Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει το plug&pop δεν είναι πρόβλημα. Απλώς δεν το έχεις πριν συνδέσεις το τηλέφωνο με το pc. Αφού το συνδέσεις υπάρχει κανονικά. Σιγά τα ωα..
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά!!! SOS! Εχω πρόβλημα με τη συσκευή δεν ενεργοποιήτai το wifi & bluetooth.δείχνει οτι παει να ενεργοποιηθεί αλλα τίποτα. στο μενού η ενδειξη είναι στο on αλλα τζίφος....κοιταξα σε ξένα φόρουμ και το έχουν πάθει και άλλοι αλλα κανείς δεν ξέρει απο τι και πως να το διιρθώσει...καμιά ιδεα???λέτε να κήκε το wifi???

 

Κάνε μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δέν... τότε ελπίζω να είσαι στην εγγύηση..

Στο nexus 7 fhd όπου μου είχε κάνει το ίδιο έφυγε service τελικά, μέχρι και custom rom είχα βάλει και δέν έστρωνε με τίποτα!

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το plug&pop δεν είναι πρόβλημα. Απλώς δεν το έχεις πριν συνδέσεις το τηλέφωνο με το pc. Αφού το συνδέσεις υπάρχει κανονικά. Σιγά τα ωα..

 

Δεν είναι όπως τα λες. Κάθε φορά που συνέδεες τα ακουστικά σου έβγαζε κατευθείαν την επιλογή να ανοίξεις το ραδιόφωνο ή την μουσική. Επίσης κάθε φορά που συνέδεες στικάκι μπορούσε να ανοίξεις κατευθείαν τον file manager και να το δεις.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η notification bar ειναι προσαρμοσμενη στα μετρα της lg (lollipop) και δεν παιρνει τα χαρακτηριστικα του pure android? Μιλαω μονο για τη notification bar! Ειδα τη lollipop σε xperia z3 και εχει υιοθετησει αν ειδα καλα πληρως το στυλ της notification bar του pure android. Ρωταω γιατι σε κατι βιντεο ειδα κατι μικρες τροποποιησεις απο την lg στο αισθητικο κομματι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η notification bar ειναι προσαρμοσμενη στα μετρα της lg (lollipop) και δεν παιρνει τα χαρακτηριστικα του pure android? Μιλαω μονο για τη notification bar! Ειδα τη lollipop σε xperia z3 και εχει υιοθετησει αν ειδα καλα πληρως το στυλ της notification bar του pure android. Ρωταω γιατι σε κατι βιντεο ειδα κατι μικρες τροποποιησεις απο την lg στο αισθητικο κομματι...

 

 

Είναι ίδια ακριβώς με του g3

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά!!! SOS! Εχω πρόβλημα με τη συσκευή δεν ενεργοποιήτai το wifi & bluetooth.δείχνει οτι παει να ενεργοποιηθεί αλλα τίποτα. στο μενού η ενδειξη είναι στο on αλλα τζίφος....κοιταξα σε ξένα φόρουμ και το έχουν πάθει και άλλοι αλλα κανείς δεν ξέρει απο τι και πως να το διιρθώσει...καμιά ιδεα???λέτε να κήκε το wifi???

 

Χρόνια πολλά Χριστός ανέστη σε όλους.Φίλε μου ηρέμησε.Το έκανα και εμένα στην αρχή όταν είχα βάλει την v30d και είχα τρελαθεί αλλά με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έφτιαξε..στην τελική ξαναπερνα την ρομ.Πάντως να κάηκε το wifi αποκλειετε πολύ χλωμό !!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε το lg g2 μιας φίλης δυστυχώς και έχουμε θέμα με την οθόνη.Ενω εξωτερικά δεν έχει ουτε γρατσουνια η οθόνη έχει κανει κάθετες γραμμές.Να το αφήσει έτσι δεν γίνεται καθώς δεν είναι λειτουργικο, αν και κάποια γράμματα φαίνονται.Υπάρχει κάποιο digiter για να επιδιορθωθεί το κινητο, αξίζει τον κόπο λέτε?Έχετε να προτεινετε κάτι άλλο?

Σας ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελνεις Μια οθόνη από Το eBay Και την βάζεις, φτηνά και σίγουρα. Πολύ δύσκολα να αλλάξεις digitizer , θέλει Εργαλεία και πείρα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε το lg g2 μιας φίλης δυστυχώς και έχουμε θέμα με την οθόνη.Ενω εξωτερικά δεν έχει ουτε γρατσουνια η οθόνη έχει κανει κάθετες γραμμές.Να το αφήσει έτσι δεν γίνεται καθώς δεν είναι λειτουργικο, αν και κάποια γράμματα φαίνονται.Υπάρχει κάποιο digiter για να επιδιορθωθεί το κινητο, αξίζει τον κόπο λέτε?Έχετε να προτεινετε κάτι άλλο?

Σας ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλα

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά .Είχα ανάλογη εμπειρία απο πέσιμο,πράσινες γραμμές είχαν βγεί σε ένα μικρό κομμάτι πάνω δεξιά,εκεί που είχε χτυπήσει,η οθόνη είχε πρόβλημα σε αυτό το σημείο (ήταν σχετικά μικρό),έφτιαξε μόνο του όταν το άνοιξα την άλλη μέρα είχαν εξαφανιστεί .Μακάρι να σού συμβεί το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω αναφέρει ξανά, παρατηρώ και μία αστάθεια στην λειτουργία του Play store. Αρκετές φορές όταν πάω να το ανοίξω κολλάει, αν και το έκανε μερικές φορές και με Κιτ Κατ, άλλα το βασικότερο είναι ότι δε δείχνει να λειτουργεί στο παρασκήνιο όπως παλία. Δηλαδή ενώ υπάρχουν αναβαθμίσεις για μερικές εφαρμογές, μόνο αν το ανοίξω και πάω στις εφαρμογές μου μπορώ να το δώ ενώ το έχω βάλει να με ενημερώνει αυτόματα. Ξέρω ότι ούτε στην Kit Kat ερχόταν αμέσως οι ενημερώσει άλλα κάποια στιγμή τις έβγαζε. Επίσης μπορούσα να ψάξω μια εφαρμογή από το Play store στο PC και αν την στείλω κατευθείαν για εγκατάσταση στο κινητό. Το κινητό ανταποκρινόταν αμέσως άλλα τώρα δεν παίρνει χαμπάρι. Πρέπει να ανοίξω το Play Store από το κινητό και να πάω στις εφαρμογές μου όπου εκέι βλέπω την εφαρμογή που έστειλα να προσπαθέι να κατέβει...Για αυτό λέω ότι μάλλον δε λειτουργεί σωστά στο παρασκήνιο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χρόνια πολλά σε όλους.Έχετε παρατηρήσει με λολλιποπ χειρότερη φωτεινότητα της οθόνης σε εξωτερικό περιβάλλον?
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε το lg g2 μιας φίλης δυστυχώς και έχουμε θέμα με την οθόνη.Ενω εξωτερικά δεν έχει ουτε γρατσουνια η οθόνη έχει κανει κάθετες γραμμές.Να το αφήσει έτσι δεν γίνεται καθώς δεν είναι λειτουργικο, αν και κάποια γράμματα φαίνονται.Υπάρχει κάποιο digiter για να επιδιορθωθεί το κινητο, αξίζει τον κόπο λέτε?Έχετε να προτεινετε κάτι άλλο?

Σας ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλα

 

φιλε μου απο το ebay δεν ειναι γνησια...ξεχωριστα το front glass ειναι πολυ φτηνο αλλα και να στο βαλουν θα σου κανει κιτρινιλες με τον καιρο..αυτο πωλειται μονο μαζι lcd+digitizer..ψαξε στα ανταλλακτικα καποιοι πουλανε ολοκληρη οθονη γνησια αλλα θα την πας καπου που ξερουν..ποιο ευκολο να βαλεις ολοκληρη την οθονη παρα μονο το front glass..αυτο δεν ξεκολλαει...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χρόνια πολλά σε όλους.Έχετε παρατηρήσει με λολλιποπ χειρότερη φωτεινότητα της οθόνης σε εξωτερικό περιβάλλον?

Ναι υπάρχει ένα θέμα είναι πιο σκούρο... Αλλά θα το συνηθίσει ; με τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και Χρονια πολλα....

Παρελαβα και εγω το κινητο μου....Απο Σιγκαπουρη βεβαια και ειναι το κορεατικο μοντελο με την μικροτερη μπαταρια και την καρτα sd...Πρωτη εντυπωση ....Αριστη....Ακομα κατεβαζει αναβαθμισεις βεβαια και δεν το εχω χαρει οσο θελω....Και απο οτι βλεπω ειναι ακομα αναβαθμισεις τις Κ.Κ ....Εχει παντως αρκετη Κορεατικη σαβουρα μεσα και θα πρεπει να την ξεφορτωθω....

Μια προχειρη ματια που εριξα ειδα οτι δεν εχει επιλογη στο μενου των δικτυων για LTE η' 4G ενω στα χαρακτηριστικα του γραφει οτι υποστηριζει και στο gsmarena που κοιταξα δειχνει οτι δουλευει 4g στις Ελληνικες συχνοτητες...Υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση και δεν την εχω ανακαλυψει ακομα η' το κανει αυτοματα και δεν ετυχε να πεσω σε δυκτιο 4G ????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και Χρονια πολλα....

Παρελαβα και εγω το κινητο μου....Απο Σιγκαπουρη βεβαια και ειναι το κορεατικο μοντελο με την μικροτερη μπαταρια και την καρτα sd...Πρωτη εντυπωση ....Αριστη....Ακομα κατεβαζει αναβαθμισεις βεβαια και δεν το εχω χαρει οσο θελω....Και απο οτι βλεπω ειναι ακομα αναβαθμισεις τις Κ.Κ ....Εχει παντως αρκετη Κορεατικη σαβουρα μεσα και θα πρεπει να την ξεφορτωθω....

Μια προχειρη ματια που εριξα ειδα οτι δεν εχει επιλογη στο μενου των δικτυων για LTE η' 4G ενω στα χαρακτηριστικα του γραφει οτι υποστηριζει και στο gsmarena που κοιταξα δειχνει οτι δουλευει 4g στις Ελληνικες συχνοτητες...Υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση και δεν την εχω ανακαλυψει ακομα η' το κανει αυτοματα και δεν ετυχε να πεσω σε δυκτιο 4G ????

 

Καλοριζικο και καλοδουλευτο.

για να εχεις την επιλογη δικτυου 4G-LTE,θα πρεπει να ζητησεις απο τον παροχο σου να την ενεργοποιησει,και φυσικα να εχεις και την καταλληλη καρτα sim,αν δεν την εχεις ηδη.αλλιως αν δεν την εχεις σου αλλαζουν την παλια με νεα με 5 ευρω,μεσα σε 5 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλοδουλευτο.

για να εχεις την επιλογη δικτυου 4G-LTE,θα πρεπει να ζητησεις απο τον παροχο σου να την ενεργοποιησει,και φυσικα να εχεις και την καταλληλη καρτα sim,αν δεν την εχεις ηδη.αλλιως αν δεν την εχεις σου αλλαζουν την παλια με νεα με 5 ευρω,μεσα σε 5 λεπτα.

Αυτα τα εχω .... Η καρτα μου ειναι 4g και ενεργοποιημενη...Και οι προηγουμενες συσκευες που ειχα LTE και 4g δουλευαν...

Εκει εβλεπα ομως και την επιλογη για LTE/4G στην συσκευη....Σε αυτη την συσκευη δεν την βλεπω...Οταν ενεργοποιω τα δεδομενα μου βγαζει " η Συνδεση WCDMA/LTE επιτρεπεται......" , αλλα στον "Ορισμο δικτυου" μου εχει μονο επιλογη "Αυτοματο" και "μονο WCDMA " ....Μηπως αυτες ειναι τελικα οι επιλογες και παει μονο του σε LTE/4G ?????

Δεν εχω και 4g στο σπιτι να δοκιμασω.....Μεχρι 3g φτανουμε και λειτουργει κανονικα....;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοιτα να δεις τι γινεται...το κινητο παιζει κανονικα 4g...εδω..επειδη εχω κορεατικο το s5 g906s lte-a prime.εχεις προεπιλογη 3G/LTE...γιατι στην κορεα αυτοι δεν ξερουν τι σημαινει το 3G ,G,E μονο lte-a...ετσι ηταν και το δικο μου κι το διορθωσα..υπαρχει κρυφο μενου και στα lg οπως στα samsung που ειναι *#0011# σε παει στο κρυφο μενου..απο εκει ανοιγουν ολα τα δικτυα.προεπιλογη βαλε το στο αυτοματο!!!ελα prive να σου πω λεπτομερειες..εσυ θελεις να βαλεις αυτην την επιλογη να εχει...

servise menu 5457#*400

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και το rolling-out συνεχιζεται με την T-Mobile να παιρνει σειρα... Εγω αρχιζω να ειμαι πολυ διστακτικος με τα αρνητικα που διαβαζω για το update. Ακομη δεν εχει ερθει κατι by the way... (Γερμανια, unbranded συσκευη).

 

http://www.droid-life.com/2015/04/14/t-mobile-lg-g2-gets-lollipop-update-today/

 

Android 5.0.2

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Και το rolling-out συνεχιζεται με την T-Mobile να παιρνει σειρα... Εγω αρχιζω να ειμαι πολυ διστακτικος με τα αρνητικα που διαβαζω για το update. Ακομη δεν εχει ερθει κατι by the way... (Γερμανια, unbranded συσκευη).

 

http://www.droid-life.com/2015/04/14/t-mobile-lg-g2-gets-lollipop-update-today/

 

Android 5.0.2

 

Για το Germany open ξέρεις τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πορτογαλικό unbrated ακόμα να μου έρθει η αναβάθμιση. Και θέλω να την κάνω γιατί όταν κάνω restart μετά το λογότυπο της lg μου πετάει κάτι κινέζικα τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πορτογαλικό unbrated ακόμα να μου έρθει η αναβάθμιση. Και θέλω να την κάνω γιατί όταν κάνω restart μετά το λογότυπο της lg μου πετάει κάτι κινέζικα τελευταία.

στο Πορτογαλικό open (16Gb) έχει έρθει, μέσω PC suite προσπαθείς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...