Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.μου επεσε το g2 απο τον τεταρτο:p .το κινητο δεν εχει ουτε γρατσουνια, η οθονη τέλεια μονο που δε λειτουργει το ηχειο κ το μικροφωνο.ακουω παρασιτα, κ δε με ακουνε.με hands free ακουω κανονικα αλλα παλι δε με ακουνε.επισης δεν κουδουνιζει κ γενικα δε βγαζει αχνα.ξερει κανεις κοστος επισκευης στην lg?καμια αλλη ιδεα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα.μου επεσε το g2 απο τον τεταρτο:p .το κινητο δεν εχει ουτε γρατσουνια, η οθονη τέλεια μονο που δε λειτουργει το ηχειο κ το μικροφωνο.ακουω παρασιτα, κ δε με ακουνε.με hands free ακουω κανονικα αλλα παλι δε με ακουνε.επισης δεν κουδουνιζει κ γενικα δε βγαζει αχνα.ξερει κανεις κοστος επισκευης στην lg?καμια αλλη ιδεα?ευχαριστω

Από που??????πλάκα κανείς!!! Και μόνο που διάβασα το σχόλιο σου κάτι με έπιασε!!!! Πάλι καλά που έχει θέμα μόνο το ηχείο.... Μην το πεις ούτε του παπά!!!

Link to comment
Share on other sites

Από που??????πλάκα κανείς!!! Και μόνο που διάβασα το σχόλιο σου κάτι με έπιασε!!!! Πάλι καλά που έχει θέμα μόνο το ηχείο.... Μην το πεις ούτε του παπά!!!

 

Αστα να πανε!κεγω δεν το πιστευα!η armorcase εκανε δουλεια.ουτε γρατσουνια σε λεω.ραγισε βεβαια η tempered glass alla mino afto.tora?

Link to comment
Share on other sites

Η 30 b που αναφέρετε, επιλύει τα bugs που έχουν αναφερθεί ;:)

Δεν έχει change log να το δεις;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η 30 b που αναφέρετε, επιλύει τα bugs που έχουν αναφερθεί ;:)

 

Μόλις την πέρασα με PC suite. Δε ξέρω τι βελτιώσεις φέρνει ούτε μισή ώρα δε την έχω. Δυστυχώς όμως δεν επανέφερε η LG ότι έκοψε από την Κιτ Κατ. Η δεν θέλει να ασχοληθεί ή έχει δίκιο ένας φίλος εδώ που ανέφερε ότι ίσως να οφείλεται σε περιορισμούς της Lollipop, αν και δε το νομίζω. Θα ζήσουμε και έτσι :p

 

Δεν έχει change log να το δεις;

 

Δύσκολο να βρεις changelog για τόσο μικρή αναβάθμιση.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα με PC suite. Δε ξέρω τι βελτιώσεις φέρνει ούτε μισή ώρα δε την έχω. Δυστυχώς όμως δεν επανέφερε η LG ότι έκοψε από την Κιτ Κατ. Η δεν θέλει να ασχοληθεί ή έχει δίκιο ένας φίλος εδώ που ανέφερε ότι ίσως να οφείλεται σε περιορισμούς της Lollipop, αν και δε το νομίζω. Θα ζήσουμε και έτσι :p

 

 

 

Δύσκολο να βρεις changelog για τόσο μικρή αναβάθμιση.

Τι έχει κοπεί μπορεί να γράψει κανείς;

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.μου επεσε το g2 απο τον τεταρτο:p .το κινητο δεν εχει ουτε γρατσουνια, η οθονη τέλεια μονο που δε λειτουργει το ηχειο κ το μικροφωνο.ακουω παρασιτα, κ δε με ακουνε.με hands free ακουω κανονικα αλλα παλι δε με ακουνε.επισης δεν κουδουνιζει κ γενικα δε βγαζει αχνα.ξερει κανεις κοστος επισκευης στην lg?καμια αλλη ιδεα?ευχαριστω

 

Έχω διαβάσει άλλους να έχουν σπάσει την οθόνη με πτώση από μισό μέτρο και μετά διαβάζω αυτό!?

Τυχερός στην ατυχία σου, αλλά εάν έχει ακόμα εγγύηση, είναι καλύτερο να το πας στο επίσημο service. Η πλακετούλα με το μικρόφωνο και το ηχείο είναι στο κάτω μέρος του τηλεφώνου και σίγουρα μπορείς να βρεις ανταλλακτικά στο δίκτυο, αλλά θα χάσεις την εγγύηση μόλις ανοίξεις τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά όποτε έβαζα Antutu,έπιανα 27-28.000. Σήμερα δοκίμασα με την lollipop. Αποτέλεσμα 38.240

Πως είναι δυνατόν? Γενικά το κινητό το νιώθω πιο smooth

Link to comment
Share on other sites

Για γαλλικό g2 εχει έρθει η αναβάθμιαση ?

 

Όχι ακόμα..

 

Εγώ έχω Γαλλικό SFR και κατέβασα την αναβάθμιση σε Lollipop 5.0.2 ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει κοπεί μπορεί να γράψει κανείς;

 

Plag and pop, ασύρματος αποθηκευτικός χώρος, κάποια από τα animations του καιρού στην αρχική οθόνη, ΟΛΑ τα widget στην αρχική οθόνη, η λειτουργία smart stay κατά την αναπαραγωγή βίντεο, το κολπάκι που με τα τρία δάχτυλα έσπρωχνες μια εφαρμογή στο πλάι. Όλα αυτά ισως και αλλά έχουν κοπεί.

 

Υ.Γ στην οθόνη κλειδώματος ήθελα να γράψω, όχι στην αρχική οθόνη εννοείται :O. Επίσης κάτι άλλο που "έκοψαν" είναι οι ρυθμίσεις του τι επηρεάζει η επιλογή εξοικονόμησης ενέργειας.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Plag and pop, ασύρματος αποθηκευτικός χώρος, κάποια από τα animations του καιρού στην αρχική οθόνη, ΟΛΑ τα widget στην αρχική οθόνη, η λειτουργία smart stay κατά την αναπαραγωγή βίντεο, το κολπάκι που με τα τρία δάχτυλα έσπρωχνες μια εφαρμογή στο πλάι. Όλα αυτά ισως και αλλά έχουν κοπεί.

 

Υ.Γ στην οθόνη κλειδώματος ήθελα να γράψω, όχι στην αρχική οθόνη εννοείται :O. Επίσης κάτι άλλο που "έκοψαν" είναι οι ρυθμίσεις του τι επηρεάζει η επιλογή εξοικονόμησης ενέργειας.

 

Δηλαδη οταν θα θελω να εχω εφαρμογες στην ακρη,και με κιτκατ τις σπρωχνουμε με τα 3 δαχτυλα,με Lollipop πως γινεται?

η δε γινεται να εχουμε ταυτοχρονα ανοικτες εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οταν θα θελω να εχω εφαρμογες στην ακρη,και με κιτκατ τις σπρωχνουμε με τα 3 δαχτυλα,με Lollipop πως γινεται?

η δε γινεται να εχουμε ταυτοχρονα ανοικτες εφαρμογες?

 

Το σπρώξιμο με τα τρία δάχτυλα δεν είναι λειτουργία του android είναι πρόσθετη ευκολία που είχε περάσει η LG στο δικό της UI. Αυτό δεν υπάρχει πλέον στην Lollopop. Γίνεται κανονικά το Multitasking όπως σε όλα τα android πατώντας το κουμπί που σου ανοίγει όλες τις καρτέλες με τις εφαρμογές που τρέχουν και από εκεί επιλέγεις αυτή που θέλεις.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το σπρώξιμο με τα τρία δάχτυλα δεν είναι λειτουργία του android είναι πρόσθετη ευκολία που είχε περάσει η LG στο δικό της UI. Αυτό δεν υπάρχει πλέον στην Lollopop. Γίνεται κανονικά το Multitasking όπως σε όλα τα android πατώντας το κουμπί που σου ανοίγει όλες τις καρτέλες με τις εφαρμογές που τρέχουν και από εκεί επιλέγεις αυτή που θέλεις.

 

Μαλιστα..ευχαριστω πολυ για τη διευκρινηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

είχε αγοράσει ο ξάδερφος μου ένα μεταχειρισμένο LG G2, το οποίο και παρέλαβε root-αρισμένο. Του έχει βγάλει εδώ και καιρό την ειδοποίηση για update σε Lollipop, αλλά επειδή είναι root, του είπα να μην προχωρήσει. Διάβασα κάποιες σελίδες στο νήμα, αλλά δεν έχω καταλάβει ποιά ακριβώς έκδοση πρέπει να κατεβάσω, για να την περάσω με το FlashTool.

Ήλεγξα το IMEI, μέσω κάποιων sites που βρήκα στο Google, αλλά δεν μου έβγαζε κανένα την ακριβή version, για να ξέρω ποιό .kdz θα επιλέξω από εδώ. Το μόνο που κατάλαβα είναι πως η συσκευή είναι ιταλική (16GB).

 

Το ξέρω ότι πιθανώς θα έχει ήδη απαντηθεί, αλλά δεν βρήκα κάτι. Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Γαλλικό SFR και κατέβασα την αναβάθμιση σε Lollipop 5.0.2 ;)

 

Ναι, λάθος μου που δεν διευκρίνισα οτι δεν εχει βγεί ακόμα αναβάθμιση Lollipop για Γαλλικό unbranded G2.

Οι εκδόσεις Lollipop απο κάποιες Γαλλικές εταιρείες έχουν βγεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

είχε αγοράσει ο ξάδερφος μου ένα μεταχειρισμένο LG G2, το οποίο και παρέλαβε root-αρισμένο. Του έχει βγάλει εδώ και καιρό την ειδοποίηση για update σε Lollipop, αλλά επειδή είναι root, του είπα να μην προχωρήσει. Διάβασα κάποιες σελίδες στο νήμα, αλλά δεν έχω καταλάβει ποιά ακριβώς έκδοση πρέπει να κατεβάσω, για να την περάσω με το FlashTool.

Ήλεγξα το IMEI, μέσω κάποιων sites που βρήκα στο Google, αλλά δεν μου έβγαζε κανένα την ακριβή version, για να ξέρω ποιό .kdz θα επιλέξω από εδώ. Το μόνο που κατάλαβα είναι πως η συσκευή είναι ιταλική (16GB).

 

Το ξέρω ότι πιθανώς θα έχει ήδη απαντηθεί, αλλά δεν βρήκα κάτι. Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.

 

354 6TA/ITALY_OPEN_16G V30b .Yπάρχει και αυτή η λύση αν είναι ροοτ όπως λες και έχει και recovery ,ρίξε μια ματιά http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Link to comment
Share on other sites

Plag and pop, ασύρματος αποθηκευτικός χώρος, κάποια από τα animations του καιρού στην αρχική οθόνη, ΟΛΑ τα widget στην αρχική οθόνη, η λειτουργία smart stay κατά την αναπαραγωγή βίντεο, το κολπάκι που με τα τρία δάχτυλα έσπρωχνες μια εφαρμογή στο πλάι. Όλα αυτά ισως και αλλά έχουν κοπεί.

 

Υ.Γ στην οθόνη κλειδώματος ήθελα να γράψω, όχι στην αρχική οθόνη εννοείται :O. Επίσης κάτι άλλο που "έκοψαν" είναι οι ρυθμίσεις του τι επηρεάζει η επιλογή εξοικονόμησης ενέργειας.

 

Δηλαδή έκοψαν και το Quick Remote στην οθόνη κλειδώματος?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έκοψαν και το Quick Remote στην οθόνη κλειδώματος?

 

Στην lollipop δεν υπάρχει το χαρακτηριστικό με τα Widgets στην οθόνη κλειδώματος! Δεν έχει να κάνει με την LG!

Έβαλα και εγώ την lollipop και τώρα και δύο ώρες στο στήσιμο της συσκευής πάει σφαίρα και τα κατεβάζει όλα στο τσακ μπαμ.... μεγάλη διαφορά με την kitkat... δεν το περίμενα!

Δεν ξέρω ακόμα για μπαταρία... θα δούμε σε τρις μέρες.

Έχω open Romania 30b

Τρόπος εγκατάστασης: επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων--> εγκατάσταση μέσο pc suite--> επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων... και στήσιμο!!!

Όλα τέλεια κανένα κόλλημα πουθενά!

 

Υστερόγραφο... αυτό με τα τρία δάχτυλα δεν το χρησιμοποιουσα σχεδόν ποτέ... αφού έχει δικό του κουμπί το Android!!!

Link to comment
Share on other sites

354 6TA/ITALY_OPEN_16G V30b .Yπάρχει και αυτή η λύση αν είναι ροοτ όπως λες και έχει και recovery ,ρίξε μια ματιά http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

 

Ευχαριστώ πολύ Ανέστη! Θα το δοκιμάσω κι ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Ανέστη! Θα το δοκιμάσω κι ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Για να περάσεις τη rom που σου πρότεινε ο Ανέστης στο link (μορφή zip) πρέπει να έχεις και custom recovery. Αν έχεις εντάξει!

Αλλιώς κατεβάζεις τη rom σε μορφή kdz και την περνάς με flash tool:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

32αρα εκδοση, γερμανικο unbranded, συνδεση κ ελεγχος για update via lg pc suite , τιποτα ακομη καμια ενημερωση...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...