Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ πρόσφατα (το έχω γράψει άλλωστε κι εδώ) μου άλλαξαν την καλωδίωση του μικροφώνου σε ευρωπαικό μοντέλο 411 παρτίδας ,northern europe συγκεκριμένα.

ας μας πει πιο συγκεκριμένα ο φίλος να καταλάβουμε.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραίος φίλε, καλώδιο otg θέλω να πάρω κι εγώ και ρώτησα επειδή έχω το φλασάκι σε ntfs.

 

Προσωπικά το έχω σε φορμάτ exFAT και δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα σε καμία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οι διάφορες εκδόσεις που έπαιρναν κατα καιρους οι Ελληνικές συσκευές σαν ενημερώσεις! Οι rom's που λενε V10 ειναι jelly bean (4.2.2) και αυτές που λένε V20 είναι kit kat (4.4.2). Θα βαλεις την τελευταία, την V20Η!!

Υπόψιν, όλα αυτά ισχύουν αν έχεις συσκευή 16gb!!

Αν έχεις 32gb, θα βαλεις μιας άλλης χώρας που ΔΕ θα γράφει 16G. Οι Ελληνικές ειναι όλες για 16αρες συσκευές καθότι δεν έγινε ποτέ επίσημη εισαγωγή το 32αρι!

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε για την ενημερωση.Θα προσπαθησω να περασω την ελληνικη V20H.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιό είναι το site?

 

Tο site μου το ανεφεραν στο forum και ειναι αυτο: http://lg-phone-firmware.c...-Tutti-36.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχουμε καμια αλλη περιπτωση σαν και αυτη στο forum?Πολυ περιεργο μου ακουγεται...

 

Οταν αγορασα το κινητο ειχε καμμενο pixel.Επικοινωνησα με το κεντρικα της εταιριας.Την δευτερη μερα το παρελαβαν και υστερα απο 4 μερες δεν ειχα καποια επικοινωνια μαζι τους με αποτελεσμα να τους παρω τηλεφωνο.Μου ανεφεραν οτι το προβλημα ηταν η μητρικη πλακετα και οτι το κινητο θα το φτιαξουν μετα απο εναν μηνα γιατι τοσο θα εκανε το ανταλλακτικο να ερθει,και ολα αυτα για 1 pixel. Τα συμπερασματα δικα σας.

Υ.Σ Οταν επικοινωνησα μαζι τους με ρωτησαν απο ποιο μαγαζι το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

To GPS πινει την μπαταρια μου.

Εφυγα με 80% μπαταρια στις 7:00 και 16:00 το απογευμα ειχε πεσει στο 30% κυριως σε standby, με βαρια 15 λεπτα αναμα οθονης στο 8αωρο.

Wifi κλειστο, ανοιχτα τα δεδομενα.

Η μονη αλλαγη, οτι εχθες το βραδυ εθεσα στο location να κανει και χρηση gps για εντοπισμο θεσης πλην wifi & network.

 

Eχει παρατηρησει και κανενας αλλος τετοιο drain;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

To GPS πινει την μπαταρια μου.

Εφυγα με 80% μπαταρια στις 7:00 και 16:00 το απογευμα ειχε πεσει στο 30% κυριως σε standby, με βαρια 15 λεπτα αναμα οθονης στο 8αωρο.

Wifi κλειστο, ανοιχτα τα δεδομενα.

Η μονη αλλαγη, οτι εχθες το βραδυ εθεσα στο location να κανει και χρηση gps για εντοπισμο θεσης πλην wifi & network.

 

Eχει παρατηρησει και κανενας αλλος τετοιο drain;

 

ειδηκα αν δουλευεις τους χαρτες της google και να τους κλεισεις τρεχουν πισω και πρεπει να μπεις να κανεις αναγκαστηκη διακοπη..

την εχω πατησει κι εγω.. αλλα πιστευω ειναι οτι καλυτερο σε πλοηγηση

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε για την ενημερωση.Θα προσπαθησω να περασω την ελληνικη V20H.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Tο site μου το ανεφεραν στο forum και ειναι αυτο: http://lg-phone-firmware.c...-Tutti-36.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οταν αγορασα το κινητο ειχε καμμενο pixel.Επικοινωνησα με το κεντρικα της εταιριας.Την δευτερη μερα το παρελαβαν και υστερα απο 4 μερες δεν ειχα καποια επικοινωνια μαζι τους με αποτελεσμα να τους παρω τηλεφωνο.Μου ανεφεραν οτι το προβλημα ηταν η μητρικη πλακετα και οτι το κινητο θα το φτιαξουν μετα απο εναν μηνα γιατι τοσο θα εκανε το ανταλλακτικο να ερθει,και ολα αυτα για 1 pixel. Τα συμπερασματα δικα σας.

Υ.Σ Οταν επικοινωνησα μαζι τους με ρωτησαν απο ποιο μαγαζι το πηρα.

Ήταν 32gb; Τελικά τί έγινε; Δεν το επισκεύασαν;

Link to comment
Share on other sites

Το 16 gb εχω. Τελικά το γύρισαν πισω δεν εκαναν τίποτα. Επιπλέον απέκτησε και μια γρατζουνιά στο φακο της κάμερας. Τώρα το εχω έτσι, απλα το εχω συνηθίσει.
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις σε ποιο συνεργειο ειχε παει το κινητο για service?Η lg συνεργαζεται σιγουρα με την procordia αλλα και με την Arvato.Φιλος απο Αθηνα που πηγε το κινητο του lg g flex στην procordia για ελλατωματικη καμερα οχι μονο του το φτιαξανε μεσα σε 2 ωρες αλλα εβλεπε και την διαδικασια μεσω καμερας.Τωρα για την Arvato πολλα ακούγονται στο διαδίκτυο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν.
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις σε ποιο συνεργειο ειχε παει το κινητο για service?Η lg συνεργαζεται σιγουρα με την procordia αλλα και με την Arvato.Φιλος απο Αθηνα που πηγε το κινητο του lg g flex στην procordia για ελλατωματικη καμερα οχι μονο του το φτιαξανε μεσα σε 2 ωρες αλλα εβλεπε και την διαδικασια μεσω καμερας.Τωρα για την Arvato πολλα ακούγονται στο διαδίκτυο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν.

 

Έχω την εντύπωση πως η LG δε συνεργάζεται (ευτυχώς) με την Arvato και ο μόνος εξουσιοδοτημένος στην Ελλάδα είναι η Procordia.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενώ έγραφε 3ω Και 20Λ, φορτισε σε 1,5 ωρα!
παίζει ρόλο αν το φορτίσεις με τον φορτιστή που δίνει η LG (1000mA) ή σε υπολογιστή (συνήθως 500mA). Στη δεύτερη περίπτωση φορτίζει σε διπλάσιο χρόνο :wink:
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις σε ποιο συνεργειο ειχε παει το κινητο για service?Η lg συνεργαζεται σιγουρα με την procordia αλλα και με την Arvato.Φιλος απο Αθηνα που πηγε το κινητο του lg g flex στην procordia για ελλατωματικη καμερα οχι μονο του το φτιαξανε μεσα σε 2 ωρες αλλα εβλεπε και την διαδικασια μεσω καμερας.Τωρα για την Arvato πολλα ακούγονται στο διαδίκτυο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν.

Η επισκευή δεν παίρνει χρόνο αλλά αν δεν υπάρχει το ανταλλακτικό τότε ναι, γίνονται μεγάλες καθυστερήσεις. Το καλοκαίρι χρειάστηκε να αλλάξω πρόσοψη στο δικό μου στην Procordia και λόγω έλλειψης έκαναν περίπου 25 μέρες να μου το δώσουν.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σόρυ αν δ ειναι το κατάλληλο thread αλλά δεν βρίσκω που να το ρωτήσω! εχω θεματάκι εδώ και κανα δυο βδομάδες μ το ραδιόφωνο (την εφαρμογή του κινητού) . Οταν το κλείνω δεν κλείνει και αν μπω να το κλείσω απο Ρυθμίσεις/ Εφαρμογές μετά θέλει λίγη ώρα να συνέλθει και να ξανα λειτουργήσει..γενικά δεν λειτουργεί σωστά. Εχει διαπιστώσει κανείς κανένα τέτοιο θέμα;;; και αν ναι πως διορθώνει;; μήπως να κατεβάσω καμια εφαρμογή για ραδιο καλυτερα;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σόρυ αν δ ειναι το κατάλληλο thread αλλά δεν βρίσκω που να το ρωτήσω! εχω θεματάκι εδώ και κανα δυο βδομάδες μ το ραδιόφωνο (την εφαρμογή του κινητού) . Οταν το κλείνω δεν κλείνει και αν μπω να το κλείσω απο Ρυθμίσεις/ Εφαρμογές μετά θέλει λίγη ώρα να συνέλθει και να ξανα λειτουργήσει..γενικά δεν λειτουργεί σωστά. Εχει διαπιστώσει κανείς κανένα τέτοιο θέμα;;; και αν ναι πως διορθώνει;; μήπως να κατεβάσω καμια εφαρμογή για ραδιο καλυτερα;;

Μου έχει συμβεί και εμένα. Μάλλον bug

Link to comment
Share on other sites

παίζει ρόλο αν το φορτίσεις με τον φορτιστή που δίνει η LG (1000mA) ή σε υπολογιστή (συνήθως 500mA). Στη δεύτερη περίπτωση φορτίζει σε διπλάσιο χρόνο :wink:

Κανονικά στο ρεύμα!

Link to comment
Share on other sites

Τροπος να αντιγραψουμε τις επαφες του gmail account στην συσκευη υπαρχει;

 

Επαφές - Ρυθμίσεις - Διαχείριση επαφών - εισαγωγή εξαγωγή

4 επιλογές

 

εισαγωγή από σιμ

εισαγωγή από εσωτερική μνήμη

εξαγωγή στην σιμ

εξαγωγή στην εσωτερική μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βρει αυτή την επιλογή, μα αν δεν κάνω λάθος αυτό αφορά back up των επαφών σε ένα αρχειο.

Εγώ αναζητώ καταχώρηση των επαφών στην συσκευή, σαν να το κάνω manually για μια μια επαφή.

Από το ιδιό μενού γίνεται;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βρει αυτή την επιλογή, μα αν δεν κάνω λάθος αυτό αφορά back up των επαφών σε ένα αρχειο.

Εγώ αναζητώ καταχώρηση των επαφών στην συσκευή, σαν να το κάνω manually για μια μια επαφή.

Από το ιδιό μενού γίνεται;

Μπες στις επαφές σου gmail μέσω pc και κάνε εξαγωγή σε csv ή vcard, μετά βάλε το αρχείο στο τηλέφωνο και κάνε το εισαγωγή από την επιλογή πιο πάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρατήρησα τελευταία ότι κολλάει η σύνδεση μου με το ρούτερ για wi fi και είτε σέρνεται είτε μου γράφει ότι το δίκτυο δεν ανταποκρίνεται. Πρέπει συνήθως να κάνω restart για να πάρει τα πάνω του αλλά μέσα στην ημέρα το παθαίνει ξανά. Το s4 της γυναίκας που το δοκίμασα σήμερα πάει μια χαρά στο ίδιο ρούτερ. Δεν ξέρω τι να του κάνω? :(
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχθές παρέλαβα το g2 απ τη προCordia Για αλλαγή μητρικής πλακέτας.

1 Εβδομάδα έκανε να το φτιάξουν γιατι περιμένανε το Ανταλλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε τιποτα για την λολιποπ; η λετε να ξεκινησω ρουταρισμα;

 

Μέσα στο Μάρτιο. Πέρνα cloydyg2 2.2. Απλά η καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω βρε παιδια:Φοραω την Blitz 3.3 και θελω να αλλαξω και να βαλω την Cloudyg2 2.2.Τις εφαρμογες ομως που εχω στην Blitz πως να τις περασω μετα;Μονο καποιες συγκεκριμενες θελω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...