Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα ένα Microsoft wedge keyboard για το ταμπλετ μου και προσπάθησα να το συνδέσω με το κινητό. Όλα πήγαν καλά με τη συζευξη, ωστόσο δεν κατάφερα να αλλάξω τη γλώσσα από τα αγγλικά στα ελληνικά. Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το κάνω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα ένα Microsoft wedge keyboard για το ταμπλετ μου και προσπάθησα να το συνδέσω με το κινητό. Όλα πήγαν καλά με τη συζευξη, ωστόσο δεν κατάφερα να αλλάξω τη γλώσσα από τα αγγλικά στα ελληνικά. Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το κάνω αυτό;

 

Έχω δει εφαρμογές τύπου keyboard helper που προσθέτουν τέτοιες λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα, κάτοχος και εγώ του G2 με μια ερώτηση.. μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά είναι πολλές οι σελίδες..ΕΡΩΤΗΣΗ

επειδή βλέπω το σήμα λήψης να μην είναι ποτέ στις 5 γραμμές , ψαχνοντας πηγα στην - Προτεινώμενη λειτουργία δικτύου εκει εχει

- Αυτόματα GSM/WCDMA/LTE και είναι προεπιλογή τηλεφώνου

-Αυτόματο GSM/WCDMA

-Μόνο WCDMA

-Μόνο GSM

 

Μόλις το βάζω στο - Μόνο GSM - έχω σήμα καμπάνα...ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ να το έχω και τί σημαίνει το κάθε ένα ?

Ευχαριστώ

Σε μένα που δεν υπάρχει η επιλογή για LTE πως την ενεργοποιώ; φταίει που έχω Q μήπως;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που δεν υπάρχει η επιλογή για LTE πως την ενεργοποιώ; φταίει που έχω Q μήπως;

Η wind δεν έχει 4g/lte δίκτυο.οπότε δεν θα το δεις.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές.

Να καλέσω στην εξυπηρέτηση λέτε;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές.

Να καλέσω στην εξυπηρέτηση λέτε;

Η WIND ΔΕΝ υποστηρίζει 4G!!!!!!! Το 4g Είναι θέμα ΠΑΡΟΧΟΥ ΚΙΝΗΤΗΣ.

ΕDIT***έκανα την παράθεση σε λάθος άτομο!! Sorry!!!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

to 32gb θα πεσει η τιμη του ????????

βλεπω διαφορα τιμης skroutz me bestprice....

απο bestprice δεν το προτιματε?δεν ειναι αξιοπιστα τα μαγαζια?

γιατι βλεπω πολυ για skroutz λενε....

Edited by djtasos030
Link to comment
Share on other sites

to 32gb θα πεσει η τιμη του ????????

βλεπω διαφορα τιμης skroutz me bestprice....

απο bestprice δεν το προτιματε?δεν ειναι αξιοπιστα τα μαγαζια?

γιατι βλεπω πολυ για skroutz λενε....

Τα μαγαζιά είναι τα ίδια. Δεν έχει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, πως μπορούμε στο G2 να κλείνουμε τις εφαρμογές που τρέχουν?
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Η WIND ΔΕΝ υποστηρίζει 4G!!!!!!! Το 4g Είναι θέμα ΠΑΡΟΧΟΥ ΚΙΝΗΤΗΣ.

ΕDIT***έκανα την παράθεση σε λάθος άτομο!! Sorry!!!!!

 

Και εγω μολις εβαλα f2g καρτα και δεν μου εμφανιζει το 4g πριν που ειχα cosmote ειχε

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, πως μπορούμε στο G2 να κλείνουμε τις εφαρμογές που τρέχουν?

Από τη διαχείριση εργασιών.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Από τη διαχείριση εργασιών.

 

Μου θυμίζεις που είναι...?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου θυμίζεις που είναι...?

 

Άκυρο, το βρήκα.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω οτι σε κλειστους χωρους ενω εχω δυνατο σημα (πανω απο τη μεση σε Η) δεν συνδεεται με τιποτα. Ειναι θεμα της εταιριας ή του τηλεφωνου; Το εχει παθει καποιος αλλος; Σημειωση εχω Vodafone

 

Και εγω μολις εβαλα f2g καρτα και δεν μου εμφανιζει το 4g πριν που ειχα cosmote ειχε

 

Μονο Vodafone & Cosmote εχουν. Καλα βεβαια αν εχεις φουλ σημα H δεν εχει και τεραστια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω οτι σε κλειστους χωρους ενω εχω δυνατο σημα (πανω απο τη μεση σε Η) δεν συνδεεται με τιποτα. Ειναι θεμα της εταιριας ή του τηλεφωνου; Το εχει παθει καποιος αλλος; Σημειωση εχω Vodafone

 

 

 

Μονο Vodafone & Cosmote εχουν. Καλα βεβαια αν εχεις φουλ σημα H δεν εχει και τεραστια διαφορα

 

σωστα δεν με πειραζει πηγαινει σφαιρα ουτο σι αλλος και με 3g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Η τιμή της συσκευής έχει πέσει αρκετά και τη θεωρώ φοβερό value for money και σκέφτομαι να την αγοράσω!

Με προβληματίζουν όμως τα στίγματα που βγάζει εν καιρώ η οθόνη!Συμβαίνει σε όλες τις συσκευές?

Είμαι ανάμεσα σε αυτή και το Nexus 5 αλλά μ'αρέσει η μεγάλη μπαταρία του G2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Η τιμή της συσκευής έχει πέσει αρκετά και τη θεωρώ φοβερό value for money και σκέφτομαι να την αγοράσω!

Με προβληματίζουν όμως τα στίγματα που βγάζει εν καιρώ η οθόνη!Συμβαίνει σε όλες τις συσκευές?

Είμαι ανάμεσα σε αυτή και το Nexus 5 αλλά μ'αρέσει η μεγάλη μπαταρία του G2.

 

ποια στιγματα ρε φιλε?

 

να σας πω και εγω την μικρη μου εμπειρια απο το g2. το εχω κοντα στο χρονο με φουλ χρηση,

ειμαι γκατζετακιας και θελω να παιρνω καινουργια πραγματα,

το g2 εχει ενα κακο, ειναι τοσο καλο που δεν ξερω τι αλλο να παρω,

αφου σκεφτομαι να το δωσω στην κοπελα μου και να το παρω παλι αλλα σε ασπρο, να του πεταξω και μια cloudyg3 και ασε τους αλλους με τις παντοφλες να ψαχνοντε

 

ps. ισως το αλλαζα μονο για το z3 compact αλλα και παλι μονο για το αδιαβροχο η διαφορα τιμης δεν αξιζει.

ps και εμενα εμφανισιακα μου αρεσει πιο πολυ το νεξους, αλλα πηρα το g2 λογο μπαταριας.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενα ποστ (σελ. 941) διάβασα ότι σε αρκετές συσκευές υπάρχει αυτό το πρόβλημα (στίγματα & ασπρο οθονης)... Edited by anetos82
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θέμα με την οθόνη. Μόνο ότι μαζεύει πολλές δαχτυλιες, αλλά ποιο κινητό δεν μαζεύει

 

Και παρότι το G2 δεν φοράει pure Android είναι αρκετά smooth, μερικοί λένε ότι είναι πιο smooth από το G3. Ο στοκ Launcher lagαρει λίγο αλλά με έναν Nova καθάρισες.

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενα ποστ (σελ. 941) διάβασα ότι σε αρκετές συσκευές υπάρχει αυτό το πρόβλημα (στίγματα & ασπρο οθονης)...

 

Αυτό συμβαίνει (οχι απαραίτητα πάντα) σε αυτούς που έχουν υπερθερμάνει το κινητό τρέχοντας για αρκετή, η αρκετές ώρες κάποια βαριά παιχνίδια...!!! δεν είναι παιχνιδομηχανη, αν κάνεις κανονική χρίση δεν έχεις κανένα θέμα με την οθόνη...!!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει (οχι απαραίτητα πάντα) σε αυτούς που έχουν υπερθερμάνει το κινητό τρέχοντας για αρκετή, η αρκετές ώρες κάποια βαριά παιχνίδια...!!! δεν είναι παιχνιδομηχανη, αν κάνεις κανονική χρίση δεν έχεις κανένα θέμα με την οθόνη...!!!!;)

Υπαρχει περιπτωση δηλαδη να βγαλει στιγματα η οθονη επειδη θα παιζω παιχνιδια?:O :O ! Η αμα πολυ ωρα browser? :eek:

Αυτο ακουγεται σοβαρο

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση δηλαδη να βγαλει στιγματα η οθονη επειδη θα παιζω παιχνιδια?:O :O ! Η αμα πολυ ωρα browser? :eek:

Αυτο ακουγεται σοβαρο

 

Με το απλό browsing δεν θα έχεις θέμα κατά πάσα πιθανότητα καθώς η συσκευή τότε δεν ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες. Το πρόβλημα εμφανίζεται κυρίως μετά από αρκετό -βαρύ- gaming που όπου ο SD800 τηγανίζει αυγό.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...