Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα απο πολυ καιρο, εχω λιγο χρονο να ασχοληθώ με την ανανέωση αυτου του υπεροχου κινητου:)

Ειμαι ακομα με 4.2.2 , την αρχικη , ελληνικο, δεν εχω κανει ακομα κανένα update!

Root βεβαιως και twcr recovery.

Αξιζει να ανανεωσω στην τελευταια official?

Root, photo mod, smaller navbar παιζουν σε αυτη ή θα μπλεξω;

Με ποια σειρα να τα κανω γιατι ψιλομπερδευτηκα και δεν λεει να το μπρικαρω;

Ευχαριστω παιδες :happy:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχοντας αγοράσει στις 9 Μαίου από kaizer store ένα ελβετικό G2 κι έχοντας κάνει από τις πρώτες μέρες την αναβάθμιση σε kit kat, σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση που προσέθεσε τη λειτουργία knock on που οι χρήστες του ελληνικού είχαν ενημερώσει εδώ και καιρό. Πριν λίγο ολοκλήρωσα την εγκατάσταση κι εκ πρώτης όλα καλά, ειδικά το κλείδωμα-ξεκλείδωμα οθόνης με το παραδοσιακό σύρσιμο ενεργοποιείται σαφώς σε μεγαλύτερο τμήμα της οθόνης. Δεν έχω παίξει ακόμα με τη λειτουργία knock on. Απλά παρατήρησα ότι εκεί που πριν την αναβάθμιση, όταν ξεκλείδωνες την οθόνη σύροντας, άναβε λευκό λεντ στιγμιαία, μετά την αναβάθμιση δεν ανάβει καθόλου (και πριν και τώρα είχα απενεργοποιημένη την ειδοποίηση με λεντ στο μενού). Συμβαίνει έτσι και σε σας μετά την αναβάθμιση αυτή ή όχι;

Edit: Spanaks, τώρα είδα το post σου, για αυτή την αναβάθμιση μιλάω. Για πες εντυπώσεις σε σχέση και μαυτό που ρωτάω.

Ευχαριστώ.

Edited by lazarefa

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι δεν ανάβει πλέον το πίσω led στο ξεκλείδωμα.
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι δεν ανάβει πλέον το πίσω led στο ξεκλείδωμα.

 

Εμένα ανάβει το πίσω αλλά όχι το μπροστά όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω... πάντως δεν έχει να κάνει αυτό... έτσι και αλλιώς περιττό είναι να ανάβουν φώτα στο ξεκλείδωμα!

Σημασία έχει να ανάβουν σωστά στις ιδοποιησεις... που θέλω να τονίσω ότι είναι τέλειο! Με κάθε εφαρμογή διαφορετικό χρώμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Κι εγώ για το μπροστά λεντ αναφερόμουν. Μετά την αναβάθμιση δεν μου ανάβει όπως είπα όταν ξεκλειδώνουμε. Όπως και να έχει, δεν είναι πρόβλημα για μένα, δεδομένου ότι σε όλα τα άλλα (ταχύτητα μετάβασης από μενού σε μενού κι εν γένει απόκρισης, λειτουργία knock on) το τηλέφωνο φαίνεται να έχει βελτιωθεί.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο. Εμένα το μπροστινό συνεχίζει όπως πριν. Μήπως το έχεις απενεργοποιήσει (αν δεν ανάβει ούτε στις ειδοποιήσεις).

Btw... έχει μπει και ξεκλείδωμα στην μικρή οθόνη όταν χρησιμοποιείται η θήκη...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Περασα την D80220F και εχει λίγη παραπάνω θερμοκρασία και πισω

Και στην οθόνη, ενω με την D80220D δεν ειχα τέτοια θεματα το έχετε παρατηρήσει ;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Περασα την D80220F και εχει λίγη παραπάνω θερμοκρασία και πισω

Και στην οθόνη, ενω με την D80220D δεν ειχα τέτοια θεματα το έχετε παρατηρήσει ;

Άφησε το για μια μέρα και έλεγξε το μετά. Όταν πέρασα την 220D το πρώτο 18ωρο έκανε το ίδιο. Ζεστό και μπαταρία χάλια.

Link to comment
Share on other sites

OTA και εμενα με ελβετικο,για να παρω την 20f.

Αφου κατεβηκε,εκανε επανεκιννηση και μου εβγαλε μηνυμα ''οτι επειδη ανιχνευθηκε root,δεν μπορει να γινει αναβαθμιση''.

Τι κανω?οεο...

Link to comment
Share on other sites

OTA και εμενα με ελβετικο,για να παρω την 20f.

Αφου κατεβηκε,εκανε επανεκιννηση και μου εβγαλε μηνυμα ''οτι επειδη ανιχνευθηκε root,δεν μπορει να γινει αναβαθμιση''.

Τι κανω?οεο...

 

Με root δεν μπορείς. Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να ακολουθήσεις την διαδικασία για επιστροφή στην στοκ μορφή φλασάροντας το kdz file της 20f για το κινητό σου και να κάνεις εκ νέου ρουτ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

OTA και εμενα με ελβετικο,για να παρω την 20f.

Αφου κατεβηκε,εκανε επανεκιννηση και μου εβγαλε μηνυμα ''οτι επειδη ανιχνευθηκε root,δεν μπορει να γινει αναβαθμιση''.

Τι κανω?οεο...

Δοκίμασε μέσω pc. Νομίζω γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δεν παρατήρησα θέμα με θερμοκρασίες ή/και διάρκεια μπαταρίας μετά την αναβάθμιση.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο, εχω λιγο χρονο να ασχοληθώ με την ανανέωση αυτου του υπεροχου κινητου:)

Ειμαι ακομα με 4.2.2 , την αρχικη , ελληνικο, δεν εχω κανει ακομα κανένα update!

Root βεβαιως και twcr recovery.

Αξιζει να ανανεωσω στην τελευταια official?

Root, photo mod, smaller navbar παιζουν σε αυτη ή θα μπλεξω;

Με ποια σειρα να τα κανω γιατι ψιλομπερδευτηκα και δεν λεει να το μπρικαρω;

Ευχαριστω παιδες :happy:

Κάποιος για αυτό;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κατσει να ασχοληθω ακομα με αυτα , αλλα νομιζω αν εχεις recovery δεn γινεται να κανεις update !

 

και ροοτ εχει και φωτο μοντ και μαλσιτα σε .apk μορφη και ολα ! πιστευω πως αξιζει , ειναι πιο γρηγορη

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο, εχω λιγο χρονο να ασχοληθώ με την ανανέωση αυτου του υπεροχου κινητου:)

Ειμαι ακομα με 4.2.2 , την αρχικη , ελληνικο, δεν εχω κανει ακομα κανένα update!

Root βεβαιως και twcr recovery.

Αξιζει να ανανεωσω στην τελευταια official?

Root, photo mod, smaller navbar παιζουν σε αυτη ή θα μπλεξω;

Με ποια σειρα να τα κανω γιατι ψιλομπερδευτηκα και δεν λεει να το μπρικαρω;

Ευχαριστω παιδες :happy:

Η αναθαθμιση σε 4.4.2 kit kat αξιζει με τα 1000 (ή μαλλον με τα 998 :p:p) το κινητο γινεται ακομη πιο σφαιρατο σε ολα με ενα "μικρο" τιμημα σε αυτονομια μπαταριας, περιπου 15% θα ελεγα!

Για ολα που ρωτας, εννοειται πως γινονται και στην kit kat, με τον εναν ή το αλλο τροπο.

Για παραδειγμα

Το root εχει αλλαξει διαδικασια για να γινει (απ' οτι στη jelly bean)

Τα καμερα mod ειναι πλεον για kit kat

Η nav bar μπορει να γινει μικροτερη με G2 Tweaksbox με εξισου καλα αποτελεσματα (ΠΡΟΣΟΧΗ μη βαλεις το τροποποιημενο αρχειο για μικρη nav bar που ειχαμε στην jelly bean...... δε θα ανοιξει ποτε το κινητο)!

Παντως αν θελεις τη γνωμη μου (και θες να ασχοληθεις), αφου εχεις custom recovery θα σου ελεγα να φλασαρεις μια custom rom βασισμενη σε stock (δουλευουν πολυ καλα) οπως τις rom του cloudyfa (π.χ. cloudystock) ή pardus ή τη νεα rom του cloudy απο το LG G3 και αλλες.

Θα ελεγα να βαλεις recovery του philz (εγω το προτιμω). Κανεις τα απαραιτητα wipes, δεν ξεχνας να βαλεις Kit Kat baseband (θα το βρεις στο xda μαζι με τις rom) και απλα τη φλασαρεις.

Ειναι εννοειται κατευθειαν root, καποιες εχουν ενσωματωμενο το mod καμερας (v3.1.0 για kit kat και ληψη βιντεο 4Κ) και δε χρειαζεται να τα κανεις μετα ενα-ενα!

Αυτα απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! V20F για τα ελβετικά!

 

Problem : μετα την αναβάθμιση (ήμουν ροοτ) δε δουλεύει το κουμπί που σου δείχνει το μενού με τις εφαρμογές. Ξέρετε, αυτό τέρμα κάτω δεξια με τα τετραγωνακια. Πατώντας το βγάζει μήνυμα "Δυστυχώς, Αρχική έχει σταματήσει." πατάω οκ και κανει refresh την αρχική οθόνη. Αφού για να μπω σε μια εφαρμογή πλέον παταω ρυθμίσεις και κανω προσθήκη τη κάθε εφαρμογής στην αρχική οθόνη! :(

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν διαφορες με την D80220F; ειναι η συνεχεια της D;

ελπίζω να έχουν :mad:....το Skype δεν δουλεύει όπως πρέπει

Link to comment
Share on other sites

Problem : μετα την αναβάθμιση (ήμουν ροοτ) δε δουλεύει το κουμπί που σου δείχνει το μενού με τις εφαρμογές. Ξέρετε, αυτό τέρμα κάτω δεξια με τα τετραγωνακια. Πατώντας το βγάζει μήνυμα "Δυστυχώς, Αρχική έχει σταματήσει." πατάω οκ και κανει refresh την αρχική οθόνη. Αφού για να μπω σε μια εφαρμογή πλέον παταω ρυθμίσεις και κανω προσθήκη τη κάθε εφαρμογής στην αρχική οθόνη! :(

Έκανες factory reset?? Έστω clear cache, davlik?

Στη χειρότερη διαγραφή δεδομένων του systemui και του home launcher?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φιλε. Για δωσε μερικές οδηγίες αν δε βαριέσαι
...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο. Εκανα διαγραφή cache της αρχικής και ολα οκ. Σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή
...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Η αναθαθμιση σε 4.4.2 kit kat αξιζει με τα 1000 (ή μαλλον με τα 998 :p:p) το κινητο γινεται ακομη πιο σφαιρατο σε ολα με ενα "μικρο" τιμημα σε αυτονομια μπαταριας, περιπου 15% θα ελεγα!

Για ολα που ρωτας, εννοειται πως γινονται και στην kit kat, με τον εναν ή το αλλο τροπο.

Για παραδειγμα

Το root εχει αλλαξει διαδικασια για να γινει (απ' οτι στη jelly bean)

Τα καμερα mod ειναι πλεον για kit kat

Η nav bar μπορει να γινει μικροτερη με G2 Tweaksbox με εξισου καλα αποτελεσματα (ΠΡΟΣΟΧΗ μη βαλεις το τροποποιημενο αρχειο για μικρη nav bar που ειχαμε στην jelly bean...... δε θα ανοιξει ποτε το κινητο)!

Παντως αν θελεις τη γνωμη μου (και θες να ασχοληθεις), αφου εχεις custom recovery θα σου ελεγα να φλασαρεις μια custom rom βασισμενη σε stock (δουλευουν πολυ καλα) οπως τις rom του cloudyfa (π.χ. cloudystock) ή pardus ή τη νεα rom του cloudy απο το LG G3 και αλλες.

Θα ελεγα να βαλεις recovery του philz (εγω το προτιμω). Κανεις τα απαραιτητα wipes, δεν ξεχνας να βαλεις Kit Kat baseband (θα το βρεις στο xda μαζι με τις rom) και απλα τη φλασαρεις.

Ειναι εννοειται κατευθειαν root, καποιες εχουν ενσωματωμενο το mod καμερας (v3.1.0 για kit kat και ληψη βιντεο 4Κ) και δε χρειαζεται να τα κανεις μετα ενα-ενα!

Αυτα απο μενα!

 

Σε ευχαριστώ πολυ!

Θα ριξω το απαραιτητο διαβασμα και ξεκιναω, με εψησες για stockbased custom rom.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...