Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στο φόρουμ.

 

Γνωρίζει κάποιος αν είναι έυκολο να αλλαχτεί το περιμετρικό πλαστικό γύρω απο την οθόνη? Μου έπεσε χτές το κινητό στο δρόμο και έχει φύγει ένα κομμάτι στην πάνω δεξιά γωνία...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στο φόρουμ.

 

Γνωρίζει κάποιος αν είναι έυκολο να αλλαχτεί το περιμετρικό πλαστικό γύρω απο την οθόνη? Μου έπεσε χτές το κινητό στο δρόμο και έχει φύγει ένα κομμάτι στην πάνω δεξιά γωνία...

 

Ευχαριστώ

 

Εννοείται... Πρέπει να βγεί και η οθόνη όμως αν δεν κάνω λάθος.

 

ανταλλακτικό

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ.

 

Γνωρίζει κάποιος αν είναι έυκολο να αλλαχτεί το περιμετρικό πλαστικό γύρω απο την οθόνη? Μου έπεσε χτές το κινητό στο δρόμο και έχει φύγει ένα κομμάτι στην πάνω δεξιά γωνία...

 

Ευχαριστώ

 

Τυχερος εισαι που δεν σου επασε και η οθονη...!!! :wacko: Το μονο που εχεις να κανεις ειναι να μιλησεις με το επισημο service και να σου πουν ποσο κανει μιας και απο οτι δειχνει θα πρεπει να ανοιξουν το κινητο και δεν ξερω αν σε συμφερει και ποσο αναλογα τι λεφτα θα σου πουν!! Το τηλ ειναι το εξης :

http://www.procordia.gr/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=59

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ.

 

Γνωρίζει κάποιος αν είναι έυκολο να αλλαχτεί το περιμετρικό πλαστικό γύρω απο την οθόνη? Μου έπεσε χτές το κινητό στο δρόμο και έχει φύγει ένα κομμάτι στην πάνω δεξιά γωνία...

 

Ευχαριστώ

Στο ίδιο ακριβως σημείο έχω το ίδιο χτυπηματακι. Σιγά μη το φτιαξω δεν έχει τπτ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνεία είναι ότι είναι το πρώτο κινητό για το οποίο αγοράζω θήκη (έχω την Puro Ecoleather Wallet - μεγάλη μούφα κρίνοντας εκ του αποτελέσματος) και πέφτοντας το κινητό βγήκε από τη θήκη και χτυπήθηκε στο δρόμο.....
Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνεία είναι ότι είναι το πρώτο κινητό για το οποίο αγοράζω θήκη (έχω την Puro Ecoleather Wallet - μεγάλη μούφα κρίνοντας εκ του αποτελέσματος) και πέφτοντας το κινητό βγήκε από τη θήκη και χτυπήθηκε στο δρόμο.....

Εγώ φιλε το εισα χωρίς θήκη στη ζακέτα στα πλαγιά. Μόλις βγήκα απο το αμάξι πετάχτηκε στο δρόμο. Εκανα μλκ. Αλλά δεν έχει κάτι κ δεν αξίζει να κάνεις κάτι. Θα το πουλησω έτσι εγώ σιγά.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ!

Θα ριξω το απαραιτητο διαβασμα και ξεκιναω, με εψησες για stockbased custom rom.

 

Αξίζει και στο G2 είναι αρκετά πιο εύκολο(πάντα θέλει πολύ προσοχή!!) σε σχέση με παλιότερα ή με τηλέφωνα άλλων εταιρίων.

Δοκίμασε rom από G3, τώρα που φτιάχτηκαν και τα αρχικά bugs είναι εξαιρετικές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μας πει καποιος που την εχει βαλει με 2-3 λογια η νεα αναβαθμιση 20f σε σχεση με την παλια 20d τι νεο εχει τα + και τα - για να ξερουμε οταν μας ερθει με το καλο αν αξιζει να την βαλουμε η οχι ??? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχθες μου εκανε αυτοματη αναβαθμιση λογισμικου με αποτελεσμα ναμεχω τρελαθει απο τη χαρα μου για το λογο 7τι θα περασει την 4.4.4 η εστω την 4.4.3 και παω ο ταλαιπωρος και βλεπω παλι 4.4.2 οπως κλασικα ηταν και η αρχικη στοκ εγκατεστημενη ρομ.

Να σας πω την αληθεια ομως γραφει στην εκδοση λογισμικου d802 20f eur ,μηπως υπαρχουν διαφορες εκδοσεις 4.4.2 η ειναι η ιδεα μου.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχθες μου εκανε αυτοματη αναβαθμιση λογισμικου με αποτελεσμα ναμεχω τρελαθει απο τη χαρα μου για το λογο 7τι θα περασει την 4.4.4 η εστω την 4.4.3 και παω ο ταλαιπωρος και βλεπω παλι 4.4.2 οπως κλασικα ηταν και η αρχικη στοκ εγκατεστημενη ρομ.

Να σας πω την αληθεια ομως γραφει στην εκδοση λογισμικου d802 20f eur ,μηπως υπαρχουν διαφορες εκδοσεις 4.4.2 η ειναι η ιδεα μου.

 

Σαφώς και υπάρχουν, πιθανόν πριν να είχες 20b ή 20d

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το κινητό μου είναι ελβετικό sws και δεν έχει έρθει αναβάθμιση ακόμη. Τι γίνεται; Ειμαι στο εξοχικό και το ελέγχω με δεδομένα όχι με wifi. Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα μου εχει βελτιωσει πολυ το 2πλο κλικ για το ανοιγμα της οθονης πριν καθυστερουσε πολ με τα 2 κλικ και δεν επιςνε παντα,καθως και τη προσθηκη του knock code στο κπειδωμα της οθονης.

τωρα τι αλλο μπορει να εχει αναβαθμισει η lg δεν γνωριζω,εχω την εντυπωση παντως οτι διαχειριζεται καλυτερα τη μπαταρια θα το δω μακροπροθεσμα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γράφει "έκδοση λογισμικού" D80220c-466-92

 

ειμαι με την παλιά;?

Το κινητό είναι απο ταιβανέζική αγορά

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γράφει "έκδοση λογισμικού" D80220c-466-92

 

ειμαι με την παλιά;?

Το κινητό είναι απο ταιβανέζική αγορά

 

Το 20c σε ενδιαφέρει όπου είναι και η έκδοση σου. Έχει φτάσει μέχρι f σε μερικές χώρες. Σημασία δεν έχει από που αγοράστηκε, κατασκευάστηκε αλλά ποιας χώρας θεωρείται βάσει του τριψήφιου κωδικού.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καμια πιθανη απαντηση για το λογο που ενω εχω SWS κινητο δεν εχει ερθει ακομη η αναβαθμιση; Φταιει το οτι μπαινω απο δεδομενα και οχι απο wifi;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καμια πιθανη απαντηση για το λογο που ενω εχω SWS κινητο δεν εχει ερθει ακομη η αναβαθμιση; Φταιει το οτι μπαινω απο δεδομενα και οχι απο wifi;

 

Κάνε force update. Το είχα γράψει και 3-4 σελίδες πίσω αν θυμάμαι καλά. Wipe data στα Google services framework και softaware update center της LG. Reboot και κάνε πάλι check now.

Φυσικά πρέπει να έχει βγει κάποιο update για το κινητό σου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το 20c σε ενδιαφέρει όπου είναι και η έκδοση σου. Έχει φτάσει μέχρι f σε μερικές χώρες. Σημασία δεν έχει από που αγοράστηκε, κατασκευάστηκε αλλά ποιας χώρας θεωρείται βάσει του τριψήφιου κωδικού.

 

με μπέρδεψες ...

το τριψήφιο μπορώ να τον δω κάπου από την συσκευή;

 

το 20c που είπες.... τι θα πει σε μερικές χώρες έφτασε F ? δηλαδή άλλες χώρες έχουν πιο αναβαθμισμένο G2 απο άλλες?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

με μπέρδεψες ...

το τριψήφιο μπορώ να τον δω κάπου από την συσκευή;

 

το 20c που είπες.... τι θα πει σε μερικές χώρες έφτασε F ? δηλαδή άλλες χώρες έχουν πιο αναβαθμισμένο G2 απο άλλες?

 

Στο κουτί του κινητού το βλέπεις. Διάβασε το FAQ για το κινητό εδώ στο φόρουμ.

 

Λες έχω D80220c-466-92. Από αυτό το 20c ουσιαστικά μας ενδιαφέρει. Οι ρομ με 4.2.2 JB ήταν της μορφής D80210x και τώρα της 4.4.2 KK της μορφής D80220x όπου x θα δείς διάφορα γράμματα σε αύξοντα σειρά. Μεταγενέστερο γράμμα σημαίνει πιο νέα έκδοση(build). Προφανώς και κάθε κινητό αναλόγως σε ποια χώρα ανήκει(όχι που είσαι αλλά ποιας φοράει λειτουργικό) λαμβάνει διαφορετικό χρόνο τα updates ή και καθόλου. Πριν λίγο καιρό βγήκε η 20f ενώ μέχρι πρότινος ήταν η 20d και δεν ξέρω αν σε κάποιες χώρες δεν είχαν δώσει ούτε αυτή και έιχαν ως τελευταία την 20b ή 20c.

Αυτό συμβαίνει σε όλα τα κινητά συνήθως...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνε force update. Το είχα γράψει και 3-4 σελίδες πίσω αν θυμάμαι καλά. Wipe data στα Google services framework και softaware update center της LG. Reboot και κάνε πάλι check now.

Φυσικά πρέπει να έχει βγει κάποιο update για το κινητό σου.

 

Εκανα ακριβως ότι μου ειπες και πάλι μου βγάζει ότι χρησιμοποιεί την τελευταία έκδοση. Τι γίνεται; Να κατεβάσω την f και να την περάσω μόνος; ποσό ασφαλές είναι δεδομένου ότι υπάρχει αναβάθμιση επίσημα;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ακριβως ότι μου ειπες και πάλι μου βγάζει ότι χρησιμοποιεί την τελευταία έκδοση. Τι γίνεται; Να κατεβάσω την f και να την περάσω μόνος; ποσό ασφαλές είναι δεδομένου ότι υπάρχει αναβάθμιση επίσημα;

 

Ή αυτό ή περίμενε? Αν βγήκε τώρα μπορεί να θέλει 2-3 μέρες να ρολάρει το update.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ακριβως ότι μου ειπες και πάλι μου βγάζει ότι χρησιμοποιεί την τελευταία έκδοση. Τι γίνεται; Να κατεβάσω την f και να την περάσω μόνος; ποσό ασφαλές είναι δεδομένου ότι υπάρχει αναβάθμιση επίσημα;

 

Έχεις κάποιο πρόβλημα φίλε μου;

Σου κολλάει κάτι στο κινητό;

Άμα δεν έχεις τότε μην νομίζεις ότι θα πάρεις κάτι το τρομερό με την καινούργια έκδοση της 20f!

Ούτε σε μπαταρία ούτε σε ταχύτητα!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο πρόβλημα φίλε μου;

Σου κολλάει κάτι στο κινητό;

Άμα δεν έχεις τότε μην νομίζεις ότι θα πάρεις κάτι το τρομερό με την καινούργια έκδοση της 20f!

Ούτε σε μπαταρία ούτε σε ταχύτητα!

Εγώ στην αρχή μπρικαρα το κινητό προσπαθώντας... Ήθελα πάση θυσία να γυρίσω στην Β Γιατί η D μου χάλασε το σκαιπ. Γύρισα στην Β και όλα καλά. Στην επόμενη έκδοση κρατούσε μισή ώρα οθόνη πιο πολύ το κινητό, αλλά χρειάζομαι σκαιπ. Να δούμε γνώμες για την Φ και μετά την βάζουμε. Όχι βεβιασμενα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει και λόγος κιόλας. Να πείς ότι έστω είναι 4.4.4 ή 5.0, να φαγωθείς. Βέβαια τις περισσότερες φορές είναι απλά γιατί ξέρουμε ότι βγήκε και θέλουμε να έχουμε την τελευταία...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Προσπαθώ εδώ και ώρες να κάνω hard reset στο lg g2 και δεν τα καταφέρνω!!!

παταω τα 2 κουμπια power kai Volume Down μετα αφηνω το power και το ξαναπαταω στο logo αλλα τιποτα

Μόνο μέσα από της ρυθμίσεις καταφέρνω να κάνω εργοστασιακές και εδώ θέλω να ρωτήσω. Είναι το ίδιο ο ένας τρόπος με τον άλλον να κάνεις reset;

το κινητο ειναι μαμα με την 20f

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση! Θελω να αγορασω το κινητο μαλλον απο birdphone. Εχει 347€ ευρωπαικο και 380€ ελληνικο. Επισης, στο eshop εχει 359€ ελληνικο λεει, αλλα δεν το εμπιστευομαι πολυ γιατι και στο nexus 32GB παλι GR λεει διπλα. Τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...