Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μπάρα με τις εφαρμογές qslide πως αφαιρείται ρε παιδιά;

έψαχνα χτες και δεν βρήκα άκρη.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατεβάζεις την κουρτίνα :D σκρολάρεις προς τα αριστερά πάνω πάνω και αν δεν βρεις κουμπί qslide πατάς ''επεξεργασία'' το προσθέτεις και μετά αφού το έχεις το απενεργοποιείς...

 

Ελπίζω να τα έγραψα κατανοητά...:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει συμβει σε αλλον αλλα το δικο μου με πολωνικη rom βρισκει μεσω pc suite τη lollipop, την κατεβαζει αλλα στο upgrade process κολλαει στο 49%.

Για φλασαρισμα με flash tool ουτε λογος αφου η συσκευη μου δεν μπαινει σε download mode οσες φορες και αν προσπαθησα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει συμβει σε αλλον αλλα το δικο μου με πολωνικη rom βρισκει μεσω pc suite τη lollipop, την κατεβαζει αλλα στο upgrade process κολλαει στο 49%.

Για φλασαρισμα με flash tool ουτε λογος αφου η συσκευη μου δεν μπαινει σε download mode οσες φορες και αν προσπαθησα.

 

Κάνε μια απεγκασταση το pc suite και ξανά εγκατάσταση... και έλεγξε την ταχύτητα του ίντερνετ σου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση συνδεω της γυναίκας μου το g2 με pc suite και δεν βγάζει lollipop παίζει να μην έχει έρθει ακόμα? Είναι ελληνικό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα το lollipop αφου βαζω τη ρομ (τη μια φορα δοκιμασα με pc suite και την αλλη με flash tool) οταν ολοκληρωνεται η διαδικασια και κανω hard reset, βγαζει ενα παραθυρο "Android is updating... Optimising app 0 of 142..." και αρχιζει να φορτωνει ολοκληρωνεται και ανοιγει κανονικα. Ειναι φυσιολογικο αυτο? οσα hard reset και να κανω το βγαζει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση συνδεω της γυναίκας μου το g2 με pc suite και δεν βγάζει lollipop παίζει να μην έχει έρθει ακόμα? Είναι ελληνικό

 

Δεν έχει έρθει...

 

Τι εννοείς?

 

Απαντώ σε αυτο που ρωτάς...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα το lollipop αφου βαζω τη ρομ (τη μια φορα δοκιμασα με pc suite και την αλλη με flash tool) οταν ολοκληρωνεται η διαδικασια και κανω hard reset, βγαζει ενα παραθυρο "Android is updating... Optimising app 0 of 142..." και αρχιζει να φορτωνει ολοκληρωνεται και ανοιγει κανονικα. Ειναι φυσιολογικο αυτο? οσα hard reset και να κανω το βγαζει.

 

Φυσιολογικό είναι. Άστο να τελειώσει τη διαδικασία

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι. Άστο να τελειώσει τη διαδικασία

 

Οταν τελειωσει η διαδικασια, αν ξανακανω hard reset παλι θα κανει το ιδιο. Αυτο ειναι φυσιολογικο να το κανει μετα απο καθε hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ σε αυτο που ρωτάς...

Από βιασύνη είδα ότι έγραψες ότι δεν θα έρθει... Ξέρουμε τίποτα για το πότε αναμένεται?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οταν τελειωσει η διαδικασια, αν ξανακανω hard reset παλι θα κανει το ιδιο. Αυτο ειναι φυσιολογικο να το κανει μετα απο καθε hard reset?

Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται λογικό αφού ξαναστηνεται από την αρχή το τηλέφωνο.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Οταν τελειωσει η διαδικασια, αν ξανακανω hard reset παλι θα κανει το ιδιο. Αυτο ειναι φυσιολογικο να το κανει μετα απο καθε hard reset?

 

Ποσα hard reset θα κανεις????

Οταν φλασαρεις με flashtool δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο....Επισης οταν φλασαρεις με recovery αν κανεις ολα τα wipe πριν φλασαρεις παλι δεν χρειαζεται τιποτα αλλο...Αντε να κανεις ενα hard reset αν διαπιστωσεις οτι δεν καθησε κατι καλα....Δεν χρειαζεται συνεχεια....Και οπως λεει και ο φιλος πιο πανω ειναι η φυσιολογικη διαδικασια του hard reset να αναβαθμιζει τις εφαρμογες....

Link to comment
Share on other sites

Ποσα hard reset θα κανεις????

Οταν φλασαρεις με flashtool δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο....Επισης οταν φλασαρεις με recovery αν κανεις ολα τα wipe πριν φλασαρεις παλι δεν χρειαζεται τιποτα αλλο...Αντε να κανεις ενα hard reset αν διαπιστωσεις οτι δεν καθησε κατι καλα....Δεν χρειαζεται συνεχεια....Και οπως λεει και ο φιλος πιο πανω ειναι η φυσιολογικη διαδικασια του hard reset να αναβαθμιζει τις εφαρμογες....

 

:p ναι απλα ηθελα να δω αν θα συνεχιστει αυτο, γι αυτο εκανα hard reset. Aπλα εχω την εντυπωση οτι με την κιτκατ οταν ειχα κανει αναβαθμιση δεν το εκανε αυτο και φοβηθηκα μηπως δεν εχει γινει σωστα η διαδικασια γι αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Από βιασύνη είδα ότι έγραψες ότι δεν θα έρθει... Ξέρουμε τίποτα για το πότε αναμένεται?

 

Λογικά σύντομα αλλά κανείς δεν γνωρίζει ακόμη. Εάν πάντως θέλεις μπορείς να περάσεις κάποια ευρωπαική open που υπάρχουν διαθέσιμες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σας, πάντως από χτες που έβαλα την 5.0.2 νιώθω το τηλέφωνο να έχει μια αύξηση ταχύτητας μπορεί και 20-25%

Το τίμημα είναι ότι "ρουφάει" μπαταρία... Αλλά δεν με νοιάζει, ας βγάζει μια μέρα και δεν έχω πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Με στοκ Lollipop έχω και εγώ θέμα με το play store. Κάποιες φορές πάει σφαίρα (κανονικά δηλαδή) ενώ υπάρχουν φορές που αργεί ΠΟΛΥ.

Επίσης στην φόρτιση για να πάει από το 99% στο 100% θέλει αρκετή ώρα.

 

Θα κάνω την τελευταία αναβάθμιση και ελπίζω να έχουν λυθεί

Edited by jog
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που οι αναβαθμίσεις έρχονται θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω ακούσει κατα καιρούς απο άτομα εδώ στο forum πως καλό θα είναι να κάνουμε ένα factory reset πριν και μετά απο κάθε μεγάλη αναβάθμιση. Ποιος όμως είναι ο λόγος να κάνει κάποιος factory reset πριν την αναβάθμιση εφόσον θα κάνει και μετά; Γιατι να μην κάνει μόνο μετά; Τι διαφορά θα έχει δηλαδή να κάνεις reset ένα "καθαρό" σύστημα απο ένα που δεν είναι "καθαρό" αφού θα κάνει το ίδιο ακριβώς πράγμα στην ουσία και στις 2 περιπτώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά σύντομα αλλά κανείς δεν γνωρίζει ακόμη. Εάν πάντως θέλεις μπορείς να περάσεις κάποια ευρωπαική open που υπάρχουν διαθέσιμες

Θα τα ψάξω! Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα το εξής . Όταν έβαλα την v30a open Portugal το κινητό πετούσε .

Μόλις το έκανα root έπεσε αισθητά η απόδοση του και μου έκανε και 3-4 συνολικά χαζά κολλήματα .

Μόλις έβαλα την b έκδοση και έχασα το root (όχι clean install) το κινητό πετάει και πάλι !

Το έχει παρατηρήσει κανείς ?

Θέλω το ροοτ αλλά φοβάμαι μην μουλαρώσει πάλι ....

Επίσης η μπαταρία είναι αισθητά χειρότερη από την rom cloudy g2 (kit kat)

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που οι αναβαθμίσεις έρχονται θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω ακούσει κατα καιρούς απο άτομα εδώ στο forum πως καλό θα είναι να κάνουμε ένα factory reset πριν και μετά απο κάθε μεγάλη αναβάθμιση. Ποιος όμως είναι ο λόγος να κάνει κάποιος factory reset πριν την αναβάθμιση εφόσον θα κάνει και μετά; Γιατι να μην κάνει μόνο μετά; Τι διαφορά θα έχει δηλαδή να κάνεις reset ένα "καθαρό" σύστημα απο ένα που δεν είναι "καθαρό" αφού θα κάνει το ίδιο ακριβώς πράγμα στην ουσία και στις 2 περιπτώσεις;

 

Καθαρίζεις το κινητό πριν ώστε να μπει/περαστεί η αναβάθμιση σε καινούργιο κινητό και όχι σε ένα γεμάτο με αρχεία και διάφορα υπολείμματα... μετά την δεύτερη την κάνεις για καλού κακού..μιλάμε για δέκα λεπτά διαδικασία και πολύ γρήγορη!

Εγώ πάντως έτσι τις κάνω πάντα και δεν έχω δει ποτέ πρόβλημα... ενώ άλλοι κάθονται εδώ και παραπονιουνται μετά από λάθος περάσματα για διάφορα θέματα... μερικές φορές πολύ κουλά...

Δεν θα συμβούν σε πολλούς τα κολλήματα αλλά ένα 40% θα έχει θέματα... δεν το λες και λίγο;;

Τώρα για την μπαταρία... είμαι στην τριτη φόρτιση και πάει πολύ καλά... 10% κάτω από kitkat αλλά η ταχύτητα είναι 30% πάνω...

 

Ο launcher πετάει και δεν κάνει ποτέ επανεκκίνηση όπως παλιά..

 

Το multitasking είναι αστραπιεο και με κάνει να το χαίρομαι να πατάω το κουμπί και να πηγαίνω από την μία εφαρμογή στην άλλη! ακόμα και με 10 εφαρμογές ανοιχτές!

 

Το Facebook έχει θέμα με τις ειδοποιήσεις .. δεν έρχεται τίποτα αν δεν ανοίξεις την εφαρμογή (τους έστειλα αναφορά προβλήματος), θα το φτιάξουν λογικά στην επόμενη αναβάθμιση!

 

Εμένα δεν έχει θέμα με το Google play... και έχω κατεβάσει 100 εφαρμογές πάνω κάτω...

 

Έχουν αφαιρέσει μερικά πράγματα όπως η περιστροφή στην αρχική οθόνη και τα τρία δάχτυλα που πάνε τις εφαρμογές στην άκρη... αλλά λογικά είναι για την μεγαλύτερη σταθερότητα και να γίνει πιο ελαφρύ το λειτουργικό!

 

Εγώ έχω καλύτερο σήμα σε τηλέφωνο και WiFi δεν ξέρω για σας παιδιά!

 

Όλα τα άλλα καλά!

Δεν αξίζει να μείνει κάνεις σε kitkat!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...