Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα κ εγω προχθες το G2 και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

Ξερει κανεις αν θα παρει επισημα την Lollipop?

Θα την παρει

Αλλα περιμενουμε....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως κ απο που μπορω να κατεβασω fonts (γραμματοσειρες)για το κινητο? Το ρωταω εδω γιατι ειναι θρματακι του g2. Δεν δεχεται αυτες του google play Κ όταν κατεβάζω κάποια και πάω να την βάλω μου γράφει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει i-fonts. Έχει από την μάνα του μια εφαρμογή την lg world Αλλά έχει ελάχιστα να κατεβάσεις και να βαλεις.

Το κινητό έχει μερικές προεγκατεστημένες γραμματοσειρές αλλα Θέλω να βάλω κ άλλες.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. λεω να παρω στην γυναικα μου το g2 . αξιζει το κινητο ή θα μου πεταει παντοφλες σε λιγο καιρο? αναφερομαι σε τυχον προβληματα που εχει βγαλει η συσκευη στην παροδο του χρονου. απο συναρμογη πως ειναι? η χρηση που θα κανει ειναι η τυπικη, (browsing,fb,viber,candy crush,φωτογραφιες και βιντεο του μπεμπη...) καθε συμβουλη/πληροφορια δεκτη και εκτιμητεα καθως μας ψιλοεπειγει η αγορα νεας συσκευης...ευχαριστω προκαταβολικα

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σχεδον οι μισοι εδω μεσα εχουν κιτρινισει την οθονη πραγματικα με εκνευριζει.Το εχω τοσο αγχος που οποτε ο επεξεργαστης περασει το οριο των 60 βαθμων το αφηνω να κρυωσει και μετα το ξαναπιανω.Ποσο μαλλον οταν εχω 3g -gps και πλοηγηση που στα 5 λεπτα πιανω 65αρες,θα τρακαρω απο το αγχος :D

Στην θεση σου, αν μου ειχε μπει τετοιο αγχος, θα ειχα αλλαξει συσκευη.

Καλα εχεις βαλει εφαρμογη/θερμομετρο για το cpu;

Μη το σκεφτεσαι ρε φιλε, αν συμβει συνεβει. Δεν ειναι οτι μενει τουβλο η συσκευη.

Θα παρεις το back up σου και θα το πας για αλλαγη εφοσον ειναι εντος εγγυησης.

Και ειδικα αν ειναι εντος εγγυησης μην κρατιεσαι στην χρηση.

Σκεψου να συμβει οταν θα εισαι εκτος... θα τραβας τα μαλλια σου.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. λεω να παρω στην γυναικα μου το g2 . αξιζει το κινητο ή θα μου πεταει παντοφλες σε λιγο καιρο? αναφερομαι σε τυχον προβληματα που εχει βγαλει η συσκευη στην παροδο του χρονου. απο συναρμογη πως ειναι? η χρηση που θα κανει ειναι η τυπικη, (browsing,fb,viber,candy crush,φωτογραφιες και βιντεο του μπεμπη...) καθε συμβουλη/πληροφορια δεκτη και εκτιμητεα καθως μας ψιλοεπειγει η αγορα νεας συσκευης...ευχαριστω προκαταβολικα

 

Θα σου πετάει παντόφλες που δεν της το είχες πάρει τόσο καιρό.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα @minotavros. Και από μπαταρία πως πάει? Βγάζει μιάμιση δυο μέρες;

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα @minotavros. Και από μπαταρία πως πάει? Βγάζει μιάμιση δυο μέρες;

Όσο αφορά τη μπαταρία, δεν έχει κανείς αμφιβολία ότι είναι απ' τα δυνατά του σημεία! Αν υπάρχει περίπτωση να έχεις παράπονο απ' τη μπαταρία του G2, τότε θα έχεις παράπονα απ' το 95% των συσκευών που κυκλοφορούν εκεί εξω........;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γνωρίζει κάποιος τι διαφορές έχουν (ενδεχομένως ή εν πάσει περιπτώσει γιατί λανσάρονται χωριστά) τα G2 με χώρα προέλευσης 6DE από αυτά με χώρα DEU?

Ρωτώ γιατί και τα 2 για γερμανία είναι από ότι είδα...

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γνωρίζει κάποιος τι διαφορές έχουν (ενδεχομένως ή εν πάσει περιπτώσει γιατί λανσάρονται χωριστά) τα G2 με χώρα προέλευσης 6DE από αυτά με χώρα DEU?

Ρωτώ γιατί και τα 2 για γερμανία είναι από ότι είδα...

Έχω την εντύπωση πως το "6" μπροστά απευθύνεται για συσκευές των 16gb......

Link to comment
Share on other sites

Στην θεση σου, αν μου ειχε μπει τετοιο αγχος, θα ειχα αλλαξει συσκευη.

Καλα εχεις βαλει εφαρμογη/θερμομετρο για το cpu;

Μη το σκεφτεσαι ρε φιλε, αν συμβει συνεβει. Δεν ειναι οτι μενει τουβλο η συσκευη.

Θα παρεις το back up σου και θα το πας για αλλαγη εφοσον ειναι εντος εγγυησης.

Και ειδικα αν ειναι εντος εγγυησης μην κρατιεσαι στην χρηση.

Σκεψου να συμβει οταν θα εισαι εκτος... θα τραβας τα μαλλια σου.

 

Το κινητο το εχω παρει για δουλεια χρειαζομαι οπου και να ειμαι ιντερνετ +email και δεν γινεται να το στελνω καθε τρεις και λιγο στο σερβις γιατι δυστυχως δεν εχω αλλο πλεον.

Ναι,εχω βαλει θερμομετρο cpu /μπαταριας και οσο για το θεμα θερμοκρασιας της μπαταριας με τον μαμα φοτιστη η θερμοκρασια της δεν ξεπερναει τους 30 βαθμους οποτε και δεν τιθεται κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο δεν ειναι μοτερ χαλαρωστε. Μην φοβαστε ειναι ενα κινητο τρομερο αξιζει τα λεφτα μεχρι και την τελευταια δεκαρα.Προβληματα δεν εχει σε γενικες γραμμες αν δεν το σκαλιζεις.Να το παρετε και φτανει με την κιτρινιλα στην οθονη και με την θερμοκρασια.Σας το λεω εγγυημενα :D
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο και πιο ισορροπημένο κινητό της αγοράς,ιδανικές διαστάσεις,οθόνη σπέσιαλ,γρήγορος επεξεργαστής (τρεις μήνες και τώρα,δεν έχει κολλήσει ποτέ ) μπαταριάρα!Πάρε το σε 32 γιγα αν σε ενδιαφέρει η χωρητικότητα (εμένα προσωπικά όχι) και θα το ευχαριστηθείς! Στα χρήματά του ότι καλύτερο...όσα site υποστηρίζουν Mobile version είναι απόλαυση να σερφάρεις ,καθαρότατη ,ξεκούραστη ανάγνωση σε υπέροχα αληθινά χρώματα σε μια 5,2'' οθονάρα δίχως να καταπίνει την μπαταρία ,αλλά και σε νορμάλ διαστάσεις όχι να "κουβαλάς" μαζί σου τουβλάκια των 145χ72 mm για ίδια ή και μικρότερη οθόνη ... με βάση αυτά που έχω δει και για τα δικά μου γούστα μόνο το Z3c θα μπορούσε να είναι η επόμενη επιλογή μου τόσο σε θέμα διαστάσεων (πραγματικά πολύ καλό ,αν και πισω γύρισμα στις 4.6'') και σε επιδόσεις επεξεργαστή,μπαταρία και φυσικά αδιάβροχο!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. απο kaizerstore το εχει παρει κανεις? ειχε κανα θεματακι με την συσκευη ή ολα κομπλε?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο και πιο ισορροπημένο κινητό της αγοράς,ιδανικές διαστάσεις,οθόνη σπέσιαλ,γρήγορος επεξεργαστής (τρεις μήνες και τώρα,δεν έχει κολλήσει ποτέ ) μπαταριάρα!Πάρε το σε 32 γιγα αν σε ενδιαφέρει η χωρητικότητα (εμένα προσωπικά όχι) και θα το ευχαριστηθείς! Στα χρήματά του ότι καλύτερο...όσα site υποστηρίζουν Mobile version είναι απόλαυση να σερφάρεις ,καθαρότατη ,ξεκούραστη ανάγνωση σε υπέροχα αληθινά χρώματα σε μια 5,2'' οθονάρα δίχως να καταπίνει την μπαταρία ,αλλά και σε νορμάλ διαστάσεις όχι να "κουβαλάς" μαζί σου τουβλάκια των 145χ72 mm για ίδια ή και μικρότερη οθόνη ... με βάση αυτά που έχω δει και για τα δικά μου γούστα μόνο το Z3c θα μπορούσε να είναι η επόμενη επιλογή μου τόσο σε θέμα διαστάσεων (πραγματικά πολύ καλό ,αν και πισω γύρισμα στις 4.6'') και σε επιδόσεις επεξεργαστή,μπαταρία και φυσικά αδιάβροχο!

 

Πολύ πιο ακριβό όμως το z3c το οποίο σκεφτόμουν και γω. Το lg όντως πολύ καλή επιλογή.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. απο kaizerstore το εχει παρει κανεις? ειχε κανα θεματακι με την συσκευη ή ολα κομπλε?

 

Εγώ φίλε μου και όλα κομπλέ. Κανονικά ευρωπαϊκό σειρά 4.12. Χωρίς προβλήματα. Μόνο το wi fi μου κόλλαγε αλλά έφταιγε εφαρμογή την ξήλωσα και όλα καλά.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους,

Εδω και καιρο μπορω και βλεπω τα βιντεακια απο youtube στην τιβι.

Συγκεκριμενα ανοιγω wifi,βρισκω στο τιουμπ το τραγουδι που θελω παταω το κουμπι πανω δεξια ,συνδεεται στην τιβι(στο ιδιο δικτυο φυσικα) και ολα καλα.Προχτες νεο firmware update της Σονυ 50w829b και ξαφνικα δεν μπορω να το κανω ....Σημειωτεον οτι δοκιμασα για πρωτη φορα το miracast,και ενω μου βρισκει την τηλ,μου κολλαει στην συνδεση,δεν συνδεεται ποτε...

Καμια ιδέα;;;

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικό για σύνδεση με TV. Γίνεται το G2 να συνδεθεί με TV ενσύρματα, καθώς η TV δεν είναι Smart, ώστε να χρησιμοποιείται σαν player; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικό για σύνδεση με TV. Γίνεται το G2 να συνδεθεί με TV ενσύρματα, καθώς η TV δεν είναι Smart, ώστε να χρησιμοποιείται σαν player; Ευχαριστώ!

Ναι μπορεις να συνδεσεις hdmi καλωδιο απο κινητο στην τβ

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις να συνδεσεις hdmi καλωδιο απο κινητο στην τβ

 

Εννοείς καλώδιο που είναι HDMI και Micro USB; Χρειάζεται και κάποιο app ή είναι plug & play;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς καλώδιο που είναι HDMI και Micro USB; Χρειάζεται και κάποιο app ή είναι plug & play;

 

Ναι προφανως αυτο εννοει..ριξε μια ματια παρακατω

 

http://www.ebay.com/itm/Slimport-MyDP-to-HDMI-HDTV-Cable-Adapte-For-Google-Nexus-II-4-7-LG-G2-Optimus-G-/121351034753?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&hash=item1c4115d781

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. απο kaizerstore το εχει παρει κανεις? ειχε κανα θεματακι με την συσκευη ή ολα κομπλε?

Ειναι καλο μαγαζι. Και το kaizerstore και το kaizershop.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικό για σύνδεση με TV. Γίνεται το G2 να συνδεθεί με TV ενσύρματα, καθώς η TV δεν είναι Smart, ώστε να χρησιμοποιείται σαν player; Ευχαριστώ!

Το καλώδιο που χρειάζεσαι λέγεται slimport. Αυτό που παρέθεσε ο φίλος παρακάτω......

 

 

Αυτό ακριβώς έχω και 'γω σε TV που δεν είναι smart και δουλεύει πολύ καλά!!

Θέλει απλά να είναι συνδεμένος ταυτόχρονα και ο φορτιστής πάνω στο slimport.....

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο να σε ρωτησω κατι μιας και λες οτι το εχεις κι εσυ το slimport?

αν επιτρεπεται σε τι μαρκα τηλεορασης το συνδεεις?

γιατι απο οτι ειδα βαζει κατι περιορισμους για sony και κατι αλλες αγνωστες μαρκες.

κι επειδη ενδιαφερομαι να το παρω,δισταζω γιατι εχω sony.

Link to comment
Share on other sites

 

Το καλώδιο που χρειάζεσαι λέγεται slimport. Αυτό που παρέθεσε ο φίλος παρακάτω......

 

 

 

Αυτό ακριβώς έχω και 'γω σε TV που δεν είναι smart και δουλεύει πολύ καλά!!

Θέλει απλά να είναι συνδεμένος ταυτόχρονα και ο φορτιστής πάνω στο slimport.....

 

Σας ευχαριστώ! Οπότε μπορείς έτσι να βλέπεις πχ ταινίες κανονικά; Περνάει και ο ήχος στη tv; Η οθόνη του κινητού εξακολουθεί να μένει αναμμένη ή θα σβήνει; Θα ήταν προτιμότερο να σβήνει γι' αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Πήρα και εγώ την περασμένη βδομάδα, μετά από πολύ προβληματισμό για την οθόνη του το g2 και αφού ήμουν ανάμεσα σε αυτό, το huawei ascend p7 και το prestigio grace. Μέχρι τώρα όλα καλά! Ωραία οθόνη, γρηγορο χωρίς κολλήματα και καλη κάμερα!

Θα ήθελα λοιπόν, να μου πειτε από που μπορώ να κατεβάσω οδικό χάρτη της Κύπρου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...