Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασε και ενα προγραμματακι για να δεις κατα ποσο δουλευουν οι αισθητηρες του κινητου.Μπορει καποιος να εχει κουνηθει/χαλασει απο το πεσιμο.

Δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει αλλα αν ο Proximity Sensor ειναι καλλυμενος δεν δουλευει το νοκ ον.Επισης στις συνομιλιες οταν ειναι καλλυμενος κλεινει η οθονη.Οποτε πιστευω οτι εχει κολλησει στο 0 ή απο το πεσιμο κοιταει κανα πλαστικο του κινητου.Ισως να μπορεσεις να το φτιαξεις και μονος σου αν ειναι το δευτερο.

 

Κατεβασα και μου δειχνει οτι δουλευει σωστα...Οταν πλησιαζω το δαχτυλο μηδενιζει και οταν το απομακρυνο ανεβαινει στο 5 που ειναι και το οριο... Το πρωι μου εκανε και κατι αλλα τρελα... Δεν μπορουσα να το ξεκλειδωσω με το συρσιμο...Οπως επισης οταν το φορτιζα που ηταν αναμενο το λαμπακι το knock on δουλεψε...Τωρα προσωρινα το εχω να μην κλειδωνει η οθονη οταν σβηνει και να τερματιζω την κληση με το power... Το περιεργο ειναι οτι με hands free η οθονη δουλευει κανονικα...ααα και olleh ( η εφαρμογη που ανοιξε εχθες ) ειναι εταιρεια κινητης στην Κορεα...Γιαυτο δεν μπορω να σβησω τις εφαρμογες της...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χριστος ανεστη.αξιζει να ανταλλαξω το ς4 μου για να παρω ενα g2 μεταχειρισμενο? Ευχαριστω.

Και με το παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Χριστος ανεστη.αξιζει να ανταλλαξω το ς4 μου για να παρω ενα g2 μεταχειρισμενο? Ευχαριστω.

Αξίζει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει!!!!!

 

Οχι οτι εχουν τρελες διαφορες.Αν ειναι φιλος σου και ξερεις το ηλεφωνο παρτο απο αγνωστο δεν θα το ρισκαρα.

Link to comment
Share on other sites

Χριστος ανεστη.αξιζει να ανταλλαξω το ς4 μου για να παρω ενα g2 μεταχειρισμενο? Ευχαριστω.

 

Αξίζει με χίλια από πολλές μεριές...Αρκεί το κινητό να το ξέρεις ότι είναι καλό και η τιμή που θα το πάρεις να είναι λογική ανάλογα με το υπόλοιπο εγγύησης που έχει...;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και μου δειχνει οτι δουλευει σωστα...Οταν πλησιαζω το δαχτυλο μηδενιζει και οταν το απομακρυνο ανεβαινει στο 5 που ειναι και το οριο... Το πρωι μου εκανε και κατι αλλα τρελα... Δεν μπορουσα να το ξεκλειδωσω με το συρσιμο...Οπως επισης οταν το φορτιζα που ηταν αναμενο το λαμπακι το knock on δουλεψε...Τωρα προσωρινα το εχω να μην κλειδωνει η οθονη οταν σβηνει και να τερματιζω την κληση με το power... Το περιεργο ειναι οτι με hands free η οθονη δουλευει κανονικα...ααα και olleh ( η εφαρμογη που ανοιξε εχθες ) ειναι εταιρεια κινητης στην Κορεα...Γιαυτο δεν μπορω να σβησω τις εφαρμογες της...

 

Τελικα ολα τα εκανε ο proximity ....Καποιες φορες δουλευε και καποιες αλλες οχι....Στο Κορεατικο μοντελο εχει αποσπωμενο πισω καπακι...Εχει και μια τρυπουλα πανω απο τον sensora (δεν γνωριζω αν την εχει και το ευρωπαικο μοντελο...) Βγαζοντας λοιπον το καπακι εχει καλλυμενη με λαστιχο την τρυπα για τον σενσορα....Εκει με πολυ προσοχη αν βαλεις μια οδοντογλυφιδα μπορεις να μετακινησεις τον σενσορα...Εγω το εκανα λιγο κατω και προς το ηχειο και τωρα πλεον δουλευει κανονικα...Μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημμα με knock on & konck off ..ουτε με τις κλησεις....:rolleyes:

Σας ευχαριστω που μου δωσατε τις συμβουλες σας και ειχα απο καπου να ξεκινησω....

Link to comment
Share on other sites

Χριστος ανεστη.αξιζει να ανταλλαξω το ς4 μου για να παρω ενα g2 μεταχειρισμενο? Ευχαριστω.

 

Ακριβώς όπως στα είπαν τα παιδιά πιο πάνω. Αν είσαι σίγουρος ότι G2 είναι σε καλή κατάσταση και δεν έχει κάποιο ελάττωμα, υπάρχουν μερικά συχνά προβλήματα όπως η κιτρινίλα στην οθόνη, τότε κάνε την ανταλλαγή είναι καλύτερο, και πιο καινούριο, σε αρκετά σημεία από το S4. Μη περιμένεις να δεις βέβαια τη χαοτική διαφορά αλλά σίγουρα είναι ανώτερη συσκευή.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Χριστος ανεστη.αξιζει να ανταλλαξω το ς4 μου για να παρω ενα g2 μεταχειρισμενο? Ευχαριστω.

 

Τα εχω και τα δύο, βασικά το s είναι της γυναίκας μου. Το g πιο γρήγορο το s μου κάνει ένα κλικ πιο ποιοτικό. Προτείνω 32 αρι g2.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε διαθέσιμη η Πολωνική V30b

Την βάζω με Pc suite?

Μήπως να περιμένω οτι θα βγει άλλη έκδοση? πχ V30h?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε διαθέσιμη η Πολωνική V30b

Την βάζω με Pc suite?

Μήπως να περιμένω οτι θα βγει άλλη έκδοση? πχ V30h?

Κ Εγώ πολωνικο Έχω..... η v30b ειναι λολιποπ?

Μάλλον ρωτώ βλακείες αλλά δεν ξέρω...

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε διαθέσιμη η Πολωνική V30b

Την βάζω με Pc suite?

Μήπως να περιμένω οτι θα βγει άλλη έκδοση? πχ V30h?

 

Να την κατεβάσεις και την περάσεις με LG Flash Tool 2014......υπόψιν, κράτα backup γιατί το τηλ. θα είναι όπως το πρώτο πήρες αλλά με την καινούργια Rom ;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης για Ισπανια, Πορτογαλια, Ουγγαρία βγήκε η 30b

Περιμένουμε εντυπώσεις σε οσους την περάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ΟΤΑ άλλα δε βρήκα τίποτα ακόμα, εχω Balkans. Φαντάζομαι αυτή την αναβάθμιση θα την δώσει και ΟΤΑ.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ΟΤΑ άλλα δε βρήκα τίποτα ακόμα, εχω Balkans. Φαντάζομαι αυτή την αναβάθμιση θα την δώσει και ΟΤΑ.

 

Έίναι διαθέσιμο πάντως και το .kdz για v30b baltics.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ΟΤΑ άλλα δε βρήκα τίποτα ακόμα, εχω Balkans. Φαντάζομαι αυτή την αναβάθμιση θα την δώσει και ΟΤΑ.

 

Μέχρι τώρα τις δίνουν μονο μέσο pc suite!

Άρα μην το τσεκάρεις άδικα από το κινητό.

 

Συμπλήρωση.... μόλις τώρα είδα μέσο του apk για τα στοιχεία του κινητού ότι και το δικό μου πήρε την 30b... είναι open Romania :)

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξεκίνησα το LG Flash Tools 2014 αλλά έχω προβλήματα.

Την πρώτη φορά μου έσκασε στο 7%... Το αποσύνδεσα γιατί απλά κόλησε, και την δεύτερη φορά ξεκίνησε το update.

Πέρασε μια φορά το Progress bar μέχρι το 100% και μηδένησε. Κάτι έγραψε για USER ASSERT αν θυμάμαιθ καλά και τώρα εδώ και 10' έχει κολήσει στο 0%.

 

Τι κάνω? Το brick-αρα?

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα ψάξω και μέσω PC suite. Ας μας πουν αν μπορούν όσοι την πέρασαν εντυπωσεις και βελτιώσεις αν παρατηρούσαν κάτι. Και κυρίως αν πρόσθεσε η LG καμία λειτουργία από αυτές που έκοψαν από την kit Kat.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξεκίνησα το LG Flash Tools 2014 αλλά έχω προβλήματα.

Την πρώτη φορά μου έσκασε στο 7%... Το αποσύνδεσα γιατί απλά κόλησε, και την δεύτερη φορά ξεκίνησε το update.

Πέρασε μια φορά το Progress bar μέχρι το 100% και μηδένησε. Κάτι έγραψε για USER ASSERT αν θυμάμαιθ καλά και τώρα εδώ και 10' έχει κολήσει στο 0%.

 

Τι κάνω? Το brick-αρα?

 

Με τρεμάμενα χέρια αποσύνδεσα την USB και κράτησα πατημένο το power για να σβήσει. Ξανάναψε μόνο το και ξαναξεκίνησα την διαδικασία. Πιο πριν απενεργοποίησα το avast antivirus, just in case.

Το popup παράθυρο του "LG mobile support tool" έφτασε αρχικά στο 80% και το τηλέφωνο έκανε restart από μόνο του καθώς το progress bar του support tool συνέχισε να "προοδεύει". Μόλις έφτασε στο 99%................ έσκασε το πρόγραμμα.

Παρόλα αυτά φαίνεται ότι το τηλέφωνο πήρε την αναβάθμιση, έκανε ένα 1 of 144 apps being updated και τώρα με βγάζει να περάσω τα αρχικά settings...

 

Θα πρότινα να μην κάνετε την διαδικασία μέσω flash tools αν είστε σχετικά άπειρος με αυτά... Not for the fainted hearted

Link to comment
Share on other sites

έχω την ισπανική v30a, rooted και με custom recovery. μπορώ να κάνω την αναβάθμιση σε v30b από το lg pc suite ή θα πρέπει οπωσδήποτε να την κάνω με flashtool;
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να περασω την πολωνικη v30b με το flash tool αλλα δεν μπορω να μπω σε download mode. To κινητο ειναι root και εχω δοκιμασει τα παντα , μεχρι και απο terminal . Ξερει κανεις κατι ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...