Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά,

έχω ένα lg g2 ελληνικής αντιπ. και πριν μια εβδομάδα ξαφνικά δημιούργησε πρόβλημα στην αφή.

Παρατηρήθηκε μετά το τελευταίο update,δεν ξέρω αν ευθύνεται αυτό. Αν πατήσω στην επιλογή προγραμματιστή

εμφάνιση αφών, τότε μερικές φορές σκαλώνει λες και ένα αόρατο δάχτυλο ακουμπά την οθόνη πιο πάνω απο τη μέση,

λογικά θα έχει συμβεί και σε άλλους, Το έστειλα στην lg αυτη με τη σειρά της στην procordia(lg service) και μου ανέφεραν

οτι υπαρχει ενα μικρο σπασιμο στο πλαστικο κατω μερος του κινητου και το κινητο επειδη η οθονη αλλαζει μαζι με την προσοψη

ειναι εκτος εγγύησης. Τι να κάνω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

το κινητό ειναι ελληνικής αντιπροσωπείας, ίσα που βλέπεις με το μάτι οτι έχει φθαρει το πλαστικο και μου ειπανε οτι δεν καλυπτεται.

καμια σχεση το χτυπιματακι με το κολλημα της οθονης. απελπιστικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το θεμα ειναι τι να τους πω για να μου το περασουν

 

η procordia για κάθε κινητό που επισκευάζει, πληρώνεται από την lg. άρα για να σου λένε ότι είναι σπασμένη ή οθόνη δεν νομίζω να λένε ψέματα. στην τελική ζήτα τους να σου δείξουν που είναι σπασμένη η οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η procordia για κάθε κινητό που επισκευάζει, πληρώνεται από την lg. άρα για να σου λένε ότι είναι σπασμένη ή οθόνη δεν νομίζω να λένε ψέματα. στην τελική ζήτα τους να σου δείξουν που είναι σπασμένη η οθόνη...

 

δεν ειναι σπασμενη η οθονη ειναι το πλαστικο στην προσοψη, ουτε καν το προσεχεις

Edited by nikosg2
Link to comment
Share on other sites

Για να γινει η εξαγωγη στην SD πρεπει να τ οκανω για καθε μια επαφη ξεχωριστα και οχι συνολικα.δεν γινεται συνολικα

Κριμα. Εισαι σιγουρος οτι δεν μπορεις να τις επιλεξεις ολες; Μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που δε βλεπεις;

Αν οχι τοτε δεν το υποστηριζει το software του Sony Ericsson.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι σπασμενη η οθονη ειναι το πλαστικο στην προσοψη, ουτε καν το προσεχεις

 

δηλαδή θες να με τρελάνεις..... είναι χαλασμένη η οθόνη και δεν στην αλλάζουν επειδή είναι μαζί με το πλαστικό το οποίο είναι λίγο σπασμένο..... δεν υπάρχει αυτό. μήπως θες να κατεβούμε όλοι μαζί έξω από την procordia για συμπαράσταση;

 

εγώ θα έμενα εκεί μέχρι επισκευής κινητού, στα γραφεία τους.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή θες να με τρελάνεις..... είναι χαλασμένη η οθόνη και δεν στην αλλάζουν επειδή είναι μαζί με το πλαστικό το οποίο είναι λίγο σπασμένο..... δεν υπάρχει αυτό. μήπως θες να κατεβούμε όλοι μαζί έξω από την procordia για συμπαράσταση;

 

εγώ θα έμενα εκεί μέχρι επισκευής κινητού, στα γραφεία τους.

Απαραδεκτο αυτο που λενε. Να επιμεινεις φιλε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή θες να με τρελάνεις..... είναι χαλασμένη η οθόνη και δεν στην αλλάζουν επειδή είναι μαζί με το πλαστικό το οποίο είναι λίγο σπασμένο..... δεν υπάρχει αυτό. μήπως θες να κατεβούμε όλοι μαζί έξω από την procordia για συμπαράσταση;

 

εγώ θα έμενα εκεί μέχρι επισκευής κινητού, στα γραφεία τους.

 

μακαρι να ημουν στην Αθηνα να μιλησω απο κοντα ρε φιλε, ειμαι απο Γιαννενα, αν ειναι δυνατον με ολους αυτους.....

θα την γκρεμισω την εταιρεια ρε φιλε αν δεν βγαλω ακρη πραγματικα........

Edited by nikosg2
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα κι εγω απο σκρουτζομαγαζο το νεο μου LG G2 παρτιδα 409 και χωρα προελευσης 6DE

Εκοψα και την παλια καρτα SIM σε micro και δουλευει μια χαρα.φυσικα δεν εχω προλαβει να το σκαλισω,αλλα το χειροτερο μου ειναι οτι δεν δουλευει το dock station απο το παλιο μου Sony ericsson που εχω μεσα ολες τις επαφες,με αποτελεσμα να μην μπορω να τις περασω στο νεο τηλεφωνο.με βλεπω μια μια θα μου παρει 2 μερες γιατι ειναι παρα πολλες

Αυτο που πρεπει να παρω ειναι μια θηκη για να μην μου χτυπηθει

 

 

Για κοιτα πρωτα αυτό και μετα και αυτο ... λεει πως θα τις κανεις copy στο pc και μετα στο τηλεφωνο σου

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτα πρωτα αυτό και μετα και αυτο ... λεει πως θα τις κανεις copy στο pc και μετα στο τηλεφωνο σου

 

Σε ευχαριστω πολυ,αλλα οπως σου ειπα δεν δουλευει το dock station για να συνδεσω το κινητο στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ,αλλα οπως σου ειπα δεν δουλευει το dock station για να συνδεσω το κινητο στο pc.

 

Φίλε μου, σε βλέπω να της περνάς μια μια, και από εκεί και πέρα θα της έχεις ανεβασμένες στο g-mail. Να προσέξεις μόνο όταν της περνάς της επαφές πάνω ψηλά να αποθηκεύονται στο G-MAIL και όχι στην συσκευή η την κάρτα....;) και να της συγχρονίσεις με το λογαριασμό g-mail.

 

***Όταν πρώτο πήγα σε android για να μην κάνω την διαδικασία, είχα πάει σε ένα κατάστημα ''Γερμανός'' και με 5 € μου της είχε περάσει...!Δεν σου λέω να πας εκεί, γιατί και τα 5€ πλέων είναι πολλά. Απλός το αναφέρω.

 

http://s3.postimg.org/x4lkfzdr7/Screenshot_2014_11_07_09_07_50.png

upload picture

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ,αλλα οπως σου ειπα δεν δουλευει το dock station για να συνδεσω το κινητο στο pc.

Οταν ειχα το Χperia Z μαζι με το dock station της μαμας εταιριας αυτο δεν επαιζε ρολο για την μεταφορα των δεδομενων... ειναι κατι αλλο η νομιζω λαθος... την συσκευη σου αυτη της Sony Ericsson δεν την εχεις στα χερια σου πλεον ? Την εχεις... αρα γιατι με ενα απλο καλωδιο δεν την συνδεεις στο pc σου και πας μεσω dock ?

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα το Χperia Z μαζι με το dock station της μαμας εταιριας αυτο δεν επαιζε ρολο για την μεταφορα των δεδομενων... ειναι κατι αλλο η νομιζω λαθος... την συσκευη σου αυτη της Sony Ericsson δεν την εχεις στα χερια σου πλεον ? Την εχεις... αρα γιατι με ενα απλο καλωδιο δεν την συνδεεις στο pc σου και πας μεσω dock ?

 

Γιατι το τηλεφωνο ειναι παλιο και δεν εχει αλλο καλωδιο ξεχωριστο απο το dock station για να συνδεεται με το pc.μονο μεσω dock station συνδεεται

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, σε βλέπω να της περνάς μια μια, και από εκεί και πέρα θα της έχεις ανεβασμένες στο g-mail. Να προσέξεις μόνο όταν της περνάς της επαφές πάνω ψηλά να αποθηκεύονται στο G-MAIL και όχι στην συσκευή η την κάρτα....;) και να της συγχρονίσεις με το λογαριασμό g-mail.

 

***Όταν πρώτο πήγα σε android για να μην κάνω την διαδικασία, είχα πάει σε ένα κατάστημα ''Γερμανός'' και με 5 € μου της είχε περάσει...!Δεν σου λέω να πας εκεί, γιατί και τα 5€ πλέων είναι πολλά. Απλός το αναφέρω.

 

http://s3.postimg.org/x4lkfzdr7/Screenshot_2014_11_07_09_07_50.png

upload picture

 

Σημερα παρελαβα κι εγω απο σκρουτζομαγαζο το νεο μου LG G2 παρτιδα 409 και χωρα προελευσης 6DE

Εκοψα και την παλια καρτα SIM σε micro και δουλευει μια χαρα.φυσικα δεν εχω προλαβει να το σκαλισω,αλλα το χειροτερο μου ειναι οτι δεν δουλευει το dock station απο το παλιο μου Sony ericsson που εχω μεσα ολες τις επαφες,με αποτελεσμα να μην μπορω να τις περασω στο νεο τηλεφωνο.με βλεπω μια μια θα μου παρει 2 μερες γιατι ειναι παρα πολλες

Αυτο που πρεπει να παρω ειναι μια θηκη για να μην μου χτυπηθει

 

Καλημέρα, κατά τη γνώμη μου ο πιο απλός τρόπος είναι να καθήσει κάποιος στο pc του και να τα γράψει από εκεί στο gmail του, αν μπορεί πιο πριν να κάνει ένα export από το παλιό κινητό του θα κάνει πιο εύκολα τη δουλειά. :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, σε βλέπω να της περνάς μια μια, και από εκεί και πέρα θα της έχεις ανεβασμένες στο g-mail. Να προσέξεις μόνο όταν της περνάς της επαφές πάνω ψηλά να αποθηκεύονται στο G-MAIL και όχι στην συσκευή η την κάρτα....;) και να της συγχρονίσεις με το λογαριασμό g-mail.

 

***Όταν πρώτο πήγα σε android για να μην κάνω την διαδικασία, είχα πάει σε ένα κατάστημα ''Γερμανός'' και με 5 € μου της είχε περάσει...!Δεν σου λέω να πας εκεί, γιατί και τα 5€ πλέων είναι πολλά. Απλός το αναφέρω.

 

http://s3.postimg.org/x4lkfzdr7/Screenshot_2014_11_07_09_07_50.png

upload picture

 

Ευτυχως που μου το ειπες γιατι οσες ειχα περασει τις αποθηκευα στο τηλεφωνο.τωρα το αλλαζω και παταω GMAIL.

απλα πες μου πως γινεται ο συγχρονισμος.

το ξερω αυτο με το Γερμανο απλα φοβηθηκα μηπως δεν περασουν σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που μου το ειπες γιατι οσες ειχα περασει τις αποθηκευα στο τηλεφωνο.τωρα το αλλαζω και παταω GMAIL.

απλα πες μου πως γινεται ο συγχρονισμος.

το ξερω αυτο με το Γερμανο απλα φοβηθηκα μηπως δεν περασουν σωστα.

 

Προφανώς έφτιαξες λογαριασμό G-mail..!!! Θα πας >ρυθμίσεις>γενικά>λογαριασμοί & συγχρονισμός>κλικαρε πάνω δεξιά >αυτόματος συγχρονισμός δεδομένων > κλικ στο Goolgl>και πάνω - πάνω θα δεις το e-mail του λογαριασμού πάλι κλικ και βάλε τι θες να συγχρονίσεις..!;)

 

Εκεί που έχω των κύκλο κλικ... και συγχρονισμός ΤΩΡΑ...!

 

http://s4.postimg.org/omq1qmdlp/Picture0001.png

image upload no resize

 

***Απ' ότι βλέπεις μπορείς στο λογαριασμό σου να συγχρονίσεις πολλά πράγματα...! Εγώ όπως βλέπεις έχω Google Chrome στο PC και στο τηλ. έχουν συγχρονιστεί οι σελιδοδείκτες. Ότι έχω στο PC έχω και στο κινητό.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έφτιαξες λογαριασμό G-mail..!!! Θα πας >ρυθμίσεις>γενικά>λογαριασμοί & συγχρονισμός>κλικαρε πάνω δεξιά >αυτόματος συγχρονισμός δεδομένων > κλικ στο Goolgl>και πάνω - πάνω θα δεις το e-mail του λογαριασμού πάλι κλικ και βάλε τι θες να συγχρονίσεις..!;)

 

Εκεί που έχω των κύκλο κλικ... και συγχρονισμός ΤΩΡΑ...!

 

http://s4.postimg.org/omq1qmdlp/Picture0001.png

image upload no resize

 

***Απ' ότι βλέπεις μπορείς στο λογαριασμό σου να συγχρονίσεις πολλά πράγματα...! Εγώ όπως βλέπεις έχω Google Chrome στο PC και στο τηλ. έχουν συγχρονιστεί οι σελιδοδείκτες. Ότι έχω στο PC έχω και στο κινητό.

 

Ναι ειχα λογαριασμο GMAIL.το εκανα οπως μου ειπες,πολυ ευκολο.σε ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορούσα να περιμένω και φορτωσα την 20f (ιταλική) . Αυτή είναι επίσημη αλλά όχι από LG HELLAS ...Γιατί δεν μου έρχεται η 20g καθόλου ;

Το τηλέφωνο είναι στοκ εκτός από την ρομ που ανέφερα παραπάνω

καμία ιδέα ; έχω κάνει κάτι λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις :(:(:( το κανει καθε 5 λεπτα.

 

Ο μόνος τρόπος (που βλέπω εγώ) είναι .....αν είσαι Root και έχεις το TitaniumBackup, πάγωμα μια μια εφαρμογή...!κάποια εφαρμογή θα στο κάνει, κοιτά ποιες μπορεί να είναι ύποπτες..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν αναβαθμισω σε G ειχα D και το play store ειχε αναβαθμιστει στην τελευταια εκδοση. Τωρα με την G δεν αναβαθμιζεται. Εχει τυχει σε καποιον αλλο;

 

Μα αφού ήδη είχε αναβαθμιστεί όταν είχες την D, τι εννοείς, να έχει πάρει και άλλη αναβάθμιση, ή εγώ δεν κατάλαβα τι εννοείς; Εκτός και αν θες να πεις ότι δεν σου αναβαθμίζει τις εφαρμογές. Το είχα πάθει και εγώ αυτό στο παρελθόν και διέγραψα το gmail μου στο play store και μετά πάλι εγγραφή. Κάποιο κόλλημα προφανώς μετά την αναβάθμιση σε G.

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού ήδη είχε αναβαθμιστεί όταν είχες την D, τι εννοείς, να έχει πάρει και άλλη αναβάθμιση, ή εγώ δεν κατάλαβα τι εννοείς; Εκτός και αν θες να πεις ότι δεν σου αναβαθμίζει τις εφαρμογές. Το είχα πάθει και εγώ αυτό στο παρελθόν και διέγραψα το gmail μου στο play store και μετά πάλι εγγραφή. Κάποιο κόλλημα προφανώς μετά την αναβάθμιση σε G.

 

 

 

Ηταν αναθαθμισμενο σε D αλλα οταν περασα την G εκανα factory reset και γυρισε σγην προηγουμενη και εχει μεινει εκει

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να στειλω ουτε να λαβω ηχογραφημενα μυνηματα με το whatsaap.Με το viber δεν εχω προβλημα.

Άκυρο παιδιά λύθηκε το θεμα με επανεγκατάσταση

Edited by yannis70
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνομαι με το G2, στις τελευταιες σελιδες εχω δει αρκετους που προτεινουν root για να διορθωθει η καμερα.

Τι ακριβως προβλημα παρουσιαζει η καμερα με στοκ λειτουργικο;

Ευχαριστω.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνομαι με το G2, στις τελευταιες σελιδες εχω δει αρκετους που προτεινουν root για να διορθωθει η καμερα.

Τι ακριβως προβλημα παρουσιαζει η καμερα με στοκ λειτουργικο;

Ευχαριστω.

Κυριως εχει θεμα με την αργή εστιαση, ειδικα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου. Το δικο μου οταν το πρωτοπηρα (πριν ενα χρονο) ειχε αργo focus και σε αντικειμενα που ηταν πολυ κοντα!

Με το root μπορεις να βαλεις αλλο προγραμματακι καμερας και αλλους driver ή μοντακια που τη βελτιωνουν κατα πολυ!

Επισης βελτιωνεται πολυ και με την εγκατασταση συγκεκριμενων custom rom's.

Εκτος των αλλων βελτιωσεων αποκτας και δυνατοτητα εγγραφης βιντεο αναλυσης UHD και αθορυβο shutter ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει αγοράσει κάποιος από eBay το βρήκα 241 ευρώ με 32GB μνήμη και free shipping.

http://www.ebay.com/itm/NEW-LG-G2-D802-Version-4G-LTE-32GB-13-0MP-WHITE-Unlocked-Android-Cell-Phone-/281435063882?pt=Cell_Phones&hash=item4186d6464a

Τι παίζει? Έχει και τελωνείο ή έρχεται σαν gift?

Αν ξέρετε Βοηθήστε, μου αρέσει πάρα πολύ!!!!! Και με αυτή την τιμή είναι μπόμπα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει αγοράσει κάποιος από eBay το βρήκα 241 ευρώ με 32GB μνήμη και free shipping.

http://www.ebay.com/itm/NEW-LG-G2-D802-Version-4G-LTE-32GB-13-0MP-WHITE-Unlocked-Android-Cell-Phone-/281435063882?pt=Cell_Phones&hash=item4186d6464a

Τι παίζει? Έχει και τελωνείο ή έρχεται σαν gift?

Αν ξέρετε Βοηθήστε, μου αρέσει πάρα πολύ!!!!! Και με αυτή την τιμή είναι μπόμπα.

 

ερχετε απο hong kong με οτι αυτο συνεπαγετε, τελωνειο - εγγυηση κλπ κλπ, εγω στην θεση σου δε θα εμπαινα στην διαδικασια αγορας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...