Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτη τη λογικη ομως δεν θα βαζανε gorilla glass.Απλο γυαλι για να σπαει και με την αποτομη αλλαγη της θερμοκρασιας για να πουλανε περισσοτερα ανταλλακτικα.

Νταξει μη βλεπουμε παντου συνομωσιες...

 

Ποιος μίλησε για συνωμοσία...??? εσύ βλέπεις φαντάσματα,:scared: η λογική λέει τα παραπάνω, αν ξέρεις απο εμπόριο. Και αν έβαζαν απλό γυαλί απλά δεν θα πούλαγαν...!!!!:p

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις περάσει ΑΡΝ? Όταν πας δηλαδή στις ρυθμίσεις "Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα σημείου πρόσβασης" έχεις εκεί σωστές ρυθμίσεις;

Που θα τις βρούμε αυτές τις ρυθμίσεις;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με root;)

Παρακολουθω το thread του G2 εδω και καιρο γιατι θελω να αγορασω το κινητο! Η μονη λεξη που βλεπω ειναι ροοτ και ροοτ! Σε καθε προβλημα η απαντηση ειναι ροοτ! Γιατι τοσο πολυ?δλδ αμα δεν ροοταρω το τηλεφωνο δεν θα δω ασπρη μερα? :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το thread του G2 εδω και καιρο γιατι θελω να αγορασω το κινητο! Η μονη λεξη που βλεπω ειναι ροοτ και ροοτ! Σε καθε προβλημα η απαντηση ειναι ροοτ! Γιατι τοσο πολυ?δλδ αμα δεν ροοταρω το τηλεφωνο δεν θα δω ασπρη μερα? :rolleyes::rolleyes:

 

Φυσικά, θεωρητικά το μόνο "πρόβλημα" είναι η κάμερα, αλλιώς το κινητό είναι φανταστικό out of the box. Το root μας επιτρέπει να σκαλίζουμε τη συσκευή, δεν είναι υποχρεωτικό αλλά θεωρητικά θα σου επιτρέψει να κάνεις διάφορα κολπάκια.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το thread του G2 εδω και καιρο γιατι θελω να αγορασω το κινητο! Η μονη λεξη που βλεπω ειναι ροοτ και ροοτ! Σε καθε προβλημα η απαντηση ειναι ροοτ! Γιατι τοσο πολυ?δλδ αμα δεν ροοταρω το τηλεφωνο δεν θα δω ασπρη μερα? :rolleyes::rolleyes:

Σχετικό είναι. Μια χαρά άσπρη μέρα θα δεις. Το κινητό είναι μια χαρά και στοκ.

Απλώς από εκεί και πέρα είναι καθαρά θέμα του καθενός. Για μένα android τηλέφωνο χωρίς root δεν υπάρχει! Είναι η πρώτη κίνηση που κάνω πριν καν το φορτισω.

Root είναι ουσιαστικά το δικαίωμα να είμαι διαχειριστής της συσκευής και όχι χρηστής της. Με ότι συνεπάγεται αυτό. Κολπακια, εφαρμογές που απαιτούν δικαιώματα διαχειρηστη, mods, kernel, roms κλπ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το thread του G2 εδω και καιρο γιατι θελω να αγορασω το κινητο! Η μονη λεξη που βλεπω ειναι ροοτ και ροοτ! Σε καθε προβλημα η απαντηση ειναι ροοτ! Γιατι τοσο πολυ?δλδ αμα δεν ροοταρω το τηλεφωνο δεν θα δω ασπρη μερα? :rolleyes::rolleyes:

 

Αν ανηκεις στο 99% των χρηστων που θελουν απο το τηλεφωνο τους βασικα πραγματα οπως τηλεφωνο, browsing, social media, games, photos κλπ, τοτε θα κανεις τη δουλεια σου κανονικοτατα. Αν παλι πατας συνεχεια F5 στον υπολογιστη και αγχωνεσαι μηπως βγηκε ανακοινωση και απο την 4.4.4.1.1.1 παρεις αναβαθμιση στην 4.4.4.1.1.2 (που αλλαζει το εικονιδιακι του dialer :lol:), τοτε δεν θα ικανοποιησει με stock

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το thread του G2 εδω και καιρο γιατι θελω να αγορασω το κινητο! Η μονη λεξη που βλεπω ειναι ροοτ και ροοτ! Σε καθε προβλημα η απαντηση ειναι ροοτ! Γιατι τοσο πολυ?δλδ αμα δεν ροοταρω το τηλεφωνο δεν θα δω ασπρη μερα? :rolleyes::rolleyes:

 

Κοίτα, την καταπληκτική οθόνη και την τρομερή αυτονομία δε θα στη δώσει κανένα root (εντάξει το δεύτερο ίσως στο βελτιώσει κι άλλο). Το κινητό είναι αστέρι out-of-the-box απλά όταν θες να το σκαλίσεις λίγο του πετάς κι ένα root έτσι να υπάρχει. Δυστυχώς ή ευτυχώς κάποιες εφαρμογές όπως Adaway, Greenify, TiB etc δεν παίζουν χωρίς Root, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κάποιος δεν μπορεί να ζήσει χωρίς αυτά. Τώρα υπάρχει κι αυτή η (κατάπτυστη :p) ομάδα χρηστών που αν περάσει 3η μέρα και δεν έχουν φλασάρει διαφορετική custom ROM τους πιάνει αναφυλαξία κάθε φορά που ακουμπάν το κινητό τους (I've been there :happy:)

 

Φιλικά πάντα.:D

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με την ώρα επηρεάζει το ξυπνητήρ? Δηλαδή να μην χτυπήσει το ξυπνητήρι?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με την ώρα επηρεάζει το ξυπνητήρ? Δηλαδή να μην χτυπήσει το ξυπνητήρι?

Οχι. Η ωρα χαλαει οταν το κινητο κλισει για πολλες ωρες. Αφου εσυ θελεις να βαλεις ξυπνητηρ τοτε δεν θα κλισεις τη συσκευη σου αφου ετσι κι αλλιως η αφυπνηση δεν δουλευει με απενεργοποιημενο android οπότε θα εισαι κομπλε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Η ωρα χαλαει οταν το κινητο κλισει για πολλες ωρες. Αφου εσυ θελεις να βαλεις ξυπνητηρ τοτε δεν θα κλισεις τη συσκευη σου αφου ετσι κι αλλιως η αφυπνηση δεν δουλευει με απενεργοποιημενο android οπότε θα εισαι κομπλε.

Δεν το κλείνω ποτέ το βράδυ οπότε ΟΚ! Ευχαριστώ πολύ!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Που θα τις βρούμε αυτές τις ρυθμίσεις;

Στις στέλνει ο πάροχος ή τις βρίσκεις από το site του, διαφέρει η διαδικασία ανάλογα τον πάροχο.

 

παιδιά, τελικά εμείς που έχουμε γερμανικό t-mobile με τη stock rom πάντα, μπορούμε να κάνουμε κάτι για το σηματάκι του 4G που δεν εμφανίζεται στη notification bar; όλα τα υπόλοιπα (G, H κλπ) εμφανίζονται κανονικά, αλλά του 4G με τίποτα.

 

Βαζω και τις ρυθμισεις apn μηπως εχω κανει κανενα λαθος.

Προσωπικά έχω λύσει το πρόβλημα με Elixir Widget, πολύ χρήσιμο, όχι μόνο για το 4G. Εναλλακτικά περνάς άλλη στοκ ρομ.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το thread του G2 εδω και καιρο γιατι θελω να αγορασω το κινητο! Η μονη λεξη που βλεπω ειναι ροοτ και ροοτ! Σε καθε προβλημα η απαντηση ειναι ροοτ! Γιατι τοσο πολυ?δλδ αμα δεν ροοταρω το τηλεφωνο δεν θα δω ασπρη μερα? :rolleyes::rolleyes:

Μια χαρα θα δεις πολλες ασπρες μερες. Η συσκευη δουλευει αριστα και εχει ολες τις λειτουργιες που θελει η πλειοψηφια.

Απλως το root σε βοηθαει πολυ. Φερνεις τη συσκευη ακριβως στα μετρα σου. Ας πουμε εγω δε θελω διαφημισεις στις ιστοσελιδες και τις εφαρμογες. Θελω να μπορω να κραταω backup των εφαρμογων μου. Θελω να βλεπω ποια διεργασια μου τρωει μπαταρια και να την απενεργοποιω. Θελω άλλα εικονιδια στη stutus bar. Θελω το ρολόι να ειναι στη μεση. Θελω να αλλαξω την αναλυση (dpi) σε οποια εφαρμογη θελω.

Ολα αυτα ειναι τα απλα πραματα. Τα σοβαρα ειναι custom recovery, αλλαγες kernel και αλλαγες ROM.

Το θεμα ειναι αμα θες να ασχοληθεις με ολα αυτα ή οχι. Αν σου φαινοντε ακαταλαβιστικα και βαρετα τοτε δεν εχεις αναγκη, μια χαρα δουλευει η συσκευη οπως ειναι μαμα.

Αν θες εξτρα λειτουργιες οπως αυτες που ανεφερα και εκατονταδες αλλες τοτε μπορεις σιγα σιγα να προχωρησεις στο δρομο του root. Δεν ειναι τιποτα, λιγο διαβασμα και ερωτησεις και μετα ειναι παιχνιδακι. Κι οποτε θες γυρνας σε μαμα κατασταση.

Εγω πχ το πρωτο πραμα που κανω ειναι root σε μια συσκευη. Ετσι εμαθα και γλυκαθηκα και δε μπορω να διανοηθω να μην ειμαι root.

Οποτε καταληγουμε παλι στο τί θελει κανεις απο το κινητο του και ποσο τον ενδιαφερει να ασχοληθει ενδοτερα με αυτο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στις στέλνει ο πάροχος ή τις βρίσκεις από το site του, διαφέρει η διαδικασία ανάλογα τον πάροχο.

 

 

Προσωπικά έχω λύσει το πρόβλημα με Elixir Widget, πολύ χρήσιμο, όχι μόνο για το 4G. Εναλλακτικά περνάς άλλη στοκ ρομ.

Φίλος ποιος καιρός είναι αυτός;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω λύσει το πρόβλημα με Elixir Widget, πολύ χρήσιμο, όχι μόνο για το 4G. Εναλλακτικά περνάς άλλη στοκ ρομ.

Σωστοοοος..... Κι αλλος φαν του Elixir 2. Κορυφη!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τυχει σε κανενα να ειναι σε 20G και να θελει να γυρισει σε προηγουμενη εκδοση η να παει σε stock?
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τυχει σε κανενα να ειναι σε 20G και να θελει να γυρισει σε προηγουμενη εκδοση η να παει σε stock?

σε πολλούς

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλος ποιος καιρός είναι αυτός;

Weather & Clock Widget Android

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

το 2015 και αν παρει

 

" και αν" ;;; !!!!! αν δεν την παρει θα τα πουλησουν ολοι,πιστευω θα την δωσει γρηγορα η lg .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

επίσημη ενημέρωση μέχρι τώρα:

"μέχρι τέλος του χρόνου θα την πάρει το G3 και αμέσως μετά και το G2"

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

επίσημη ενημέρωση μέχρι τώρα:

"μέχρι τέλος του χρόνου θα την πάρει το G3 και αμέσως μετά και το G2"

 

Ενταξει αλλο αυτο αλλο "και αν" . Εγω πιστευω θα την παρει μεχρι αρχες του νεου χρονου,δεν μπορει να κανει πατατα παλι η lg.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αλλο αυτο αλλο "και αν" . Εγω πιστευω θα την παρει μεχρι αρχες του νεου χρονου,δεν μπορει να κανει πατατα παλι η lg.

 

ετσι λεω και εγω, αλλα ολα παιζονται, δεν ειναι ακομη τιποτε σιγουρο

Link to comment
Share on other sites

ετσι λεω και εγω, αλλα ολα παιζονται, δεν ειναι ακομη τιποτε σιγουρο

 

Κριμα θα ειναι το κινητο ειναι παρα πολυ δυνατο...Απλα θα την παρουμε αργα αυτο ειναι το κακο.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...