Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα στο http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1&check=1 το IMEI μου και μου βγάζει αυτό:

 

Download Firmware

Version: V20H

Country: DEU/GERMANY

Model: LGD802

Dimension: 1.64 GiB

Full List For Your Phone Here

 

αυτό σημαίνει ότι μπορώ να κάνω αναβάθμιση σε λολιποπ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εβαλα στο http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1&check=1 το IMEI μου και μου βγάζει αυτό:

 

Download Firmware

Version: V20H

Country: DEU/GERMANY

Model: LGD802

Dimension: 1.64 GiB

Full List For Your Phone Here

 

αυτό σημαίνει ότι μπορώ να κάνω αναβάθμιση σε λολιποπ;

Σύμφωνα με το παραπάνω μήνυμα δεν έχει βγει για το μοντέλο σου η LP. H V20H ήταν η τελευταία Kit Kat. Παρ'όλα αυτά μπορείς να περάσεις μία οποιαδήποτε open europe V30a (Lollipop) αν δε θες να περιμένεις.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παραπάνω μήνυμα δεν έχει βγει για το μοντέλο σου η LP. H V20H ήταν η τελευταία Kit Kat. Παρ'όλα αυτά μπορείς να περάσεις μία οποιαδήποτε open europe V30a (Lollipop) αν δε θες να περιμένεις.

Ευχαριστω πολυ φιλε! Απαντησες ταυτοχρονα και στη δικη μου ερωτηση.

Μολις περασα το 5αρι απο Πορτογαλια.

Τελικα υπαρχει τροπος για root?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά

δεν καίγομαι να βάλω τη λολιποπ αλλά υπάρχει πρόβλημα αν δεν βάλω κάποια άλλη όπως λέτε;

 

Το μόνο πρόβλημα που θα έχεις θα είναι........................να μην τρέχει με 1.000 η συσκευή σου....:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μεταφέρω αυτούσιο απο Ιταλικό σάιτ Tegola per l’LG G2: ufficiale la sospensione dell’aggiornamento Lollipop.LG Italia ha preferito sospendere l'update e lavorare ai bug segnalati dagli utenti (Κεραμίδα για το LG G2:επίσημη η αναστολή της αναβάθμισης Lollipop.Η LG Ιταλίας προτίμησε να αναστείλει την αναβάθμιση και να δουλέψει στα bug που έχουν σημειωθεί απο τους χρήστες )

Ας μην γκρινιάζουμε λοιπόν ,ΟΤΑΝ το πάρουμε επίσημα στην Ελλάδα ελπίζω να τόχουν βελτιώσει

Link to comment
Share on other sites

Το μεταφέρω αυτούσιο απο Ιταλικό σάιτ Tegola per l’LG G2: ufficiale la sospensione dell’aggiornamento Lollipop.LG Italia ha preferito sospendere l'update e lavorare ai bug segnalati dagli utenti (Κεραμίδα για το LG G2:επίσημη η αναστολή της αναβάθμισης Lollipop.Η LG Ιταλίας προτίμησε να αναστείλει την αναβάθμιση και να δουλέψει στα bug που έχουν σημειωθεί απο τους χρήστες )

Ας μην γκρινιάζουμε λοιπόν ,ΟΤΑΝ το πάρουμε επίσημα στην Ελλάδα ελπίζω να τόχουν βελτιώσει

 

Περισσότερο ελλείψεις παρά bugs έχει όμως...:p

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το μεταφέρω αυτούσιο απο Ιταλικό σάιτ Tegola per l’LG G2: ufficiale la sospensione dell’aggiornamento Lollipop.LG Italia ha preferito sospendere l'update e lavorare ai bug segnalati dagli utenti (Κεραμίδα για το LG G2:επίσημη η αναστολή της αναβάθμισης Lollipop.Η LG Ιταλίας προτίμησε να αναστείλει την αναβάθμιση και να δουλέψει στα bug που έχουν σημειωθεί απο τους χρήστες )

Ας μην γκρινιάζουμε λοιπόν ,ΟΤΑΝ το πάρουμε επίσημα στην Ελλάδα ελπίζω να τόχουν βελτιώσει

 

Δεν θα έκατσε σωστά στους Ιταλούς η Lollipop...! στο δικό μου Γαλλικό (SFR Γαλλικός Πάροχος Κινητής Τηλεφωνίας) δεν βρήκα ούτε ένα κώλυμα...! Τι, και ποιο, εννοούν αυτοί bug...!!!:p

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται!

Αν έχεις υπομονή και όρεξη για διάβασμα ρίξε μια ματιά εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5761974#post5761974

Και εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=46180376

 

φιλε μου προσπαθησα να το κανω αυτο που γραφεις αλλα δεν μπορω.δυστυχως δεν εχω αλλη επιλογη θα το αφησω ετσι οπως ειναι 16αρι...καλυτερα να μην το πειραζα :mad: anyway σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αρχίζει και με κάνει νούμερα η οθόνη, σαν χιονακια να βγάζει, δείχνει τα μισά,
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

βαζω το κινητο στο suite πριν 10 μερες και μου βγαζει αναβαθμιση λολλιποπ. το βαζω σημερα και δεν δειχνει τιποτα. γνωριζει καποιος γιατι μπορει να συνεβει;
Link to comment
Share on other sites

βαζω το κινητο στο suite πριν 10 μερες και μου βγαζει αναβαθμιση λολλιποπ. το βαζω σημερα και δεν δειχνει τιποτα. γνωριζει καποιος γιατι μπορει να συνεβει;

Μήπως έχεις Ιταλική συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

οχι η συσκευη ειναι απο χωρες βαλτικης. και ειδα οτι ειχε ερθει η V30a για τις χωρες αυτες

 

και επισης οταν βαζω το ιμει στο check firmware της lg μου δειχνει invalid. δεν εχω κανει ουτε root ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ξερετε τι διαφορα εχει η 30d απο την 30h της κορεατικης εκδοσης εκδοσης και ποια ειναι η πιο καινουργια;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ξερετε τι διαφορα εχει η 30d απο την 30h της κορεατικης εκδοσης εκδοσης και ποια ειναι η πιο καινουργια;

 

Η 30h είναι η πιο καινούργια όπως και στην kitkat η 20h ήταν η τελευταία και η πιο σταθερή!

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω ιταλικο και ειχα βαλει lolli με pc suite απ τις πρωτες μερες. Τωρα τι παιζει που ανακληθηκε η rom? Απο λαγκ αυτο που παρατηρησα ειναι καμια φορα στο fb και στην μπαταρια μου φαινεται οτι ειναι χειροτερη και στο διαγραμμα δειχνει να κανει σκαλοπατακια ενω ειναι στην αποφορτιση.
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω ιταλικο και ειχα βαλει lolli με pc suite απ τις πρωτες μερες. Τωρα τι παιζει που ανακληθηκε η rom? Απο λαγκ αυτο που παρατηρησα ειναι καμια φορα στο fb και στην μπαταρια μου φαινεται οτι ειναι χειροτερη και στο διαγραμμα δειχνει να κανει σκαλοπατακια ενω ειναι στην αποφορτιση.

Yποθέτω ότι θα διορθώσουν και θα δώσουν καινούργια έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω ιταλικο και ειχα βαλει lolli με pc suite απ τις πρωτες μερες. Τωρα τι παιζει που ανακληθηκε η rom? Απο λαγκ αυτο που παρατηρησα ειναι καμια φορα στο fb και στην μπαταρια μου φαινεται οτι ειναι χειροτερη και στο διαγραμμα δειχνει να κανει σκαλοπατακια ενω ειναι στην αποφορτιση.

 

Και εγώ είχα πρώτο βάλει την Ιταλική, 2 φορές μου έκλεισε το τηλέφωνο στα καλά καθούμενα...!τώρα έχω την μαμά της συσκευής μου (Γαλλικό) D802 V30e SFR και τρέχει με 1.000 και απροβλημάτιστα...! ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος όπου έχει lollipop ας μας πεί αν οι ειδοποιήσεις φαίνονται στο κέντρο ειδοποιήσεων, εκεί όπου είναι και ο καιρός?

Έχω ένα g3 στα χέρια μου και αυτή η λειτουργία είναι πραγματικά πολύ όμορφη..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σας εχουν κανει παραπονα οι συνομιλητες σας για καποιο θορυβο που ακουνε οταν μιλατε; Τις τελευταιες μερες μου λενε οτι ακουνε εναν ενοχλητικο θορυβο κατα την συνομιλια μας σαν να παρεμβάλλεται καποια ηλεκτρονικη συσκευη... Κυρίως όταν έχω τα δεδομένα ανοιχτά...Αυτο γινεται είτε είμαι σε κίνηση είτε σταθερός...

Και η δεύτερη ερώτησή μου....

Μπορω να φλασαρω οποιαδήποτε official rom ή θα τρέχω;;; Εχω την Κορεάτικη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος όπου έχει lollipop ας μας πεί αν οι ειδοποιήσεις φαίνονται στο κέντρο ειδοποιήσεων, εκεί όπου είναι και ο καιρός?

Έχω ένα g3 στα χέρια μου και αυτή η λειτουργία είναι πραγματικά πολύ όμορφη..

 

Ποια εφαρμογη ειναι αυτη;

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη ειναι αυτη;

 

Η εφαρμογή του καιρού.. απο κάτω βγαίνουν κάποιες ειδοποιήσεις σχετικά με τα μηνύματα, αναπάντητες, πληροφορίες σχετικά με το κινητό και άλλα..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του καιρού.. απο κάτω βγαίνουν κάποιες ειδοποιήσεις σχετικά με τα μηνύματα, αναπάντητες, πληροφορίες σχετικά με το κινητό και άλλα..

 

Η εφαρμογη του καιρού απο κατω γράφει τις 2 επόμενες μέρες δεν γράφει τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...