Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω και εγω ολους τους κατοχους αυτου του υπεροχου κινητου.Δεν ξερω αν εχει απαντηθει αλλου το ερωτημα που θα θεσω καθως εχω διαβασει μονο 50 σελιδες αλλα σημερα παρηγγειλα το LG G2 32gb Σειρ411 (Νοε2014).

Ο φιλος μου χθες το παρελαβε με λευκη απλη ταινια και ενω κινητο φαινοταν μεσα αμεταχειριστο (καθαρη οθονη κ.α) ο αδελφος του επιμενει οτι ολα τα LG ανεξαρτητου χωρας εισαγωγης και εισαγωγεα πρεπει να φερουν την επισημη ταινια Do not accept if seal broken.

Την πατησε ή οντως καποια κινητα φερουν αλλο seal λογω εισαγωγης ή μη επισημης υποστηριξης της τοπικης αντιπροσωπειας και τι να κανω αν μου παραδοθει και εμενα ετσι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χτες παρέλαβα το αντίστοιχο σε 16 γιγα και η ταινία έγραφε ακριβώς αυτό! Do not accept if seal broken. Άρα λογικά ισχύει, κάτι παραπάνω δεν γνωρίζω μιας και είναι το 1ο μου κινητό LG.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aπλα να προσθέσω ότι ήταν από σκρουτζομαγαζο γερμανικής προέλευσης unbranded.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,,ειμαι σε αναμονη να μου στειλουν το Imei της συσκευης που εχω παραγγειλει για το αδερφακι μουυ, για να δω παρτιδα και χωρα που προοριζοταν,,αλλα δεν θυμαμαι την σελιδα που πηγαινουμε και ριχνουμε το νουμερακι και μας λεει τισ λεπτομερειες της συσκευης,,μπορει καποιος να το ποσταρει αν το θυμαται??ευχαριστω

 

ΥΓ:για μενα αυτη ειναι πλεον η ποιο σωστη κινηση πριν παραγειλεις μια συσκευη να τους ρωτησεις και να σου στειλουν απαντησεις για την συσκευη πριν την παραγγελια!!

http://sndeep.info/en

Χαιρετω και εγω ολους τους κατοχους αυτου του υπεροχου κινητου.Δεν ξερω αν εχει απαντηθει αλλου το ερωτημα που θα θεσω καθως εχω διαβασει μονο 50 σελιδες αλλα σημερα παρηγγειλα το LG G2 32gb Σειρ411 (Νοε2014).

Ο φιλος μου χθες το παρελαβε με λευκη απλη ταινια και ενω κινητο φαινοταν μεσα αμεταχειριστο (καθαρη οθονη κ.α) ο αδελφος του επιμενει οτι ολα τα LG ανεξαρτητου χωρας εισαγωγης και εισαγωγεα πρεπει να φερουν την επισημη ταινια Do not accept if seal broken.

Την πατησε ή οντως καποια κινητα φερουν αλλο seal λογω εισαγωγης ή μη επισημης υποστηριξης της τοπικης αντιπροσωπειας και τι να κανω αν μου παραδοθει και εμενα ετσι;

Ειχε αναφερθει παντως, απο αξιολογο συμφοριτη μας, που ειναι και στο χώρο των πωλησεων οτι οι συσκευες τις LG βγαινουν ολες απ' τη "μαμα" εταιρια ΧΩΡΙΣ ταινια ασφαλειας, η ποια μπαινει (και αν) μετα απ' την εκαστοτε αντιπροσωπια!!

Δεν μπορω να βρω τωρα τα post's, καθοτι ειχαν γραφτεί περιπου πριν ενα χρονο! Ειχε αναφερθει τότε αρκετες φορές......

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν ολα την ταινια ασφαλειας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση, έχει επιβεβαιωθεί επίσημα ότι θα πάρουμε λολιποπ και εαν ναί το UI θα μοιάζει με αυτό του G3;
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση, έχει επιβεβαιωθεί επίσημα ότι θα πάρουμε λολιποπ και εαν ναί το UI θα μοιάζει με αυτό του G3;

 

Η LG ανακοίνωσε επίσημα οτι το G2 θα πάρει και αυτό το lollipop τους πρώτους μήνες του 2015. Για το ui δεν έγινε καμία επίσημη ανακοίνωση μέχρι στιγμής. Το καλοκαίρι είχε κυκλοφορήσει μια φήμη οτι θα πάρει και το καινούργιο ui αλλά δεν έχει επιβεβαιωθεί επίσημα οπότε δεν είναι σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε αναφερθει παντως, απο αξιολογο συμφοριτη μας, που ειναι και στο χώρο των πωλησεων οτι οι συσκευες τις LG βγαινουν ολες απ' τη "μαμα" εταιρια ΧΩΡΙΣ ταινια ασφαλειας, η ποια μπαινει (και αν) μετα απ' την εκαστοτε αντιπροσωπια!!

Δεν μπορω να βρω τωρα τα post's, καθοτι ειχαν γραφτεί περιπου πριν ενα χρονο! Ειχε αναφερθει τότε αρκετες φορές......

Αρα ειναι θεμα τυχης αν θα πεσεις σε αξιοπιστο καταστημα/προμηθευτη ή καποιον ο οποιος απλα κολλαει μια ταινια και μεταπουλαει μεταχειρισμενα LG?

Ειναι το πρωτο smart phone που παιρνω (8 χρονια με Nokia N82:O) και δεν θελω θεματα ειδικα τωρα στις γιορτες.

Λογω χαρας και του οτι 2 εβδομαδες ειμαι χωρις κινητο (RIP N82) κακως δεν το εψαξα περισσοτερο το θεμα.:(

Αν καποιος εχει αλλη εμπειρια με 32GB (το 16GB ειναι μαλλον αλλη ιστορια λογω της εδω υποστηριξης) παρακαλω ας την παραθεσει γιατι αυριο θα το παραλαβω.Ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι θεμα τυχης αν θα πεσεις σε αξιοπιστο καταστημα/προμηθευτη ή καποιον ο οποιος απλα κολλαει μια ταινια και μεταπουλαει μεταχειρισμενα LG?

Ειναι το πρωτο smart phone που παιρνω (8 χρονια με Nokia N82:O) και δεν θελω θεματα ειδικα τωρα στις γιορτες.

Λογω χαρας και του οτι 2 εβδομαδες ειμαι χωρις κινητο (RIP N82) κακως δεν το εψαξα περισσοτερο το θεμα.:(

Αν καποιος εχει αλλη εμπειρια με 32GB (το 16GB ειναι μαλλον αλλη ιστορια λογω της εδω υποστηριξης) παρακαλω ας την παραθεσει γιατι αυριο θα το παραλαβω.Ευχαριστω για το χρονο σας.

 

Και 'γω 32αρι εχω, το ειχα παρει απο σκρουτζομαγαζο πριν 13μιση μηνες. Το δικο μου ειχε ταινια ασφαλειας. Τωρα ποιος την εβαλε..... άγνωστο :)

Απλα το θεμα ειχε "θιχθεί" αρκετες φορες στις αρχες, και ειχαν υποθεί τοτε αυτα που σου εγραψα. Αρα (σε γενικες γραμμες) δε ειναι και του "θανατά" αν δεν εχει ταινια, δε σημαινει δηλαδη οτι ειναι π.χ. μεταχειρισμενο!! Τωρα αν για ψυχολογικους λογους θελεις να εχει (με το δίκιο σου βεβαια) να τους το ξεκαθαρισεις εξ αρχης!

Link to comment
Share on other sites

Η LG ανακοίνωσε επίσημα οτι το G2 θα πάρει και αυτό το lollipop τους πρώτους μήνες του 2015. Για το ui δεν έγινε καμία επίσημη ανακοίνωση μέχρι στιγμής. Το καλοκαίρι είχε κυκλοφορήσει μια φήμη οτι θα πάρει και το καινούργιο ui αλλά δεν έχει επιβεβαιωθεί επίσημα οπότε δεν είναι σίγουρο.

Ευχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο που με ενδιαφερει ,ειναι να εχουν ξεκλειδωτο τον lp bootloader να αρχισουν οι μοντες
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και 'γω 32αρι εχω, το ειχα παρει απο σκρουτζομαγαζο πριν 13μιση μηνες. Το δικο μου ειχε ταινια ασφαλειας. Τωρα ποιος την εβαλε..... άγνωστο :)

Απλα το θεμα ειχε "θιχθεί" αρκετες φορες στις αρχες, και ειχαν υποθεί τοτε αυτα που σου εγραψα. Αρα (σε γενικες γραμμες) δε ειναι και του "θανατά" αν δεν εχει ταινια, δε σημαινει δηλαδη οτι ειναι π.χ. μεταχειρισμενο!! Τωρα αν για ψυχολογικους λογους θελεις να εχει (με το δίκιο σου βεβαια) να τους το ξεκαθαρισεις εξ αρχης!

 

Καλησπερα κι απο εμενα!

τωρα που το θιξατε το θεμα με την ταινια ασφαλειας,ουτε το δικο μου ειχε την συνηθισμενη με το λογοτυπο,αλλα μια απλη ασπρη.

βεβαια για να ειμαι σιγουρος οτι ολα ειναι οκ εψαξα το IMEI μου και βγηκε καθαρο.

φανταζομαι οτι ειναι ενταξει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω φαει πικρα γιατι εχασα το μικρο εργαλειακι που τοποθετει και αφαιρει την mikrosim στο g2!

Και θελω να το πουλησω για να παρω το g3 αλλά δεν ξερω τι να κανω για να βγαλω την καρτα. Υπαρχει αλλη μεθοδος? Με κανεναν συνδετηρα πχ?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω φαει πικρα γιατι εχασα το μικρο εργαλειακι που τοποθετει και αφαιρει την mikrosim στο g2!

Και θελω να το πουλησω για να παρω το g3 αλλά δεν ξερω τι να κανω για να βγαλω την καρτα. Υπαρχει αλλη μεθοδος? Με κανεναν συνδετηρα πχ?

Ευχαριστω!

Κι εγω το εχω χασει. Δεν την τοποθετει, μονο την αφαιρει.

Πολυ απλα βαζεις μια καρφιτσα. Συνδετηρας δε χωραει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω φαει πικρα γιατι εχασα το μικρο εργαλειακι που τοποθετει και αφαιρει την mikrosim στο g2!

Και θελω να το πουλησω για να παρω το g3 αλλά δεν ξερω τι να κανω για να βγαλω την καρτα. Υπαρχει αλλη μεθοδος? Με κανεναν συνδετηρα πχ?

Ευχαριστω!

 

Είχα δεί σε κατάστημα public ένα kit (νομίζω για iphone) που είχε εργαλειάκι για αφαίρεση sim, και αντάπτορες sim nano και micro. Είχε 7-8 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις.

Μπορείς να δοκιμάσεις και με συνδετήρα βέβαια (τους πολύ μικρούς 18-20mm).

Μπορείς να πάς και σε ένα κατάστημα του παρόχου τηλεφωνίας σου και να ζητήσεις να στην αφαιρέσουν.

Το θέμα είναι, σε αυτόν που θα το πουλήσεις, δεν είναι σωστό να του δώσεις και ένα εργαλειάκι;

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελένεσται ρε παιδιά ένα μικρό συνδετηράκι που να χωράει στην τρυπούλα , το ισιώνεται λίγο και μιά χαρά.

 

Από το 2010 με το i-phone αυτό έχω...

Link to comment
Share on other sites

να μαζευτουμε καμια δεκαριά να παραγγείλουμε με 0,1€

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=sim+ejector+tool&rt=nc&LH_BIN=1

 

και με μια βελονα η καρφιτσα κανεις ανετα τη δουλεια σου.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει γιατι όταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη, αυτος ενώ βλεπει το κινητο δεν μου ανοιγει παραθυρακι για να μπορω να επέμβω στα αρχεια του τηλεφωνου(π.χ.μουσικη,φωτο)?

το προηγουμενο τηλεφωνο() μου τα ανοιγε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος αγόρασε το LG G2 32 gb και του έκανε update μέσα από το πρόγραμμα update του κινητού χωρίς να πειράξει τίποτα άλλο και μόλις άνοιξε το κινητό η αφή του έγινε χάλια. Αλλού πατάς στην οθόνη κι αλλού πατιέται αυτή σε σημείο να μην μπορεί να το χρησιμοποιήσει πια. Μήπως κάποιος έχει πάθει κάτι αντίστοιχο? Μπορεί να κάνει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει γιατι όταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη, αυτος ενώ βλεπει το κινητο δεν μου ανοιγει παραθυρακι για να μπορω να επέμβω στα αρχεια του τηλεφωνου(π.χ.μουσικη,φωτο)?

το προηγουμενο τηλεφωνο() μου τα ανοιγε κανονικα.

Πας "έναρξη" και "υπολογιστης" Και λογικά θα βρεις εκεί το αντίστοιχο εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Πήρα ένα Usb που συνδέεται στον υπολογιστή και στο κινητό, όταν το συνδέω στο κινητό το βρίσκει κανονικά αλλά δεν κατάλαβα πως βάζω τα αρχεία του κινητού σε αυτό; Μέσω file manager και αν ναι ο μαμίσιος κάνει αυτή τη δουλειά; Ή μπορώ και αλλιώς; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Και με το μαμίσιο γίνεται...

 

Θα στο λέει κάπως για USB ή storage...

 

Ψάξτο λίγο...

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Πήρα ένα Usb που συνδέεται στον υπολογιστή και στο κινητό, όταν το συνδέω στο κινητό το βρίσκει κανονικά αλλά δεν κατάλαβα πως βάζω τα αρχεία του κινητού σε αυτό; Μέσω file manager και αν ναι ο μαμίσιος κάνει αυτή τη δουλειά; Ή μπορώ και αλλιώς; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Αν το διαβαζει κανονικα το κινητο, τοτε ναι και ο stock file manager μπορει να κανει τη δουλεια σου. Κάνεις αντιγραφη ή μετακινηση πολυ ευκολα.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...