Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι ρε παιδες μιας και το ξαναειδα να αναφερεται πριν απο λιγο;οταν αγορασα το κινητο ηρθε με την εκδοση 20d και τωρα ειμαι με h..θα επρεπε να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα την εγκατασταση της h;

Αν δεν σου έχει παρουσιάσει κάποιο θέμα η h και την εχεις καμποσο καιρο, αστην όπως είναι. Μερικές φορές αν δεν κάνεις factory reset μπορεί να υπαρχουν παρενέργειες (μου έχει τύχει και στο g2) σε αναβάθμιση firmware, σε πολλές όμως περιπτώσεις όχι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

4.4.2

kernel 3.4.0

λογισμικο D80220c-466-92

Ειναι το χρυσο απο skroutzoμαγαζο. τελευταια ενημερωση τον μαιο μου λεει.

Χρονος ουτε κατα διανοια δεν υπαρχει να ασχολουμαι με custom.Το κανουν και μαγαζια αυτο?

 

Παντως πανω του εχει βασικοτατες εφαρμογες, fb viber whatsapp και swiftkey λεγεται?Το πληκτρολογιο λαγκαρει τρελα ανα καιρους και πολλες φορες ανοιγει και λαθος.

Το ιδιο και το φβ messenger,μουλαρωνει πολλες φορες και ανοιγει μονο καθετα,δεν οριζοντιωνεται.

Για το ραδιο κανενα σχολιο,καλυτερα δουλευουν κινεζικα ραδια του 3ευρου.

Και οι φωτογραφιες το βραδυ epic fail,αλλο σου δειχνει οτι βγαζει,αλλο βγαζει, 1 στις 10 να βγουνε σωστες.

Και εννοειται οτι ανα 2 ωρες καθαριζω μνημη απο την επιφανεια εργασιας.

 

Δε το αλλαζω γιατι δε το εχω βαρεθει ακομα και μια χαρα κανει τη δουλεια του και τρομερη μπαταρια εχει,αλλα οκ, τουλαχιστον το official που εχω απλα ειναι καλο,οχι τους παπαδες που λεγανε οταν ειχε βγει.τεσπα

 

Για το swiftkey μην κατηγορείς το κινητό. Σε πολλές συσκευές στο xda αναφέρουν κατά καιρούς προβλήματα. Από aftermarket keyboards τότε μόνο μα μόνο fleksy.

Εμένα το radio λειτουργούσε τέλεια και σε στοκ και σε custom roms.

Φωτό χωρίς τα mod ναι είναι fail.

Μνήμη απλά δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό και δεν έχει κανένα νόημα. Αν θες διάβασε μερικά ποστ πιο πάνω ή σε προηγούμενη σελίδα με το δικό μου G3 με 3GB!!! ram. Ελεύθερη Ram = αχρησιμοποίητη/"άχρηστη" ram για το android.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα......

Μετά από ώριμη σκέψη και ψάξιμο αρκετό σε διάφορες συσκευές αποφάσισα να σας έρθω και εγώ:D

Αύριο βαριά μεθαύριο αποχωρίζομαι το optimus g όπου είναι ένα πολύ καλό κινητό για σίγουρα ένα καλύτερο.

Συνήθως δεν κουράζω πολύ με ερωτήσεις αλλά για αρχή έχω 2. Γράφει επάνω στο κουτί γράφει χώρα προορισμού? Και έχω ακούσει ότι και σειρά παραγωγής παίζει ρόλο. Ελπίζω να το γράφει και αυτό κάπου. Να είστε καλά ευχαριστώ

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα......

Μετά από ώριμη σκέψη και ψάξιμο αρκετό σε διάφορες συσκευές αποφάσισα να σας έρθω και εγώ:D

Αύριο βαριά μεθαύριο αποχωρίζομαι το optimus g όπου είναι ένα πολύ καλό κινητό για σίγουρα ένα καλύτερο.

Συνήθως δεν κουράζω πολύ με ερωτήσεις αλλά για αρχή έχω 2. Γράφει επάνω στο κουτί γράφει χώρα προορισμού? Και έχω ακούσει ότι και σειρά παραγωγής παίζει ρόλο. Ελπίζω να το γράφει και αυτό κάπου. Να είστε καλά ευχαριστώ

 

ναι στο κουτι πανω γραφει τα παντα, εχει εναν αριθμο s/n τα τρια αρχικα νουμερα ειναι η παρτιδα πχ. S/N 410PPPPKLRS56 που σημαινει οτι κατασκεβαστηκε οκτωβριο του 2014 , επισης υπαρχει ακομη ενα αυτοκόλλητο πανω στο κουτι που γραφει για πια χωρα προοριζετε πχ. 6ΕS που αυτο σημαινει ισπανικο, βασικη προϋπόθεση να ειναι ευρωπαικο για να εχεις και την εγγυηση σου, ελπιζω να βοηθησα :)

Link to comment
Share on other sites

ναι στο κουτι πανω γραφει τα παντα, εχει εναν αριθμο s/n τα τρια αρχικα νουμερα ειναι η παρτιδα πχ. S/N 410PPPPKLRS56 που σημαινει οτι κατασκεβαστηκε οκτωβριο του 2014 , επισης υπαρχει ακομη ενα αυτοκόλλητο πανω στο κουτι που γραφει για πια χωρα προοριζετε πχ. 6ΕS που αυτο σημαινει ισπανικο, βασικη προϋπόθεση να ειναι ευρωπαικο για να εχεις και την εγγυηση σου, ελπιζω να βοηθησα :)

 

Αν και δεν καταλαβαίνω ακριβώς πως βγαίνει η ημερομηνία από το s n από ποια σειρά και μετά αγοράζω?

Αφού δεν κοιμάσαι ακόμα θα σε ρωτήσω :lol:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν καταλαβαίνω ακριβώς πως βγαίνει η ημερομηνία από το s n από ποια σειρά και μετά αγοράζω?

Αφού δεν κοιμάσαι ακόμα θα σε ρωτήσω :lol:

Την παρτιδα την βλεπεις απ' τα 3 πρωτα ψηφια του s/n (serial number) για παραδειγμα το 410 δηλωνει κατασκευη δέκατος μηνας του 2014, το 411 σημαινει ενδέκατος μήνας του 2014..... και ουτω καθ' εξης;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου έχει παρουσιάσει κάποιο θέμα η h και την εχεις καμποσο καιρο, αστην όπως είναι. Μερικές φορές αν δεν κάνεις factory reset μπορεί να υπαρχουν παρενέργειες (μου έχει τύχει και στο g2) σε αναβάθμιση firmware, σε πολλές όμως περιπτώσεις όχι.

 

Φιλε καλη σου μερα και σε ευχαριστω για την απαντηση...οχι προς το παρον δεν εχω παρατηρησει κανενα ψεγαδι στο τηλεφωνο,ολα ευτυχως δουλευουν μια χαρα,απλα επειδη το ειδα να αναφερεται αρκετες φορες εδω μεσα,ειπα να ρωτησω για να σιγουρευτω,μηπως επρεπε να το επαναφερω στις αρχικες ρυθμισεις.

Και παλι σ'ευχαριστω και σου ευχομαι καλες γιορτες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ηθελα να ρωτησω αν το g2 υποστηρίζει κλασικες βιντεοκλησεις μεσω 3g οχι μέσω skype viber κλπ οπως υποστηρίζουν τα samsung.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ηθελα να ρωτησω αν το g2 υποστηρίζει κλασικες βιντεοκλησεις μεσω 3g οχι μέσω skype viber κλπ οπως υποστηρίζουν τα samsung.

 

Όχι, δεν υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ηθελα να ρωτησω αν το g2 υποστηρίζει κλασικες βιντεοκλησεις μεσω 3g οχι μέσω skype viber κλπ οπως υποστηρίζουν τα samsung.

 

Βιντεοκλησεις υποστηριζουν μονο τα samsung μεταξυ τους ολα τα αλλα μονο μεσω viber skype κλπ.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Εχω το κιννητο 2 εβδομαδες, τη 32αρα εκδοση. Εχω μια απορια - περιεργεια!

 

Οταν εχω ειδοποιησεις σε facebook, twitter, gmail, και τις σχετικες εφαρμογες, αυτες δεν εμφανιζονται διπλα απο τα εικονιδια των εφαρμογων, με το χαρακτηριστικο κυκλακι και των αριθμο των ειδοποιησεων. Αποτελεσμα ειναι καθε φορα να πρεπει να μπω να τσεκαρω εγω ανοιγοντας την αντιστοιχη app, π.χ. facebook για τις ειδοποιησεις μου, πλην των comments που και παλι δεν τα εμφανιζει, παρα μονο στη notification bar. Υπαρχει γενικο προβλημα; Εσας σας τα εμφανιζει;;Μικρο το κακο θα μου πειτε, αλλα μου κανει εντυπωση....

 

Εμφανιζει μονο στις by deafult -Lg apps των μηνυματων και των χαμενων κλησεων (αναπαντητες)...

Link to comment
Share on other sites

Την παρτιδα την βλεπεις απ' τα 3 πρωτα ψηφια του s/n (serial number) για παραδειγμα το 410 δηλωνει κατασκευη δέκατος μηνας του 2014, το 411 σημαινει ενδέκατος μήνας του 2014..... και ουτω καθ' εξης;)

 

OK φίλε το έχω........

Νόμιζα ότι παίζει ρόλο και το υπόλοιπο s n. Ευχαριστώ

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Εχω το κιννητο 2 εβδομαδες, τη 32αρα εκδοση. Εχω μια απορια - περιεργεια!

 

Οταν εχω ειδοποιησεις σε facebook, twitter, gmail, και τις σχετικες εφαρμογες, αυτες δεν εμφανιζονται διπλα απο τα εικονιδια των εφαρμογων, με το χαρακτηριστικο κυκλακι και των αριθμο των ειδοποιησεων. Αποτελεσμα ειναι καθε φορα να πρεπει να μπω να τσεκαρω εγω ανοιγοντας την αντιστοιχη app, π.χ. facebook για τις ειδοποιησεις μου, πλην των comments που και παλι δεν τα εμφανιζει, παρα μονο στη notification bar. Υπαρχει γενικο προβλημα; Εσας σας τα εμφανιζει;;Μικρο το κακο θα μου πειτε, αλλα μου κανει εντυπωση....

 

Εμφανιζει μονο στις by deafult -Lg apps των μηνυματων και των χαμενων κλησεων (αναπαντητες)...

 

Δεν παίζουν τέτοια πράγματα στο ανδρόιδ :mad: μόνο σε i-phone;):cool:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου...... :p

412 s n για 6 NE μου γράφει. Όλα καλά πιστεύω

Ολα καλα. Καλοριζικο και καλοδουλευτο φιλε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα. Καλοριζικο και καλοδουλευτο φιλε.

 

Ευχαριστώ και επιτέλους καλός σας βρήκα και επίσημα....... :rolleyes:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου...... :p

412 s n για 6 NE μου γράφει. Όλα καλά πιστεύω

Ολοκαινουργια παρτιδα, μπραβο!

Καλοριζικο....

Καλες γιορτες σε ολους!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Εχω το κιννητο 2 εβδομαδες, τη 32αρα εκδοση. Εχω μια απορια - περιεργεια!

 

Οταν εχω ειδοποιησεις σε facebook, twitter, gmail, και τις σχετικες εφαρμογες, αυτες δεν εμφανιζονται διπλα απο τα εικονιδια των εφαρμογων, με το χαρακτηριστικο κυκλακι και των αριθμο των ειδοποιησεων. Αποτελεσμα ειναι καθε φορα να πρεπει να μπω να τσεκαρω εγω ανοιγοντας την αντιστοιχη app, π.χ. facebook για τις ειδοποιησεις μου, πλην των comments που και παλι δεν τα εμφανιζει, παρα μονο στη notification bar. Υπαρχει γενικο προβλημα; Εσας σας τα εμφανιζει;;Μικρο το κακο θα μου πειτε, αλλα μου κανει εντυπωση....

 

Εμφανιζει μονο στις by deafult -Lg apps των μηνυματων και των χαμενων κλησεων (αναπαντητες)...

 

Υπαρχει ομως και το λαμπακι ειδοποιησεων οποτε ξερεις απο το χρωμα τι εχει ερθει,δεν ειναι και προς θανατο η ελειψη που λες.Χρονια πολλα.:)

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Εχω το κιννητο 2 εβδομαδες, τη 32αρα εκδοση. Εχω μια απορια - περιεργεια!

 

Οταν εχω ειδοποιησεις σε facebook, twitter, gmail, και τις σχετικες εφαρμογες, αυτες δεν εμφανιζονται διπλα απο τα εικονιδια των εφαρμογων, με το χαρακτηριστικο κυκλακι και των αριθμο των ειδοποιησεων. Αποτελεσμα ειναι καθε φορα να πρεπει να μπω να τσεκαρω εγω ανοιγοντας την αντιστοιχη app, π.χ. facebook για τις ειδοποιησεις μου, πλην των comments που και παλι δεν τα εμφανιζει, παρα μονο στη notification bar. Υπαρχει γενικο προβλημα; Εσας σας τα εμφανιζει;;Μικρο το κακο θα μου πειτε, αλλα μου κανει εντυπωση....

 

Εμφανιζει μονο στις by deafult -Lg apps των μηνυματων και των χαμενων κλησεων (αναπαντητες)...

 

Αν βάλεις Nova launcher με tesla unread τις βγάζει κανονικά τις ειδοποιήσεις για fb, mail κτλ.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]54517[/ATTACH]

 

υπαρχει περιπτωση να ανταποκρινετε στην πραγματικοτητα αυτη η μετρηση; μου φαινεται μεγαλο το νουμερο. την εκανα μετα απο την αναβαθμιση στην h

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζουν τέτοια πράγματα στο ανδρόιδ :mad: μόνο σε i-phone;):cool:

Όπως είπε ήδη κάποιος, άλλοι launchers υποστηρίζουν την ένδειξη, ενώ πολλές εφαρμογές έχουν widgets που κάνουν ακριβώς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...