Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, κανείς;

Ποσο καιρό έχεις την sim? Μπορεί να είναι παλιά η κάρτα sim Σου και να θέλει αντικατάσταση! Μπορεί γι αυτό μα μην την αναγνωρίζει το κινητό σου. Έχεις δοκιμάσει να βάλεις στο g2 Σου καποια άλλη κάρτα sim να δεις τι σου λεει?? Αν δεν αναγνωρίζει καμία καρτα sim, Τότε κάπου φταίει το κινητό. Λογικά όμως είναι θέμα της καρτας Κ όχι του κινητου. Κανε έναν κόπο και πεταξου σε ένα κατάστημα. Να τους πεις το πρόβλημα και να σου την αντικαταστησουν με μια καινούρια. Δεν αλλάζεις αριθμο Αλλά θα σου πάρουν 5€ για την αντικατάσταση.

 

Edit: Τώρα είδα που λες ότι μέχρι σήμερα σου ήταν οκ Η καρτα Και σήμερα σου βγαζει τα μυνήματα. Και πάλι όμως το ίδιο θέλει... αντικατάσταση sim !

Ξεκινάς έτσι κ άμα δεις ότι και με την καινούρια δεν γίνεται τίποτα μετά δεν ξέρω... ίσως θες τεχνικό!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κι μενα δε εμπαινε κι εκανα αυτο : Ανοιγεις το PC Suite και επιλεγεις: "Κινητη Συσκευη -> Αποκατασταση Σφαλματων Αναβαθμισης" το εχεις δοκιμασει?

Ναι το δοκιμασα αλλα τιποτα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είτε απ' τα κουμπιά, είτε απ' το μενού.... πάλι την ίδια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κάνει ;)

Εσεις που ειστε ποιο εμπειροι πεστε μου γιατι αργησε τοσο πολυ στην επαναφορα;επειδη ηταν φορτομενο;πηγε η ψυχη μου στην κουλουρη εκεινη την ωρα...το βραδυ αργοτερα θα δοκιμασω να φλασαρω με το flash tool κ θα ενημερωσω!ευχαριστω ολους!!!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρό έχεις την sim? Μπορεί να είναι παλιά η κάρτα sim Σου και να θέλει αντικατάσταση! Μπορεί γι αυτό μα μην την αναγνωρίζει το κινητό σου. Έχεις δοκιμάσει να βάλεις στο g2 Σου καποια άλλη κάρτα sim να δεις τι σου λεει?? Αν δεν αναγνωρίζει καμία καρτα sim, Τότε κάπου φταίει το κινητό. Λογικά όμως είναι θέμα της καρτας Κ όχι του κινητου. Κανε έναν κόπο και πεταξου σε ένα κατάστημα. Να τους πεις το πρόβλημα και να σου την αντικαταστησουν με μια καινούρια. Δεν αλλάζεις αριθμο Αλλά θα σου πάρουν 5€ για την αντικατάσταση.

 

H κάρτα είναι καινούρια micro USIM 4G της Cosmote.Δεν είναι ούτε κομμένη ούτε παλιά.

Τόσους μήνες την έβλεπε κανονικά.Τώρα το έκανα ξανά επανεκκίνηση και ενώ μου εμφάνισε full σήμα μετά

από λίγα λεπτά το έχασε.Μετά έψαχνε συνεχώς και μου εμφάνισε ένα χ που σημαίνει σήμα 0.

Να ενημερώσω ότι το κινητό είναι με το αρχικό firmware όπως όταν αγοράστηκε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι να σου πουμε εμεις μωρε; πεταξου σε εναν γερμανο να το δει τεχνικος

Φίλε ο Γερμανός στην περιοχή μου δεν έχει τεχνικό τμήμα.

Έχω ρωτήσει ήδη και μου είπαν πως θα πρέπει να το στείλουν Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο προβλημα που εχω με την συσκευη ειναι η παραγωγη αντιλαλου στην ανοιχτη ακροαση οταν γινεται βιντεο-κληση skype ή hangouts. Σε κανονικη κληση μεσω παροχου δεν εχει θεμα. Επισης ουτε αν γινει χρηση hands free.,

Ο αντιλαλος ειναι τοσο δυνατος που δεν μπορει να γινει συνομιλια.

 

Γκουγκλαρωντας ειδα μια ανεπιβεβαιωτη αναφορα οτι κανονικα η συσκευη σε ανοιχτη ακροαση χρησιμοποιει το δευτερευον μικροφωνο , ενω οι προαναφερθεισες εφαργμογες χρησιμοποιυν αυτο διπλα στο ηχειο και γι αυτο προκαλειται το προβλημα.

 

Μπορει να επιβεβαιωσει καποιος το προβλημα; Δεν βρηκα αλλη αναφορα στο thread και ανησυχω μηπως ειναι μονο δικο μου θεμα και απαιτει επισχεψη για επισκευη.

Επισης καποιος που το ειχε παρατηρησει και τωρα εβαλε λολιποπ αν μπορει να τσεκαρει αν υπαρχει ακομα.

 

Ευχαριστω.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

H κάρτα είναι καινούρια micro USIM 4G της Cosmote.Δεν είναι ούτε κομμένη ούτε παλιά.

Τόσους μήνες την έβλεπε κανονικά.Τώρα το έκανα ξανά επανεκκίνηση και ενώ μου εμφάνισε full σήμα μετά

από λίγα λεπτά το έχασε.Μετά έψαχνε συνεχώς και μου εμφάνισε ένα χ που σημαίνει σήμα 0.

Να ενημερώσω ότι το κινητό είναι με το αρχικό firmware όπως όταν αγοράστηκε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε ο Γερμανός στην περιοχή μου δεν έχει τεχνικό τμήμα.

Έχω ρωτήσει ήδη και μου είπαν πως θα πρέπει να το στείλουν Αθήνα.

 

Εγω οταν εβαλα lolli εκτος απο το γνωστο σφαλμα που εβγαλε στους περισσοτερους για μια λειτουργια που σταματησε να λειτουργει, δν αναγνωριζε τη sim. Εκανα ενα hard reset και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα τρελαθω!!!εκανα επαναφορα εργοστασιακων παλι δε μπαινει σε download mode...προσπαθω να κανω hard reset με κλειστο το κινητο κ παταω power+vol down μαζι... οταν βγαινει το logo της lg αφηνω κ ξαναπαταω...τι σκατα κανω λαθος????
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα τρελαθω!!!εκανα επαναφορα εργοστασιακων παλι δε μπαινει σε download mode...προσπαθω να κανω hard reset με κλειστο το κινητο κ παταω power+vol down μαζι... οταν βγαινει το logo της lg αφηνω κ ξαναπαταω...τι σκατα κανω λαθος????

 

Δοκιμασε power+vol down και μολις βγει το LG αφησε τα και πατα vol down+vol up.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει....:mad:

Αν εισαι με λολιποπ θελει μετα το logo της lg θελει ξανα power και vol down..οπως στην jb...αν εισαι με κιτκστ θελει vol up + vol down μαζι μετα το logo της lg

Link to comment
Share on other sites

 

Tσέκαρε και απο play store όπως λέει ο φίλος minotavros

 

Αν εισαι με λολιποπ θελει μετα το logo της lg θελει ξανα power και vol down..οπως στην jb...αν εισαι με κιτκστ θελει vol up + vol down μαζι μετα το logo της lg

 

Παιδιά ευχαριστώ, το έκανα με το OneClick_ROOT_RECOVERY ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τα πολωνικά ακόμα να βγάλει την lollipop αλλά και για άλλες ακόμα χώρες.Ίσως αυτές που έχουν βγάλει τώρα να είναι δοκιμαστικές.
Link to comment
Share on other sites

Για τα πολωνικά ακόμα να βγάλει την lollipop αλλά και για άλλες ακόμα χώρες.Ίσως αυτές που έχουν βγάλει τώρα να είναι δοκιμαστικές.

 

Καλυτερα να μη γινει διαθεση αμεση παντου, μιας κι εμφανιζονται προβληματα παιδια....Τι θα γινει με οσους εχουν τη 32αρα εκδοση? Θα δοθει κανονικα; Εμενα ειναι unbranded Germany η συσκευη..

Link to comment
Share on other sites

οταν γραφω με swiftkey κ παταω το backspace που ειναι τερμα δεξια μερικες φορες κατι γινεται κ η οθονη γινεται κατι σαν "full screen", χανεται δλδ το πλασιο γυρω γυρω,

αν κανω double tap παλι εκει (τερμα δεξια κ κατω) επανερχεται, υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησω αυτο καπως να μην το κανει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους! Μια ερωτηση.

Εχω g2 απο Πορτογαλία, εχω ελέγξει το imei μου κ βλεπω οτι υπαρχει update για lollipop! Παω να τσεκαρω ota & μου βγαζει μήνυμα "επικοινωνια σε εξέλιξη ". Μια βδομαδα αυτη η ιστορια. Πρεπει ανακαστικα να φλασαρω με pc? Εχει παρατγρηθει κ σε καλοιον αλλο να μην μπορει να κανει update ota?

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους! Μια ερωτηση.

Εχω g2 απο Πορτογαλία, εχω ελέγξει το imei μου κ βλεπω οτι υπαρχει update για lollipop! Παω να τσεκαρω ota & μου βγαζει μήνυμα "επικοινωνια σε εξέλιξη ". Μια βδομαδα αυτη η ιστορια. Πρεπει ανακαστικα να φλασαρω με pc? Εχει παρατγρηθει κ σε καλοιον αλλο να μην μπορει να κανει update ota?

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

 

Αυτό συμβαίνει λόγω υπερφόρτωσης των server της LG αυτή την περίοδο. Μπορείς είτε να περιμένεις λίγο, είτε να κάνεις την αναβάθμιση μέσω υπολογιστή.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους! Μια ερωτηση.

Εχω g2 απο Πορτογαλία, εχω ελέγξει το imei μου κ βλεπω οτι υπαρχει update για lollipop! Παω να τσεκαρω ota & μου βγαζει μήνυμα "επικοινωνια σε εξέλιξη ". Μια βδομαδα αυτη η ιστορια. Πρεπει ανακαστικα να φλασαρω με pc? Εχει παρατγρηθει κ σε καλοιον αλλο να μην μπορει να κανει update ota?

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

βασικά δεν έχει παρατηρηθεί από κανέναν να μπορεί να κάνει ΟΤΑ :lol:

έχε υπόψη σου ότι ίσως να χρειαστεί factory reset, σε πολλούς δε μας έκατσε καλά το update (σε εμένα open Πορτογαλικό π.χ.)

Link to comment
Share on other sites

οταν γραφω με swiftkey κ παταω το backspace που ειναι τερμα δεξια μερικες φορες κατι γινεται κ η οθονη γινεται κατι σαν "full screen", χανεται δλδ το πλασιο γυρω γυρω,

αν κανω double tap παλι εκει (τερμα δεξια κ κατω) επανερχεται, υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησω αυτο καπως να μην το κανει;

 

το βρηκα νομιζω το dock του nova ηταν, εβαλα περιθωριο κανενα

Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν έχει παρατηρηθεί από κανέναν να μπορεί να κάνει ΟΤΑ :lol:

έχε υπόψη σου ότι ίσως να χρειαστεί factory reset, σε πολλούς δε μας έκατσε καλά το update (σε εμένα open Πορτογαλικό π.χ.)

Κανένας δεν μπορεί Ota? Ολα τα προηγούμενα updates kitkat μου ειχαν έρθει κανονικα ota. Η υπερφόρτωση των servers μου φαινεται λογική αλλά για πόσο ακόμα ; Δεν εχω ουτε τον χρονο ούτε την όρεξη να ασχοληθώ με φλασαρισματα.

Link to comment
Share on other sites

Bug report - Episode 1:

Δυστυχώς μαζί με την Lp υιοθετήσαμε και κάποια από τα προβλήματα της. Ήδη μου εμφανίστηκαν κάποια wifi/bt drops.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω και αυτό να δω αν θα μπω σε download Mode... [ATTACH]59237[/ATTACH]

Αυτό το LG mobile support tool ξέρει κάποιος τι είναι;;; δε πιστεύω να είναι το pc suite...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν μπορεί Ota? Ολα τα προηγούμενα updates kitkat μου ειχαν έρθει κανονικα ota. Η υπερφόρτωση των servers μου φαινεται λογική αλλά για πόσο ακόμα ; Δεν εχω ουτε τον χρονο ούτε την όρεξη να ασχοληθώ με φλασαρισματα.

 

δεν είναι ανάγκη να καταφύγεις στη λύση του φλασαρίσματος, μπορείς να κάνεις το update με το LG PC Suite....

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν μπορεί Ota? Ολα τα προηγούμενα updates kitkat μου ειχαν έρθει κανονικα ota. Η υπερφόρτωση των servers μου φαινεται λογική αλλά για πόσο ακόμα ; Δεν εχω ουτε τον χρονο ούτε την όρεξη να ασχοληθώ με φλασαρισματα.

 

Τα προηγούμενα update ήταν κάτι Mb , εδώ μιλάμε για πάνω από 1.5 Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .πέρασα τη λολλιποπ ιταλική.Μέχρι τώρα από ταχύτητα πάει σφαίρα.Από μπαταρία μέτρια,λίγο χειρότερα από κιτ κατ.Είναι βέβαια αρχή και θα ενημερώσω σε λίγες μέρες με φοτο.Σε γενικές γραμμές αξίζει κατά τη γνώμη μου η ενημέρωση διότι το κινητό νομίζω ότι έχει άλλο αέρα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...