Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε Μου έχεις δικιο..Αλλά ξέρεις όταν αγοράζεις το κινητό το προσέχεις σαν τα μάτια σου αλλά όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο πολύ αδιάφορεις. .μακάρι να την γλυτώσω με το τρίψιμο..Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

 

Είχε γεμίσει και εμένα με γρατζουνιές το τζαμάκι,οχι τοσο ωστε να βγαινουν θολές οι φώτο αλλά καταλάβαινα τη διαφορά.Εγώ με οδοντόκρεμα το καθάρισα,όχι με μπατονέτα γιατί ετριβα μισή ώρα και δεν έκανε τίποτα.Με ένα πανάκι θα τρίψεις απαλά,θέλει υπομονή,δηλαδή μπορεί να χρειαστεί να το κάνεις και 2-3 φορές από 10 λεπτά την κάθε μία.Εγώ βαριόμουνα και έχω καθαρίσει μόνο το κεντρικό σημείο του τζαμιού,που είναι και πιο εύκολο.Προσοχή να καλύψεις με μονωτική ή κάτι τέτοιο γύρω γύρω ότι δεν θές να γεμίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σκαλιζοντας το κινητο πατησα μια εφαρμογή(mceFramework) η οποια εμφανίζεται πλεον μονιμα στην μπαρα πανω πανω και στις ειδοποιήσεις λεει : application will be removed automatically

τι μπορω να κανω?

επισης στις ειδοποιήσεις εμφανίζεται η υπηρεσια LG remote care.

τι προτείνετε να κανω και γι' αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα .Έχω το κινητό 10 μήνες και παρατήρησα τώρα τελευταία Ότι οι φωτο που βγάζει το κινητό είναι λίγο θολές.τελικά τις συγκρινα με ένα καλό g2 Και διαπίστωσα ότι οι φώτο από το κινητό μου είναι θολές..τελικά φταίει το τσαμακι της κάμερας που έχει γεμίσει γρατζουνιές. .ξερετε πόσο έχει η αντικατασταση?ή άμα μπορώ να το διορθώσω αλλιος?

 

Να πω και εγώ μία, ίσως κουταμάρα; Όταν είχα πρώτο πάρει το τηλέφωνο, έβγαλα στην αρχή όλες τις αυτοκόλλητες ζελατίνες. Όμως μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, είδα ότι υπήρχε και μία μικρή πάνω στο τζαμάκι της φωτογραφικής μηχανής. Δεν την έβλεπες εύκολα, ούτε και η αφαίρεση της ήταν εύκολη (για μένα τουλάχιστον). Δεν χάνεις κάτι να δεις πιο προσεκτικά μήπως δεν την έχεις βγάλει και είναι αυτή που έχει τις γρατσουνιές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με το μικρόφωνό του? Οι περισσότεροι που με παίρνουν τηλ μου παραπονούνται ότι δε με ακούνε. Όταν όμως το βάλω σε ανοιχτή ακρόαση η βάλω hands-free με ακούν κανονικά!

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Καμιά σκέψη?

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ μία, ίσως κουταμάρα; Όταν είχα πρώτο πάρει το τηλέφωνο, έβγαλα στην αρχή όλες τις αυτοκόλλητες ζελατίνες. Όμως μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, είδα ότι υπήρχε και μία μικρή πάνω στο τζαμάκι της φωτογραφικής μηχανής. Δεν την έβλεπες εύκολα, ούτε και η αφαίρεση της ήταν εύκολη (για μένα τουλάχιστον). Δεν χάνεις κάτι να δεις πιο προσεκτικά μήπως δεν την έχεις βγάλει και είναι αυτή που έχει τις γρατσουνιές.

 

Από οτι διαβασα στο xda είναι κάποιου είδους επίστρωση πάνω από το sapphire glass.Γι αυτό και αφαιρείται με οδοντόκρεμες κτλ.Το δικό μου ξέρω ότι φαίνεται χάλια,αλλά αν καθάριζα όλη την επιφάνεια του τζαμιού,θα έμπαινε οδοντοκρεμα αναμεσα από τα κενά του κινητού.Οποιος ξέρει κάτι με το οποίο να αφαιρειται πιο εύκολα ας μας πει.(Υ.Γ. δοκίμασα και καθαριστικό κεραμικής εστίας που είχε πει και ένας φίλος αλλά δεν έκανε δουλειά)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το τζαμαρία της κάμερας το ετριψα με καθαριστικό κεραμικής εστίας και μετα με λίγο καθαρό οινόπνευμα και οι γρατζουνιές έφυγαν τελείως σαν καινούργιο Και οι φωτογραφίες καμία σχέση με πριν...το πολύ 10 λεπτά με πήρε. .απλά κάλυψα με χαρτοταινια. Την κάμερα περιμετρικά για ευνόητους λόγους...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το τζαμαρία της κάμερας το ετριψα με καθαριστικό κεραμικής εστίας και μετα με λίγο καθαρό οινόπνευμα και οι γρατζουνιές έφυγαν τελείως σαν καινούργιο Και οι φωτογραφίες καμία σχέση με πριν...το πολύ 10 λεπτά με πήρε. .απλά κάλυψα με χαρτοταινια. Την κάμερα περιμετρικά για ευνόητους λόγους...

 

Τα καταφερες τελικα ε?και χωρις εξοδα...μια χαρα και με γεια τη νεα καμερα!;):p

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερες τελικα ε?και χωρις εξοδα...μια χαρα και με γεια τη νεα καμερα!;):p

 

Εμένα πάλι έχει εμφανιστεί ένα μικρό σκουπιδακι στην μέσα μεριά του τζαμιού της κάμερας χωρίς να επηρεάζει πάντως καθόλου την φωτογραφία. Απαράδεκτο όμως...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι έχει εμφανιστεί ένα μικρό σκουπιδακι στην μέσα μεριά του τζαμιού της κάμερας χωρίς να επηρεάζει πάντως καθόλου την φωτογραφία. Απαράδεκτο όμως...

 

Μπορείς να το ανοίξεις το κινητό και να το φυσηξεις.Δεν Είναι τπτ

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Από οτι διαβασα στο xda είναι κάποιου είδους επίστρωση πάνω από το sapphire glass.Γι αυτό και αφαιρείται με οδοντόκρεμες κτλ.Το δικό μου ξέρω ότι φαίνεται χάλια,αλλά αν καθάριζα όλη την επιφάνεια του τζαμιού,θα έμπαινε οδοντοκρεμα αναμεσα από τα κενά του κινητού.Οποιος ξέρει κάτι με το οποίο να αφαιρειται πιο εύκολα ας μας πει.(Υ.Γ. δοκίμασα και καθαριστικό κεραμικής εστίας που είχε πει και ένας φίλος αλλά δεν έκανε δουλειά)

Καλά πως το κατάφερες αυτό ρε θηρίο;;;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Αποφάσισα να αγοράσω νέο κινητό (τώρα έχω το alcatel one touch 990) και μετά από σύντομη αναζήτηση και κάποιες φιλικές συμβουλές κατέλειξα ότι θέλω να πάρω το g2. Θέλω να μου πείτε όσοι το έχετε εάν γενικά έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Επίσης, δεν ξέρω κατά πόσον είναι value for money.

Με το κινητό θα ήθελα εκτός από τηλεφωνική χρήση, να έχω άνετη πρόσβαση σε internet, viber, skype, evernote, μουσική και μια οκ κάμερα, δηλαδή όχι κάτι υπερβολικό από θέμα χρήσης. Οπότε μήπως είναι too much να πάω σε αυτή την λύση; Επειδή αγοράζω σπάνια κινητό όμως, θα ήθελα κάτι σχετικά καινούργιο και όχι πολύ παλιό για να το κρατήσω κάποιο διάστημα.

Τέλος ήθελα να ξέρω αν θα υπάρχει αργότερα δυνατότητα για αναβάθμιση λογισμικού και εάν έχει νόημα να το rootάρω.

 

Ευχαριστώ!

Edited by robnap
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Αποφάσισα να αγοράσω νέο κινητό (τώρα έχω το alcatel one touch 990) και μετά από σύντομη αναζήτηση και κάποιες φιλικές συμβουλές κατέλειξα ότι θέλω να πάρω το g2. Θέλω να μου πείτε όσοι το έχετε εάν γενικά έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Επίσης, δεν ξέρω κατά πόσον είναι value for money.

Με το κινητό θα ήθελα εκτός από τηλεφωνική χρήση, να έχω άνετη πρόσβαση σε internet, viber, skype, evernote, μουσική και μια οκ κάμερα, δηλαδή όχι κάτι υπερβολικό από θέμα χρήσης. Οπότε μήπως είναι too much να πάω σε αυτή την λύση; Επειδή αγοράζω σπάνια κινητό όμως, θα ήθελα κάτι σχετικά καινούργιο και όχι πολύ παλιό για να το κρατήσω κάποιο διάστημα.

Τέλος ήθελα να ξέρω αν θα υπάρχει αργότερα δυνατότητα για αναβάθμιση λογισμικού και εάν έχει νόημα να το rootάρω.

 

Ευχαριστώ!

Εγώ προσωπικά με το g2 έχασα τον ύπνο μου :p, φοβερό τηλέφωνο που κάνεις ότι θέλεις, τα πάντα όλα, όσο για την υποστήριξη επίσημα θα πάρει lolli, ανεπίσημα ίσως να έχεις για τα υπόλοιπα 7 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Αποφάσισα να αγοράσω νέο κινητό (τώρα έχω το alcatel one touch 990) και μετά από σύντομη αναζήτηση και κάποιες φιλικές συμβουλές κατέλειξα ότι θέλω να πάρω το g2. Θέλω να μου πείτε όσοι το έχετε εάν γενικά έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Επίσης, δεν ξέρω κατά πόσον είναι value for money.

Με το κινητό θα ήθελα εκτός από τηλεφωνική χρήση, να έχω άνετη πρόσβαση σε internet, viber, skype, evernote, μουσική και μια οκ κάμερα, δηλαδή όχι κάτι υπερβολικό από θέμα χρήσης. Οπότε μήπως είναι too much να πάω σε αυτή την λύση; Επειδή αγοράζω σπάνια κινητό όμως, θα ήθελα κάτι σχετικά καινούργιο και όχι πολύ παλιό για να το κρατήσω κάποιο διάστημα.

Τέλος ήθελα να ξέρω αν θα υπάρχει αργότερα δυνατότητα για αναβάθμιση λογισμικού και εάν έχει νόημα να το rootάρω.

 

Ευχαριστώ!

 

Φίλε μου τα είπες όλα....value for money ...! με 250€ 16gb & 300€ 32gb τέτοιο τηλέφωνο δεν βρίσκεις, internet, viber, skype, evernote, μουσική τρέχει απροβλημάτιστα, & απο camera έχει απο της καλύτερες με μερικά tips που μπορείς να κάνεις..! άσε που θα ξεχνάς να το φορτίζεις,(3000mah) χτύπα το κατά την γνώμη μου λευκό...!!!!;)

 

Διάβασε ΕΔΩ ότι άλλο θες να μάθεις για το G2

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Αποφάσισα να αγοράσω νέο κινητό (τώρα έχω το alcatel one touch 990) και μετά από σύντομη αναζήτηση και κάποιες φιλικές συμβουλές κατέλειξα ότι θέλω να πάρω το g2. Θέλω να μου πείτε όσοι το έχετε εάν γενικά έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Επίσης, δεν ξέρω κατά πόσον είναι value for money.

Με το κινητό θα ήθελα εκτός από τηλεφωνική χρήση, να έχω άνετη πρόσβαση σε internet, viber, skype, evernote, μουσική και μια οκ κάμερα, δηλαδή όχι κάτι υπερβολικό από θέμα χρήσης. Οπότε μήπως είναι too much να πάω σε αυτή την λύση; Επειδή αγοράζω σπάνια κινητό όμως, θα ήθελα κάτι σχετικά καινούργιο και όχι πολύ παλιό για να το κρατήσω κάποιο διάστημα.

Τέλος ήθελα να ξέρω αν θα υπάρχει αργότερα δυνατότητα για αναβάθμιση λογισμικού και εάν έχει νόημα να το rootάρω.

 

Ευχαριστώ!

 

Μην το σκεφτεσε καθολου..κι εγω ποτε μεχρι τωρα δεν ειχα παει σε τοσο εξελιγμενο κινητο,ακριβως και μονο για το κοστος..μην ξεχνας οτι αυτη η συσκευη περυσι που βγηκε σε κυκλοφορια ειχε αρχικη τιμη 600 ευρω και ηταν η ναυαρχιδα της εταιριας για το 2013,ασχετα αν λογω πολυ υψηλου ανταγωνισμου επεσε τοσο πολυ η τιμη του..μιλαμε οτι το κινητο πεταει και δε νομιζω να ξαναυπαρξει συντομα τετοια value for money συσκευη..κι αν το rootαρεις κιολας απογειωνεται..αυτα απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις!! Ψήθηκα ήδη :P

Κάτι τελευταίο. Για θήκη να πάρω αυτή με το Quick Window ή δεν έχει και πολύ νόημα; Σκέφτομαι και καλά για να μην ανοίγω πολύ την οθόνη και σώνεται πιο γρήγορα η μπαταρία, αν και απ' ότι είπατε έχει πολύ μεγαλή διάρκεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλά πως το κατάφερες αυτό ρε θηρίο;;;

 

Φαίνεται σαν έκτρωμα αλλά οι φωτογραφίες πλέον είναι καθαρές. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το ανοίξεις το κινητό και να το φυσηξεις.Δεν Είναι τπτ

 

Δεν είναι τόσο απλό. Το πίσω καπάκι δεν αφερει και το τζαμί της κάμερας. Τέλος πάντων μικρό το κακό, αλλά δε θα έπρεπε να συμβεί.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα κι εγώ μιας και το γουσταρω καιρό τώρα... Το προτίμησα σε σχέση με το g3 για το οποίο ψηνομουν επίσης, λόγω της μπαταρίας και του πιο ισορροποιμενου για τα δικά μου δεδομένα μεγέθους.Ανυπομονω αύριο τα νεώτερα, θα πεσει κι ενα δυνατό συγκριτικό με το ταπεινό Ζητακι μου το οποίο διανύει εξαιρετική φόρμα με την 4.4.4 εδώ και τρεις μηνες περιπου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις!! Ψήθηκα ήδη :P

Κάτι τελευταίο. Για θήκη να πάρω αυτή με το Quick Window ή δεν έχει και πολύ νόημα; Σκέφτομαι και καλά για να μην ανοίγω πολύ την οθόνη και σώνεται πιο γρήγορα η μπαταρία, αν και απ' ότι είπατε έχει πολύ μεγαλή διάρκεια.

 

Φιλαράκι έχω 7 θήκες....!!! από μια μέρα την κάθε μια φόρεσα .....και στην άκρη:lol: θέλω να εστανομε το ''μηχανάκι'' στα χέρια μου, την λεπτότητα και την αφή...!!!! ποιο απαραίτητο είναι ενα Tempered Glass ......;)

 

...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις!! Ψήθηκα ήδη :P

Κάτι τελευταίο. Για θήκη να πάρω αυτή με το Quick Window ή δεν έχει και πολύ νόημα; Σκέφτομαι και καλά για να μην ανοίγω πολύ την οθόνη και σώνεται πιο γρήγορα η μπαταρία, αν και απ' ότι είπατε έχει πολύ μεγαλή διάρκεια.

 

Κοιτα να δεις...προσωπικα εγω δε θα επαιρνα αυτη τη θηκη για το λογο οτι θεωρω περιττο αυτο το παραθυρακι ταχα μου για να βλεπω την ωρα...

πες αντε και καπου χτυπησε το τηλεφωνο,αν το βρει στο σημειο που ειναι το παραθυρακι τι γινεται?μαλλον πας για νεα οθονη..και υποτιθεται οτι τη θηκη την εχουμε για να καλυπτει και την οθονη..ισως να ειμαι λιγο υπερβολικος αλλα μια φορα θα γινει η στραβη.

ενας ακομα λογος ο οποιος εχει αναφερθει κι απο αλλα παιδια που κατεχουν τη συγκεκριμενη θηκη,ειναι οτι μετα απο καποιο χρονικο διαστημα που θα μεινει κλειστη η θηκη,αν την εχεις μεσα σε τσεπη η σε βρωμικο περιβαλλον,οταν ανοιξεις το καπακι μπροστα,βλεπεις να εχει δημιουργηθει ενας λεκες επανω στο τζαμι με σχημα το περιγραμμα της θηκης.καθαριζει φυσικα,απλα δειχνει λιγο ασχημο...σκεψου το παντως.

εγω χρησιμοποιω χωρις παραθυρακι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Αποφάσισα να αγοράσω νέο κινητό (τώρα έχω το alcatel one touch 990) και μετά από σύντομη αναζήτηση και κάποιες φιλικές συμβουλές κατέλειξα ότι θέλω να πάρω το g2. Θέλω να μου πείτε όσοι το έχετε εάν γενικά έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Επίσης, δεν ξέρω κατά πόσον είναι value for money.

Με το κινητό θα ήθελα εκτός από τηλεφωνική χρήση, να έχω άνετη πρόσβαση σε internet, viber, skype, evernote, μουσική και μια οκ κάμερα, δηλαδή όχι κάτι υπερβολικό από θέμα χρήσης. Οπότε μήπως είναι too much να πάω σε αυτή την λύση; Επειδή αγοράζω σπάνια κινητό όμως, θα ήθελα κάτι σχετικά καινούργιο και όχι πολύ παλιό για να το κρατήσω κάποιο διάστημα.

Τέλος ήθελα να ξέρω αν θα υπάρχει αργότερα δυνατότητα για αναβάθμιση λογισμικού και εάν έχει νόημα να το rootάρω.

 

Ευχαριστώ!

 

Παρτο με κλειστα ματια, εχω τη 32αρα εκδοση εδω και 6 μερες, κατω των 300 ευρω επισημως πλεον σε bestprice.gr/skroutz. κανενα κολλημα, μπαταρια με εντατικη χρηση-- δεδομενα, κλησεις και apps στο τελος της μερα--ς εμενα ειναι 30%!! Δε θελω κατι αλλο, αναλυση οθονης σωστη, ποιοτικη, οχι ψευτικα φανταχτερα χρωματα, ταχυτητα σουπερ, γενικα το μονο πλην ειναι οι βραδυνες ληψεις οπου θελει λιγο μαεστρια για ενα ικανοποιητικο αποτελεσμα και με τη χρηση του φλας, οχι την αυτοματη λειτουργια φλας !! Αυτα.. +1 κι απο μενα.

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.σημερα παρατήρησα μια κιτρινιλα στην οθονη.μια κίτρινη γραμμη.πρεπει να παει σερβις?

Εχει συμβει σε καποιες οθονες και θελει αλλαγη στο σερβις. Εγω εχω δυο κιτρινιλες.

Θυμασαι μηπως αν ζοριζες το κινιτο και ανεβασε πολυ θερμοκρασια;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το Ελβετικο SWS δεν εχει ερθει η H ακομη σωστα;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...