Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μενα αυτο εκανε, λοιπον κλεισε το κινητο κανε factory reset απο τα βελακια πισω κανει , κανει την επαναφορα και ολα μια χαρα μετα! :)

 

Τι παταω απο τα βελακια πισω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι παταω απο τα βελακια πισω?

 

πρωτα θα εχεις κλειστο το κινητο, μετα πατα ταυτοχρονα το κουμπι να ανοιξει και το κατω βελακι πατημενα και τα δυο, και μολις ανοιξει η οθονη τα αφηνεις και γρηγορα πατας το κατω βελακι ξανα παλι πατημενο, μετα θα σε βγαλει για το factory reset και πατας yes!

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερώτηση αν ξέρει καποιοε. Εμένα το κινητο είναι γερμανικο tmobile αλλά εχω περάσει απλή lollipop πορτογαλλικη. Για να το πάω για Service για κιτρινιλα, gps και σήμα πρέπει να του ξαναπερασω την tmobile rom? Και αν την περνει επειδή ειναι downgrade?
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερώτηση αν ξέρει καποιοε. Εμένα το κινητο είναι γερμανικο tmobile αλλά εχω περάσει απλή lollipop πορτογαλλικη. Για να το πάω για Service για κιτρινιλα, gps και σήμα πρέπει να του ξαναπερασω την tmobile rom? Και αν την περνει επειδή ειναι downgrade?

 

αυτην που φοραει το κινητο ,αυτην θα περασεις

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε, πολυ καλες ερωτησεις "κλειδια" θα τις χαρακτηριζα κ τις δυο, η αποψη μου ειναι υπομονη κ ολα θα τα βρουμε,

δεν υπαρχει κανενας λογος να το βαλει καποιος πρωτος, εκτος αν ειναι 15 χρ κ θελει να πουλησει μουρη στους φιλους του; :lol:

 

Απεχω απο την ηλικια αυτη κατα.......34 χρονια :p

Link to comment
Share on other sites

πρωτα θα εχεις κλειστο το κινητο, μετα πατα ταυτοχρονα το κουμπι να ανοιξει και το κατω βελακι πατημενα και τα δυο, και μολις ανοιξει η οθονη τα αφηνεις και γρηγορα πατας το κατω βελακι ξανα παλι πατημενο, μετα θα σε βγαλει για το factory reset και πατας yes!

 

καταφερα να κανω ρεσετ τωρα τελειωνει ...βεβαια το εκανα με απανωτα να μπω ρυθμισεις γιατι μεατ αβελακια με εβαζε σε ασφαλη λειτουργια

Link to comment
Share on other sites

καταφερα να κανω ρεσετ τωρα τελειωνει ...βεβαια το εκανα με απανωτα να μπω ρυθμισεις γιατι μεατ αβελακια με εβαζε σε ασφαλη λειτουργια

 

εγω δεν μπορουσα ουτε ρυθμισεις ν μπω! :P

Link to comment
Share on other sites

Τελικα να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν την περασουμε,η δεν υπαρχει προβλημα;Με τις εφαρμογες που εχουμε κατεβασει τι γινεται;Με την επαναφορα μετα επανερχονται;

 

Δεν είναι απαραίτητο να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά καλό είναι να το κάνεις καθώς βάζεις ένα νέο λειτουργικό. Τις εφαρμογές μπορείς να τις κάνεις επαναφορά με αρκετούς τρόπους. Εάν είσαι root με το titanium, εάν όχι με το hellium. Εάν είσαι στοκ μπορείς και με το backup της lg. Είναι λίγο φασαρία όλα αυτά αλλά αξίζει τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα το Upadateδιαδικασια home.phone.android σταματησε να λειτουργει.... το βγαζει συνεχεια.
και εδώ τα ίδια

αναγκάστηκα να κάνω factory reset :knife:

Link to comment
Share on other sites

Πάντα πρέπει να κάνουμε επαναφορά πριν και μετά την εγκατάσταση μεγάλων ενημερώσεων!

Αλλιώς αργά ή γρήγορα θα βγάλει πρόβλημα! Είναι χρονοβόρα διαδικασία αλλά έτσι είναι η τεχνολογία! Η εύκολες λύσεις δεν είναι ποτέ η πιο αποτελεσματικές ;)

Link to comment
Share on other sites

πάντως απορώ πώς σε όλους έχει έρθει η αναβάθμιση είτε μέσω pc suite είτε με οτιδήποτε άλλο και εδώ το έχω βάλει 30 φορές για έλεγχο και δεν δείχνει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

"Πάντα","ποτέ"...... είναι η τεχνολογία τόσο απόλυτη; Εγώ έκανα την μετάβαση σε kitkat χωρίς επαναφορά και χωρίς πρόβλημα....

Μην το παίρνεις τοις μετρητοίς. Σε γενικές γραμμές αυτό ισχύει. Τα μεγάλα update σε καθαρό τηλέφωνο. Δεν σημαίνει ότι αν την περάσεις από πάνω όπως πολύς κόσμος ότι θα έχεις ντε και καλά προβλήματα. Απλώς ελαχιστοποιουνται οι πιθανότητες στο να εμφανιστεί κάποια δυσλειτουργεια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα πρέπει να κάνουμε επαναφορά πριν και μετά την εγκατάσταση μεγάλων ενημερώσεων!

Αλλιώς αργά ή γρήγορα θα βγάλει πρόβλημα! Είναι χρονοβόρα διαδικασία αλλά έτσι είναι η τεχνολογία! Η εύκολες λύσεις δεν είναι ποτέ η πιο αποτελεσματικές ;)

Μπορείς Θάνο να δώσεις οδηγίες ,τι εννοείς επαναφορά .Format data ? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πάντα πρέπει να κάνουμε επαναφορά πριν και μετά την εγκατάσταση μεγάλων ενημερώσεων!

Αλλιώς αργά ή γρήγορα θα βγάλει πρόβλημα! Είναι χρονοβόρα διαδικασία αλλά έτσι είναι η τεχνολογία! Η εύκολες λύσεις δεν είναι ποτέ η πιο αποτελεσματικές ;)

Αυτο που λες φιλε ισχυει οταν καποιος θελει να την περασει απο πανω. Νομιζω οτι με καθαρη εγκατασταση με το flash tool δεν υπαρχει προβλημα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι έκανε να φορτίσει το κινητό 3 ώρες! Πάντα έκανε κάπου στην 1-1,5. Το έβαλα στην πρίζα όταν ήταν με μπαταρία 20% αποφόρτιση. Ποτέ δεν το αφήνω να πέσει εντελώς. Έχω τον μαμα φορτιστή και τον έβαλα στην πρίζα κ όχι στον υπολογιστή. Όσο φορτίζει δεν το χρησιμοποιούσα. Λέτε αυτή η αργή φόρτιση να Πάρι να πει ότι σιγά σιγά τα φτύνει η μπαταρία του? Το έχω 2 χρόνια το κινητό. Έψαξα καλά εξωτερικά και τον φορτιστή για τυχόν αλλοιώσεις στο καλώδιο αλλά τίποτα. Είναι η 2 φορά που μου το κάνει. Στην αυτονομία του όμως είναι οκ Δεν έχω δει αλλαγή. Σας έχει τυχει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

επειδη προς το παρόν το είχα απλα ρουταρισμενο με κιτ κατ μαμας, για να περασω λολιποπ

κατεβαζω την ρομ και φλασαρω με lg flash tool.. σωστα? (αφού έχω πάρει back up κλπ)

Υπάρχει κάποιο λινκ για ροοτ της λολιποπ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

επειδη προς το παρόν το είχα απλα ρουταρισμενο με κιτ κατ μαμας, για να περασω λολιποπ

κατεβαζω την ρομ και φλασαρω με lg flash tool.. σωστα? (αφού έχω πάρει back up κλπ)

Υπάρχει κάποιο λινκ για ροοτ της λολιποπ?

ευχαριστώ

 

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

 

πραφανως θεωρείς ότι είναι γρηγοροτερο+ευκολοτερο ετσι. Είναι όμως εξισου καλή μέθοδος?

κατεβάζω το αρχείο D80230a σωστα?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για το 32GB γερμανικο δεν υπαρχει αγαπη απο την LG ακομα.

Και το pc suite λεει οτι εχω την latest version, D80220H.

 

Δεν με εχει φαει η βιασυνη αλλα ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι προβληματιζει η χωρητικοτητα του storage, το λειτουργικο συστημα.

Θα υπομενω μεχρι να βγει, αν δει κανενας τιποτα ας σφυριξει. :)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...