Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μας βγάλουν το λάδι μέχρι να μας την δώσουν... :mad:

Μπορείς να μας δώσεις το λινκ που τους έστειλες τα μυνήματα να τους ρωτήσω κ εγώ κάτι που θελω ? Όσο για την αναβάθμιση lollipop.... Από μήνα σε μήνα το πάνε! Κ καλά θα την παίρναμε τον Ιανουάριο αλλά.....Την βλέπω να αργεί πολύ.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν διαβασα πουθενα οτι Ιανουαριο θα την παιρναμε.Το μονο που ακουστηκε ηταν οτι αρχες του νεου χρονου θα την παιρναμε και δεν ηταν και επισημο ;)

 

edit: επικοινωνησα σημερα με την Lg σχετικα με τον θορυβο που εχω στο ακουστικο και αυτο που μου προτειναν ηταν αν κανω factory reset...

νομιζω τσαμπα θα ξανασεταρω απο την αρχη το τηλεφωνο...

Edited by ntragas
Link to comment
Share on other sites

Ας αργήσει παιδιά, αρκεί να γίνει σωστή δουλειά με ελάχιστα bugs και όχι πρόχειρα πράγματα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζετε σας παρακαλω πως να διαγραψω -χωρις ρουτ- τις wifi συνδεσεις μου;

Οταν παταω πανω στο δικτυο που θελω να διαγραψω η μονη ενδειξη που μου δειχνει ειναι αυτη για την συνδεση...ουτε ακυηρωση ουτε διαγραφη..

Link to comment
Share on other sites

Τα λεγα εγω...Καλο πασχα :p Αν και ΟΚ το σημαντικο ειναι οτι θα παρει την αναβαθμιση η συσκευη...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας δώσεις το λινκ που τους έστειλες τα μυνήματα να τους ρωτήσω κ εγώ κάτι που θελω ? Όσο για την αναβάθμιση lollipop.... Από μήνα σε μήνα το πάνε! Κ καλά θα την παίρναμε τον Ιανουάριο αλλά.....Την βλέπω να αργεί πολύ.....

Απλά μπήκα στη σελίδα της LG και δεξιά κάτω μου βγήκε pop up αν θέλω να επικοινωνήσω με το live chat.

Link to comment
Share on other sites

Απλά μπήκα στη σελίδα της LG και δεξιά κάτω μου βγήκε pop up αν θέλω να επικοινωνήσω με το live chat.

Ωραία θα το κοιτάξω! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μας σε stock κατάσταση, τα otg στικάκια τα αναγνωρίζει σε fat32, σε ntfs ή και στις δύο μορφές;

 

Δεν ξερω αν 100% ειναι το ιδιο, δεν εχω otg stick, εχω otg καλωδιο και απο αυτο διαβαζει και τα δυο (fat32/ntfs).

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζετε σας παρακαλω πως να διαγραψω -χωρις ρουτ- τις wifi συνδεσεις μου;

Οταν παταω πανω στο δικτυο που θελω να διαγραψω η μονη ενδειξη που μου δειχνει ειναι αυτη για την συνδεση...ουτε ακυηρωση ουτε διαγραφη..

 

Πατάς επάνω, είτε παρατεταμένα, ή μία φορά πάνω στο όνομα του router που θέλεις να διαγράψεις και πατάς παράβλεψη δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω περασα το λιλιποπ στο μοτορολα της γυναικας και καταστραφηκα εχει αλλαξει κατι χρωματα στα γραμματα σε στατυς μπαρ κλπ αυτονομια ιδια φενεται αλλα επαψε να παιζει καποια αρχεια βιντεο που ηταν απαραιτητα αν γινει ετσι και στο g2 ευχαριστω δε θα παρω.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η εμπειρια μου με τα android ειναι οτι οσο πιο καινουργια μια εκδοση τοσο πιο βαρια γινεται αν οχι αμεσα μετα απο 1-2 μηνες χρησης.Ελπιζω να μην ισχυει και για την Lolipop αλλα θα δουμε.Γενικα η google υποσχεται πραγματα που δεν τα καταφερνει .Βλεπε kitkat Που λεγανε οτι θα καταναλωνει λιγοτερη ram και θα ειναι γενικα πιο ελαφρια απο την jellybean.
Link to comment
Share on other sites

Αυττο που με τρελαινει ειναι οτι αναβαθμιση γινεται δεν παιζουν καποιες εφαρμογες η στη μια τζελυ πχ απο κιτ κατ και λολιποπ ολες ολα δε τα παιζουν και εκει συγχιζομαι.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προερχόμενος από σονυ, είμαι με το g2 μόλις 3 μήνες περίπου, οπότε ούτε το περιβάλλον χρήσης του έχω βαρεθεί και το πήρα φυσικά με την υπάρχουσα 4.4.2 .Συνεπώς όταν έρθει η lollipop με το καλό και επειδή μου αρέσει το ui g3, μέχρι τον Σεπτέμβριο που θα έχει διορθώσει και τις πιθανές ατέλειες μια χαρά την βγάζω όπως είμαι, εξάλλου όπως έγραψε και ο παραπάνω το κινητό πετάει και η μπαταρία είναι κανόνι, άρα γιατί να ρισκάρω?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και με την υπαρχουσα το G2 ειναι σφεντονα.

Και να παμε στην 5.0 ποσο ΑΙΣΘΗΤΑ πιο καλο μπορει να γινει???

Με το καλο τι εννοεις; Αν εννοεις πιο γρηγορο, ποσο πιο γρηγορο;

Αν προσεφερε η LG το G3 UI σκετο για την kitkat ουτε που θα εσκαγε κανεις για την λολιποπ.

Δεν ειναι η lolli που θα κανει την διαφορα, ομως το UI του G3 που ειναι πολυ πιο καλαισθητο και προσθετει εξυπηρετικα featurακια.

 

Κυριοτερο ειναι το softkey για τα recent apps που δεν θελει κρατημα & ο συρομενος κερσορας πανω στο space key του πληκτρολογιου. Ειναι κι αλλα, πιο μικρα ή σχεδον ασημαντα αλλα θα διευκολυνουν τη χρηση της συσκευης.

 

Τελος αναμενω να δω αν εχει βελτιωθει σε καποιο βαθμο η καμερα και τα θεματα με το focus που εχει.

Αν εχουν κανει δουλεια σε αυτο το θεμα, θα ειναι "αισθητα" πιο καλο αφου ειναι και το μονο σημειο που χωλαινει το G2.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλες οι σελιδες του θεματος και ξαναρωταω κατι που εχει λογικα απαντηθει. Το κινητο εχει μια μικρη καθυστερηση και οταν δεχομαι κληση και οταν κανω. Για 2-3 δευτερολεπτα εχει μαυρη οθονη μεχρι να ανοιξει. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω; Η εκδοση του software μου ειναι D80220f-EUR-XX. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω;

 

Για αυτό το πρόβλημα υπάρχει λύση παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να κατεβάσω γραμματοσειρές (fonts) Από το google play? Ότι κ αν βάλω δεν το δέχεται! Μόνο από το lg smart world μπόρεσα να κατεβάσω δύο άλλα δεν έχει πολλές επιλογες.

Μου φαινεται περίεργο που δεν δέχεται fonts Η συσκευή από το google play

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εκδοση βασικης μορφης m8974a-1.0.190084

λογισμικο:d80220h-eur-xx αυτη την εκδοση modem λειτουργικου εχετε ολοι?

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση βασικης μορφης m8974a-1.0.190084

λογισμικο:d80220h-eur-xx αυτη την εκδοση modem λειτουργικου εχετε ολοι?

Εμένα στην έκδοση βασικής μορφής που λες, Μετά το m8974a γραφει AAAANAZM (Έτσι με κεφαλαια) Και μετά λέει το υπόλοιπο που γράφεις.

Δεν ξέρω αν έχει σχεση.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμενα αυτο γραφει.Οποτε αφου εχουμε ολοι την ιδια εκδοση modem τοτε το κινητο μου ειναι ελαττωματικο.Θα κανονισω απο δευτερα να το στειλω στην lg.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμενα αυτο γραφει.Οποτε αφου εχουμε ολοι την ιδια εκδοση modem τοτε το κινητο μου ειναι ελαττωματικο.Θα κανονισω απο δευτερα να το στειλω στην lg.

Είναι ελαττωματικο? Γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το πρόβλημα υπάρχει λύση παιδιά?

 

Δεν υπάρχει λύση σε στοκ κατάσταση...

Έχω κάνει root. Τι θα μπορούσα να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...