Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια με lolli νομιζω οτι εχασε λιγο σημα, 3g τουλαχιστον, το παρατηρησε κανας αλλος? Επιση μετα την 3η φορτιση, η γνωμη μου ειναι οτι η μπαταρια κραταει ελαφρως λιγοτερο απο πριν!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια με lolli νομιζω οτι εχασε λιγο σημα, 3g τουλαχιστον, το παρατηρησε κανας αλλος? Επιση μετα την 3η φορτιση, η γνωμη μου ειναι οτι η μπαταρια κραταει ελαφρως λιγοτερο απο πριν!

 

Εχω εγω θεμα με το σημα με την Lollipop. Αν με την kitkat ειχα 1 μπαρα τωρα δεν εχω τπτ.

 

Μιλαω για συγκεκριμενους χωρους/μαγαζια κτλ.

Link to comment
Share on other sites

eχει βαλει κανεις την 30a?

 

μου ειπαν ειναι φοβερη.

Βαλτην ναι οι περισσοτεροι αυτη εχουμε πλεον

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από lollipop.

 

1) Αρκετά σταθερή.

2) Ταχύτατη.

3) Πολύ καλύτερη διαχείρηση μνήμης

4) Τρώει πολύ μπαταρία. (και με greenify ενεργό:confused::confused:)

5) Ο launcher της LG εχει κομπιασματα.

6) καμερα καλυτερη απο πριν.

7) ήχος στα ιδια επίπεδα θέλει λίγο δυνάμωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!μια ερώτηση, έχω το d802 το γερμανικό και δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση του lollipop! έχει κάνεις άλλος το γερμανικό?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δείχνει να στρώνει η μπαταρία ευτυχώς στα επίπεδα της Kit Kat ίσως και ελάχιστα καλύτερη. Παρατηρώ όμως κάποια προβλήματα στο Playstore καθώς και στην εφαρμογή Facebook αν και αυτό ίσως έχει να κάνει με την ίδια. Φυσικά θα ξανααναφέρω ότι είναι απαράδεκτο το γεγονός ότι η LG έκοψε πολλά πράγματα και ελπίζω να επανορθώσει με 1-2 minor updates.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τι έκοψε η Lg?

 

Επίσης το θέμα της κάμερα με την ελαφριά καθυστέρηση κατά τη λήψη φωτογραφιών, διορθώθηκε με το lollipop?

Η μπαταρία πόσο κρατάει σε όσους την πέρασαν, σε σχέση με την kitkat?

Και εγώ γερμανικό το έχω τη 32άρα έκδοση! Τίποτα ακόμη! Αυτοί όσοι λέτε ότι αφαίρεσε καλούδια με την αναβάθμιση, τι εννοείτε ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες πως γινεται να μην φαινεται η οθονη στις εφαρμογες που καταναλωνουν μπαταρια ξαφνικα; :O

 

edit: οκ, ξαναεμφανιστηκε

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από lollipop.

 

1) Αρκετά σταθερή.

2) Ταχύτατη.

3) Πολύ καλύτερη διαχείρηση μνήμης

4) Τρώει πολύ μπαταρία. (και με greenify ενεργό:confused::confused:)

5) Ο launcher της LG εχει κομπιασματα.

6) καμερα καλυτερη απο πριν.

7) ήχος στα ιδια επίπεδα θέλει λίγο δυνάμωμα

 

Επιτελους και ενας που ειπε την αποψη του :lol:

 

Αυτο με την μπαταρια ακουγεται πολυ παντως, δηλαδη ποση διαφορα εχει σε σχεση με πριν ?

αν ειναι η αλλαγη παντως μονο στην εμφανιση καλυτερα να μην την περασω αν και την περιμενω πως και πως, εμενα ειναι ολλανδιας,

*Η καμερα ειναι πιο γρηγορη απο πριν ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!μια ερώτηση, έχω το d802 το γερμανικό και δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση του lollipop! έχει κάνεις άλλος το γερμανικό?

 

Κι εγώ γερμανικό 32άρι έχω φίλε μου. Σήμερα συνδέθηκα και με την εφαρμογή lg pc suite για να ψάξω για ενημέρωση αλλά δεν βρήκε κάτι, οπότε θα κάνουμε υπομονή μερικές μέρες ακόμα. Σε γερμανικά πάντως μόνο της Vodafone φαίνεται να έχουν πάρει την ενημέρωση.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Στην κιτκατ επελεγα τι θελω να κανει οταν συνεδεα με pc (φορτιση, μεταφορα πολυμεσων κτλ) στη lolli δεν υπαρχει αυτο πλεον?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γερμανικό 32άρι έχω φίλε μου. Σήμερα συνδέθηκα και με την εφαρμογή lg pc suite για να ψάξω για ενημέρωση αλλά δεν βρήκε κάτι, οπότε θα κάνουμε υπομονή μερικές μέρες ακόμα. Σε γερμανικά πάντως μόνο της Vodafone φαίνεται να έχουν πάρει την ενημέρωση.

 

Θα την πάρουμε όμως ή @@?

Link to comment
Share on other sites

Θα την πάρουμε όμως ή @@?

:lol::lol:Εννοειτε οτι αφου την εχουνε παρει τα αλλα ευρωπαικα θα την παρουν ολα.Απλα θα κανουμε λιγο υπομονη ακομα;)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Στην κιτκατ επελεγα τι θελω να κανει οταν συνεδεα με pc (φορτιση, μεταφορα πολυμεσων κτλ) στη lolli δεν υπαρχει αυτο πλεον?

 

Υπάρχει....!

 

http://s10.postimg.org/jm4flk8pl/Screenshot_2015_04_10_18_31_17.png

free picture upload

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικα στην official αλλαζουν και τα 3 εικονιδια κατω, οπως στη φωτο παιδια εδω;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παραθέτω κάποιες ανακοινώσεις από LG Πολωνίας και Γερμανίας. Εχθές η Γερμανική ανακοίνωσε πως έχει ξεκινήσει η αναβάθμιση σε lollipop στις Vodafone και εν συνεχεία θα λάβουν και τα unbranded. Στο αντίστοιχο post στο facebook έπεσαν να τους φάνε. Πριν λίγες ώρες όμως η Πολωνική LG ανέφερε στο twitter κάτι για προσωρινή παύση αναβαθμίσεων λόγω προβλημάτων. Ας ελπίσουμε πως θα λάβουμε σύντομα. Καλή Ανάσταση.

http://www.lgblog.de/2015/04/09/update-auf-android-5-0-lollipop-fuer-lg-g2-verfuegbar/

Edited by Ronoid
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παραθέτω κάποιες ανακοινώσεις από LG Πολωνίας και Γερμανίας. Εχθές η Γερμανική ανακοίνωσε πως έχει ξεκινήσει η αναβάθμιση σε lollipop στις Vodafone και εν συνεχεία θα λάβουν και τα unbranded. Στο αντίστοιχο post στο facebook έπεσαν να τους φάνε. Πριν λίγες ώρες όμως η Πολωνική LG ανέφερε στο twitter κάτι για προσωρινή παύση αναβαθμίσεων λόγω προβλημάτων. Ας ελπίσουμε πως θα λάβουμε σύντομα. Καλή Ανάσταση.

http://www.lgblog.de/2015/04/09/update-auf-android-5-0-lollipop-fuer-lg-g2-verfuegbar/

 

Αρα ξεκινησε η διαδικασια.. Ελπιζω χωρις προβληματα, μιας και τα σχολια ειναι 50 θετικα, και 50 αρνητικα...για το official update

Link to comment
Share on other sites

Αρα ξεκινησε η διαδικασια.. Ελπιζω χωρις προβληματα, μιας και τα σχολια ειναι 50 θετικα, και 50 αρνητικα...για το official update

Η πολωνική πάντως σε σχόλιο κάτω από την ανάρτηση που έκανε, μιλά για πρόβλημα στη διαδικασία αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Η πολωνική πάντως σε σχόλιο κάτω από την ανάρτηση που έκανε, μιλά για πρόβλημα στη διαδικασία αναβάθμισης.

 

Ωχ... το θεμα ειναι και το μετα...

Link to comment
Share on other sites

Το αν θα κάνουμε ήρεμο Πάσχα εξαρτάτε από το αν θα μας έρθει αναβάθμιση στο κινητο? Είναι τόσο σοβαρό το θεμα που μας "χαλαει" το πασχα? Δεν είναι ειρωνικό το σχόλιο μου, απλά εκφράζω την απορία μου :) :) Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι κυκλοφορούν ανοιχτές Ευρωπαϊκές ROM, αν κάποιος βιάζεται μπορεί να βάλει μια από αυτές με 100% επιτυχία. Λειτουργικά η διαφορά δεν είναι τόσο σημαντική όσο η ιδέα της μεγάλης αναβάθμισης :).
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Μπορεις να μου πεις τη διαδρομη γτ δν το βρισκω με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Το αν θα κάνουμε ήρεμο Πάσχα εξαρτάτε από το αν θα μας έρθει αναβάθμιση στο κινητο? Είναι τόσο σοβαρό το θεμα που μας "χαλαει" το πασχα? Δεν είναι ειρωνικό το σχόλιο μου, απλά εκφράζω την απορία μου :) :)

Προφανώς και έκανα πλάκα. Για να είμαστε εδώ όμως, σημαίνει πως ανεξαρτήτως Πάσχα, συζητάμε για τη συσκευή μας και ψάχνουμε. Τέλος πάντων...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...