Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά το κινητό με Νόβα που βρίσκεται σε θέμα ομαλότητας και lag? Πρώην χρήστης lg optimus G, S4.

Είναι τέλειο. Μόνο αυτό θα πω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ως χρήστης Μ8 θεωρείς το G2 αλαγκάριστο?! Ευχαριστώ για την απάντηση.

Με τον Nova ήταν άριστο. Με τον home launcher επίσης πολύ καλό απλά κάποιες φορές έβλεπα redraw των icons, δεν ξέρω γιατί.. Από το M8 είναι ένα κλικ πιο κάτω, το Μ8 πλησιάζει την εμπειρία Nexus.. Είχα G2 μέχρι προχθές και για σχεδόν 10 μήνες ;)

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ως χρήστης Μ8 θεωρείς το G2 αλαγκάριστο?! Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Οχι φιλε μου δεν ειναι αν το συγκρινω με το m8.Αλλα δεν εχει τρελη διαφορα.Ειναι πολυ καλη επιλογη το G2 αν οχι η καλυτερη τωρα με τα μικροπροβληματα που διαβαζουμε για το G3 κιολας

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ως χρήστης Μ8 θεωρείς το G2 αλαγκάριστο?! Ευχαριστώ για την απάντηση.

Με μια aosp rom (Mahdi) και art, το κινητό φυσάει. Ότι καλύτερο στα χρήματα του.

Link to comment
Share on other sites

Απλά για την ιστορία το έχει πάθει τρεις φορές το nexus s μου και μια μέχρι στιγμής το g2.... Αλλά τους έκανα κάτι παραπάνω από επαγγελματικη χρήση!

(το nexus ήταν μόνιμα σχεδόν στο φορτιστή και το g2 το φορτίζω τουλάχιστον δύο φορές τη μέρα και το χρησιμοποιώ ταυτόχρονα )

Αυτό το λέω για να μην ανησυχούν άλλοι κάτοχοι g2...ειναι σπάνιο φαινόμενο και εμφανίζεται σε πολλές συσκευές από θερμοκρασία πιθανολογώ

Link to comment
Share on other sites

Με μια aosp rom (Mahdi) και art, το κινητό φυσάει. Ότι καλύτερο στα χρήματα του.

 

φιλε μου μήπως ξερεις αν μπορώ να περασω τον τελευταίο philz_touch_6.41.6-d802 κατευειαν πανω απο απο αυτον που εχω philz_touch_6.19.7-d802 η πρεπει να ακολουθήσω καποια σειρα???:O

μην κανω καμια μα.........κια :lol:

Link to comment
Share on other sites

από symbian κινητό ποιον τρόπο προτείνετε για να περάσω τις επαφές στο lg?

 

Νομίζω με Bluetooth λογικά θα κάνεις δουλειά έστω και μια μια αν δεν έχει επιλογή για όλες μαζί...!!! Γιαυτό ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον πέρασα χτες τον 6.41 με φλασάρισμα μέσω του 6.19 και δεν υπήρξε κανένα θέμα.

Περάστηκε κανονικά & δουλεύει ρολόι

Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

το g2 το φορτίζω τουλάχιστον δύο φορές τη μέρα και το χρησιμοποιώ ταυτόχρονα

σαν να ακούω τον εαυτό μου :)

κι εγώ 2 φορές τη μέρα το φορτίζω & το χρησιμοποιώ κατά τη διάρκεια της φόρτισης, προς το παρόν δεν είχα κανένα θέμα με την οθόνη, ελπίζω να αντέξει το καημένο την κατάχρηση

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή σκέφτομαι για αγορα του g2 μπορείτε να μου πείτε τι να προσέξω στο κινητό ? Δλδ. Εχει βγάλει κάποια θέματα με οθόνη, μπαταρία, κλπ? το κινητό εχει lags πολλα?
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!

 

Κατεβασα μια εφαρμογη για remote control. Την εκανα εγκατασταση και απο εκεινη την ωα και μετα μπαινει το κινητο συνεχεια σε σιγαση.

Δεν με αφηνει να αλλαξω ουτε το προφιλ ηχου.

Εκανα απεγκατατασταση την εφαρμογη το ανοιγοκλεισα αλλα και παλι ενω για μερικα δευτερολεπτα εως ενα λεπτο μετα την εκινηση δουλευει τελεια με τον ηχο μετα ξαναμπαινει σε σιγαση. Καμια βοηθεια; Πάμε για hard reset;;;

Link to comment
Share on other sites

Την εχεις σβησει την εφαρμογη?πηγαινε ρυθμισεις διαχειρισει εφαρμογων και κοιταξε εκει!!! Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και ποιά είναι η εφαρμογή για να ξέρουμε μην την βάλουμε και εμείς...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το G2 του ξαδερφου (stock ελληνικο) βγηκε προ ημερων από το κουτι με 4.2.2. Πρωτη δουλεια φυσικα να τσεκαρουμε για αναβαθμιση (υποθετω εχετε παρει kit kat σωστα??) οπότε και βγαινει ενα toast notification οτι "ληψη λογισμικου σε εξελιξη, ελεγξτε την μπαρα ειδοποιησεων για την προοδο". Στο notification bar δεν υπηρχε τιποτα σε εξελιξη και φυσικα μερες μετα που τον ξαναειδα δεν εχει γινει καμια αναβαθμιση...χθες παλι με το θεμα να επιμενει, δοκιμασα restart, force stop μια process που λεγεται "αναβαθμιση λογισμικου" ή κατι τετοιο, αλλα τζιφος...

Ειναι γνωστο προβλημα?? Καμια ιδεα πλην factory reset γιατι εχει ηδη στησει αρκετα το κινητο και θα θελαμε να το αποφυγουμε??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το G2 του ξαδερφου (stock ελληνικο) βγηκε προ ημερων από το κουτι με 4.2.2. Πρωτη δουλεια φυσικα να τσεκαρουμε για αναβαθμιση (υποθετω εχετε παρει kit kat σωστα??) οπότε και βγαινει ενα toast notification οτι "ληψη λογισμικου σε εξελιξη, ελεγξτε την μπαρα ειδοποιησεων για την προοδο". Στο notification bar δεν υπηρχε τιποτα σε εξελιξη και φυσικα μερες μετα που τον ξαναειδα δεν εχει γινει καμια αναβαθμιση...χθες παλι με το θεμα να επιμενει, δοκιμασα restart, force stop μια process που λεγεται "αναβαθμιση λογισμικου" ή κατι τετοιο, αλλα τζιφος...

Ειναι γνωστο προβλημα?? Καμια ιδεα πλην factory reset γιατι εχει ηδη στησει αρκετα το κινητο και θα θελαμε να το αποφυγουμε??

 

Βάλτο στο pc και συνδεσε το με το πρόγραμμα lg pc suite να δεις αν θα στην βγάλει από εκεί...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το G2 του ξαδερφου (stock ελληνικο) βγηκε προ ημερων από το κουτι με 4.2.2. Πρωτη δουλεια φυσικα να τσεκαρουμε για αναβαθμιση (υποθετω εχετε παρει kit kat σωστα??) οπότε και βγαινει ενα toast notification οτι "ληψη λογισμικου σε εξελιξη, ελεγξτε την μπαρα ειδοποιησεων για την προοδο". Στο notification bar δεν υπηρχε τιποτα σε εξελιξη και φυσικα μερες μετα που τον ξαναειδα δεν εχει γινει καμια αναβαθμιση...χθες παλι με το θεμα να επιμενει, δοκιμασα restart, force stop μια process που λεγεται "αναβαθμιση λογισμικου" ή κατι τετοιο, αλλα τζιφος...

Ειναι γνωστο προβλημα?? Καμια ιδεα πλην factory reset γιατι εχει ηδη στησει αρκετα το κινητο και θα θελαμε να το αποφυγουμε??

 

 

Αφού στο είπα. :p

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!

 

Κατεβασα μια εφαρμογη για remote control. Την εκανα εγκατασταση και απο εκεινη την ωα και μετα μπαινει το κινητο συνεχεια σε σιγαση.

Δεν με αφηνει να αλλαξω ουτε το προφιλ ηχου.

Εκανα απεγκατατασταση την εφαρμογη το ανοιγοκλεισα αλλα και παλι ενω για μερικα δευτερολεπτα εως ενα λεπτο μετα την εκινηση δουλευει τελεια με τον ηχο μετα ξαναμπαινει σε σιγαση. Καμια βοηθεια; Πάμε για hard reset;;;

 

μπες στο recovery menu και κανε wipe cache kai davlic (αν εχεις custom recovery!!!)αν στρώσει καλος αν οχι πας για hard reset;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εχω ενα προβλημα με το g2 με την καμερα δηλαδη οταν πατησω το κουμπι να ενεργοποιήσω την φωτογραφική μηχανή μου βγάζει

 

σφαλμα καμερας

δεν ειναι δυνατη η συνδεση με την φωτογραφική μηχανη.

 

μου το έκανε την ημερα που το αγόρασα πριν περιπου 15 μερες μετα έστρωσε και τώρα παλι σημερα δεν μπορώ να τραβηξω φωτο. κατέβασα με το pc suite και την νεα 20f μολις τώρα αλλα τα ιδια.

μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εχω ενα προβλημα με το g2 με την καμερα δηλαδη οταν πατησω το κουμπι να ενεργοποιήσω την φωτογραφική μηχανή μου βγάζει

 

σφαλμα καμερας

δεν ειναι δυνατη η συνδεση με την φωτογραφική μηχανη.

 

μου το έκανε την ημερα που το αγόρασα πριν περιπου 15 μερες μετα έστρωσε και τώρα παλι σημερα δεν μπορώ να τραβηξω φωτο. κατέβασα με το pc suite και την νεα 20f μολις τώρα αλλα τα ιδια.

μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

ευχαριστω

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω το ίδιο μου έκανε το Optimus G όταν το είχα πρωτοπαρει. Μου άλλαξαν κάμερα, δεν έφτιαξε. Μου άλλαξαν πλακέτα ολόκληρη, έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω το ίδιο μου έκανε το Optimus G όταν το είχα πρωτοπαρει. Μου άλλαξαν κάμερα, δεν έφτιαξε. Μου άλλαξαν πλακέτα ολόκληρη, έφτιαξε.

ωχ

τωρα που σου γραφω ξεκόλλησε δουλεύει .απο το μεσημέρι που θέλαμε να βγάλουμε μια φωτο ειχε φαει κώλυμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Γειά σας και καλές διακοπές. Θέλω να σας ρωτησω κατι σχετικό με τη φόρτιση. Λόγω του ότι βρισκόμαι στο εξοχικό φορτίζω το κινητό με έναν φορτιστή Samsung γιατί ξέχασα το δικό μου. Υπάρχει περίπτωση να προκληθεί πρόβλημα η μείωση απόδοσης στη μπαταρία; έχω και ένα USB Nokia για φόρτιση μέσω λαπτοπ την αργή αλλά προτιμώ τη πρίζα. Τι λέτε;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Γειά σας και καλές διακοπές. Θέλω να σας ρωτησω κατι σχετικό με τη φόρτιση. Λόγω του ότι βρισκόμαι στο εξοχικό φορτίζω το κινητό με έναν φορτιστή Samsung γιατί ξέχασα το δικό μου. Υπάρχει περίπτωση να προκληθεί πρόβλημα η μείωση απόδοσης στη μπαταρία; έχω και ένα USB Nokia για φόρτιση μέσω λαπτοπ την αργή αλλά προτιμώ τη πρίζα. Τι λέτε;

 

Όχι αν είναι ίδιας τάσης! ( που 99,9% είναι )

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...