Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν εχω εισερχομενη κληση και σερνω το δαχτυλο προς τα πανω σχεδον παντα απαιτουνται 2-3 προσπαθειες για να απαντησω στην κληση! Τι γινεται, ειναι θεμα ευαισθησιας της οθονης? Αλλαζει προς το καλυτερο? Προσπαθω να βρω μεσα απο τις ρυθμισεις τροπο ετσι ωστε να απαντω στις κλησεις με ενα απλο αγγιγμα στην πρασινη ενδειξη αλλα τιποτα...

Εκτός του προβλήματος των κλήσεων, έχεις αλλά θέματα με την οθόνη και την απόκριση στο αγγιγμα? Αν έχεις θέμα μόνο με τις εισερχόμενες και Αν έχεις στο φουλ Την δόνηση κατά την κλήση, δοκίμασε να την χαμηλώσεις να δεις αν αλλάζει κάτι.

Εγώ αυτό θα δοκίμαζα πρώτα.... Μπορεί από τους δυνατούς και συνεχόμενους κραδασμούς της δόνησης να μην σου πιάνει καλά το τατς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και καλός σας βρήκα.. :D

Ευτυχής κάτοχος και εγώ του g2 32gb απο σήμερα.

Πρώτη εντύπωση είναι οτι το menu της lg είναι αρκετά παρεξηγημένο.. εμένα μου άρεσε πολύ. Ερχομαι απο nexus..

Ετρεξα και ενα antutu γιά το καλό και έβγαλε score 40201!!! :D

Η Παρτίδα που αγορασα είναι 412 Deu σε λευκό χρώμα.

Όλα δουλεύουν κομπλε, gps, κάμερα ηχείο, οθόνη όλα καλά. (Το γράφω γιατί ρωταγαν κάποια παιδιά για τις παρτίδες και το gps)

Σας ζαλισα αλλά καταλαβαίνετε τον ενθουσιασμό μου.. :p

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω εισερχομενη κληση και σερνω το δαχτυλο προς τα πανω σχεδον παντα απαιτουνται 2-3 προσπαθειες για να απαντησω στην κληση! Τι γινεται, ειναι θεμα ευαισθησιας της οθονης? Αλλαζει προς το καλυτερο? Προσπαθω να βρω μεσα απο τις ρυθμισεις τροπο ετσι ωστε να απαντω στις κλησεις με ενα απλο αγγιγμα στην πρασινη ενδειξη αλλα τιποτα...

 

Το παθαινει και το δικο μου.Εχω ενεργοποιησει την επιλογη που οταν το βαζεις στο αυτι απανταει απο μονο του γιατι το βαρεθηκα αλλα και αυτο 1 στις 2 δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

Το παθαινει και το δικο μου.Εχω ενεργοποιησει την επιλογη που οταν το βαζεις στο αυτι απανταει απο μονο του γιατι το βαρεθηκα αλλα και αυτο 1 στις 2 δουλευει...

 

Θύμισε μας που είναι αυτή η ρύθμιση....!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλός σας βρήκα.. :D

Ευτυχής κάτοχος και εγώ του g2 32gb απο σήμερα.

Πρώτη εντύπωση είναι οτι το menu της lg είναι αρκετά παρεξηγημένο.. εμένα μου άρεσε πολύ. Ερχομαι απο nexus..

Ετρεξα και ενα antutu γιά το καλό και έβγαλε score 40201!!! :D

Η Παρτίδα που αγορασα είναι 412 Deu σε λευκό χρώμα.

Όλα δουλεύουν κομπλε, gps, κάμερα ηχείο, οθόνη όλα καλά. (Το γράφω γιατί ρωταγαν κάποια παιδιά για τις παρτίδες και το gps)

Σας ζαλισα αλλά καταλαβαίνετε τον ενθουσιασμό μου.. :p

Καλησπερα φιλε,

Αν επιτρεπετε απο ποιο μαγαζι το αγορασες γιατι με ενδιαφερει και εμενα αυτο το μοντελο.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θύμισε μας που είναι αυτή η ρύθμιση....!!!

 

Ρυθμίσεις-Γενικές- Χειρονομίες-Απάντηση εισερχόμενης κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Aπο σήμερα κάτοχος και εγω του κινητου.Ενταξει παει σφαίρα!Ωστοσο λίγο μεγάλο μου φαίνεται και επίσης γλιστράει πολύ!Μήπως έχει να προτείνει κανείς καμια λεπτή θήκη ή κανα skin που να είναι απο υλικό σαν σπογγώδες ή σαν γυαλοχαρτο/sandlike ώστε να μην γλιστράει?Αν είναι δυνατόν απο ελληνικο μαγαζι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε,

Αν επιτρεπετε απο ποιο μαγαζι το αγορασες γιατι με ενδιαφερει και εμενα αυτο το μοντελο.

 

Ευχαριστω

 

Έχεις p.m :)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε για την Vodafone Ισπανίας

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

 

:):):):):):)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε για την Vodafone Ισπανίας

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

 

:):):):):):)

 

Μπορούμε να τη φλασάρουμε με flash tool τη συγκεκριμένη? Ευρωπαική δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ισπανική είναι.

 

Έχω την εντύπωση ότι τη συγκεκριμένη μπορούμε να τη φλασάρουμε. Παρολοαυτά περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να την φλασαρουμε όπως και όλες τις άλλες, αλλά όποιος έχει lolli δε θα δει κάτι το διαφορετικό, έτσι πιστεύω
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να την φλασαρουμε όπως και όλες τις άλλες, αλλά όποιος έχει lolli δε θα δει κάτι το διαφορετικό, έτσι πιστεύω

 

Είχα θεματάκι με τη βιετναμέζικη. Δε μπορούσα να σβήσω τα αρχεία μετά. Οπότε είμαι σε πειρασμό να την περάσω με flash tool καθώς τώρα είμαι με cloydy g2.2

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογες τις παιρνουμε μεσω data σε backup,που εχουμε βαλει;Και εγω την Βιετναμεζικη εχω αλλα μην μπουρδουκλωθουνε τωρα της συσκευης και αυτες που εχω εγω βαλει φοβαμαι μονο...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ποια από όλες είναι η lollipop μέσα στις τόσες ισπανικές που εχει;;

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/kdz-vodefonespain-v30d-official-t3069557

 

αυτή φλάσαρα. κατευθείαν ελληνικά μου έβγαλε μόλις άνοιξε το τηλ

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε για την Vodafone Ισπανίας

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

 

:):):):):):)

 

Και για Ιταλία... :cool:

Link to comment
Share on other sites

θα περιμενω να βγει unbranded , σκουπιδια της βοντα δεν βαζω εγω στο κινητο μου
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια ερώτηση:

 

Έχω ένα πολύ σπαστικό πρόβλημα με το κινητό από την πρώτη μέρα. Βασικά δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή απλά ισχύει για κάθε G2:

 

Όποτε χρειαστεί να σφηνώσω το κινητό στον ώμο μου, δηλαδή να το κρατάω με τον ώμο και το αυτί γιατί χρειάζομαι τα χέρια μου ελεύθερα, ο συνομιλητής δεν με ακούει. Παραμορφώνεται λένε η φωνή μου και δεν καταλαβαίνουν τίποτα απ όσα είπα.

Ενώ εγώ ακούω τον συνομιλητή μου κανονικά.

 

Το έχει προσέξει άλλος κανείς;

 

Τα ευρωπαϊκά D802 πόσα noise canceling μικρόφωνα έχουν; Βλέπω ότι τα αμερικάνικα G2 έχουν άλλη μια τρυπούλα δίπλα στο φλας. Παίζει και το δικό μας να έχει εκεί τίποτα (χωρίς τρύπα βέβαια) και όταν το σφίγγω με τον ώμο μου να προκαλώ το πρόβλημα αυτό;

 

Έχω απενεργοποιημένη την βελτίωση φωνής από τις ρυθμίσεις κλήσεων, αλλά και όταν την είχα ενεργοποιημένη το ίδιο πρόβλημα είχα.

 

Τα φώτα σας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια ερώτηση:

 

Έχω ένα πολύ σπαστικό πρόβλημα με το κινητό από την πρώτη μέρα. Βασικά δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή απλά ισχύει για κάθε G2:

 

Όποτε χρειαστεί να σφηνώσω το κινητό στον ώμο μου, δηλαδή να το κρατάω με τον ώμο και το αυτί γιατί χρειάζομαι τα χέρια μου ελεύθερα, ο συνομιλητής δεν με ακούει. Παραμορφώνεται λένε η φωνή μου και δεν καταλαβαίνουν τίποτα απ όσα είπα.

Ενώ εγώ ακούω τον συνομιλητή μου κανονικά.

 

Το έχει προσέξει άλλος κανείς;

 

Τα ευρωπαϊκά D802 πόσα noise canceling μικρόφωνα έχουν; Βλέπω ότι τα αμερικάνικα G2 έχουν άλλη μια τρυπούλα δίπλα στο φλας. Παίζει και το δικό μας να έχει εκεί τίποτα (χωρίς τρύπα βέβαια) και όταν το σφίγγω με τον ώμο μου να προκαλώ το πρόβλημα αυτό;

 

Έχω απενεργοποιημένη την βελτίωση φωνής από τις ρυθμίσεις κλήσεων, αλλά και όταν την είχα ενεργοποιημένη το ίδιο πρόβλημα είχα.

 

Τα φώτα σας...

 

Παίζει ρόλο και η απόσταση και η γωνία από το μικρόφωνο. Εάν το σφηνώσεις με τέτοιο τρόπο ώστε το μικρόφωνο να είναι σχετικά κοντά στη θέση κανονικής ομιλίας, δεν θα πρέπει να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...