Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια βοηθεια...Ειμαι root και εβαλα και th ρομ του G3...Ποια mods για τη καμερα μπορω να χρησιμοποιησω? Φοβαμ μη βαλω τιποτα που ειναι για stock rom και τα παιξει το κινητο... Εγραψα και στο thread γαι τη καμερα αλλα δε πηρα απαντηση...

Αν εχεις cloudyG3 δε χρειαζεται να περασεις κανενα mod. Η καμερα ειναι μια χαρα, και εχεις τα advanced binaries. Αν διαβασεις στο νημα των φωτο, θα δεις οτι τα binaries αυτα εχουν τα συν και τα πλην τους! Το μονο επιπλεον (αν θελεις) που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις την Xcam και τα setting's της:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν εχεις cloudyG3 δε χρειαζεται να περασεις κανενα mod. Η καμερα ειναι μια χαρα, και εχεις τα advanced binaries. Αν διαβασεις στο νημα των φωτο, θα δεις οτι τα binaries αυτα εχουν τα συν και τα πλην τους! Το μονο επιπλεον (αν θελεις) που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις την Xcam και τα setting's της:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

Αυτο δηλαδη?

10909255_10202720207040949_907604650_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=661c3b1ba4c855139940fdfb33194fae&oe=54ACBF89&__gda__=1420671922_f7393fca3d1e976b0734b53ce4a34a19

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δηλαδη?

10909255_10202720207040949_907604650_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=661c3b1ba4c855139940fdfb33194fae&oe=54ACBF89&__gda__=1420671922_f7393fca3d1e976b0734b53ce4a34a19

Αυτα στο screenshot σου ειναι τα binaries, τα οποια αν εχεις cloudyG3, τα εχεις ηδη!

Εγω σου εγραψα αν ηθελες να βαλεις αυτο (στο screenshot) και τα setting's του:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bellabytes.xcamlgsettings

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχει 1 Εβδομάδα Τώρα που δεν κλειδώνει και ξεκλειδώνει με διπλό κτύπημα της οθόνης..το έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα...ξέρετε τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχει 1 Εβδομάδα Τώρα που δεν κλειδώνει και ξεκλειδώνει με διπλό κτύπημα της οθόνης..το έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα...ξέρετε τιποτα?

Αν στο κλείδωμα οθόνης έχεις βάλει knock code και είσαι stock τότε είναι λογικό.

Λάθος. Τώρα είδα ότι δεν κλειδώνει. Στο κρυφό μενού κάνεις update το touch firmware.

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχει 1 Εβδομάδα Τώρα που δεν κλειδώνει και ξεκλειδώνει με διπλό κτύπημα της οθόνης..το έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα...ξέρετε τιποτα?

Δες πρωτα μηπως καταλαθος το απενεργοποιησες μεσα απ' το μενου του κινητου......

Link to comment
Share on other sites

Στο κρυφό μενού κάνεις update το touch firmware.

 

Πράγματι πως μπαίνεις στο κρυφό μενού;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πως μπαίνεις στο κρυφό μενού;

Στο dialer πατας 3845#*802#

Αυτο ειναι το κρυφο μενου. Αν θελεις να κανεις update το touch που προαναφερθηκε (αν δεν υπαρχει προβλημα, δε χρειαζεται)

Πατάς settings

Και μετα update touch firmware

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μην αρχίσετε να παίζετε με αυτό...

 

Γι' αυτό είναι κρυφό - πρέπει να ξέρετε τι πειράζεται :cool:

Link to comment
Share on other sites

H στοκ εφαρμογη της καμερας δέχεται βελτιώσεις για τις φωτογραφίες?

Κοιτάω στις ρυθμίσεις αλλά δεν έχει κα το ιδιαίτερο για να φτιάχνεις την ποιοτητα της λήψης. Η ποιότητα είναι στο "κανονικο" (το γράφει πάνω πανω). Γίνεται να γίνει βελτιστο?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Επειδή μένω Θεσσαλονίκη και μέχρι στιγμής δεν έχω δει 4g πήγα και ρώτησα στην cosmote άμα χρειάζεται να κάνω κάτι. Μου είπαν όχι αλλά στις επιλογές δεν υπάρχει καν το 4g!!Κάνω κάτι λάθος εγώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Επειδή μένω Θεσσαλονίκη και μέχρι στιγμής δεν έχω δει 4g πήγα και ρώτησα στην cosmote άμα χρειάζεται να κάνω κάτι. Μου είπαν όχι αλλά στις επιλογές δεν υπάρχει καν το 4g!!Κάνω κάτι λάθος εγώ;

Η βαριόταν να ασχοληθούν η δεν ξέρανε. Πρέπει να το ενεργοποιήσεις εσύ για να έρθει. Πάρε τηλ. Στην εξυπηρέτηση πελατών. Πες τους τι μοντέλο έχεις Και θα σου πούνε που να στείλεις ενα sms ενεργοποίησης του 4g. Και μετά θα σου βγει εκεί Επιλογή για 4g να το επιλεξεις . Θα σου'λεγα Εγώ που στειλεις το sms αλλα Δεν θυμάμαι καθολου. Αν θυμάμαι καλά μετά απο 24 ωρες ενεργοποιητε Μετά το ετιμα σου.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή χρονιά κ απο μένα...έκανα ένα benchmark Κ Εγώ κ το αποτέλεσμα μου ήταν

 

Είμαι root ,δε εχει κάποια σημασία, πρώτη φορά κάνω το τεστ έτσι από περιέργεια, μη δίνετε και τόση σημασία

 

:lol:Γατάκια...χα χα χα χα...!!!!:lol:

 

http://s29.postimg.org/fs0nkjx4n/Screenshot_2015_01_05_22_05_01.png

free photo hosting

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Επειδή μένω Θεσσαλονίκη και μέχρι στιγμής δεν έχω δει 4g πήγα και ρώτησα στην cosmote άμα χρειάζεται να κάνω κάτι. Μου είπαν όχι αλλά στις επιλογές δεν υπάρχει καν το 4g!!Κάνω κάτι λάθος εγώ;

 

Η βαριόταν να ασχοληθούν η δεν ξέρανε. Πρέπει να το ενεργοποιήσεις εσύ για να έρθει. Πάρε τηλ. Στην εξυπηρέτηση πελατών. Πες τους τι μοντέλο έχεις Και θα σου πούνε που να στείλεις ενα sms ενεργοποίησης του 4g. Και μετά θα σου βγει εκεί Επιλογή για 4g να το επιλεξεις . Θα σου'λεγα Εγώ που στειλεις το sms αλλα Δεν θυμάμαι καθολου. Αν θυμάμαι καλά μετά απο 24 ωρες ενεργοποιητε Μετά το ετιμα σου.

 

Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το 4G της COSMOTE;

Για να ενεργοποιήσεις το 4G επισκέψου ένα κατάστημα του δικτύου COSMOTE ή κάλεσε την Εξυπηρέτηση Πελατών .Κάλεσε στο 13838 αν είσαι κάτοχος Συμβολαίου, ΚαρτοΣυμβολαίου ή Καρτοκινητού COSMOTE (χρέωση 0,19€/κλήση) ή στο 13839 εάν είσαι επαγγελματίας (δωρεάν κλήση από το εταιρικό κινητό COSMOTE).

 

Πηγή:

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HNMS/xml/Personal__microsite__4G__4GFAQ/section/Personal

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

H στοκ εφαρμογη της καμερας δέχεται βελτιώσεις για τις φωτογραφίες?

Κοιτάω στις ρυθμίσεις αλλά δεν έχει κα το ιδιαίτερο για να φτιάχνεις την ποιοτητα της λήψης. Η ποιότητα είναι στο "κανονικο" (το γράφει πάνω πανω). Γίνεται να γίνει βελτιστο?

Οχι δεν δεχεται κατι.Πρεπει να κανεις root για μενα,και μετα σε αυτην την σελιδα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5855987#post5855987 ) θα δεις τι αλλο να κανεις.Η μερα με τη νυχτα σε ποιοτητα μετα.Εχει βεβαια και για stock μονο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με cloudy g3 αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα στο GPS? Κλειδώνει γρήγορα, αλλά με την οδήγηση δεν συγχρονίζει για κανένα λόγω. Δοκίμασα πέρα από Google maps, here maps, me, κλπ
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

:lol:Γατάκια...χα χα χα χα...!!!!:lol:

 

http://s29.postimg.org/fs0nkjx4n/Screenshot_2015_01_05_22_05_01.png

free photo hosting

χαχαχαχα Photoshop ε ; :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με cloudy g3 αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα στο GPS? Κλειδώνει γρήγορα, αλλά με την οδήγηση δεν συγχρονίζει για κανένα λόγω. Δοκίμασα πέρα από Google maps, here maps, me, κλπ

Εγω φιλε μου εχω cloudyG3 και δουλευει καμπάνα. Δεν ειναι ομως αυτο το θεμα. Επειδη ειμαι απ' τους "παλιούς" στο G2 (παρτιδα 309), και ημουν απ' αυτους που ειχα προβλημα με το gps......σου λεω οτι (κατα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο) δεν ευθυνεται η rom αν εχεις "θεματακια" με το gps...

Η lollipop αναβάθμιση βγήκε παιδιά?

Επισημα οχι..... μονο καποιες custom, αλλα με αρκετα bug's ακομη......

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Επειδή μένω Θεσσαλονίκη και μέχρι στιγμής δεν έχω δει 4g πήγα και ρώτησα στην cosmote άμα χρειάζεται να κάνω κάτι. Μου είπαν όχι αλλά στις επιλογές δεν υπάρχει καν το 4g!!Κάνω κάτι λάθος εγώ;

Στείλε 4g στο 1333, είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Επειδή μένω Θεσσαλονίκη και μέχρι στιγμής δεν έχω δει 4g πήγα και ρώτησα στην cosmote άμα χρειάζεται να κάνω κάτι. Μου είπαν όχι αλλά στις επιλογές δεν υπάρχει καν το 4g!!Κάνω κάτι λάθος εγώ;

 

εκτός απο αυτά που σου λένε τα παιδιά, γράψε και τι ρομ φοράς καθώς και ποιας χώρας είναι το κινητο σου

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με cloudy g3 αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα στο GPS? Κλειδώνει γρήγορα, αλλά με την οδήγηση δεν συγχρονίζει για κανένα λόγω. Δοκίμασα πέρα από Google maps, here maps, me, κλπ

 

Εγω φιλε μου εχω cloudyG3 και δουλευει καμπάνα. Δεν ειναι ομως αυτο το θεμα. Επειδη ειμαι απ' τους "παλιούς" στο G2 (παρτιδα 309), και ημουν απ' αυτους που ειχα προβλημα με το gps......σου λεω οτι (κατα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο) δεν ευθυνεται η rom αν εχεις "θεματακια" με το gps...

 

Και εγώ με ''παλιό τηλέφωνο'' (αγορά 11 - 2013) κανένα πρόβλημα με το gps.

 

Κλειδώνει ακαριαία και μετράει ακόμα και με τα πόδια όταν περπατάω...και με με μεγίστη ακρίβεια (4χλμ/ώρα)

 

Και όλα αυτά με ''σοβαρά'' προγράμματα εννοείται... (Navigon , Sygic) :cool:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...