Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν καταλαβαινω γιατι να περιμενει καποιος ΟΤΑ .... Πιο απλο δεν γινεται .

Εγκαθιστας το lg update tool , βαζεις καλωδιο , επιλεγεις λογισμικο LG , κανεις κλικ και αναβαθμιζεται.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε και στα ελληνικά μοντέλα η αναβάθμιση.

 

Κι εγώ ελληνικό έχω και δεν ήρθε τίποτα. Μπορεί να έκανε την αναβάθμιση στην Ελλάδα αλλά η συσκευή να μην είναι ελληνική. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kάποιος χρήστης ανέφερε για καθυστέρηση όταν το φορτίζει από το 99% στο 100%. Εχοντας το Ampere app που σου δείχνει στοιχεία φόρτισης είδα ότι από το φουλ που φορτίζει στο 99% φορτίζει με 500mAh. Μάλλον για κάποιο λόγο το κάνει η LG. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι σημαντικό.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Kάποιος χρήστης ανέφερε για καθυστέρηση όταν το φορτίζει από το 99% στο 100%. Εχοντας το Ampere app που σου δείχνει στοιχεία φόρτισης είδα ότι από το φουλ που φορτίζει στο 99% φορτίζει με 500mAh. Μάλλον για κάποιο λόγο το κάνει η LG. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι σημαντικό.

 

Σε όλες τις μπαταρίες (εάν θέλεις να τις φορτίζεις σωστά) όσο περισσότερο γεμάτη είναι τόσο λιγότερο ρεύμα δίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν λετε lg update tool εννοείτε το pc suite?

Oχι , δεν ειναι το ιδιο...Αναζητησε στο google αυτο : bc2app lg και κατεβασε το να κανεις την δουλεια σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ ελληνικό έχω και δεν ήρθε τίποτα. Μπορεί να έκανε την αναβάθμιση στην Ελλάδα αλλά η συσκευή να μην είναι ελληνική. ;)

 

Οσοι το πηρατε πανω απο 450€ καινουργιο τοτε μαλλον ειναι ελληνικο , οσοι απο εμας το πηραμε απο skroutz κλπ τοτε ειναι ευρωπαικο και ενημερωνεται πιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

δεν την έχεις;

 

οχι... :( μήπως δεν ψάχνω σωστά, στις ρυθμίσεις ασφαλείας δέν είναι?

στο nexus μου εκεί ειναι..

 

Απο μπαταρία πάντος με 5.02 τώρα έχω 85% ενώ εχθές με 4,4,2 είχα 60%.. (λογικά είχα κάποιο battery drain και έφτιαξε με την αναβάθμιση)

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ελληνικό είναι και δεν έχει έρθει ακόμη τίποτα ούτε ΟΤΑ ούτε με το Update tool...
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να δουμε απο που ειναι το κινητο μας? τσεκαρω και εγω μεσω pc suite αλλα μ βγαζει οτι εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου D80220D.
Link to comment
Share on other sites

20D είναι της Vodafone αν θυμάμαι καλά.

 

Στο LG Pc suite σου βγάζει από ποιά χώρα είναι, εμένα λέει DEU δηλ γερμανικό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να δουμε απο που ειναι το κινητο μας? τσεκαρω και εγω μεσω pc suite αλλα μ βγαζει οτι εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου D80220D.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo&hl=el

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

μπηκα εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1. εβαλα το imei του τηλεφωνου και μ εβγαλε ακριβως απο που ειναι και την τελευταια εκδοσηλογισμικου. τελικα ειναι γερμανικο της tmobile συγκεκριμενα. υπαρχει καποιος που να γνωριζει ποια official lollipop rom θα μπορουσα να του περασω μεσω flash και να λειτουργει κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

μπηκα εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1. εβαλα το imei του τηλεφωνου και μ εβγαλε ακριβως απο που ειναι και την τελευταια εκδοσηλογισμικου. τελικα ειναι γερμανικο της tmobile συγκεκριμενα. υπαρχει καποιος που να γνωριζει ποια official lollipop rom θα μπορουσα να του περασω μεσω flash και να λειτουργει κανονικα?

Οποιαδήποτε official rom για D802 να περάσεις το τηλέφωνο θα δουλεύει κανονικά. Μπορείς να περάσεις αν θες μια lollipop μόνο σου, με flash tool, δεν υπάρχει πρόβλημα! Παρά μόνο στην εγγύηση. Για να είσαι εντάξει σ' αυτό, πρέπει να έχεις τη rom που σου βγάζει βάση του ΙΜΕΙ σου!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι εκτος εγγυησης ετσι και αλλιως. απλα βαζοντας το imei μου βγαζει την τελευταια εκδοση η οποια ειναι η kitkat. δεν μ βγαζει την lollipop καθως δεν εχει παρει ακομα αναβαθμιση. η ερωτηση μ ειναι αν μπορω να παρω αλλη rom αλλου παροχου και να την περασω στο δικο μ. π.χ εχω το γερμανικο μοντελο της tmobile. θα μπορουσα να flasharw την εκδοση lollipop που εχει βγαλει για το μοντελο της η vodafone? και αν ναι το κινητο θα δουλευει κανονικα? π.χ σημα, 3g 4g?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι εκτος εγγυησης ετσι και αλλιως. απλα βαζοντας το imei μου βγαζει την τελευταια εκδοση η οποια ειναι η kitkat. δεν μ βγαζει την lollipop καθως δεν εχει παρει ακομα αναβαθμιση. η ερωτηση μ ειναι αν μπορω να παρω αλλη rom αλλου παροχου και να την περασω στο δικο μ. π.χ εχω το γερμανικο μοντελο της tmobile. θα μπορουσα να flasharw την εκδοση lollipop που εχει βγαλει για το μοντελο της η vodafone? και αν ναι το κινητο θα δουλευει κανονικα? π.χ σημα, 3g 4g?

Με τις μόνες rom που ίσως να έχεις θέμα μόνο όμως με το 4g (ίσως σε κάποιες) θα είναι αυτές που είναι εκτός Ευρώπης. Πιστεύω άσχετα με τον πάροχο, με καμμία Ευρωπαϊκή δε θα έχεις πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος οδηγος που να εχει ακολουθησει κανεις και να εχει καταφερει να flasharei το κινητο του χωρις προβλημα? Επισης καποιο site που να μπορεσω να βρω τις official roms lollipop?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος οδηγος που να εχει ακολουθησει κανεις και να εχει καταφερει να flasharei το κινητο του χωρις προβλημα? Επισης καποιο site που να μπορεσω να βρω τις official roms lollipop?

Οι official rom's είναι εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Και η διαδικασία είναι αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

οι διαφορες των open απο τις κανονικες rom ποιες ειναι? βρηκα την γαλλικη v30b. λεω να περασω αυτη. σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια.
Link to comment
Share on other sites

Σε λολιποπ Όταν είμαι στην οθόνη κλειδωματος (έχω κωδικό) μπορώ να κατεβάσω την πάνω μπάρα-κουρτίνα. Γίνεται να μην κατεβαίνει αυτό στην οθόνη κλειδ?

Μπορεί ο οποιοσδήποτε πάρει το κινητό στα χέρια του να κατεβάσει την κουρτίνα και να αλλάξει διαφορα από κει σέρνοντας τις οιδοποιησεις που δείχνει προς τα κάτω.

Επίσης μπορεί να κάνει κ εκαθαριση ειδοποιήσεων από την οθόνη κλειδ.

 

Και κάτι ακόμα. Πως λειτουργεί το miracast?

Είναι ασύρματο η μέσω καλωδίου ?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ πέρασα μέσω του PC Suite Γερμανική ROM για 32άρι Γερμανικό unbranded. Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα αν την περάσεις στο δικό σου παρόλο που είναι Τ Mobile.

 

Εδώ devtester.ro/projects/lg-firmwares.php νομίζω έχει πιο ενημερωμένο κατάλογο roms. Επίσης έχει και οδηγό φλασαρίσματος με το αντίστοιχο tool. Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες τους δεν θα έχεις πρόβλημα. Πάρε όμως πριν ένα backup γιατί προτείνεται να κάνεις κ factory reset (η διαδικασία που περιγράφεται στο site το κάνει αυτόματα).

 

Περιτό να πως ότι το κινητό ΠΕΤΑΕΙ με την lolli!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βαλω το κινητο σε download mode. κραταω το volume up button συνδεω το usb αλλα μ βγαζει την μπαταρια που φορτιζεται. οποιαδηποτε συμβουλη δεκτη.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βαλω το κινητο σε download mode. κραταω το volume up button συνδεω το usb αλλα μ βγαζει την μπαταρια που φορτιζεται. οποιαδηποτε συμβουλη δεκτη.

 

Άλλαξε τους drivers του pc σου κάπου πιο πίσω το διάβασα και δουλεψε

Ορίστε και το link http://androidxda.com/download-lg-usb-drivers

Edited by christos279
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...