Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως αν μου βγάλει την κιτρινιλα εκτός εγγύησης και μου ζητήσουν 140€ για την επισκευή...... θα δώσω άλλα 100 και πάω σε άλλο κινητό!

Το έχω ανάμιση χρονο

Και τα θεωρώ πολλά τα λεφτά για επισκευή είτε της οθόνης είτε οποιουδήποτε αλλού προβλήματος.

 

Ενώ τα λεφτά για καινούρια συσκευή δεν τα θεωρείς πολλά?:confused:

 

Αυτή είναι η λούμπα του καταναλωτισμού που όποιος μπορεί να ξεφύγει θα περνάει καλά με αυτά που έχει...:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενώ τα λεφτά για καινούρια συσκευή δεν τα θεωρείς πολλά?:confused:

 

Αυτή είναι η λούμπα του καταναλωτισμού που όποιος μπορεί να ξεφύγει θα περνάει καλά με αυτά που έχει...:cool:

Είναι πολλά αλλα τουλάχιστον θα έχω μια συσκευή καινούρια του κουτιού κ όχι μια που την είχα ενάμιση χρόνο και έχει ανοιχτει/μπει χέρι μεσα Κατά την επισκευη βίδες την κάνουν την μπροστινή οψη!

Κ όσο να πεις ακόμα και την.οθόνη να φτιάξω όλο κ κάποιο άλλο πρόβλημα θα μου δημιουργήσει το τηλεφωνο μετά από λίγο διάστημα παλι λόγω "παλιοτητας". Ποσα Χρόνια κρατάει μια συσκευή σε καλή κατασταση????

Δεν νομίζω ότι αξίζει να φτιάξω μια παλιά συσκευή με 240€

Λέω τι θα έκανα εγώ.... ο καθένας ότι νομίζει καλύτερο κάνει!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Με έχετε αγχώσει και κοιτάω την οθόνη συνέχεια ε.:cry:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε αγχώσει και κοιτάω την οθόνη συνέχεια ε.:cry:

Δεν είναι κανόνας! Δεν τυχαίνει σε όλους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την παλέψω άλλη μια βδομα΄δα χωρίς κινητό. :(

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανόνας! Δεν τυχαίνει σε όλους!!!!

 

Και εγώ έτσι νόμιζα μέχρι που την πατησα προχθές. :p

 

Και να αναφέρω και εγώ ότι όχι δεν το βάζω σε τσέπες τζην κλπ. Και πραγματικά του κάνω την πιο χαλαρή χρήση, και είναι με την stock rom.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι νόμιζα μέχρι που την πατησα προχθές. :p

 

Και να αναφέρω και εγώ ότι όχι δεν το βάζω σε τσέπες τζην κλπ. Και πραγματικά του κάνω την πιο χαλαρή χρήση, και είναι με την stock rom.

Το έχεις καιρό το κινητο?

Μήπως το έχουν κάνει κάπως σαν προγραμματισμένο αυτό σε όλα τα g2 να βγάζει αυτό το προβλημα Για κάποιο λογο? Για να βγάζουν φράγκα και στο σερβις?

Γιατί το θεωρώ κάπως περίεργο να είναι σύμπτωση αυτό και να έχουν αυτό το πρόβλημα πάνω από τους μισούς κατόχους του g2. Τελικά νομίζω ότι αυτοί οι λίγοι που δεν έχουμε τις κιτρινιλες Η έτυχε να είμαστε από τους τυχερούς Που δεν θα εμφανιστει η απλά δεν μας έχει εμφανιστεί..... ΑΚΟΜΑ!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις καιρό το κινητο?

Μήπως το έχουν κάνει κάπως σαν προγραμματισμένο αυτό σε όλα τα g2 να βγάζει αυτό το προβλημα Για κάποιο λογο? Για να βγάζουν φράγκα και στο σερβις?

Γιατί το θεωρώ κάπως περίεργο να είναι σύμπτωση αυτό και να έχουν αυτό το πρόβλημα πάνω από τους μισούς κατόχους του g2. Τελικά νομίζω ότι αυτοί οι λίγοι που δεν έχουμε τις κιτρινιλες Η έτυχε να είμαστε από τους τυχερούς Που δεν θα εμφανιστει η απλά δεν μας έχει εμφανιστεί..... ΑΚΟΜΑ!

 

Εντάξει ας μην είμαστε υπερβολικοί,όχι και πάνω από τους μισούς.Τα πράγματα νομίζω είναι απλά,ή υπαρχει "αστοχία υλικού" και βγάζει τις κιτρινίλες (μπορεί να παίζουν ρόλο και οι παρτίδες) ή οι χρήστες ,του πιάνουν 1000 βαθμού θερμοκρασία και καίγεται.Το δικό μου που είναι 1 έτους καθώς και g2 του περιβάλλοντος μου με μέτρια προς βαριά κατά καιρούς χρήση δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζουν οθόνη δίνουν εγγύηση στην καινούργια?

 

Βάσει νόμου, κάθε επισκευή εντός εγγύησης ανανεώνει τη διάρκειά της για το συγκεκριμένο ανταλλακτικό που επισκευάστηκε/αντικαταστάθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να παίζει ρόλο και η φωτεινότητα της οθόνης? Εγώ συνήθως την έχω στο 35 τοις εκατό και σπανίως πάνω από 40 μέχρι 50 % .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι να μη μας τύχη όσο αφορά το κιτρινισμα οθόνης, ένας βασικός λόγος που πρέπει ν αποφεύγουμε είναι κατά την φορτιση να μη κάνουμε τίποτα, μόνο απάντηση σε κλήσεις, όχι παιχνίδια,όχι εγκατάσταση εφαρμογών κλπ κλπ
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ εδώ και 2 βδομάδες του G2..παρτίδα 411 από πορτογαλια

όλα καλά όλα ωραία ως τώρα...εκτός από την τραγικά χαμηλή ένταση στους ήχους ειδοποίησης για μηνύματα κτλ...

αν και διάβασα σχεδόν όλο το thread απορώ πως και δεν το είχε αναφέρει κανείς έως τώρα...

τεσπα..ας είναι αυτό το μοναδικό μειονέκτημα του...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ εδώ και 2 βδομάδες του G2..παρτίδα 411 από πορτογαλια

όλα καλά όλα ωραία ως τώρα...εκτός από την τραγικά χαμηλή ένταση στους ήχους ειδοποίησης για μηνύματα κτλ...

αν και διάβασα σχεδόν όλο το thread απορώ πως και δεν το είχε αναφέρει κανείς έως τώρα...

τεσπα..ας είναι αυτό το μοναδικό μειονέκτημα του...

Νομίζω πως αλλάζει....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αλλάζει....

 

αν εννοείς αυτό με το root..το έχω δει

αλλά δεν θέλω να το κάνω root..

 

το τραγικό είναι ότι στις κλήσεις ο ήχος ακούγεται καμπάνα..μόνο στις ειδοποιήσεις είναι χαμηλός..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ξέρει κανένας να μου πει αν στα G2, G3 το rootάρισμα και η custom rom διακόπτει την εγγύηση όπως στα πολυαγαπημένα :p Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ξέρει κανένας να μου πει αν στα G2, G3 το rootάρισμα και η custom rom διακόπτει την εγγύηση όπως στα πολυαγαπημένα :p Samsung?

Το lg δεν είναι Samsung :p ,υπάρχει τρόπος επαναφοράς χωρίς κάποιο σημάδι ρουταρισματος

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς αυτό με το root..το έχω δει

αλλά δεν θέλω να το κάνω root..

 

το τραγικό είναι ότι στις κλήσεις ο ήχος ακούγεται καμπάνα..μόνο στις ειδοποιήσεις είναι χαμηλός..

Όχι, εννοώ ότι μπορείς να αλλάξεις τον ήχο με έναν πιο δυνατό...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ εδώ και 2 βδομάδες του G2..παρτίδα 411 από πορτογαλια

όλα καλά όλα ωραία ως τώρα...εκτός από την τραγικά χαμηλή ένταση στους ήχους ειδοποίησης για μηνύματα κτλ...

αν και διάβασα σχεδόν όλο το thread απορώ πως και δεν το είχε αναφέρει κανείς έως τώρα...

τεσπα..ας είναι αυτό το μοναδικό μειονέκτημα του...

Aυτός ήταν ο βασικός λόγος που το ρούταρα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το lg δεν είναι Samsung :p ,υπάρχει τρόπος επαναφοράς χωρίς κάποιο σημάδι ρουταρισματος

 

που σημαίνει ότι χάνουν εγγύηση απλώς το επαναφέρεις ευκολότερα και χωρίς Knox. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εννοώ ότι μπορείς να αλλάξεις τον ήχο με έναν πιο δυνατό...

 

ακομα και ο πιο δυνατος ηχος ακουγεται χαμηλα...κατεβασα και to zedge που εχει απειρους ηχους μεσα...τζιφος

Link to comment
Share on other sites

που σημαίνει ότι χάνουν εγγύηση απλώς το επαναφέρεις ευκολότερα και χωρίς Knox. Σωστά?

Σωστά ;) .

Link to comment
Share on other sites

Σωστά ;) .

 

Ευχαριστώ.

 

Ο λόγος που ρώτησα είναι γιατί θέλω να το προτείνω σε ένα φίλο αλλά το βλέπω λίγο βαρύ στην απόκριση. Σκεφτόμουν λοιπόν αν το ελαφρώσω λίγο μέσω root, αλλά δεν θέλω και να πολυασχοληθώ.

Και φυσικά επειδή δεν είναι δικό μου δεν θέλω να ρισκάρω την εγγύησή του.

Edited by mikedas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Ο λόγος που ρώτησα είναι γιατί θέλω να το προτείνω σε ένα φίλο αλλά το βλέπω λίγο βαρύ στην απόκριση. Σκεφτόμουν λοιπόν αν το ελαφρώσω λίγο μέσω root, αλλά δεν θέλω και να πολυασχοληθώ.

Και φυσικά επειδή δεν είναι δικό μου δεν θέλω να ρισκάρω την εγγύησή του.

Μια χαρά ελαφρύ είναι, δε θα δεις διαφορά με το root,εκτός και αν βάλεις custom rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...