Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορω να αλλαξω τον ηχο των εισερχομενων email?Πηγα στις ειδοποιησεις αλλα αλλαξαν οι αστερισκοι και κατι αλλοι αλλα το μειλ οχι.Εχει ξεχωριστη ρυθμιση?

 

Υπαρχουν 2 επιλογες για τους ηχους ειδοποιησεων...η μια ειναι για αλλαγη του ηχου ειδοποιησεων γενικα που με αυτη ειδοποιησαι και για τα e-mail,ενω η δευτερη ειναι αποκλειστικα η ειδοποιηση των sms..θα σου τα γραψω αναλυτικα παρακατω.

 

Για ειδοποιησεις γενικα αλλα και για e-mail: ρυθμισεις-ηχος-συστημα-ηχος ειδοποιησεων

 

Μονο για τα sms:μηνυματα-πληκτρο μενου-ρυθμισεις-ειδοποιηση-ηχος ειδοποιησεων

 

Ελπιζω να βοηθησα,για ο,τι χρειαστεις εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σε μένα μου βγάζει συχνά μήνυμα για ενημέρωση. Έχω κάνει ενημέρωση σε όλες τις εφαρμογές, εκτός από το McAfee Family Protection. Αν δεν κάνω λάθος, πρόκειται για antivirus. Θα έκανα την εγκατάσταση, αλλά εκτός του ότι δεν θέλω να εγκαταστήσω antivirus, έχω την εντύπωση πως εάν προχωρήσω στη λήψη, θα πρόκειται για trial έκδοση και μετά θα μου ''ζαλίζει'' τ' αυτιά για αγορά. Είχα ρωτήσει και πριν για το πως μπορώ να απαλλαγώ (stock κατάσταση), αλλά στις εφαρμογές δεν βρήκα κάπου το McAffe για unilstall.

 

Πολυ παραξενο παντως που βρεθηκε στη συσκευη σου το mcafee..στη δικη μου δεν υπαρχει καν,και φανταζομαι στους περισσοτερους εδω μεσα.

για ριξε μια ματια εδω κι ακολουθησε τις οδηγιες που δινει,μακαρι να βγαλεις ακρη.

http://service.mcafee.com/FAQDocument.aspx?lc=1033&id=TS101213

απο λιγο που εψαξα σε διαφορα ξενα φορουμ,απο εκει βρηκαν τη λυση ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμη η παραπομπή στο Site που μου έγραψες. Σ' ευχαριστώ. Απ'ότι γράφει, μάλλον θα πρέπει πρώτα να κάνω λήψη της ενημέρωσης και μετά να πάω στους διαχειριστές της συσκευής,γιατί τώρα που πήγα, δεν υπάρχει κάπου το McAfee, γιατί δεν το έχω εγκαταστήσει. Παραπέμπω και ένα screen shot για να το δείτε στο κέντρο ενημερώσεων που υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμη η παραπομπή στο Site που μου έγραψες. Σ' ευχαριστώ. Απ'ότι γράφει, μάλλον θα πρέπει πρώτα να κάνω λήψη της ενημέρωσης και μετά να πάω στους διαχειριστές της συσκευής,γιατί τώρα που πήγα, δεν υπάρχει κάπου το McAfee, γιατί δεν το έχω εγκαταστήσει. Παραπέμπω και ένα screen shot για να το δείτε στο κέντρο ενημερώσεων που υπάρχει.

 

Συγγνώμη, αλλά πριν δεν ανέβηκε το συνημμένο.

Link to comment
Share on other sites

Στο stock launcher ναι υπάρχει. Με nova περιορίζεται αρκετά.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσα απ' την εφαρμογή των mail's δε σου δίνει τη δυνατότητα να αλλάξεις τον ήχο ειδοποίησης;

 

οχι δεν εχει κατι.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχουν 2 επιλογες για τους ηχους ειδοποιησεων...η μια ειναι για αλλαγη του ηχου ειδοποιησεων γενικα που με αυτη ειδοποιησαι και για τα e-mail,ενω η δευτερη ειναι αποκλειστικα η ειδοποιηση των sms..θα σου τα γραψω αναλυτικα παρακατω.

 

Για ειδοποιησεις γενικα αλλα και για e-mail: ρυθμισεις-ηχος-συστημα-ηχος ειδοποιησεων

 

Μονο για τα sms:μηνυματα-πληκτρο μενου-ρυθμισεις-ειδοποιηση-ηχος ειδοποιησεων

 

Ελπιζω να βοηθησα,για ο,τι χρειαστεις εδω ειμαστε.

 

Για την ειδοποιηση των ες εμ ες εχω αλλο ηχο εκει εχεις την δυνατοτητα ρυθμισης,οσο για τις ειδποιησεις γενικα ηχος ειδοποιησεων τον αλλαξα αλλα τα μειλ εξακολουθουν να εχουν τον παλιο.:(

 

ΑΑΑ οκ το βρηκα παιδια πηγα στα μειλ-ρυθμισεις-πατησα πανω στο λογαριασμο μειλ και εκει εβγαλε αλλο μενου και υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξεις ηχο οπως και επραξα,ευχαριστω οσους με βοηθησαν.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...οταν ειμαι στο facebook και παταω να δω στην συνομιλια ποιοι ειναι μεσα κρασαρει και κλεινει...συμβαινει και σε εσας; τι να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...οταν ειμαι στο facebook και παταω να δω στην συνομιλια ποιοι ειναι μεσα κρασαρει και κλεινει...συμβαινει και σε εσας; τι να φταιει;

Σου το κάνει με την τελευταία έκδοση του facebook? Με τις προηγούμενες εκδόσεις ήταν οκ?? Λογικά η εφαρμογή φταίει. Δοκίμασε να την σβήσεις και να την ξανακατεβασεις Κ αν εξακολουθεί κα υπάρχει το πρόβλημα σβηστην Κ κατέβασε μια προηγούμενη έκδοση της! Γενικά το facebook Είναι όλο προβληματα. Είναι θέμα εφαρμογής και Δεν φταίει το κινητό σου σε αυτο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά πριν δεν ανέβηκε το συνημμένο.

 

Επισης καπου αλλου διαβασα οτι προτεινεται να γινει κανονικα η ληψη και εγκατασταση του προγραμματος και μετα να ακολουθησει η διαδικασια που σου προτεινα πριν μεσα απο το σαιτ της mcafee...αν κανεις μια αναζητηση στο νετ με τιτλο ''how to uninstall McAfee family protection on android'',θα βρεις αρκετες αναφορες περι του θεματος.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ παραξενο παντως που βρεθηκε στη συσκευη σου το mcafee..στη δικη μου δεν υπαρχει καν,και φανταζομαι στους περισσοτερους εδω μεσα.

για ριξε μια ματια εδω κι ακολουθησε τις οδηγιες που δινει,μακαρι να βγαλεις ακρη.

http://service.mcafee.com/FAQDocument.aspx?lc=1033&id=TS101213

απο λιγο που εψαξα σε διαφορα ξενα φορουμ,απο εκει βρηκαν τη λυση ολοι.

 

και στην δικη μου συσκευη υπαρχει το McAfee Family Protection

Link to comment
Share on other sites

και στην δικη μου συσκευη υπαρχει το McAfee Family Protection

 

Ποιας παρτιδας ειναι και για ποια χωρα?το δικο μου ειναι 409(Σεπτεμβριος 2014) για τη Γερμανια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Απο τη χρηση της quickwindow θηκης,εχει δημιουργηθει στην οθονη μια παραλληλογραμμη σταμπα απο το κενο του πλαισιου που εχει η θηκη για να βλεπεις την οθονη...Ξερει κανεις πως μπορω να το καθαρισω?Μην κανω τιποτα απο μονος και δημιουργησω προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Ποιας παρτιδας ειναι και για ποια χωρα?το δικο μου ειναι 409(Σεπτεμβριος 2014) για τη Γερμανια.

Και το δικό μου είναι γερμανικού προορισμού 403 παρτίδας 32GB.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Απο τη χρηση της quickwindow θηκης,εχει δημιουργηθει στην οθονη μια παραλληλογραμμη σταμπα απο το κενο του πλαισιου που εχει η θηκη για να βλεπεις την οθονη...Ξερει κανεις πως μπορω να το καθαρισω?Μην κανω τιποτα απο μονος και δημιουργησω προβλημα..

 

αν το εχεις χωρις ζελατινα πας μαλλον για οθονη την οποια αναγνωριζει η lg λογω θηκης.:X

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

και στην δικη μου συσκευη υπαρχει το McAfee Family Protection

δεν παιρνει δρομο με root explorer?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η 411 ειναι καλη παρτιδα ή προβληματικη?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας

θελω να ρωτησω αν υπαρχει δυνατοτητα επιλογης ορισμενων εφαρμογων που να ενημερονωνται απο τα δεδομενα πακετου (chrome - google - ...) και οχι ολες (παιχνιδια ...) ωστε να μην σου τρωνε αδικα MB ?

Εχω την εντυπωση πως εαν δεν γινονται ενημερωσεις στα ανωτερω προγραμματα μετα απο λιγες μερες δεν μπαινει στο ιντερνετ η μπαινει με διαφορα προβληματα (δεν εμφανιζει φωτο κ.λ.π.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Απο τη χρηση της quickwindow θηκης,εχει δημιουργηθει στην οθονη μια παραλληλογραμμη σταμπα απο το κενο του πλαισιου που εχει η θηκη για να βλεπεις την οθονη...Ξερει κανεις πως μπορω να το καθαρισω?Μην κανω τιποτα απο μονος και δημιουργησω προβλημα..

 

Με ενα πανακι απαλο, ή με το...χερι σου! οσοι εχουν αυτη τη θηκη εχουν αυτο το θεμα. Δεν ειναι κατι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Απο τη χρηση της quickwindow θηκης,εχει δημιουργηθει στην οθονη μια παραλληλογραμμη σταμπα απο το κενο του πλαισιου που εχει η θηκη για να βλεπεις την οθονη...Ξερει κανεις πως μπορω να το καθαρισω?Μην κανω τιποτα απο μονος και δημιουργησω προβλημα..

Δεν είναι τίποτα! Τριψτο με ένα πανάκι στεγνό ή μια χαρτοπετσετα και θα φυγει αν είναι σταμπα-κολλα!!!! Εκτός κ αν είναι χαρακομενη λόγο του μεταλλικού γύρω γύρω !

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα! Τριψτο με ένα πανάκι στεγνό ή μια χαρτοπετσετα και θα φυγει αν είναι σταμπα-κολλα!!!! Εκτός κ αν είναι χαρακομενη λόγο του μεταλλικού γύρω γύρω !

 

Η οθόνη καλό είναι να καθαρίζεται με νοτισμένη πετσέτα ή πανάκι μικροϊνών (microfiber). Ορισμένα χαρτιά είναι σκληρά και μπορεί να προκαλέσουν μικρογρατζουνιές. Πολύ φοβάμαι όμως (όπως είπαν και οι προηγούμενοι) ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση η στάμπα έχει γίνει από το μεταλλικό πλαίσιο της quickwindow...

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα το κινητο ειχει την πρωτη μικρη πτωση του... :(

επεσε απο το κρεβατι χτυπησε λιγο στο ποδι μου πρωτα και μετα στο χαλι ευτυχως.....

ολα καλα....

γενικα εσεις που το εχετε καιρο απο "ελαφριες" πτωσεις ειναι ανθεκτικο??

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι χρησιμοποιειτε το knock on σας δουλευει παντα με την πρωτη η σας παιδευει λιγο?? :happy:

εχω παρατηρησει ειδικα οταν το κινητο ειναι σε μεγαλη αναμονη ισως αργουν οι αισθητηρες να "ξυπνησουν" την οθονη...

γενικα εχω καταλαβει πως πρεπει να χτυπας την οθονη με σχετικη δυναμη για να ανοιξει σιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι χρησιμοποιειτε το knock on σας δουλευει παντα με την πρωτη η σας παιδευει λιγο?? :happy:

εχω παρατηρησει ειδικα οταν το κινητο ειναι σε μεγαλη αναμονη ισως αργουν οι αισθητηρες να "ξυπνησουν" την οθονη...

γενικα εχω καταλαβει πως πρεπει να χτυπας την οθονη με σχετικη δυναμη για να ανοιξει σιγουρα...

 

Η δύναμη σίγουρα δεν παίζει ρόλο. Χρειάζεται όμως αρκετή σε επιφάνεια επαφή του δαχτύλου με την οθόνη. Ο χρόνος που βρίσκεται σε αναμονή δεν έχω δει να επηρεάζει την απόκριση. Μόλις καταλάβεις τις συνθήκες και το χρονισμό που δουλεύει, θα σου είναι πιο εύκολο μετά.

Σημειωτέον ότι με προστατευτικά οθόνης είναι πιο δύσκολο να πετύχει.

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο θα έλεγα σε μένα, απαλά θέλει με καλή εφαρμογή και με συνεχή απαλά χτυπήματα (3 πχ) ,σπάνια δεν λειτουργεί. Αρχικά κι εγώ μέχρι να το καταλάβω είχα την αίσθηση ότι δεν λειτουργεί, τώρα πια είναι προέκταση του μυαλού μου :D
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι χρησιμοποιειτε το knock on σας δουλευει παντα με την πρωτη η σας παιδευει λιγο?? :happy:

εχω παρατηρησει ειδικα οταν το κινητο ειναι σε μεγαλη αναμονη ισως αργουν οι αισθητηρες να "ξυπνησουν" την οθονη...

γενικα εχω καταλαβει πως πρεπει να χτυπας την οθονη με σχετικη δυναμη για να ανοιξει σιγουρα...

Και σε μένα πολλές φορές δεν ανταποκρίνεται κ αναγκάζομαι να πατήσω το κουμπί ενεργοποίησης κ απενεργοποίησης για να ανάψω την οθονη. Αυτό μου το κάνει όταν έχω πολλές ώρες να χρησιμοποιήσω το κινητο. Το πρωί ας πούμε που όλη νύχτα είναι σε αναμονη. Αλλά μετά στρωνει. Δεν του έχω μεμβρανη/glass.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Η δύναμη σίγουρα δεν παίζει ρόλο. Χρειάζεται όμως αρκετή σε επιφάνεια επαφή του δαχτύλου με την οθόνη. Ο χρόνος που βρίσκεται σε αναμονή δεν έχω δει να επηρεάζει την απόκριση. Μόλις καταλάβεις τις συνθήκες και το χρονισμό που δουλεύει, θα σου είναι πιο εύκολο μετά.

Σημειωτέον ότι με προστατευτικά οθόνης είναι πιο δύσκολο να πετύχει.

 

το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό. ειδικά αν έχει επάνω πολλές δαχτυλιές (το προστατευτικό)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...