Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την μερια μου ,κατι παραπλησιο συμβαινει με το wi-fi.Το βραδυ κλεινω το τηλ.το πρωι που το ανοιγω ανοιγει και το wi-fi.....(ελβετικο με 20g)

...

Φιλε μου οταν κλεινης το τηλ το βραδυ εχεις απενεργοποιησει το wi fi? αν οχι καλως ανοιγει μαζι με το τηλ το πρωι.

Οσο για το αθορυβο το εχω δοκιμασει 2 νυχτες και το πρωι δεν εχει αλλαξει σε ηχο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου οταν κλεινης το τηλ το βραδυ εχεις απενεργοποιησει το wi fi? αν οχι καλως ανοιγει μαζι με το τηλ το πρωι.

Οσο για το αθορυβο το εχω δοκιμασει 2 νυχτες και το πρωι δεν εχει αλλαξει σε ηχο.

 

Είναι root ή όχι. Αυτό που έγραψα και πιο πάνω είναι, ας πούμε, ένα είδος έρευνας. Να τσεκάρουμε όσοι έχουν τέτοιου είδους προβλήματα, όπως απενεργοποίηση του ήχου από τον χρήστη και να ενεργοποιείται μόνος του ο ήχος μετά, ή άλλου τέτοιου είδους bugs, εάν οι συσκευές αυτές είναι root, ή το παρουσιάζουν και συσκευές που δεν έχουν κάνει οι χρήστες root.

Link to comment
Share on other sites

Είναι root ή όχι. Αυτό που έγραψα και πιο πάνω είναι, ας πούμε, ένα είδος έρευνας. Να τσεκάρουμε όσοι έχουν τέτοιου είδους προβλήματα, όπως απενεργοποίηση του ήχου από τον χρήστη και να ενεργοποιείται μόνος του ο ήχος μετά, ή άλλου τέτοιου είδους bugs, εάν οι συσκευές αυτές είναι root, ή το παρουσιάζουν και συσκευές που δεν έχουν κάνει οι χρήστες root.

Δε θα μας βγαλει πουθενα αυτη η ερευνα πιστευω. Δεν εχει σημασια το root.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά αυτό με τον ήχο (αθόρυβο σε δυνατό) το πάθαινα και πριν το ροοτ. Μια το κάνει μία δεν το κάνει βέβαια, ανάλογα τις ορέξεις του. Όταν το κάνει όμως και σε ξυπνάει με δυνατό ήχο είναι πολύ σπαστικό. Είμαι με G από την πρώτη μέρα. Παρτίδα 410.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά αυτό με τον ήχο (αθόρυβο σε δυνατό) το πάθαινα και πριν το ροοτ. Μια το κάνει μία δεν το κάνει βέβαια, ανάλογα τις ορέξεις του. Όταν το κάνει όμως και σε ξυπνάει με δυνατό ήχο είναι πολύ σπαστικό. Είμαι με G από την πρώτη μέρα. Παρτίδα 410.

Εγω το παθαινω κι ας μην το βαζω στο αθορυβο. Ας πουμε το βραδυ πριν κοιμηθω το βαζω στην πιο χαμηλη ενταση που υπαρχει και πολλες φορες ξυπναω βιαια επιδη καποιος με πηρε τηλεφωνο ή εστειλε μηνυμα και το κινητο χτηπησε στην τερμα ενταση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο την ωρα που εγινε αναβαθμιση σε g η μπαταρια δεν εχει διαρκεια πιστευω οτι εχει χασει εως και 40 τις εκατο απο την διαρκεια του το τηλεφωνο. Φοβερη απογοητευση
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο την ωρα που εγινε αναβαθμιση σε g η μπαταρια δεν εχει διαρκεια πιστευω οτι εχει χασει εως και 40 τις εκατο απο την διαρκεια του το τηλεφωνο. Φοβερη απογοητευση

Να μείνω στην 20f δηλαδή ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο την ωρα που εγινε αναβαθμιση σε g η μπαταρια δεν εχει διαρκεια πιστευω οτι εχει χασει εως και 40 τις εκατο απο την διαρκεια του το τηλεφωνο. Φοβερη απογοητευση

 

δως του χρόνο. εμένα έστρωσε μετά απο 10 φορτίσεις και είναι λίγο καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο την ωρα που εγινε αναβαθμιση σε g η μπαταρια δεν εχει διαρκεια πιστευω οτι εχει χασει εως και 40 τις εκατο απο την διαρκεια του το τηλεφωνο. Φοβερη απογοητευση

 

Costoum Rom φίλε μου να ησυχάσεις....!!! μια εβδομάδα κράτησα μαμά, και μετά μόνο κουστουμιά.....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Να μείνω στην 20f δηλαδή ;

 

τι να σου πω. ισως να συμβαινει μονο σε μενα. παντως εγω θα εμενα στην f. για μενα ειναι μεγαλη η διαφορα στην διαρκεια της ζωης της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν από f πήγα στη g τις 4 πρώτες μέρες μου έκανε νερά η μπαταρία αλλά μετά έστρωσε... Καμία άλλη διαφορά δεν είδα!
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες είναι από το XDA. Έψαχνα το θέμα γιατί έχω ένα g2 από Cosmote και ένα από Skroutz που το πήρα για δώρο και έχουν την ίδια ακριβώς διαφορά. Θα τσεκάρω και ένα ακόμα g2 που πήρε ένας φίλος από Skroutz.

 

Το έχετε παρατηρήσει; Με την πρώτη ευκαιρία θα κάνω αυτές τις ρυθμίσεις μήπως και φτιάξει.

 

(Αν ήταν δικές μου φώτο, αριστερά θα ήταν η συσκευή από Skroutz, δεξιά Cosmote)

IMG-20140822-WA0003.jpg

IMG-20140822-WA0002.jpg

Edited by Citizen88gr
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οταν κλεινης το τηλ το βραδυ εχεις απενεργοποιησει το wi fi? αν οχι καλως ανοιγει μαζι με το τηλ το πρωι.

Οσο για το αθορυβο το εχω δοκιμασει 2 νυχτες και το πρωι δεν εχει αλλαξει σε ηχο.

 

Φυσικα και ειναι κλειστο....

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω root μόνο, χωρίς άλλη ROM κτλ, τα updates θα γίνονται κανονικά OTA;

 

θα γινει κανονικα και ισως σε δημιουργησει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω root μόνο, χωρίς άλλη ROM κτλ, τα updates θα γίνονται κανονικά OTA;

 

Μόνο αν αφήσεις το στοκ recovery.

Αν βάλεις custom recovery απαγορεύεται να κάνεις ota update.

Link to comment
Share on other sites

θα γινει κανονικα και ισως σε δημιουργησει προβλημα

 

Εσπασες τα ρεκόρ ταχύτητας σε απάντηση! :)

Τι είδους προβλήματα εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Εσπασες τα ρεκόρ ταχύτητας σε απάντηση! :)

Τι είδους προβλήματα εννοείς;

 

εχουν αναφερθει προβληματα αλλα δε θυμαμαι τι ακριβως, κανε roοt και μη φοβασαι, υπαρχει τροπος να το κανεις καινουριο, εγω ειμαι με stock rom και root και ολα δουλευουν τελεια και εχω τα παντα

Link to comment
Share on other sites

εχουν αναφερθει προβληματα αλλα δε θυμαμαι τι ακριβως, κανε roοt και μη φοβασαι, υπαρχει τροπος να το κανεις καινουριο, εγω ειμαι με stock rom και root και ολα δουλευουν τελεια και εχω τα παντα

 

Thank u :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο συμβαινει φιλε μου σε περισσοτερες οθονες!!!ειναι το πανελ οθονης απο καποια ελλατωματικη παρτιδα..η αριστερη εχει κοκκινωπο χρωμα!!αυτο συμβαινει και στις amoled με το smearing που μωβιζει η γραμματοσειρα!!!η δεξια ειναι η κανονικη οθονη που εχει το πιο πολυ ασπρο!!η lg χρησιμοποιει

True HD IPS και υπερτερει ποιο πολυ στο ασπρο εναντι τις amoled που ειναι στο μαυρο

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τι είδους προβλήματα εννοείς;

 

Έχει αναφερθεί πάγωμα του τηλ. στο logo της συσκευής. Και με Flash Tool 2014 με την StocRom επανέρχεστε, όπως ακριβώς το πήραμε, χάνοντας τα δεδομένα foto - video - sms. Γιαυτό περνούμε αρκετά συχνά Backup.;);)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, απέκτησα κι εγώ ένα LG G2 παρτίδα 407 (kitkat 4.4.2 20g) κι έχω εντυπωσιαστεί με τη χρηστικότητα του. Το μόνο που δε μου αρέσει καθόλου είναι ότι το handsfree κουμπώνει στο κάτω μέρος. Το χρησιμοποιώ μονίμως και δε με βολεύει καθόλου καθώς δε μπορείς να το αφήσεις όρθιο π.χ. σε θήκη του αμαξιού ή ακόμα κι αν το στηρίξεις πιέζεται συνεχώς το βύσμα κι όσο αντέξει.

Όλα καλά αλλά θα ήθελα να σας ρωτήσω για το μικρόφωνο του handsfree. Δοκίμασα την ηχογράφηση με το μικρόφωνο του handsfree και δουλεύει ικανοποιητικά. Κατά τη διάρκεια της κλήσης όμως ακούγομαι πολύ χαμηλά στους συνομιλητές μου. Πρέπει να το κρατάω (οπότε πλέον δε λέγεται handsfree!) δίπλα στο στόμα για να με ακούσουν. Από το μικρόφωνο του κινητού ακούγομαι μια χαρά και με ανοιχτή ακρόαση (από απόσταση δηλαδή) το ίδιο.

Δεν έχω δοκιμάσει βέβαια ακόμα άλλο handsfree ούτε λειτουργικό. Είναι θέμα λειτουργικού; Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα στις κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν παρατήρησα καμία επιδείνωση της μπαταρίας με την αναβάθμιση 20d->20g. Βλέπετε κανένα google service ή κάτι άλλο σε υψηλή θέση στην κατανάλωση?

 

Για το hands free που δίνεται με το τηλέφωνο είναι αλήθεια ότι είναι πιο κατευθυντικό απ' όσο θα ήθελε κανείς (πρέπει να είναι κοντά στο στόμα για να ακούγεται καλά). Σε συνδυασμό με την "περίεργη" θέση της υποδοχής, μάλλον ένα ασύρματο είναι η καλύτερη λύση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, απέκτησα κι εγώ ένα LG G2 παρτίδα 407 (kitkat 4.4.2 20g) κι έχω εντυπωσιαστεί με τη χρηστικότητα του. Το μόνο που δε μου αρέσει καθόλου είναι ότι το handsfree κουμπώνει στο κάτω μέρος. Το χρησιμοποιώ μονίμως και δε με βολεύει καθόλου καθώς δε μπορείς να το αφήσεις όρθιο π.χ. σε θήκη του αμαξιού ή ακόμα κι αν το στηρίξεις πιέζεται συνεχώς το βύσμα κι όσο αντέξει.

Όλα καλά αλλά θα ήθελα να σας ρωτήσω για το μικρόφωνο του handsfree. Δοκίμασα την ηχογράφηση με το μικρόφωνο του handsfree και δουλεύει ικανοποιητικά. Κατά τη διάρκεια της κλήσης όμως ακούγομαι πολύ χαμηλά στους συνομιλητές μου. Πρέπει να το κρατάω (οπότε πλέον δε λέγεται handsfree!) δίπλα στο στόμα για να με ακούσουν. Από το μικρόφωνο του κινητού ακούγομαι μια χαρά και με ανοιχτή ακρόαση (από απόσταση δηλαδή) το ίδιο.

Δεν έχω δοκιμάσει βέβαια ακόμα άλλο handsfree ούτε λειτουργικό. Είναι θέμα λειτουργικού; Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα στις κλήσεις;

Αρκετα τηλ εχουν την υποδοχη 3,5 στο κατω μερος αυτο τωρα δε θεωρειται μειονεκτημα,οσο για το μικροφωνο του χαντς φρη ισως επρεπε να ειναι πιο ευαισθητο?:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...