Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ριχνετε μια ματια που και που εδω :

https://twitter.com/lg_firmware

Ενημερωνουν τακτικά!

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Βγηκαν επιτέλους και οι αναβαθμίσεις για UK, Γαλλία, Πορτογαλία και Ολλανδία (unbranded συσκευές) !!

 

:D ηρθε ηρθε επιτελους και στο δικο μου το ολλανδικο . αλλα αργει πολυ να κατεβει μεσω σουιτ , αντε να δουμε τι θα δουμε κ εμεις,

Link to comment
Share on other sites

Ενώ κάνει Firmware Update κάτω αριστερά σε ένα πλαίσιο που έχει βγάζει Rooted , ενώ δεν το έχω rootαρει. Είναι φυσιολογικό ή συμβαίνει κάτι περίεργο ?
Link to comment
Share on other sites

Ενώ κάνει Firmware Update κάτω αριστερά σε ένα πλαίσιο που έχει βγάζει Rooted , ενώ δεν το έχω rootαρει. Είναι φυσιολογικό ή συμβαίνει κάτι περίεργο ?

Οχι δεν υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Σε έλεγχο στην σελίδα για το firmware του κινητού, διαπίστωσα ότι ήρθε το update για το G2(γαλλικό). Το κατεβάζω μέσω pc suite φαντάζομαι γιατί OTA δεν εμφανίζεται. Χρειάζεται να κάνω κάτι πριν την εγκατάσταση; Τις εγκατεστημένες εφαρμογές τις αφήνω ως έχει;
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

:D ηρθε ηρθε επιτελους και στο δικο μου το ολλανδικο . αλλα αργει πολυ να κατεβει μεσω σουιτ , αντε να δουμε τι θα δουμε κ εμεις,

 

 

 

Σου ηρθε μονο μεσω suite η και μεσω OTA?

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά στις καινούργιες Εκδόσεις v30b και v30e τα ονόματα κάτω από τα εικονίδια των εφαρμογών είναι ακόμα πιξελιαεμενα?
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά στις καινούργιες Εκδόσεις v30b και v30e τα ονόματα κάτω από τα εικονίδια των εφαρμογών είναι ακόμα πιξελιαεμενα?

 

Όχι είναι μια χαρά.

 

Μου βγάζει όλη την ώρα μια εφαρμογή απαιτεί ενημέρωση. Πατάω να κάνω ενημέρωση και είναι τα google services, αλλά επιλογή ενημέρωση δεν υπάρχει. Εμφανίζεται και σε κανέναν άλλον ? (Μετά την ενημέρωση σε V30b)

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα το κινητό με το pc cuite Για να δω αν έχει έρθει καμία αναβάθμιση και μου γράφει:

 

·Τρέχουσα έκδοση: D80220H

·Τελευταία έκδοση: D80230B

 

Να την κάνω λετε? Τι διάφορες εχει? Τι αλλαζει?

Αξιζει?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα το κινητό με το pc cuite Για να δω αν έχει έρθει καμία αναβάθμιση και μου γράφει:

 

·Τρέχουσα έκδοση: D80220H

·Τελευταία έκδοση: D80230B

 

Να την κάνω λετε? Τι διάφορες εχει? Τι αλλαζει?

Αξιζει?

 

Μάλλον κάνεις πλάκα... 10 σελίδες τώρα για αυτό λέμε.

Έχεις την kitkat και σου έχει βγάλει την αναβάθμιση της lollipop!

Κάτσε διάβασε τις 10 τελευταίες σελίδες και κρίνε αν αξίζει ή αν είναι καλύτερα να κάτσεις με την παλιά!

Καλό διάβασμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάνεις πλάκα... 10 σελίδες τώρα για αυτό λέμε.

Έχεις την kitkat και σου έχει βγάλει την αναβάθμιση της lollipop!

Κάτσε διάβασε τις 10 τελευταίες σελίδες και κρίνε αν αξίζει ή αν είναι καλύτερα να κάτσεις με την παλιά!

Καλό διάβασμα ;)

Λιλιποπ Είναι αυτη?????? Νόμιζα είναι κάποια μικρή αναβαθ.

Οκ Ευχαριστώ!!!!!

Τρέμω να το γυρίσω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις για να την περάσω σε καθαρό κινητό..... τέλος πάντων... θα το σκεφτώ!!

Πόση ώρα παίρνει η αναβάθμιση μέσω pc cuite? Αργεί πολυ?

Άσχετα που το κινητό θα είναι συνδεδεμένο με τον υπολογιστή, πρέπει να το έχω με φουλ μπαταρια Όταν ξεκινήσω την αναβαθ. Η δεν Μας νοιάζει αυτο?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Mετα την εγκατασταση μπορουμε να τα ξεπαγωσουμε.Ετσι;

 

Όχι αδερφέ, ξέχνα τις εφαρμογές αν θες Xposed...

Αν τις ξεπαγώσεις και δεν θα λειτουργούν και θα σου πετάει μνμ για forceclose συνέχεια...

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πάρω πλήρες Αντίγραφο ασφαλείας στο LG PC Suite σε γαλλικό G2.

Κλείνει τη συσκευή στο 2% και κολλάει στο 0% για αρκετά λεπτά και μετά βγάζει μήνυμα σφάλματος.

Ξέρει κανείς γιατί; Πως θα πάρω αντίγραφο ασφαλείας με τις εφαρμογές;

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Ενώ κάνει Firmware Update κάτω αριστερά σε ένα πλαίσιο που έχει βγάζει Rooted , ενώ δεν το έχω rootαρει. Είναι φυσιολογικό ή συμβαίνει κάτι περίεργο ?

 

Οχι δεν υπαρχει προβλημα

 

Επειδή είναι κλασικό πρόβλημα αυτο, το δέχονται για εγγύηση έτσι ή να περιμένουμε OTA ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι αδερφέ, ξέχνα τις εφαρμογές αν θες Xposed...

Αν τις ξεπαγώσεις και δεν θα λειτουργούν και θα σου πετάει μνμ για forceclose συνέχεια...

 

Καλά μέχρι εδώ......μετά τι κατεβάζουμε για να κάνουμε αλλαγές.....στην πάνω και την κάτω μπάρα....? ας πούμε...!;)

 

http://s28.postimg.org/7o5o3vj25/Screenshot_2015_04_27_22_14_34.png

pictures upload

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πάρω πλήρες Αντίγραφο ασφαλείας στο LG PC Suite σε γαλλικό G2.

Κλείνει τη συσκευή στο 2% και κολλάει στο 0% για αρκετά λεπτά και μετά βγάζει μήνυμα σφάλματος.

Ξέρει κανείς γιατί; Πως θα πάρω αντίγραφο ασφαλείας με τις εφαρμογές;

 

Γιατί δε δοκιμάζεις να πάρεις Backup μέσω της εφαρμογής LG Buckup που έχει το κινητό μέσα και να το περάσεις στο PC σου σε περίπτωση που το χρειαστείς ξανά. Είναι πολύ καλό. Αν έχεις 16άρι φαντάζομαι μπορείς να το κρατήσεις σε ένα φλασάκι αν δε χωράει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλά μέχρι εδώ......μετά τι κατεβάζουμε για να κάνουμε αλλαγές.....στην πάνω και την κάτω μπάρα....? ας πούμε...!;)

 

http://s28.postimg.org/7o5o3vj25/Screenshot_2015_04_27_22_14_34.png

pictures upload

 

 

Αυτο http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3269186&d=1429369067

Και το thread στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2792242

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις να πάρεις Backup μέσω της εφαρμογής LG Buckup που έχει το κινητό μέσα και να το περάσεις στο PC σου σε περίπτωση που το χρειαστείς ξανά. Είναι πολύ καλό. Αν έχεις 16άρι φαντάζομαι μπορείς να το κρατήσεις σε ένα φλασάκι αν δε χωράει.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Έχω το 16άρι και είχα πάρει ήδη backup σε εξωτερικό φλασάκι με το εσωτερικό πρόγραμμα του G2. Αλλά απορώ γιατί δεν παίρνει backup με το PC Suite. Το ρωτάει πριν την αναβάθμιση και το έβαλα να το κάνει πριν το Update αλλά κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

 

Να είσαι καλά φιλαράκι....! ευχαριστώ...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έβαλα lollipop με pc suite... Τα σπάει! Νομίζω ότι έχω καινούργιο κινητό!!!
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Έχω το 16άρι και είχα πάρει ήδη backup σε εξωτερικό φλασάκι με το εσωτερικό πρόγραμμα του G2. Αλλά απορώ γιατί δεν παίρνει backup με το PC Suite. Το ρωτάει πριν την αναβάθμιση και το έβαλα να το κάνει πριν το Update αλλά κολλάει.

 

Νομίζω ότι θα σε καλύψει αυτό το backup.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...