Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτά τα αρχεία τι είναι....???

 

http://s15.postimg.org/9nwpa7ksb/Picture0002.png

image hosting over 5mb

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω πως ορίζουμε διαφορετικό wallpaper και widget στην οθόνη κλειδώματος. Έχει καταργηθεί ως δυνατότητα ;;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα αρχεία τι είναι....???

 

http://s15.postimg.org/9nwpa7ksb/Picture0002.png

image hosting over 5mb

Εαν το ρουταρισες και recovery αυτα ειναι.Πανε εκει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές τα μεσάνυκτα είμαι με lollipop που πέρασα με flash tool.

Η μπαταρία φαίνετε να έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά.(με την kit Kat δεν έβγαζα πάνω από 15 ώρες και δεν μπόρεσα να βρω ποτέ γιατί)

Το στοκ email έχει προβλήματα συγχρονισμού πλέον.

Απουσία widget στην lock screen παρά μόνο συντομεύσεις κάποιων εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα αρχεία τι είναι....???

 

http://s15.postimg.org/9nwpa7ksb/Picture0002.png

image hosting over 5mb

 

aboot: bootloader partition

boot : kernel partition

laf : download mode

recovery : recovery kernel

loki_tool : εργαλεία για τη δημιουργία και το flashing των custom kernels και των recoveries

 

http://forum.xda-developers.com/wiki/images/thumb/2/25/Bootloader_simplified.png/300px-Bootloader_simplified.png

Edited by SubWrc
προσθήκη εικόνας
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,δεν το ήξερα αυτό.Πάντως μου προκάλεσε περιέργεια γιατί δεν σε αφήνει να τσεκάρεις την επιλογή ''κινούμενη εικόνα καιρού''.

Ευχαριστώ για την απάντηση αναμονή πλέον για βροχή για να κάνω τσεκ αν δουλεύει :)

Βροχή μην περιμένεις, έχουμε χρόνια να δούμε.....

Link to comment
Share on other sites

Τα widgets στη lockscreen χάθηκαν στην 5.0.2?

 

Σε εμένα ναι...

 

Σε έμενα μια χαρά δείχνει την βροχή;).....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρίες μετά από αρκετή χρήση με lollipop.

 

Το κινητό τρέχει πάρα πολύ ομαλά. Δεν υπάρχουν κολλήματα.

Δεν ξέρω αν έχει κάποιο θέμα η vodafone αλλά σε μένα το σήμα έχει γίνει χειρότερο.

 

Η μπαταρία είναι χειρότερη από cloudy 2.2, μετά από χρήση, προσωπικά έχω δει αρκετή διαφορά προς το χειρότερο.

 

Το weather animation λειτουργεί μόνο σε βροχή/χιόνι. Μεγάλη ξενέρα για μένα.

Εμφανιακά είναι πάρα πολλές φορές καλύτερη από την ΚΚ.

 

Σίγουρα θα δοκιμάσω του cloudy όταν ασχοληθεί. Ίσως γυρίσω στην 2.2 σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπάρχει μια τάση μινιμαλισμου με την lollipop. Ως ένα βαθμό είναι αποδεκτό αλλά νομίζω ότι αφαίρεσαν πολλά ωραία καλούδια...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που είναι ρουμάνικης προέλευσης πότε θα πάρει lolipop?

Γνωρίζει κανείς?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που είναι ρουμάνικης προέλευσης πότε θα πάρει lolipop?

Γνωρίζει κανείς?

 

Και το δικό μου Ρουμάνικο ήταν αλλά δεν κρατήθηκα κι είπα να γίνω beta tester με ισπανική open.:p

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις γιατι δεν ανεβαζουν στο site της lg αλλες ρομ για αλλες χωρες και σταματησαν σε αυτες τις 5 6 χωρες;.....μηπως για δοκιμη και θα υπαρξει νεο update με διορθωσεις;....αν γνωριζει κανεις
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου Ρουμάνικο ήταν αλλά δεν κρατήθηκα κι είπα να γίνω beta tester με ισπανική open.:p

 

και είσαι οκ?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναρωτιώμουν αν όλες οι open είναι ίδιες και αν είναι γιατί δεν έρχονται ΟΤΑ σε όλες τις χώρες?

 

Γιατί θα κρασάρει ο server. Για τα πολωνικά παιδιά έχει βγεί η Lollipop; Έκανα ένα search στο thread αλλά δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω γερμανική open και περιμένω. έχω το κινητό από την πρωταπριλια και δε το έχω στήσει επίτηδες γιατί θα κάνω επαναφορά και δε μπορώ να χαρώ το κινητο ακόμα γιατί περιμένω το update. έλεγα να την βάλω με το lg flash tool άλλά δε ξέρω ποια τα μειονεκτήματα που θα έχω και γενικά δεν έχω κάνει ποτέ στην ζωή μου ούτε ροοτ είμαι άσχετος με αυτά.

 

το χειρότερο μου ήρθε χθες, με πήρε η πρώην μου τηλ και μου λέει "κάτι έκανα στο κινητο (galaxy S4) και μου άλλαξε το μενού και δε μου αρέσει" πάω να δω, της είχε έρθει η λολλιποπ.

ε οχι λεω..

τι λετε εσεις οι έμπειροι να κατσω στα αυγα μου (πασχαλινα) να περιμενω το update ή να το ψαξω να την βαλω μονος μου μια rom open που εχει βγει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί θα κρασάρει ο server. Για τα πολωνικά παιδιά έχει βγεί η Lollipop; Έκανα ένα search στο thread αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1 εδω μπορεις να τσεκαρεις αν εχει βγει για το δικο σου βαζοντας το ιμει σου. v20 kitkati και v30 αν εχει βγει η λολιποπ

Edited by Aneroll
Link to comment
Share on other sites

και είσαι οκ?

 

So far so good.

 

Από ταχύτητα ένα κλικ γρηγορότερο.

Από μπαταρία στα ίδια θα έλεγα.

Από λειτουργικότητα σίγουρα λείπουν κάποια πραγματάκια (lockscreen widgets,plug&pop κτλ)

Το μόνο θέμα που παρατήρησα ήταν μια φρίκη που έφαγε κάποια στιγμή η stock εφαρμογή μηνυμάτων κι ήθελε clear cache για να επανέλθει.

 

Όλα αυτά με καθαρή εγκατάσταση και root.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια κουλη ερωτηση μιας και δεν σκαμπαζω απο τετοια? Αγορασα πριν καμποσες μερες ενα Overview - Ericsson Bluetooth Headset - Vh-410 για το κινητο. Η ερώτηση μου λοιπόν είναι αν μπορώ όταν χτυπάει το τηλέφωνο να μην ακούω από το μπλουτουθ τον χαρακτηριστικό ήχο που έχει τύπου "μπιπ μπιπ" Αλλά να ακούω τον ήχο κλήσης που έχω ορισει στο κινητό μέσα από το μπουτουθ Όταν μου χτυπάει κληση στο μπλουτουθ Κ όχι το μπιπ μπιπ που εχει Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

So far so good.

 

Από ταχύτητα ένα κλικ γρηγορότερο.

Από μπαταρία στα ίδια θα έλεγα.

Από λειτουργικότητα σίγουρα λείπουν κάποια πραγματάκια (lockscreen widgets,plug&pop κτλ)

Το μόνο θέμα που παρατήρησα ήταν μια φρίκη που έφαγε κάποια στιγμή η stock εφαρμογή μηνυμάτων κι ήθελε clear cache για να επανέλθει.

 

Όλα αυτά με καθαρή εγκατάσταση και root.

 

Το ερωτημα ειναι να περιμενουμε μελλοντικη αναβαθμιση ή θα το παρατησουν εκει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...