Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

root ειμαστε, καπου ειχα διαβασει πως μεσα απο google play (εφαρμογη) μπορουμε να περασουμε recovery ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!Να ρωτήσω κάτι; Αναβάθμιση σε lollipop πότε θα πάρει;Δεν είχαν πει κάτι για Φλεβάρη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή έψαξα λίγο στο θέμα και δε βρήκα κάτι, μήπως ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει η αλλαγή οθόνης στο service της LG; Μίας φίλης της έπεσε και λέει πως μόνο η εξωτερική οθόνη έσπασε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή έψαξα λίγο στο θέμα και δε βρήκα κάτι, μήπως ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει η αλλαγή οθόνης στο service της LG; Μίας φίλης της έπεσε και λέει πως μόνο η εξωτερική οθόνη έσπασε.

 

σε αυτοhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392293 το θεμα κοιταξες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!Να ρωτήσω κάτι; Αναβάθμιση σε lollipop πότε θα πάρει;Δεν είχαν πει κάτι για Φλεβάρη;

 

Ήδη οι μισοί εδώ μέσα έχουν βάλει lollipop με το PC suite (μιλάμε για stock). Δεν έχει δοθεί για όλες τις χώρες, αλλά μπορείς να φλασάρεις από τις ήδη διαθέσιμες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.. το κινητο μου συνεχιζει να ειναι 16αρι ακομη..εβαλα την ρομ την Europe OPEN D80220H_00 τιποτα,ξαναφλασαρα με την δικη του που ειχα κατεβασει και ακομη μενει ετσι..
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.. το κινητο μου συνεχιζει να ειναι 16αρι ακομη..εβαλα την ρομ την Europe OPEN D80220H_00 τιποτα,ξαναφλασαρα με την δικη του που ειχα κατεβασει και ακομη μενει ετσι..

 

Εννοεις 16gb και οχι 32gb??? Αλλαζει η χωρητικοτητα προς τα πανω αναλογα την ρομ??? Νομιζω δεν γινεται αυτο !!!!!!!

Δεν ειμαι και σιγουρος αλλα μου φαινεται περιεργο....

Link to comment
Share on other sites

Ήδη οι μισοί εδώ μέσα έχουν βάλει lollipop με το PC suite (μιλάμε για stock). Δεν έχει δοθεί για όλες τις χώρες, αλλά μπορείς να φλασάρεις από τις ήδη διαθέσιμες.

 

Ξερουμε την διαδικασια;Ελπιζω χωρις root:(

Link to comment
Share on other sites

32αρι αγορασα μεταχειρισμενο βεβαια αλλα αυτος το ειχε ροοτ ε και αλλαξα ρομ διοτι ειχε κλειδωθει το τηλ και εβαλα την μαμα ρομ και το κινητο γραφει 16 αντι για 32..δεν ξερω τι να κανω πλεον και το θεμα το πηρα 32αρι γιατι αποθηκευω μεγαλο ογκο αρχειων,αλλα απ'οτι βλεπω μαλλον θα το παρατησω και θα το αφησω ετσι οπως ειναι,λυση δεν μπορουμε να βρουμε.
Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρη αλλάζει η οθόνη δυστυχώς

 

σε αυτοhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392293 το θεμα κοιταξες?

 

@mantoniou Τουλάχιστον να γίνει χωρίς να χρειαστεί να πληρώσει όσο κοστίζει τώρα η συσκευή.

 

@geoss Ευχαριστώ. Δεν είδα καν ότι υπάρχει το συγκεκριμένο θέμα. Και πάλι σε όλους διαφορετική τιμή είπαν οπότε νομίζω ότι πάει ανάλογα με τη βλάβη. Λογικά 140 - 150 ευρώ θα της βγει. Θα την πω να πάρει αύριο τηλ στην Procordia να ρωτήσει πριν το στείλει.

Link to comment
Share on other sites

32αρι αγορασα μεταχειρισμενο βεβαια αλλα αυτος το ειχε ροοτ ε και αλλαξα ρομ διοτι ειχε κλειδωθει το τηλ και εβαλα την μαμα ρομ και το κινητο γραφει 16 αντι για 32..δεν ξερω τι να κανω πλεον και το θεμα το πηρα 32αρι γιατι αποθηκευω μεγαλο ογκο αρχειων,αλλα απ'οτι βλεπω μαλλον θα το παρατησω και θα το αφησω ετσι οπως ειναι,λυση δεν μπορουμε να βρουμε.

Όλα γίνονται!

Αν έχεις υπομονή και όρεξη για διάβασμα ρίξε μια ματιά εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5761974#post5761974

Και εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=46180376

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε την διαδικασια;Ελπιζω χωρις root:(

 

Root κάνεις αφού περάσεις Rom...! Για να περάσεις Lollipop Rom το μόνο που θες είναι το LG Flash Tool 2014 και φυσικά την Rom....αλήθεια, τι ''καταγωγή'' έχει η συσκευή σου...?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωπ...Μαζευτηκαμε πολλοι.....Ευκαιρια να κανω και την ερωτηση μου !!!!!!!!!!!

Εγω εχω το κορεατικο f320k......

Το LGpc suite εδωσε την αναβαθμιση σε lollipop με αριθμο F320K30H.....Αυτη εχω τωρα και σαν εκδοση την γραφει 5.0.1

Το σαιτ της LG δινει για το συγκεκριμενο μοντελο την F320K30D ....Την ιδια δινει και το σαιτ που εδωσε ο φιλος mariodj (βαζω το ΙΜΕΙ και μου βγαζει αυτη σαν νεοτερη...)

Το pc suit οταν παταω για ελενγχο αναβαθμισης δεν μου βγαζει νεα αναβαθμιση.....

Στο ψαξιμο μου στο ιντερνετ βρηκα οτι και η 30D ειναι η 5.0.1 (σε ενα σαιτ που μπορουσα να διαβασω γιατι τα πιο πολλα ειναι κορεατικα...)

Τελικα ποια ειναι η νεοτερη??????

Link to comment
Share on other sites

Root κάνεις αφού περάσεις Rom...! Για να περάσεις Lollipop Rom το μόνο που θες είναι το LG Flash Tool 2014 και φυσικά την Rom....αλήθεια, τι ''καταγωγή'' έχει η συσκευή σου...?

 

Απο γερμανια ειναι:)

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται!

Αν έχεις υπομονή και όρεξη για διάβασμα ρίξε μια ματιά εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5761974#post5761974

Και εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=46180376

 

σε ευχαριστω,αν και ειμαι πολυ ασχετος σε αυτα ,ελπιζω να τα καταφερω .

που θα βρω την ρομ για το 32αρι εννοεις αυτη που κατεβασα και εβαλα το ιμει?

επισης recovery και μετα ξανα root κτλπ που διαβασα δεν νομιζω να τα καταφερω :P

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Απο γερμανια ειναι:)

 

Πληκτρολογήσε το IMEI ΕΔΩ και κατέβασε την τελευταία ROM διαθέσιμη για την συσκευή σου...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μετα απο καποια ατυχη φλασαρισματα που εκανα με διαφορες custom lollilop roms εχει δημιουργηθει στην οθονη μια καθετη γραμμη.Λογικα θα θελει αλλαγη οθονης.Η απορια μου ειναι ζοριστηκε τοσο πολυ για να χαλασει η οθονη?Πρωτη φορα μου συμβαινει και εχω φλασαρει αρκετες φορες και αλλα κινητα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μετα απο καποια ατυχη φλασαρισματα που εκανα με διαφορες custom lollilop roms εχει δημιουργηθει στην οθονη μια καθετη γραμμη.Λογικα θα θελει αλλαγη οθονης.Η απορια μου ειναι ζοριστηκε τοσο πολυ για να χαλασει η οθονη?Πρωτη φορα μου συμβαινει και εχω φλασαρει αρκετες φορες και αλλα κινητα

 

δωσε πληροφοριες για το ποιες ρομ φλασαρες κ το πως ηταν ατυχη τα φλασαρισματα. επισης τι παρτιδα ειναι το κινητο σου? λογικα ναι θες αλλαγη οθονης.. :(

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογήσε το IMEI ΕΔΩ και κατέβασε την τελευταία ROM διαθέσιμη για την συσκευή σου...;)

 

Ειναι αυτη που εχω τωρα δεν εχει ποιο καινουργια

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογήσε το IMEI ΕΔΩ και κατέβασε την τελευταία ROM διαθέσιμη για την συσκευή σου...;)

 

Ειναι αυτη που εχω τωρα δεν εχει ποιο καινουργια

Link to comment
Share on other sites

δωσε πληροφοριες για το ποιες ρομ φλασαρες κ το πως ηταν ατυχη τα φλασαρισματα. επισης τι παρτιδα ειναι το κινητο σου? λογικα ναι θες αλλαγη οθονης.. :(

 

Βασικα προσπαθουσα να περασω την bliss rom 3.0,5.1 LG G2 VanirAOSP L51 και την grola 5.0.1.To θεμα ειναι αφου δεν περνιοταν ξανα φλασαρα το κινητο με την stock rom (lg flash tool)Περασα το autorec kitkat για να εχω twpr recovery και μετα ηθελα να φλασαρω το PhilZ Touch μηπως και μπορεσω να τις ξανα φλασαρω.Εκει πρεπει να χαλασε η οθονη οταν εκανα boot σε recovery με το PhilZ Touch εκανε κατι περιεργα η οθονη μετα φλασαρα και οταν πηγε να ανοιξει στο 1 boot δεν ανοιγε και η οθονη εκανε κατι περιεργα με τα χρωματα.Τελος ξανα φλασαρα την stock με flash tool και ειδα οτι εμεινε μια γραμμη στην οθονη.Το κινητο ειναι 412 παρτιδα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Φιλος μου με g2 εχει τηλεφωνο πορτογαλικο και του ηρθε το 5αρι επισημα 30a. Εγω το αγορασα γαλλικο και μετα απο αντικατασταση μητρικης στο service εγινε ελληνικο. Επειδη δεν μπορω να περιμενω ποτε θα τους ερθει να δωσουνε ενημερωση,μπορω να περασω το kdz απο πορτογαλια ή απο οποιαδηποτε αλλη χωρα με flashtool2014? Ποιας χωρας rom προτεινετε? Υπαρχει περιπτωση να εχω θεμα? ευχαριστω πολυ! Edited by dim_jim
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...