Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έρθει ota αναβάθμιση θα την βάλω.μέσω pc suite backup και ότι άλλο το βαριέμαι οικτρά να τ κάνω.εδώ ήρθε ota Στο κινητό της κοπέλας μου Στο lg l90 Η lollipop. Δεν θα ερθει σε εμας;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά εδώ και 3 ώρες κάνει μέσω pc cuite λήψη ενημερώσεων (Όχι εγκατασταση) και είναι ακόμα στο 60%. Δεν έχει κολλήσει απλά αργεί του θανατά!!!

Αργεί και σε εσάς τόσο πολυ?

Μετά που θα ξεκινήσει και η εγκατάσταση της ενημέρωσης πάλι έτσι θα αργει?

Και κάτι ακόμα.....

Όσο είναι αναμμένη η οθόνη όλα καλά, αλλά όταν σβήνει η οθόνη αποσυνδέεται το κινητό με το pc cuite με αποτέλεσμα να πρέπει να το συνδέω ξανά. Για να καταφέρω λοιπόν να μην αποσυνδέεται και να κάνω την αναβάθμιση έχω ρυθμίσει το κινητό να μην σβήνει ποτέ η οθόνη για να μη με πετάει από το cuite για να κάνω τη δουλειά μου. Υπάρχει άλλος τροπος???

Link to comment
Share on other sites

οσοι δεν κανατε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν την αναβαθμιση ειχατε καποιο θεμα?

Κανονικά θέλει αλλά Εγώ ξεκίνησα χωρίς επαναφορά γιατί βαριέμαι το στήσιμο της συσκευής από την αρχη.... κ ο Θεός βοηθός!! Ποσα προβλήματα να βγάλει.....

Το δοκιμάζω όταν τελειωσει Η εγκατάσταση και αύριο λέω για τυχόν προβλήματα κ εντυπώσεις.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δε βρίσκω το widget με τον καθαρισμό της ram στη lollipop;;;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δε βρίσκω το widget με τον καθαρισμό της ram στη lollipop;;;

 

Περίεργο...Αυτό δε το κόψανε :lol:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και μίση ωρα με λολιποπ και βλεπω οτι μου ανεβαζει θερμοκρασια υπερβολικα! Βραζει.

Και 2 φορες μου εχει σβησει η οθονη κ εμεινε μαυρη. Δεν ανταποκρινόταν το κινητό κ εφτιαξε τελικά με επανεκκίνηση. Μπορεί η οθόνη να έσβηνε λόγω θερμοκρασίας της συσκευής?

 

Edit : αυτό με την υπερθέρμανση λύθηκε σιγά σιγά από μόνο του . ίσως το έκανε επειδή το ζορησε για το update. Άλλα αυτο με το σβήσιμο της οθόνης με αγχωσε

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Οταν ακουω μουσικη απο τα mp3 που εχω στο κινητο μου, ξαφνικά σταματάνε να παίζουν μετά από 30 δευτερόλεπτα περίπου απ όταν σβήσει η οθόνη .πως αλλάζει αυτό να μην σταματάει ?

Τον χρονιδιακοπτη για να κλείνει αυτόματα τον εχω απενεργοποιημένο .

Lollipop 5.0.2

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

γερμανικο εμενα εβαλα lolipop, εκανα επαναφορα πριν και μετα και ολα φενονται καλα. πηγαινοντας ομως ρυθμίσεις, αποθηκευση ειδα οτι εχω διαθεσιμα 8,84 και οτι το διαφορα ειναι 5.77 (μεσα στο διαφορα λεει πανω πανω 5.77 ειναι το system data) ειναι φυσιολογικο αυτο η εχω κανει πατατα?
Link to comment
Share on other sites

γερμανικο εμενα εβαλα lolipop, εκανα επαναφορα πριν και μετα και ολα φενονται καλα. πηγαινοντας ομως ρυθμίσεις, αποθηκευση ειδα οτι εχω διαθεσιμα 8,84 και οτι το διαφορα ειναι 5.77 (μεσα στο διαφορα λεει πανω πανω 5.77 ειναι το system data) ειναι φυσιολογικο αυτο η εχω κανει πατατα?

Πολωνικο το δικό μου. Και σε μένα ξαφνικά τα διάφορα έγιναν 6.36GB...

Ενώ με κιτκατ δεν ήταν τόσα πολλά!! Δεν ξέρω γιατί αλλά είναι στα ύψη.

System data 5.56GB Μου λέει όταν πατάω. Τώρα μου είναι σχεδόν φουλ η μνήμη σε αντίθεση με την κιτκατ που είχα πολύ περιθωριο....

Και δεν έκανα κ επαναγορα πριν και μετά εγώ.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου δεν το πιστεύω ότι το κορίτσι μου που δίνει LG l 90 πήρε την lollipop Και εγώ ακόμη...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχθές το βράδυ πέρασα και εγώ την λολη μέσω pc suite.Όλα καλά και από θεμα μπαταρίας και γενικά πολύ θετικά σχολεία δεν κολλάει πουθενά.
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχθές το βράδυ πέρασα και εγώ την λολη μέσω pc suite.Όλα καλά και από θεμα μπαταρίας και γενικά πολύ θετικά σχολεία δεν κολλάει πουθενά.

Κ εγώ φίλε χθες την πέρασα κ έχω πάθει πλάκα! Καινούργιο κινητό έχουμε! Πετάει κόλημα πουθενά! Είμαι ενθουσιασμένος...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την περασα και εγω σημερα , καλη φαινεται προς το παρων , δεν εχω καποιο προβλημα ολα καλα ,

Μονο στο πληκτρολογιο πριν την αναβαθμιση πανω απο τους αριθμους μου εβγαζε και τα συμβολα , ενω τωρα ειναι κενο και μου εμφανιζει μονο τις λεξεις για αυτοματη διορθωση

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ φίλε χθες την πέρασα κ έχω πάθει πλάκα! Καινούργιο κινητό έχουμε! Πετάει κόλημα πουθενά! Είμαι ενθουσιασμένος...

 

Καλημέρα παιδία, κάνατε επαναφορά εργοστασιακών πρίν ή μετά το update ή οχι?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ναι θέλει έτσι έκανα και εγώ και δουλεύει μια χαρα
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα επαναφορά πριν κ μετά. Στην αρχή είχα κάτι κολλήματα με την οθόνη που μου έσβηνε στα καλά καθούμενα και δεν ανταποκρινόταν η στη αμέσως. Παρούσα ενα κουμπί κ έκανε 30 δευτερόλεπτα να ανοίξει. Μετά από επανεκινηση όμως στρωσανε όλα. Τώρα το κινητό πετάει δεν έχω κανένα θέμα.

Ίσως το μόνο μείον που παρατηρώ στην λολιποπ είναι ότι μειώθηκε η φωτεινότητα στην οθόνη. Το έχω στο 100% και είναι σαν να το είχα στο 50% στην κιτκατ. Έχει μειωθεί πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πήρα το κινητό φορούσε την D80220b αλλά πριν βδομάδα αναβάθμισα στην D80220c. Από τότε δεν μου λειτουργεί το 3G. Ούτε καν τα εικονίδια με τα βελάκια δεν μου δείχνει όταν το ''ενεργοποιώ''. Έχω κάνει πολλές φορές διόρθωση λογισμικού μέσω pc suite αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα μια επαναφορα πριν για να καθαρισει και ολα κομπλε , μετα πιστευω δεν χρειαζεται,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. σε ρουμανικο κατέβασα της lollipop open v30b μέσω lg suite. format , εγκατάσταση και παλι επαναφορά και το τηλέφωνο πάει σφαίρα... απίστευτα smooth
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα επαναφορά πριν κ μετά. Στην αρχή είχα κάτι κολλήματα με την οθόνη που μου έσβηνε στα καλά καθούμενα και δεν ανταποκρινόταν η στη αμέσως. Παρούσα ενα κουμπί κ έκανε 30 δευτερόλεπτα να ανοίξει. Μετά από επανεκινηση όμως στρωσανε όλα. Τώρα το κινητό πετάει δεν έχω κανένα θέμα.

Ίσως το μόνο μείον που παρατηρώ στην λολιποπ είναι ότι μειώθηκε η φωτεινότητα στην οθόνη. Το έχω στο 100% και είναι σαν να το είχα στο 50% στην κιτκατ. Έχει μειωθεί πολύ.

 

Αυτό με την φωτεινότητα δεν ησχυει... κάτι δεν σου πάει καλά!

Είναι ακριβώς το ίδιο!

Το έχω δοκιμάσει και με αυτόματη αλλά και με κανονική λειτουργία... μέσα και έξω σε νταλα ήλιο και είναι όλα εξερετικα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...