία. πχ όπως σε παιχνίδια!

Είναι απόλυτα λογικό και είναι θέμα μηχανικής όχι λογισμικού!

Όποιος δεν παίζει πολλά παιχνίδια θα έχει καλύτερη αυτονομία γιατί το λειτουργικό είναι πολύ καλά γραμμένο!

Εγώ που παίζω games που την ίδια στιγμή χρησιμοποιούν και το Internet (2 ώρες minimum την ημέρα) έχω μια πτώση της απόδοσης της μπαταρίας από kitkat σε lollipop 10%... ούτε που την καταλαβαίνω στην καθημερινότητα!

Τώρα ποια με την καλύτερη λειτουργία της εξοικονόμησης ενέργειας είμαι σίγουρος ότι δεν θα ξεχαστω και ξεμείνω από ενέργεια μέσα στην μέρα!

Δοκίμασα AnTuTu και έπιασε 39.000 και κάτι ψιλά! Όταν είσαι πολύ πάνω από το G3 δεν θες κάτι άλλο ;)

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος για root της lollipop 5.0.2 ρε παιδιά...;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος για root της lollipop 5.0.2 ρε παιδιά...;

 

Δεν είσαι στο σωστό νήμα...... πήγε στο τροποποιήσεις/βελτιώσεις g2!

 

ΓΕΝΙΚΑ για θέματα root, μην ρωτάτε εδώ δεν θα πάρετε μεγάλη βοήθεια!

 

Καλή σας μέρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος για root της lollipop 5.0.2 ρε παιδιά...;

 

Ένας είναι ο τρόπος....με SRKtool_1.0.5_droidth

 

ξεζιπαρουμε το αρχειο zip και τρεχουμε το srktool105.exe

μετα επιλαγουμε (γραφουμε) "1. (ROOT") μετα "2. (ROOT and TWRP")

και τελος το τυπο του κινητου πχ ¨2 για το (D802")

ετσι ειμαστε σιγουροι οτι και πιο καινουργια εκδοση recovery (bumped)

εχουμε αλλα το πιο σημαντικο ο bootloader ειναι εκδοσης ΚΚ

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Πατάω power και volume down μόλις βγει το σήμα της LG ξαναπατάω power αλλά τίποτα.

Καμιά βοήθεια??

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Πατάω power και volume down μόλις βγει το σήμα της LG ξαναπατάω power αλλά τίποτα.

Καμιά βοήθεια??

 

Κανε το μέσα από το μενού της συσκευής..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλήσπερα και παλι...Βλεπω ενα μικρο λαγκαρισμα στις εναλαγες οθονης μετα την αναβαθμιση...Παρατηρησατε κατι τετοιο εσεις ? Η μπαταρια ειναι σε καλα επιπεδα δευτερη μερα τωρα παντως
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...