Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link για stock 4.4.2 rooted ?

Για να περασεις stock προ-rooted rom πρεπει να εχεις custom recovery, σαν αυτη:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-original-eur-80220h-kdz-to-recovery-t2941528

Αλλιως κατεβαζεις μια τελείως stock:

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

φλασαρεις με flash tool και μετα τη ρουταρεις.....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω οταν θες να συγχρονισεις τις επαφες του τηλεφωνου σου με τη φωτο προφιλ του εκαστοτε συνομιλητη σου του facebook, οι φωτο σε κλησεις (πραγματοποιηση/αποδοχη) γιατι εμφανιζονται εντελως θολες; Γινεται να διορθωθει αυτο; Ή πρεπει να κατεβασω επιπλεον app?

 

Στο σεταρισμα του facebook εχω την επιλογη τικαρισμενη, συγχρονισμος ολων των επαφων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μια βοήθεια, γνώμη όποιος μπορεί...

Το βράδυ όταν το κλείνω,ανοίγοντας το ,το πρωί μου βγάζει λάθος ώρα.Ενεργοποιώντας δεδομένα κιν.τηλεφωνίας ή wifi,εννοείται πως διορθώνει αμέσως την ωρα .Ξετικαρησα την αυτόματη ώρα από τις ρυθμίσεις, όμως μου βγάζει τις δύο ώρες διαφορά από την GMT ένδειξη ,δηλαδή αν π.χ. είναι 9:00 ωρα Ελλάδος μου βγάζει 7:00 ,ξετικαρησα και την ζώνη ώρας για ανατολική ευρωπη και μου βγάζει οπως αρχικα άλλα τι άλλων μπας και μένει μου φαίνεται στην ώρα που κλείνω το κινητό από το προηγούμενη το βράδυ .Μάλιστα αν δεν ανοιξω wifi ή δεδομένα κιν τηλεφωνίας ,οι κλίσεις και τα μυνήματα που δέχομαι δεν εμφανίζονται στις ανάλογες-αντίστοιχες λίστες :confused:

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μια βοήθεια, γνώμη όποιος μπορεί...

Το βράδυ όταν το κλείνω,ανοίγοντας το ,το πρωί μου βγάζει λάθος ώρα.Ενεργοποιώντας δεδομένα κιν.τηλεφωνίας ή wifi,εννοείται πως διορθώνει αμέσως την ωρα .Ξετικαρησα την αυτόματη ώρα από τις ρυθμίσεις, όμως μου βγάζει τις δύο ώρες διαφορά από την GMT ένδειξη ,δηλαδή αν π.χ. είναι 9:00 ωρα Ελλάδος μου βγάζει 7:00 ,ξετικαρησα και την ζώνη ώρας για ανατολική ευρωπη και μου βγάζει οπως αρχικα άλλα τι άλλων μπας και μένει μου φαίνεται στην ώρα που κλείνω το κινητό από το προηγούμενη το βράδυ .Μάλιστα αν δεν ανοιξω wifi ή δεδομένα κιν τηλεφωνίας ,οι κλίσεις και τα μυνήματα που δέχομαι δεν εμφανίζονται στις ανάλογες-αντίστοιχες λίστες :confused:

Καλημερα φιλε μου.....

Αυτο δυστυχως εχει αναφερθει πολλες φορες εδω και 1,5 χρονο....... Ειναι ενα "ελαττωμα" του G2 (απ' τα λιγα που εχει).

Οι περισσοτεροι δε το βλεπουμε γιατι δεν κλεινουμε τα κινητα μας πλεον :)

Εγω το εχω 14 μηνες και δεν εχει κλεισει περισσοτερο απο 20 λεπτα!!

Δεν εχει βρεθει λυση..... ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.... σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση-επιβεβαίωση των όσων είχα δει παλιότερα, όμως περίμενα να είχε λυθεί το θέμα μιας και είμαι νέος χρήστης του g2, σκάρτα ένα μήνα περίπου κλείνω την άλλη εβδομάδα ;) κρίμα συνεχίζουμε λοιπον ως έχει.... Ευχαριστώ και πάλι.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Βαλτο σε airplane mode το βραδυ εαν θες να ειναι κλειστο. Απο μπαταρια θα σου τρωει 1% για ολο το βραδυ

Εμένα ρε φίλε γιατί σε airplane mode μου τρώει 5% περίπου κάθε βράδυ;;;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε φίλε γιατί σε airplane mode μου τρώει 5% περίπου κάθε βράδυ;;;

 

γιατι καποια εφαρμογη δουλευει υπερωριες.....βαραει παρασκηνιο

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε φίλε γιατί σε airplane mode μου τρώει 5% περίπου κάθε βράδυ;;;

Κατι προφανως δε αφηνει τη συσκευη σου να κοιμηθει........ τοσο καλα οσο εσυ!:D:D

Εγω δεν το βαζω ποτέ σε λειτουργια πτησης, απλα κλεινω το WiFi. Αν κοιμηθω κανενα 5ωρο (καθημερινές που ξυπναω νωρις) συνηθως δε χανει ούτε 1%. Τα Σαββατοκυριακα, σε 6-7 ωρες το βραδυ θα χασει 1% το πολυ 2%. Εχω 2G δικτυο και location στην εξοικονομιση, το WiFi το βραδυ κλεινει....

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους και όλες. Ξέρουμε πότε θα πάρει το lollipop το G2 ??? Επίσης ξέρουμε αν το νέο λειτουργικό διορθώνει το πρόβλημα της κάμερας (των νυχτερινών λήψεων)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μια βοήθεια, γνώμη όποιος μπορεί...

Το βράδυ όταν το κλείνω,ανοίγοντας το ,το πρωί μου βγάζει λάθος ώρα.Ενεργοποιώντας δεδομένα κιν.τηλεφωνίας ή wifi,εννοείται πως διορθώνει αμέσως την ωρα .Ξετικαρησα την αυτόματη ώρα από τις ρυθμίσεις, όμως μου βγάζει τις δύο ώρες διαφορά από την GMT ένδειξη ,δηλαδή αν π.χ. είναι 9:00 ωρα Ελλάδος μου βγάζει 7:00 ,ξετικαρησα και την ζώνη ώρας για ανατολική ευρωπη και μου βγάζει οπως αρχικα άλλα τι άλλων μπας και μένει μου φαίνεται στην ώρα που κλείνω το κινητό από το προηγούμενη το βράδυ .Μάλιστα αν δεν ανοιξω wifi ή δεδομένα κιν τηλεφωνίας ,οι κλίσεις και τα μυνήματα που δέχομαι δεν εμφανίζονται στις ανάλογες-αντίστοιχες λίστες :confused:

Και σε μένα το έχει αυτό το θεματάκι με την ώρα. Αν κλείσω το κινητό και το ανοίξω μετά από 5 λεπτά, όταν ανοίξει μου λέει λάθος ώρα αλλά όταν ανοίξω δεδομένα η το wifi φτιάχνει. Γι αυτό λοιπόν έχω σταματήσει να απενεργοποιω το τηλέφωνο. Μια στο τόσο του κάνω μια Επανεκινηση μόνο που κρατάει ένα λεπτό κ έτσι δεν χάνει τις ωρες.

Δοκίμασε αν θες να βάλεις την ώρα στο χειροκίνητο Κ όχι από το διαδίκτυο Για να μην την χάνει κάθε τρεις και λίγο. Η αντι να το απενεργοποιεις εντελος Την νύχτα βάλτο σε λειτουργία πτήσης οπος σου είπαν και τα παιδιά πιο κατω.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

γιατι καποια εφαρμογη δουλευει υπερωριες.....βαραει παρασκηνιο

Κ πως θα βρω ποια εφαρμογή είναι;;; είμαι stock τελείως...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή ρύθμιση που δεν έχω βρει ώστε να μην βγαίνουν κόκκινα τα μάτια στις φωτογραφίες?

γενικά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να βελτιώνει με τις ρυθμίσεις του το αποτέλεσμα των φωτο? ή είναι καθαρά θέμα hardware?

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή ρύθμιση που δεν έχω βρει ώστε να μην βγαίνουν κόκκινα τα μάτια στις φωτογραφίες?

γενικά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να βελτιώνει με τις ρυθμίσεις του το αποτέλεσμα των φωτο? ή είναι καθαρά θέμα hardware?

Καλησπέρα φίλε και Καλή Χρονιά .Επειδή ασχολούμαι λίγο θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά εδώ: Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2 Είναι στο myphone LG G2 Πιστεύω θα βρείς εκεί τις απαντήσεις που ζητάς

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381039

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν το qremote δουλευει με κλιματιστικα mitsubishi? Eνα καρο μαρκες εχει και δεν εχει τη οιο γνωστη?
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω βάλει να φορτίσει δυο φορές...μόλις πηγε στο 10% και το έβγαλα μόλις έγραψε 100%.Με λίγο wifi ανοιχτό και λίγο τα δεδομένα...και με τσεκάρισμα facebook ανα τακτά διαστήματα η μπαταρία κρατάει μια μέρα και μπορεί και όχι ολόκληρη.Είναι φυσιολογικό; Να το πάω πίσω; Έχω την 20h έκδοση και έχω περάσει μόνο κανα δυο εφαρμογές...τίποτα άλλο :wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο μου φαίνεται να κρατάει τόσο λίγο, οι πιο έμπειροι θα σε βοηθήσουν, καθοδηγήσουν λογικά
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω βάλει να φορτίσει δυο φορές...μόλις πηγε στο 10% και το έβγαλα μόλις έγραψε 100%.Με λίγο wifi ανοιχτό και λίγο τα δεδομένα...και με τσεκάρισμα facebook ανα τακτά διαστήματα η μπαταρία κρατάει μια μέρα και μπορεί και όχι ολόκληρη.Είναι φυσιολογικό; Να το πάω πίσω; Έχω την 20h έκδοση και έχω περάσει μόνο κανα δυο εφαρμογές...τίποτα άλλο :wacko::wacko:

Φυσιολογικο, οχι δε θα το ελεγα!! Σ' αυτο διαστημα ποσες ωρες οθονης εχεις; Φωτεινοτητα ποσο εχεις; Στις πληροφοριες μπαταριας, τι σου "τρωει" το μεγαλυτερο ποσοστο;

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικο, οχι δε θα το ελεγα!! Σ' αυτο διαστημα ποσες ωρες οθονης εχεις; Φωτεινοτητα ποσο εχεις; Στις πληροφοριες μπαταριας, τι σου "τρωει" το μεγαλυτερο ποσοστο;

 

 

Την φωτεινοτητα την εχω συνεχεια σχεδον στο μηδεν για να μη μου τρωει μπαταρια.

 

Δεν ξερω αν εννοεις αυτα:

 

Χρηση μπαταριας λεει 18 ωρες

Υπολογιζομενος χρονος χρησης +50 λεπτα

Τελευταιες 3 ωρες σε χρηση 28%

 

και απο κατω λεει:

Οθονη 39%

και ολα τα υπολοιπα απο 10% και κατω

Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινοτητα την εχω συνεχεια σχεδον στο μηδεν για να μη μου τρωει μπαταρια.

 

Δεν ξερω αν εννοεις αυτα:

 

Χρηση μπαταριας λεει 18 ωρες

Υπολογιζομενος χρονος χρησης +50 λεπτα

Τελευταιες 3 ωρες σε χρηση 28%

 

και απο κατω λεει:

Οθονη 39%

και ολα τα υπολοιπα απο 10% και κατω

 

Αν πατησεις πανω στο "Οθονη 39%" θα σου γραψει ποσες ωρες ειναι ενεργη η οθονη σου απ' την τελευταια πληρη φορτιση! Οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουμε στη διαρκεια μιας ημερας (17-20 ωρες χρησης) γυρω στις 7 ωρες ενεργη οθονη (και παραπανω) και σε 2 μερες (37-42 ωρες χρησης) γυρω στις 6. Συμφωνα και με τη φωτεινοτητα (που ειναι πολυ σημαντικο) που εχεις και τη μη υπαρξη πολλων εφαρμογων, επρεπε να εχεις ανετα αυτους τους χρονους. Το κινητο εχει μια απ' της καλυτερες μπαταριες στη κατηγορια! Αν δε χρειαζεσαι 3g και 4g, γυρνα τη λειτουργια δικτυου σε 2g, μηπως δε εχεις καλο σημα και "ζοριζεται". Βαλε το location στην "Εξοικονομιση μπαταριας". Αν και παλι δεν μπορεις να "πιασεις" τους χρονους που προανεφερα ισως εχει θεμα η μπαταρια σου!

Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινοτητα την εχω συνεχεια σχεδον στο μηδεν για να μη μου τρωει μπαταρια.

 

Δεν ξερω αν εννοεις αυτα:

 

Χρηση μπαταριας λεει 18 ωρες

Υπολογιζομενος χρονος χρησης +50 λεπτα

Τελευταιες 3 ωρες σε χρηση 28%

 

και απο κατω λεει:

Οθονη 39%

και ολα τα υπολοιπα απο 10% και κατω

ΑΝ Πατησεις πανω στο οθονη 39% θα σου πει ενεργη οθονη ποσο ειναι,αν στις 18 ωρες εχεις 5-6 ωρες ενεργη οθονη εεεε τι αλλο ζητας?:O

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν πατησεις πανω στο "Οθονη 39%" θα σου γραψει ποσες ωρες ειναι ενεργη η οθονη σου απ' την τελευταια πληρη φορτιση! Οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουμε στη διαρκεια μιας ημερας (17-20 ωρες χρησης) γυρω στις 7 ωρες ενεργη οθονη (και παραπανω) και σε 2 μερες (37-42 ωρες χρησης) γυρω στις 6. Συμφωνα και με τη φωτεινοτητα (που ειναι πολυ σημαντικο) που εχεις και τη μη υπαρξη πολλων εφαρμογων, επρεπε να εχεις ανετα αυτους τους χρονους. Το κινητο εχει μια απ' της καλυτερες μπαταριες στη κατηγορια! Αν δε χρειαζεσαι 3g και 4g, γυρνα τη λειτουργια δικτυου σε 2g, μηπως δε εχεις καλο σημα και "ζοριζεται". Βαλε το location στην "Εξοικονομιση μπαταριας". Αν και παλι δεν μπορεις να "πιασεις" τους χρονους που προανεφερα ισως εχει θεμα η μπαταρια σου!

 

δεν το ηξερα οτι μπορω να πατησω πανω στο οθονη 39% και τωρα φορτιζει.οποτε θα το δω αυριο.Αυτο με το σημα παντως που λες στο σπιτι μεσα πιανω συνηθως μια γραμμη...το παραθυρο μου βλεπει στον ακαλυπτο...και καμια φορα χανεται και τελειως....λες γι αυτο; θα το δοκιμασω σε 2g...

αυτο με το location δεν το ξερω..που το βρισκω;

 

αν εχει θεμα η μπαταρια επισκευαζεται το κινητο; ειναι στην εγγυηση δλδ?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...